Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

@Milajde Da li su ovo te sadne jame?Ja sam pomislila da je mozda za stabla? Laik sam, pa ne znam cemu sluze.
 

Prilozi

  • IMG_20220421_133940.jpg
    IMG_20220421_133940.jpg
    140,1 KB · Pregleda: 848
Nisam ni ja ekspert, ali to bi trebalo da su sadne jame u kojima će biti zasađeno drveće. Ako sam omanuo, zamolio bih iskusnije članove da me demantuju.

Drveće je predviđeno u nekoliko novih ulica. Pomenuta, zatim ulica ispod Premiuma u sekcijama gde će biti izvedena parking mesta. I cela ulica iznad Premium zgrada. Tako je po projektnoj dokumentaciji. Ne bih se 100% kladio da ce tako biti izvedeno, ali za sada deluje da hoće. Ulica između Premium zgrada po dokumentaciji nema drvored.
 
Izvinite alo gde ste Vi videli projekat?mene zanima projekat ali u salonu nam nikada nisu dali da vidimo,u predugovoru nam cak nisu dali ni graficki prikaz stana a kamoli nesto drugo,za sve sto pitamo vezano za materijale gradnje ili sta ce gde biti,ne dobijemo odgovor.Zanima me i projekat celog naselja a pogotovo nase P zgrade
 
Vi pričate o dve različite stvari. Putevi oko Sunyville-a su u nadležnosti grada Beograda i on tu nastupa kao investitor. Investitor koji zida zgrade je Sunnyville, odnosno nekoliko njihovih firmi (bar je tako za Premium zgrade). Za njih postoji materijalizacija, a plan stana sam dobio na mail. Za ostale zgrade stvarno ne znam. Jedino da je gore na zgradama PVC stolarija, a dole aluminijumska (ako se ne varam), kao i to da Premium zgrade imaju fasadne ciglice, dok gore zgrade nemaju. Ne verujem da se kvalitet zgrada mnogo razlikuje. Plan naselja je istaknut na tabli na ulazu u naselje. Menjao se barem 5 puta i svaki put su dodavani kvadrati (tačnije cele zgrade). Imate na nekoliko stranica unazad fotografiju tog plana. Što se tiče projekta vezanog za puteve, može se pronaći na internetu (mada ja sad to ne uspevam, ali jesam ranije). To je takođe kačeno 10-tak(+) stranica ranije.
 
Grad je zaduzen za ulice i propratnu infraksturu koje trebaju da prate razvitak naselja.Tu spadaju Parkinzi i Parkovi .Zasta investitor i gradjani placaju takse za uredjenje zemljista i sl?
To je bas za ovo namenski naplaceno i tu treba da se i taj novac uplacuje.Investitor gradi na svom posedu i zakon propisuje sta mora da ispuni od uslova jedna Zgrada i naselje.I na osnovu toga su izdate dozvole! Po Stanu / kvadratu npr.mora toliko parking mesta da gradi.I to je koliko vidim ispunjeno.
A Grad mora omoguciti prikljucke i infraktusturu od kanalizacije,elektifikacije pa do puteva . A tu spadaju i javne povrsine,javni parkinzi .Zato je sada prilika da se Gradu skrene paznja na vreme.To jos moze da se uklopi!
Sa jedne strane cista pesacka staza samo za pesake sa 0% tolerancije i mogucnosti parkiranja na divlje a sa druge strane puta umesto pesackog ,naprve se parkinzi ukoso u 45 stepeni .Onda bi se imalo cist pesacki,bezbednost za decu i mogucnost legalnog i uredjenog parkiranja.
A sa druge strane te ulice u naselju nisu tranzitni putevi gde auta trebaju jurcati i zato bi ulica sa parkinzima bila idealna da spreci jurcanje po sirokoj ulici.
Zato mislim da tu nije nadlezan investitor nego grad .A posto je to u interesu nas gradjana,mi moramo gradu jasno staviti do znanja sta su nasi prohtevi i zahtevi koji jos mogu da se realizuju.
Kada je naselje gotovo,naknadno se ne moze vise nista uraditi.
NBG kada je gradjen je bio plansko naselje i tada je pratilo sve prohteve i unapred se 20 god na sve mislilo predvidelo .Ali nazalost,cak ni tada se nemogu svi problemi predvidjati( ratovi,izbeglice,ekonomska migracija i drasticno naseljavanje gradova …).
A ovde vec imamo unapred poznat problem i pre nego je naselje useljeno i zato sada treba reagovati.
Posle je kasno!
 
