Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

https://www.epsdistribucija.rs › ...PDF
TARIFNI SISTEM
Ovde imate prikazan tarifni sistem, domacinstva spadaju u kategoriju siroke potrosnje i u toj kategoriji ako se ne varam odobrena snaga je 17,2 kW ..za vecu snagu ide druga kategirija koja se posebno placa i i naravno cena po kwh je drugacija..u samom projektu pre izgradnje je to definisano najverovatnije..
Tako da je to neki standard za celu stambenu zgradu..e sad ako je odobreno 17,2kW ,bojler koji vuce i18 kw je previse a ako dodajmo ostale potrosace u stanu to je vec daleko iznad odobrenog..a i instalacija koja se postavlja postavlja se za tu odobrenu snagu..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
rekli su mi da neide vece snage,ne radi se o placanju u vecoj tarifi…hteo sam platiti da se tako uradi ali ne ide.
Meni je bilo bitno i zbog elektro auta,taj problem cemo "sutra" isto imati
 
Za protočni bojler je potrebna minimalna odobrena snaga od 17,2kw (dakle odobrena snaga je ok ali proveriti na računu da nije manja), potrebni su osigurači od 32A, a najbitnije da instalacija od sata preko osigurača do bojlera bude adekvatna (recimo 4 kvadrata i jače). Jer ako to nije onda je moguća havarija. Ako su instalacije slabe lepo kažu, par njih sa protočnim bojlerima će napraviti haos. Kod mene u zgradi svi imaju protočne bojlere ali je instalacija radjena odmah jača. Pisali smo Igor i Ja na drugoj temi o protočnim bojlerima. Svakako za stan 24kw nije potrebno, za kuću jeste. Mene sasvim dobro služi 18kw, Igor ima 13kw zbog odobrene snage i zadovoljan je. zavisi i od kvaliteta bojlera.
 
Poslednja izmena:
Eto, objasni nam čovek. Drage komšije, zadovoljite se klasičnim bojlerima.
Malo sirim temu ali vredi znati..za protocni bojler od 24 kW treba staviti osigurave od 32A , a glavna tri osiguraca na tabli ispod sata su u 99% slucajeva 25A, to je isto standard prema onom sto sam napisao o odobrenoj snazi...
Nema na cemu

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
rekli su mi da neide vece snage,ne radi se o placanju u vecoj tarifi…hteo sam platiti da se tako uradi ali ne ide.
Meni je bilo bitno i zbog elektro auta,taj problem cemo "sutra" isto imati
Ako su ti tako rekli onda ok
17250W -odobrena snaga
230V-napon
P[W]= U[V] x I[A]
I=P/U
I=17250/230
I=75A- ukupna odobrena jacina struje kroz tri faze...sto daje da je 25 A po fazi..zato su na brojilu osiguraci od 25 ampera...a ti slobodno stavi druze bojler kome treba osigurac od 32 A( a to je protocni od 24 kw)...

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
Najbitnije u celoj priči je instalacija od sata do stana. EPS u 99.9% slučajeva odobri veću odobrenu snagu ukoliko su adekvatne instalacije od trafo stanice do brojila jer je to njihova nadležnost. Generalno svaka novogradnja treba da ispunjava ovaj uslov. Skinu 25a i stave 32a tj promene limitatore. Od brojila pa na dalje u zgradi ih ne zanima to je nadležnost investitora. Ako su stavljene tanke žice potrebno je promeniti instalacije, a to nije baš brz postupak ako je zgrada završena. Ako je investitor koristio 5x2,5mm to je malo, a još gore ako je u stanu koristio 1,5mm. Za obične utičnice je ok. Za protočni je onda potreban direkt kabal od 4mm. Naravno uvek se može uzeti protočni od 13-15kw ukoliko se planira koristiti samo u kupatilu po jednom korisniku.
 
