Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zdravo svima,

Da ne bi trazio po grupi imam par pitanja pa ako je neko voljan da odgovori.

Naime, rezervisali smo stan u P zgradi, lamela D2 . jos uvek nismo potpisali predugovor, a usmeno su nam rekli da je rok zavrsetka radova oktobar 2022.

Da li je neko uspeo da u predugovoru regulise penale?

I ako neko zna, kada bi otprilike trebalo da se stvore uslovi da zgrada bude na 80 posto radova? Pitam zbog kredita.

Hvala
I mi smo u procesu predugovora za P zgradu, lamela B doduse.
Nama je rok za useljenje kraj oktobra po predugovoru. Cisto sumnjam da ce useljenje biti pre 2023 obzirom kojim tempom rade i koliko kasne ostale zgrade.
Predlozili smo penale i za kasnjenje i za upotrebnu dozvolu.
80% moze biti za mesec dana a moze biti i za novu godinu, sve zavisi kojim tempom rade i koliko imaju radnika na raspolaganju, mislim da za D lamele nije realno ocekivati 80% pre jeseni, obzirom da nasa B lamela nije jos blizu 80%, a na D nije stavljena ni stolarija ni fasada.
 
Mi nismo uspeli da stavimo penale u predugovor,nece ni da cuju,nama za A lamelu stoji useljenje avgust 2022.ali ja mislim da to nece biti pre proleca,nemam pretstavu na koliko posto su sada,ali D lamela se tek zida ako sam dobro upucena.Bas ne znam sta da ocekujem uopste za P zgradu,ni kad ce 80%,ni kad ce useljaj ni sta cemo za penale i upotrebnu dozvolu.Ja se jos nadam penalima u glavnom ugovoru inace smo propali.Jako je losa komunikacija sa devojkama iz salona,ne pristaju na razgovore i pregovore,ne pristaju na izmene,ne deluje obecavajuce.I ne znam sta imamo od potencijalno prolongirajucih stvari za useljenje,da li cemo i mi cekati neku ulicu,trafo stanicu ili sta vec?
 
Mi nismo uspeli da stavimo penale u predugovor,nece ni da cuju,nama za A lamelu stoji useljenje avgust 2022.ali ja mislim da to nece biti pre proleca,nemam pretstavu na koliko posto su sada,ali D lamela se tek zida ako sam dobro upucena.Bas ne znam sta da ocekujem uopste za P zgradu,ni kad ce 80%,ni kad ce useljaj ni sta cemo za penale i upotrebnu dozvolu.Ja se jos nadam penalima u glavnom ugovoru inace smo propali.Jako je losa komunikacija sa devojkama iz salona,ne pristaju na razgovore i pregovore,ne pristaju na izmene,ne deluje obecavajuce.I ne znam sta imamo od potencijalno prolongirajucih stvari za useljenje,da li cemo i mi cekati neku ulicu,trafo stanicu ili sta vec?
Ako ne pristanu na penale sigurno cu odustati od kupovine.
Da cekam godinu dana i placam ratu za stan koji ne znam kad ce biti gotov.. ne pada mi na pamet.
Sto savetujem svima Ako odbijaju da unesu penale ili da ne daju rok za upotrebnu, cao zdravo, nije vredno rizik.
 
Samael
Konstatatacija na tvoju tačku 1) Po zakonu investitor ne moze da vas natera i duzan je da vam placa penale dok ne ispuni zakonske uslove za primopredaju.
Ovo je zakonski potpuno tačno i pravno regulisano, a u praksi može a i ne mora da prihvati uslove da plaća penale dok ne ispuni zakonske uslove za primopredaju, tj. može da i raskine ugovor o kupoprodaji ili da ne zaključi ugovor sa vama ako se ne dogovorite oko toga i da proda stan nekom drugom po većoj ceni koji neće tražiti zakonske uslove.
Samael, hvala na detaljnom odgovoru!
 
Nisam siguran sta je ovde pitanje, ni sta odgovor. Investitor može da ne plaća a vi možete da ga tužite ili za penale ili za raskid ugovora i naknadu štete, a on ne može vas nikako da tuži niti da raskine ugovor, a vala ni da proda stan nekom drugom dok sa vama ne overi sporazumni raskid. A nema penala ako ne zaključite ugovor svakako, tako da ne razumem ovo da može da ne zaključi ugovor sa vama...
 