Imate dole link kad je bio javni uvid, sa sve dokumentacijom projekta, valjda je to to što je bilo postavljeno ranije.

Nije. Mi spadamo pod PDR Višnjičko polje. Izmenjen je 2019.

 
Могу сви да дођу превозом.
Zbog takvih stavova smo tu gdje jesmo, kao društvo. Za šta vi plaćate poreze i kome? U čemu je problem sa ovim što predlaže čovjek? Kao da uz izradu parking mjesta ne može da se ostavi dovoljno prostora i za značajnu količinu zelenila, uz ista ta mjesta. Dok god smo sebični i gledamo samo sopstevno dupe, kao što to vi radite, samo će još više da nas gaze. Jer zašto ne bi, kad uvijek ima dovoljno onih koji će da zažmure na oba oka, samo ako je njima dovoljno dobro...
 
Prezvakana tema oko parking mesta sto puta.

Automobil je privatno vlasnistvo, pre kupovine istog treba naci mesto gde cete ostaviti vase privatno vlasnistvo tako da nikome ne smeta. Ne postoji zakon po kome nekome sleduje parking mesto ako ima automobil (u stili drzava duradi nesto).
Svako je uz stan mogao da kupi garazno mesto. U 2022. godini u Beogradu je suludo kupovati stan bez istog, tako da ako niste uzeli isto to je greska u u startu. Ali samo vasa greska, niko drugi zbog nje ne treba da ispasta, pogotovo oni koji su garazno mesto uzeli.
Ako vam jedno garazno mesto nije dovoljno, a investitor nije nudio vise od jednog.. ocigledno je da vam nekretnina u ovom naselju ne odgovara, te opet, vasa greska i vas problem.
Na kraju, postoji odredjen broj predvidjenih parking mesta u naselju za slobodno parkiranje, bio bi verovatno bilo dovoljan za goste ali nazalost nece ih koristiti gosti vec oni koji nisu kupili garazno mesto. Da smo u malo uredjenijoj drzavi gde vecina stambenih kompleksa ima cuvare i rampe ovo se da lako da resiti, ali nismo, nazalost.

Sto se tice stubica licno cu pisati i investitoru i gradu, i kome god treba da se svi trotoari zastite istim, a parkiranje na trotoaru cu sa zadovoljstvom prijavljivati svaki dan, po ceo dan :).
 
Prezvakana tema oko parking mesta sto puta.

Automobil je privatno vlasnistvo, pre kupovine istog treba naci mesto gde cete ostaviti vase privatno vlasnistvo tako da nikome ne smeta. Ne postoji zakon po kome nekome sleduje parking mesto ako ima automobil (u stili drzava duradi nesto).
Svako je uz stan mogao da kupi garazno mesto. U 2022. godini u Beogradu je suludo kupovati stan bez istog, tako da ako niste uzeli isto to je greska u u startu. Ali samo vasa greska, niko drugi zbog nje ne treba da ispasta, pogotovo oni koji su garazno mesto uzeli.
Ako vam jedno garazno mesto nije dovoljno, a investitor nije nudio vise od jednog.. ocigledno je da vam nekretnina u ovom naselju ne odgovara, te opet, vasa greska i vas problem.
Na kraju, postoji odredjen broj predvidjenih parking mesta u naselju za slobodno parkiranje, bio bi verovatno bilo dovoljan za goste ali nazalost nece ih koristiti gosti vec oni koji nisu kupili garazno mesto. Da smo u malo uredjenijoj drzavi gde vecina stambenih kompleksa ima cuvare i rampe ovo se da lako da resiti, ali nismo, nazalost.