Poslednja izmena:
Najbitnije u celoj priči je instalacija od sata do stana. EPS u 99.9% slučajeva odobri veću odobrenu snagu ukoliko su adekvatne instalacije od trafo stanice do brojila jer je to njihova nadležnost. Generalno svaka novogradnja treba da ispunjava ovaj uslov. Skinu 25a i stave 32a tj promene limitatore. Od brojila pa na dalje u zgradi ih ne zanima to je nadležnost investitora. Ako su stavljene tanke žice potrebno je promeniti instalacije, a to nije baš brz postupak ako je zgrada završena. Ako je investitor koristio 5x2,5mm to je malo, a još gore ako je u stanu koristio 1,5mm. Za obične utičnice je ok. Za protočni je onda potreban direkt kabal od 4mm. Naravno uvek se može uzeti protočni od 13-15kw ukoliko se planira koristiti samo u kupatilu po jednom korisniku.
Slazem se ukoliko je adekvatna...a mislim da se sa tim menja i odobrena snaga..nisam siguran..ali dobrice ako je kabal od sata 5x6mm2 i vise...aaa iz iskustva vecina stavlja 5x4mm2 jer je jeftinije..Treba proveriti to ako bas neko hoce izmenu..elem zamena postojece instalacije od sata do table..hm poveca investicija..plus onaj clan fm ugovora gde hodnik spada u zajednicke prostorije na koje investitor ima pravo ..pa ako on odobri..i da vrlo verovatno da ce traziti da njegova firma to radi..i skuplja dara nego meda..tako da kad se stavi na papir pitanje koliko vredi menjati sve to da bi dobio protocni bojler i "ustedio" nesto na potrosnji..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Pa nije tu samo ušteda ima valjda malo i komfora... ali da ne dužimo o bojlerima. Uglavnom je 5x4mm što je dovoljno za protočni (recimo 18-21kw i 22.08 odobrene snage) i EPS odobri bez problema, negde stavljaju i 5x6mm ali to je nebitno EPS će reći kolika je maksimalna snaga (u zavisonsti od instalacija može biti 63A iliti 43,5kw pa ko ima da plati izvolte), za veće snage se ide u mernu grupu. Problem jeste, ako je grada završena mora odobrenje skupšine stanara, pa gradjevinska dozvola, ako nema skupštine onda investitor, dalje sve zavisi od njega i to je najveći "problem" protočnih. Jednostavno investitor gleda da prodje što jeftinije i ne gleda u budućnost i komfor stanara.
 
Za protočni bojler je potrebna minimalna odobrena snaga od 17,2kw (dakle odobrena snaga je ok ali proveriti na računu da nije manja), potrebni su osigurači od 32A, a najbitnije da instalacija od sata preko osigurača do bojlera bude adekvatna (recimo 4 kvadrata i jače). Jer ako to nije onda je moguća havarija. Ako su instalacije slabe lepo kažu, par njih sa protočnim bojlerima će napraviti haos. Kod mene u zgradi svi imaju protočne bojlere ali je instalacija radjena odmah jača. Pisali smo Igor i Ja na drugoj temi o protočnim bojlerima. Svakako za stan 24kw nije potrebno, za kuću jeste. Mene sasvim dobro služi 18kw, Igor ima 13kw zbog odobrene snage i zadovoljan je. zavisi i od kvaliteta bojlera.
neznam koliko su jake instalacije u premium1 a voleo bih da stavim protocni bojler ,pa i manji..
Ko se razume u struji ,nek razgovara sa investitorom kako je i da li je moguce imati protocni bojler od npr.13 ili 18kw ili su nam vec standardne slabe instalacije ? Osigurace jace sigurno mogu naknadno da se menjaju a instalacije neverujem da je jednostavno i isplativo…
 
Pa nije tu samo ušteda ima valjda malo i komfora... ali da ne dužimo o bojlerima. Uglavnom je 5x4mm što je dovoljno za protočni (recimo 18-21kw i 22.08 odobrene snage) i EPS odobri bez problema, negde stavljaju i 5x6mm ali to je nebitno EPS će reći kolika je maksimalna snaga (u zavisonsti od instalacija može biti 63A iliti 43,5kw pa ko ima da plati izvolte), za veće snage se ide u mernu grupu. Problem jeste, ako je grada završena mora odobrenje skupšine stanara, pa gradjevinska dozvola, ako nema skupštine onda investitor, dalje sve zavisi od njega i to je najveći "problem" protočnih. Jednostavno investitor gleda da prodje što jeftinije i ne gleda u budućnost i komfor stanara.
Slazem se u potpunosti..komfor se placa..
I naravno sve to prodje odobrice recimo vecini vecu snagu,svi ce da se nakace a onda umesto predvidjenih 220/230v imacemo 200 ili ko zna koliko ce biti pad zbog opterecenja ..jer jel te sve je po max stadnardima
Elem da ne davimo ostale sa tim kome bude trebalo informisace se

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ako su ti tako rekli onda ok
17250W -odobrena snaga
230V-napon
P[W]= U[V] x I[A]
I=P/U
I=17250/230
I=75A- ukupna odobrena jacina struje kroz tri faze...sto daje da je 25 A po fazi..zato su na brojilu osiguraci od 25 ampera...a ti slobodno stavi druze bojler kome treba osigurac od 32 A( a to je protocni od 24 kw)...