Ako ne pristanu na penale sigurno cu odustati od kupovine.
Da cekam godinu dana i placam ratu za stan koji ne znam kad ce biti gotov.. ne pada mi na pamet.
Sto savetujem svima Ako odbijaju da unesu penale ili da ne daju rok za upotrebnu, cao zdravo, nije vredno rizik.
Sto se tice penala, ja msm da niko nije ni sto se tice Premium 1 stavljao penale u predugovor. Ali svako ko je trazio da se penali i za useljenje i za upotrebnu stave u glavni ugovor, investitor je pristao. Mozda ne bas niko, ali znam da sto se vecine nas tice, u predugovoru nije bilo nikakvog govora o penalima.
 
Meni je to strašno problematicno sa aspekta a sta ako se ne dogovorimo oko iznosa? Potpisemo predugovor, damo 20% učešća i onda se ne dogovorimo oko penala jer ja placam kiriju 300 evra i trazim tolike penale, a investitor zna vec tada da ce da kasni 8 meseci i hoce da da 150 evra? Ko je kriv onda za raskid? Sta cete ako investitor hoce da vam aktivira kaparu i da je zadrzi? To su jajarske fore da kupe sebi vreme da vide koliko ce da kasne pa da znaju kolike penale da ugovaraju. Evo ja imam u predugovoru penale i ne bih potpisao ugovor bez toga. Dovoljno je sto sam 6 meseci placao kredit i stanarinu (racunajuci 3 meseca dozvoljenog kasnjenja), a kasnice jos bar 2 meseca ako ne i 3. Mislim van svake pameti je to sto oni rade. Mislim jeste tacno da vi i bez ugovorne kazne mozete njih da tuzite za stetu ili cak razliku izmedju ugovorne kazne i stete koju trpite (ovo je obično kirija koju placate pored kredita), ugovorna kazna samo olaksava da nema dokazivanja, ali opet...
 
Meni je to strašno problematicno sa aspekta a sta ako se ne dogovorimo oko iznosa? Potpisemo predugovor, damo 20% učešća i onda se ne dogovorimo oko penala jer ja placam kiriju 300 evra i trazim tolike penale, a investitor zna vec tada da ce da kasni 8 meseci i hoce da da 150 evra? Ko je kriv onda za raskid? Sta cete ako investitor hoce da vam aktivira kaparu i da je zadrzi? To su jajarske fore da kupe sebi vreme da vide koliko ce da kasne pa da znaju kolike penale da ugovaraju. Evo ja imam u predugovoru penale i ne bih potpisao ugovor bez toga. Dovoljno je sto sam 6 meseci placao kredit i stanarinu (racunajuci 3 meseca dozvoljenog kasnjenja), a kasnice jos bar 2 meseca ako ne i 3. Mislim van svake pameti je to sto oni rade. Mislim jeste tacno da vi i bez ugovorne kazne mozete njih da tuzite za stetu ili cak razliku izmedju ugovorne kazne i stete koju trpite (ovo je obično kirija koju placate pored kredita), ugovorna kazna samo olaksava da nema dokazivanja, ali opet...
Oni to namerno rade, jer im je lakse da pregovaraju za penale kad im date vec deo ucesca ili kompletno ucesce, tad mogu da vam kazu dobicete 150€ ili necete dobiti nista, u tom slucaju da vi odustanete od kupovine jer recimo ne mozete da predvidite koliko ce da kasne, gubite kaparu. I automatski su oni u boljoj poziciji.
 
Oni to namerno rade, jer im je lakse da pregovaraju za penale kad im date vec deo ucesca ili kompletno ucesce, tad mogu da vam kazu dobicete 150€ ili necete dobiti nista, u tom slucaju da vi odustanete od kupovine jer recimo ne mozete da predvidite koliko ce da kasne, gubite kaparu. I automatski su oni u boljoj poziciji.
Jašta da rade namerno, da bi kalkulisali, ali se ne slažem da bi zbog toga imali pravo da zadrže kaparu jer su oni nesavesna strana. Njihov je bio izbor da nisu hteli na vreme da dogovore penale, pa samim time ako do zaključenja ugovora posle ne dodje zbog toga je njihova krivica. Ali se slažem da je to vrsta pritiska i ucene posle da pristanete na niže penale.
 
Jašta da rade namerno, da bi kalkulisali, ali se ne slažem da bi zbog toga imali pravo da zadrže kaparu jer su oni nesavesna strana. Njihov je bio izbor da nisu hteli na vreme da dogovore penale, pa samim time ako do zaključenja ugovora posle ne dodje zbog toga je njihova krivica. Ali se slažem da je to vrsta pritiska i ucene posle da pristanete na niže penale.
Jbg, sami smo krivi sto se jagmimo za stanove vrednosti 3 prosecne plate u Srbiji za kvadratni metar, jer nam je to “jeftino” i na konto toga prihvatamo da investitor brise pod sa nama kako stigne, jer je u fazonu “prodacu stanove po uslovima koji meni odgovaraju nekome ko to hoce, a hoce velika vecina vecina kupaca danas”.
Zao mi je samo sto u ovoj drzavi ne postoje stroziji zakoni za nesavesne investitore i DOO, nego su kupci vise manje prepusteni svojoj proceni, tacnije kocki. :(
 