Sto se tice stubica licno cu pisati i investitoru i gradu, i kome god treba da se svi trotoari zastite istim, a parkiranje na trotoaru cu sa zadovoljstvom prijavljivati svaki dan, po ceo dan :).
Ne postoji zakon, ali postoji obaveza da se pri izradi urbanistickih planova obrati znacajna paznja na rast stepena motorizacije i isti ispoštuje u tim planovima. Ako već ne mogu da obezbjede dovoljno efikasan i konkurentan GSP, koji bi doveo do usporavanja rasta tog broja vozila po glavi stanovnika, onda je sledeći logičan korak da obezbjede dovoljno prohodne i efikasne saobraćajnice i dovoljan broj javnih parking mjesta i garaža. To što nešto nije zakonski nametnuto ne znači da nije neophodno i normalno za uspješnu urbanizaciju i širenje gradova.
 
Prezvakana tema oko parking mesta sto puta.

Automobil je privatno vlasnistvo, pre kupovine istog treba naci mesto gde cete ostaviti vase privatno vlasnistvo tako da nikome ne smeta. Ne postoji zakon po kome nekome sleduje parking mesto ako ima automobil (u stili drzava duradi nesto).
Svako je uz stan mogao da kupi garazno mesto. U 2022. godini u Beogradu je suludo kupovati stan bez istog, tako da ako niste uzeli isto to je greska u u startu. Ali samo vasa greska, niko drugi zbog nje ne treba da ispasta, pogotovo oni koji su garazno mesto uzeli.
Ako vam jedno garazno mesto nije dovoljno, a investitor nije nudio vise od jednog.. ocigledno je da vam nekretnina u ovom naselju ne odgovara, te opet, vasa greska i vas problem.
Na kraju, postoji odredjen broj predvidjenih parking mesta u naselju za slobodno parkiranje, bio bi verovatno bilo dovoljan za goste ali nazalost nece ih koristiti gosti vec oni koji nisu kupili garazno mesto. Da smo u malo uredjenijoj drzavi gde vecina stambenih kompleksa ima cuvare i rampe ovo se da lako da resiti, ali nismo, nazalost.

Sto se tice stubica licno cu pisati i investitoru i gradu, i kome god treba da se svi trotoari zastite istim, a parkiranje na trotoaru cu sa zadovoljstvom prijavljivati svaki dan, po ceo dan :).
i tvrdis da ti je lepo da po Gradu kruzis pola saa-sat -dva da bi nasao parking mesto pa bi da tako bude i u naselju?!
Kakva glupost i kako glupo razmisljanje….
Po toj logici investitor je ostao na svojim Parkinzima jer kupci nisu hteli da ih kupe uz Stan ?!
Nije ostao nijedan Stan !! Svako ko je mogao kupiti garazu je kupio ,tako i ja.
I nema vise garaza.A da bi naselje ,infrastruktura,snadbevanje i razvitak harmonicno funkcioniralo,mora da ima dovoljno javnih parking povrsina.I to se moze uklopiti sa zelenom povrsinom na okolnim prostorima.Samo ako grad zna za problem i ako ga hoce resiti.
Neznam gde si ti putovao u " uredjenoj zemlji"kao sto kazes da bi trebalo biti ali ti mogu ja kazati da zivim na zapadu i isto u novom naselju i nema ni cuvara a ni rampe jer za tim nema potrebe!!Ljudi su kupili garaze ispod zgrade,ispred je investitor napravio jos po parkink za otprilike svaki drugi stan a grad je napravio dosta siroku ulicu sa javnim parking "ostrvima" uz pesacki tako da u 100 m ulice ima barem 30 parkinga za posetioce naselja( gosti stanara,snadbevaoci ili vozila brze poste itd).
Tu se ne stvara krkljanac jer npr.je brza posta morala stati nasred puta jer nema parking ostrvo/ mesto gde moze stati.
Igleda da mnogi pre nego pronadju tu "uredjenu drzavu" trebaju u svojoj glavi naci uredjen razum
 