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
pricas mi o spanskim selima :-D ,nista ne razumem …. ako sam te dobro razumeo ,mogu staviti neki protocni Bojler koji treba osigurac od 25 A i to bi trebalo da instalacije mogu trpeti bez problema ? A koje bi jacine bio taj protocni bojler koji bi mogao da ide i da li instalacije kroz zgradu do stana i u stanu od table do kupatila prate tu jacinu ?U svakom slucaju,pre ili kasnije cu morati jednog pravog elektricara pitati da pogleda stanje kod nas u premium-u…ispocetka je dovoljan i bojler..
 
pricas mi o spanskim selima :-D ,nista ne razumem …. ako sam te dobro razumeo ,mogu staviti neki protocni Bojler koji treba osigurac od 25 A i to bi trebalo da instalacije mogu trpeti bez problema ? A koje bi jacine bio taj protocni bojler koji bi mogao da ide i da li instalacije kroz zgradu do stana i u stanu od table do kupatila prate tu jacinu ?U svakom slucaju,pre ili kasnije cu morati jednog pravog elektricara pitati da pogleda stanje kod nas u premium-u…ispocetka je dovoljan i bojler..
smanic724@gmail.com posalji mi poruku ovde pa cu ti objasniti da ne davimo ostale.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Buduće komšije, nemojte mnogo gušiti negativne komentare. Oni su zlata vredni. Mnogi tek treba da kupe stan u kompleksu i treba da im se omogući da pročitaju i loše strane. Ako je, na primer, zgradi stvarno pukao temelj, a postojeće zgrade klize, pošteno je da se to zna. Tako isto za bilo koju drugu bitnu informaciju. Ako neko gura dezinformacije, izvolite, demantuje ga. Besmisleno je stavljati glavu u pesak ako postoje problemi, a ljude koji na to ukazuju bombardovati postovima da mrače. Iz ugla onih koji su već u kreditu, te informacije imaju manje značaja. Ali postoje ljudi koji još uvek nisu kupili stan.

Svi smo svesni da postoje trolovi/botovi i njih treba shvatiti kao produkt slobodnog deljenja informacija i mišljenja. Njih jednostavno ignorišite.
 
Naravno da se slažem, ali pošto ste od skoro na forumu, ne znate da određene osobe koje pričaju negativne stvari ne planiraju da kupe stan na lokaciji gde smo mi kupili, i da iste stvari pišu na par foruma na totalno različitim lokacijama. Što se može zaključiti da nije namera da se pomogne, što se slažem da trebamo pričati i deliti negativne stvari, već da se šire dezinformacije za namerom da ljudima puni glava iz ne znam kog razloga. Vidite kako gore teče sasvim normalna konverzacija za struju, dele se negativne stvari i daju se saveti od više stručnih ljudi, nego što sam to ja, na primer i hvala na tome.
 
Nisam nov, samo ne pišem previše. :) Prepoznaje se nekoliko članova koji upadaju u vaš opis, ali sam čak i od njih pokupio nekoliko zanimljivih informacija. Jednostavno, bolje je da svi pišu sve, pa ćemo vrlo brzo doći do tačnih informacija, nego da pravimo ton cenzure/ samocenzure.
 
Kad ste vec spomenuli pucanje temelja,jel neko proverio da li je tacna informacija?
I da li znate za P zgradu da li su stavljali sipove i da li je to sve odradjeno adekvatno,s'obzirom da je ona bas na tom klizistu?
I kako da saznamo jel to kliziste adekvatno sanirano?
I ovo za struju je zanimljivo,o takvim stvarima nisam ni razmisljala,i vise bih volela da imam opcije da stavim bojler kakav zelim isl.a ne da ispadne useljavamo se u novu zgradu a instalacije isl.kao od pre 20 godina.Mislim sad lupetam jer se ne razumem ali ocekujem da mogu svi uredjaji normalno da nam funkcionisu,bez da pada ceo sistem isl.Ko zna sta nam buducnost nosi i kakvih ce uredjaja sve biti,da posle ne ispadne da bi trebalo sve ponovo raditi oko struje.Nadam se da razumete sta zelim da kazem😳
 
Retko se oglašavam u ovoj temi i inače temama vezanim za stambene komplekse u izgradnji.