Jbg, sami smo krivi sto se jagmimo za stanove vrednosti 3 prosecne plate u Srbiji za kvadratni metar, jer nam je to “jeftino” i na konto toga prihvatamo da investitor brise pod sa nama kako stigne, jer je u fazonu “prodacu stanove po uslovima koji meni odgovaraju nekome ko to hoce, a hoce velika vecina vecina kupaca danas”.
Zao mi je samo sto u ovoj drzavi ne postoje stroziji zakoni za nesavesne investitore i DOO, nego su kupci vise manje prepusteni svojoj proceni, tacnije kocki. :(
Svaka ti je na mestu
 
DB72C0A4-30ED-4972-8DC0-48436BF9BD13.jpeg

Dovezli su masine. Navodno sutra krece asfaltiranje od Slanackog puta do trece faze i oko trece faze . Oko ostalog dela puta ima jos dosta posla. Ali rade. Malopre su bili radnici koji postavljaju ivicnjake. Uradjena su stepenista u prvoj fazi. Odnosno tamo gde trebaju. Lamele 13,12,11 i nemaju stepenise jer su u ravni sa terenom.
 
Tu bi trotoar bio dovoljan samo na jednoj strani /(sa te strane gde su Premium 1 i 2 ) a na drugoj strani da prave parkinge jer cemo inace imati divlje parkiranje i divlje naselje a placace svi posetioci naselja kazne jer nemaju gde da se parkiraju…Ako je problem parkiranja u gradu poznat,ovde se moze jos na vreme unapred resiti taj problem.Mozda da se grad kontaktira uvezi ovakvog resenja ?
 
Не требају нам паркинзи,већ зелене површине.Што више дрвећа засадити,а што мање бтона и асвалта. Ко није размишљао о паркирању кад је куповао стан,нек прода кола,и онако ускоро неће имати пара да плате гориво. Поставити стубиће да се не може паркирати по тротоарима.
 
Не требају нам паркинзи,већ зелене површине.Што више дрвећа засадити,а што мање бтона и асвалта. Ко није размишљао о паркирању кад је куповао стан,нек прода кола,и онако ускоро неће имати пара да плате гориво. Поставити стубиће да се не може паркирати по тротоарима.
Kada ti dodju gosti, neka se parkiraju kod BIGa.
Prosto neverovatno koliko "povrsno" razmisljanje. Naravno da trebaju zelene površine, toliko smo pricali o tome na forumu, ali izjaviti kako nam ne trebaju parkinzi... Svasta, stvarno.
 
Не требају нам паркинзи,већ зелене површине.Што више дрвећа засадити,а што мање бтона и асвалта. Ко није размишљао о паркирању кад је куповао стан,нек прода кола,и онако ускоро неће имати пара да плате гориво. Поставити стубиће да се не може паркирати по тротоарима.
A gde ce se parkirati tvoji posetioci?! Ili posetioci prodavnica i slicnih objekta?Na travnjaku mozda? Oko Sunnyvile ima dvoljno povrsina koje pripadaju gradui koji se mogu za Parkove! Za to je odgovoran Grad! Ljudi zive od obrt roba i mobilnost.Tu spadamo uglavnom i svi mi kupci stanova.Stanovi,parkinzi i onda okolo zelena povrsina,to je formula.
A te komentare "ko nije na vreme kupovao Parking…." su komentari ljudi sitnih dusa!
Ja sam kupio Garazu! A sta cu kada mi dodje rodbina ,prijatelji i drugi u poseti na slavlju,rodjendane i slicno?
Ne dolazite Autom jer nema parkinga u ulici ???!
Sitna dusa,sitno i sebicno razmisljanje
 
Не требају нам паркинзи,већ зелене површине.Што више дрвећа засадити,а што мање бтона и асвалта. Ко није размишљао о паркирању кад је куповао стан,нек прода кола,и онако ускоро неће имати пара да плате гориво. Поставити стубиће да се не може паркирати по тротоарима.
Oh shit here we go again … 😂
 