@MisterX, ako sam dobro razumeo predlog, ideja je da se stave stubići sa jedne strane puta, a sa druge da se ljudi parkiraju. Takav kompromis je dosta puta predlagan ovde. Jedna strana kaže da želi svuda stubiće, a druga da želi svuda da se parkira. Po meni, ovo je odlično rešenje uzimajući u obzir gde živirmo. Drvoredi su sa desne strane ulice, postave se stubići između 2 drveta, a preko puta parkiranje do mile volje. Čak mislim da ne mora pod 45 stepeni jer će biti mesta za sve iako se svi parkiraju u koloni. Za ovo ne mora da se interveniše mnogo, to je par stotina stubica.

Što se tiče kupovine garaža, problem je što na 24 stana dođe 13 garažnih mesta. Dakle, nije mogao svako da kupi garažu. Takođe, ukupno mesta ima 20% više nego stanova što nije dovoljno. Tako da ovakav kompromis čini odličnu kontrolu štete. Ne moraju ljudi da se odriču automobila, a porodice sa manjom decom mogu trotoarom da se kreću. Rešenje gde nema stubića ili su svuda stubići nisu dobra.

I da, planiram da davim i dalje za parking kad god je prilika, jer će to dosta uticati na celokupno naselje i kvalitet života. :)
 
Nije. Mi spadamo pod PDR Višnjičko polje. Izmenjen je 2019.

Pogrešan link sam kopirao, u pravu si, ovo je taj ispravan:)
 
Prezvakana tema oko parking mesta sto puta.

Automobil je privatno vlasnistvo, pre kupovine istog treba naci mesto gde cete ostaviti vase privatno vlasnistvo tako da nikome ne smeta. Ne postoji zakon po kome nekome sleduje parking mesto ako ima automobil (u stili drzava duradi nesto).
Svako je uz stan mogao da kupi garazno mesto. U 2022. godini u Beogradu je suludo kupovati stan bez istog, tako da ako niste uzeli isto to je greska u u startu. Ali samo vasa greska, niko drugi zbog nje ne treba da ispasta, pogotovo oni koji su garazno mesto uzeli.
Ako vam jedno garazno mesto nije dovoljno, a investitor nije nudio vise od jednog.. ocigledno je da vam nekretnina u ovom naselju ne odgovara, te opet, vasa greska i vas problem.
Na kraju, postoji odredjen broj predvidjenih parking mesta u naselju za slobodno parkiranje, bio bi verovatno bilo dovoljan za goste ali nazalost nece ih koristiti gosti vec oni koji nisu kupili garazno mesto. Da smo u malo uredjenijoj drzavi gde vecina stambenih kompleksa ima cuvare i rampe ovo se da lako da resiti, ali nismo, nazalost.

Sto se tice stubica licno cu pisati i investitoru i gradu, i kome god treba da se svi trotoari zastite istim, a parkiranje na trotoaru cu sa zadovoljstvom prijavljivati svaki dan, po ceo dan :).
Samo kompleks Premium 1 ima vise od 400 stanova, a vi pricate kako ima dovoljno mesta, tj slobodnih parking mesta(za posetioce, dobavljače).
Informacija iz salona kaze da su sva parking mesta predvidjena za prodaju(garazna, plus spoljna), za Premium 1 rasprodata.
Raspitajte se koliko ima tih slobodnih mesta, pa kada imate u vidu da kompleks sam ima 400 stanova, sve ce vam biti jasno,plus lokali, pa radnici tih lokala itd.
I posto ste tako savesni, verovatno ce vam biti drago kada vam dodju gosti(koji iz milion razloga ne mogu da dodju prevozom), pa pri polasku kuci nadju zakacenu "cestitku" na brisacima. 😉
 