Naime kupci i pratioci teme su obmanuti od strane člana foruma (Stefaan) u vezi navodnog pucanja temelja. Pomenuti član foruma je zatražio da mu se uklone postovi i obriše nalog što sam sinoć i uradio. Budući da mi nakon toga u privatnoj poruci nije odgovoreno da li je informacija koju je izneo tačna ili ne kontaktirao sam investitora i saznao da se radi o dezinformaciji. Koliko sam razumeo deo kupaca je već upoznat sa time tako da verujem da mogu potvrditi.

Postovi koji budu sadržali slične informacije ubuduće moraju imati dokaz u vidu fotografije i kao takvi sasvim sigurno neće biti obrisani.
 
Poslednja izmena:
Kad ste vec spomenuli pucanje temelja,jel neko proverio da li je tacna informacija?
I da li znate za P zgradu da li su stavljali sipove i da li je to sve odradjeno adekvatno,s'obzirom da je ona bas na tom klizistu?
I kako da saznamo jel to kliziste adekvatno sanirano?
I ovo za struju je zanimljivo,o takvim stvarima nisam ni razmisljala,i vise bih volela da imam opcije da stavim bojler kakav zelim isl.a ne da ispadne useljavamo se u novu zgradu a instalacije isl.kao od pre 20 godina.Mislim sad lupetam jer se ne razumem ali ocekujem da mogu svi uredjaji normalno da nam funkcionisu,bez da pada ceo sistem isl.Ko zna sta nam buducnost nosi i kakvih ce uredjaja sve biti,da posle ne ispadne da bi trebalo sve ponovo raditi oko struje.Nadam se da razumete sta zelim da kazem😳
Dzo Naravno da su uradjeni kako treba, mislim ljudi nije niko lud da se igra sa tim stvarim, to su osnove gradjevinarstva. Mislim mnogo je losih vesti i dezinformacija na forumima, opustite se malo, nece zgrada nidje 😁
 
Da li je neko mozda bio u kontaktu sa agentima iz salona da se raspita za premium 1? Da li ima nekih preciznijih informacija o zavrsetku ulice i useljavanju? Da li mozda ima vise informacija o toj trafostanici koja se pominje i da li ce to biti dodatan uslov za useljenje? Pominjao je neko da sredinom marta mozda moze da se ocekuje.
 
Drage komsije,

Temelji su u redu. Potvrđeno.

Trafostanica još uvek nije gotova, ali uskoro će i to rešiti.

Radi se punom parom! Mnogo je radnika na terenu (kamioni, bageri i sve što ide uz to).

Čeka se Direkcija da poveže sve instalacije ( investitor je sve izveo što se zgrade tice/ to smo čuli od radnika).

Za struju zaboravimo da pitamo (na bojler konkretno mislim)!

I jos nesto... nama isplaćuju penale uredno od datuma koji je definisan u ugovoru (mnogo privatnih poruka dobijam na ovu temu pa da još jednom to istaknem ovde). Postaviću i neku fotografiju.
IMG_20220218_160251.jpg
IMG_20220218_160212.jpg
IMG_20220218_160250.jpg
IMG_20220218_160210.jpg
IMG_20220218_160152_2.jpg
IMG_20220218_160150.jpg
IMG_20220218_160132.jpg
IMG_20220218_160127.jpg
IMG_20220218_155911.jpg
IMG_20220218_155918.jpg
IMG_20220218_155812.jpg
IMG_20220218_155705.jpg
IMG_20220218_155649_925962288220686.jpg
IMG_20220218_155336.jpg
IMG_20220218_155124_1.jpg
IMG_20220218_155120.jpg
IMG_20220218_154955.jpg
IMG_20220218_155000.jpg
IMG_20220218_154738.jpg
IMG_20220218_154721.jpg
IMG_20220218_154544.jpg
IMG_20220218_154541.jpg
IMG_20220218_153636.jpg
IMG_20220218_153010.jpg
IMG_20220218_153240.jpg
IMG_20220218_153235.jpg
IMG_20220218_152601.jpg
IMG_20220218_152603.jpg
 
@ VESNIK Hvala komsija. Stan lepo izgleda. Da li su bilo kakav datum spomenuli u vezi primopredaje?😂
 
Vrh