Trebaju nam i parkinzi i zelene povrsine i namenski park za decu manju i vecu,i pekara,dm,lili,maxi,apoteka,knjizara,teretana,trafika,neki fast food....treba nam sve,kada trenutno nemamo nista.Ja sam prva koja zeli zelene povrdine ali naravno da treba parkinzi za goste,posetioce isl.neko ima 2 auta i trebaju im 2 auta.Sad je trenutak da se to resava dok je naselje u izgradnji.Dosta nam je svima da hodamo po ulici i da zaobilazimo trotoare pune auta,da ne pricam o nebezbednosti dece i majki sa malim bebama u kolicima.Dakle da aposolutno treba i jedno i drugo.Problem je sto investitor to ne uocava a garaze preskupo naplacuje.Ja razumem da ne noze svako da priusti garazu,ali bez obzira na to mora postojati slobodni parki g,pa sta vam je,zarda se odmah naselje zagusi a planski se pravi.Sada je trenutak da se razmislja o svemu da posle ne bude kasno.
Dakle hocemo i parkove za setnju i parkice za decu sa rekvizitima i parkinge i lokale.Ovo je u interesu svih nas
 
A sto se sad svi setili da traze prkinge za goste kad je projekat zavrsen i zgrada je pred useljenje, a uglavnom ti sto traze nisu ni za sebe razmisljali, a sad im doslo iz dupeta u glavu pa traze parking za goste, ovo ti nije Titovo vreme gde je recimo pravio visnjicki venac pa covek ostavio sumu bukvalno i mesta izmedju i parkinge radio, znate i sami koliko parkinga je on napravio sa strane pa se ponovo parkiraju na ulici i na trotoarima, nije mogao da racuna da ce se svi preseliti za Beograd, iako kad god prodjem tuda vidim puno slobodnih mesta al ljudi nekako vole ako mogu da se parkiraju u spavacu sobu to nam je u krvi! Sta ce gostima faliti ako prkiraju i nadju neko mesto u tom naselju a nacice uvek od cele banje ako jedno mesto ne postoji onda brate baksuz. Nece noge da im otpadnu ako proseetaju dva minuta, i ti kad ides negde u goste ovde u Beogradu jel ti neko napravio prking i da pise e ovo je parking za goste, nego pricaju i mlate ljudi samo kolko da kazu nesto i da traze a nisu ni sebe obezbedili, ne kazem ja da ne bih voleo da ga ima vise, ali svesni smo da stanove kupujemo od privatnog investitora, svesni smo u kakvom vremenu zivimo i u kakvoj zemlji, svesni smo da se danas svi investitori ili bilo ko bori za svako parce zemlje da bi napravio nesto sto moze da unovci. Dragi moji onaj ko se jako brinuo za goste je trebao pri kupovini stana da se informise detaljnije o projketu i da pita direktno tamo da postavi to pitanje, pa onda da vidimo kakav bi odgovor dobio u odnosu na to kazes lepo aha ja necu kod tebe kupiti stan zato sto nisi uradio dovoljno prarking mesta za nas same a ne pa za goste i odes, tako bi svi trebali da urade a ne videli cena niza nego bilo gde pricam za premium 1 i kazu daj da vidim sta ima slobodno i rezervisu stan odma ma nemaju pojma niti ih u tom trenutku zanima nista o prijektu, licno sam prisustvovao kolika je potraznja bila za premium 2 iako je skuplja cena dosta, skoro pa da se potuku za neki stan a o projketu niko da pita da li ce biti mesta za goste, ja sam se informisao i znam kakav sam odg dobio, hoces-neces odluci! Mislite u Beogradu na vodi je neko mislio za posetioce, a kamoli za goste, pa gde se ti ljudi prkiraju, ista siruacija i u Zemunskim kapijama, u takvom vremenu zivimo i takav nam je sistem, to kod nas nikada vise nece da se promeni, jer nema zakona za inestitore i za gradnju, neki zakoni postoje i pravila ali to nije dovoljno. Sto bi rekla Konstrakta i šta ćemo sad?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za dodatni parking nema mesta. Jedino ispod Premium zgrada i na trotoarima. Dovoljno parking mesta neće biti. Bilo je raznih predloga, ali su dočekani sa podsmehom. Ljudi su već odlučili da će se parkirati na trotoaru. Stubici mogu da se stave na jednu stranu puta kao kompromis. Ako ne, bezbednost će biti drastično niza jer ćemo se svi kretati ulicom. Ne kapiram kako je nekome važnije da se parkira na 10m od zgrade upoređenju sa time da mu se dete kreće trotoarom.

Inace, možda se varam, ali ispoštovaće se drvoredi po projektu. Deluje mi da prva ulica paralelno sa Slanackim putem (uz Premium 1) ima napravljene sadne jame. :)
 
I po 100 put čim neko pipne u parking mesta nastaje vređanje istog ili iste, da budem rodno ravnopravan. I glupa priča, a gde će gosti. Predviđena su parking mesta za goste vi ih nemojte popuniti.
 
Vrh