Ahhhh ova tema oko parkinga je zrno razdora nase buduce zajednice😏🙄
Evo npr.P zgrada ima 220 stanova a samo 163 garazna mesta,dakle nema dovoljno za svaki stan,a spoljnja parking mesta nam nisu ponudjena kao opcija za kupovinu,zaista ne znam ni da li su bila u ponudi.
Nego da predjemo dalje,vidim sad da su stavili na fejs sliku sa nekim uzduznim velikim radijatorom,koji nije kao u pokaznom stanu.Jel zna neko kakav ce biti u P zgradi i da li cemo i mi imati taj dodatni radijator u dnevnoj?
 
Ahhhh ova tema oko parkinga je zrno razdora nase buduce zajednice😏🙄
Evo npr.P zgrada ima 220 stanova a samo 163 garazna mesta,dakle nema dovoljno za svaki stan,a spoljnja parking mesta nam nisu ponudjena kao opcija za kupovinu,zaista ne znam ni da li su bila u ponudi.
Nego da predjemo dalje,vidim sad da su stavili na fejs sliku sa nekim uzduznim velikim radijatorom,koji nije kao u pokaznom stanu.Jel zna neko kakav ce biti u P zgradi i da li cemo i mi imati taj dodatni radijator u dnevnoj?
Koja ke to slika sa radijatorom? Mozete li poslati da vidim
 
Mogu i na Lesce doci autobusom pa opet,ima vise parkinga nego naselje...
Tvoji nek dodju magarcima pa nek vezu svoj prevoz uz drvo
Само не желим да видим аутомобил паркиран на тротоару.Зовем комуналце. Нек граде паркинге,немем ништа против,ал купити стан ,а не гледати да ли има места за паркирње је безобразлук. Ко вам даје право да узурпирате наше тротоаре.Кад се пешак нађе на улици,знају тако да затрубе,да се човек уплаши,а коме ми да трубимо због кола од којих не можемо да идемо тротоаром.За сад је само једна улица у насељу и пола улице није још усељено,а већ не може да се иде тротоаром. Жене са колицима возе улицом,а доста њих аутомобилима тако жустро улећу у улицу и воже ко метак,као да неће да коче за пар метара. Кад неко удари колица биће касно. Хвала Богу насеље је пуно младих мајки и беба. Питам се кад већ сад нема места на тротоару,шта ће да буде кад се уселе још Е и П зграде. Дакле не интересује ме где ће ко са колима,нек паекира на улици,ТРОТОАРИ СУ ЗА ПЕШАКЕ. П,С Чуо сам да ће се уз све улице у насељу постављати стубићи уз тротоаре и да ће по изградњи насеља,поново асвалтирати улицу и тротоаре у Мирка Милојковића и да ће онда и ту ставити стубиће уз тротоаре. Где ће гости кафића да паркирају и осталих локала-играонице и др. Све куовали,главом нису размишљали...
 
Sto se tice stubica licno cu pisati i investitoru i gradu, i kome god treba da se svi trotoari zastite istim, a parkiranje na trotoaru cu sa zadovoljstvom prijavljivati svaki dan, po ceo

Kada bi ulozio energiju i dobre misli i namere i svakodnevno grad kontaktirao da naprave dovoljno javnih parkinga,ucinio bi uslugu i sebi i tvojim sugradjanima i ne bi zlobu toliko hranio….Stvarno ima strasnih ljudi koji bi trebali da se cesce pogledaju u ogledalu i da se zapitaju" jel to srdacan,dobar i iskren covek ili covek zadojen zlobom i mrznjom
 
Ми гледамо у сопствено дупе ! ? ! Ви изгледа волите више да гледате у туђе,али и то је данас легално. Немам ништа против да се граде паркинзи-напротив,нек их граде,само да се не паркирају по тротоарима.
 
Vrh