Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911031#p911031:2f5st1ve je napisao(la):
Mkrstic » Pet Dec 24, 2021 11:54 am[/url]":2f5st1ve]Dobar dan,

Na osnovu iskustva ljudi iz faze premium 1 koje koliko vidimo nije bas najbolje sa rokom i penalima, imam pitanje vezano za premium 2 sta je najbolje uraditi.

Mi planiramo rezervisati stan u preimumu 2, nakon toga ide predugovor u roku od 40 dana.

Ono sto je meni jako problematicno je to sto jasno ne postoji definisan rok zavrsetka zgrade, nas agent ne moze nam reci osim leto 2023 - ali videcemo kako ide.

Ono sto je takodje rekla da se krajnji rok zavrsetka stavlja tek u ugovoru, kada ce se tacno znati koliko su radovi odmakli?? Ugovor se skalap na 80% izgradjenosti.

Ono sto je pitanje je da li ste definisali u rezervaciji ili predugovoru kranji rok za izgradnju. Ne bih da dodjem u situaciju da u momentu sklapanja ugovora (koji se nece sklapati do samog kraja, odnosno 80% zavrsenosti) stave 2024 kao krajnji rok a prilikom rezervacije govorili smo leto 2023.

Hvala vam unapred!



Ja sam u procesu kupovine stana u Premium 1,u cetvrtoj fazi..
Prilikom potpisivanja predugovora, definisan je rok izgradnje, na stranu sto ce se on probiti, kao kod svakoga, ali definisani su rokovi vec u predugovoru.
 
Javili su nam da su stakla na terasama u lameli 12 postavljena.
 
Bogami, izgleda da su se i ubrzali malo. Mozda se previse potegla prica o penalima, pa vele da se zavrsava to sto pre :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo. Mozda je glupo pitanje, ali da ipak pitam. Da li postoji rok za povracaj pdv-a od trenutka potpisivanja ugovora ili nema roka sto se toga tice?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne postoji rok za predaju za pobracaj pdv-a, ako sam dobro razumeo. Mislim da je oko mesec dana rok da se pdv isplati na racun. A mozemo da predamo kada upotpunimo dokumentaciju sto ce biti zvanicno na primooredaji, gde ce nam investitor dati sva dokumenta koja nedostaju…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ekstraterestrijal":2ggcho5z je napisao(la):
Ne postoji rok za predaju za pobracaj pdv-a, ako sam dobro razumeo. Mislim da je oko mesec dana rok da se pdv isplati na racun. A mozemo da predamo kada upotpunimo dokumentaciju sto ce biti zvanicno na primooredaji, gde ce nam investitor dati sva dokumenta koja nedostaju…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, da. Na taj rok sam mislio. Hvala na odgovoru.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja cu sutra prosetati do njih. Da li vas zanima nesto u vezi premiuma 1 da pitam kad sam vec tamo ili da ih ne gnjavim previse?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Sto vise informacija dobijes to bolje. :D I sibni neku fotku :D
Ja bi trebalo sledece sedmice da odem fizicki da vidim stan, tako da cu fotkati da okacim ovde…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911149#p911149:785nukpw je napisao(la):
Markos03 » Pet Dec 24, 2021 6:05 pm[/url]":785nukpw]Pozdrav drustvo. Mozda je glupo pitanje, ali da ipak pitam. Da li postoji rok za povracaj pdv-a od trenutka potpisivanja ugovora ili nema roka sto se toga tice?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

U suštini rok ne postoji. Za povraćaj PDV-a poreska traži konačni račun od investitora pored druge, standardne, dokumentacije.
Sanivil odbija da da konačni račun pre primopredaje stana bez ikakvih argumenata. Eto može im se!! Prvo imaju neke argumente koje advokat brzo pobije i onda dođemo do toga da ne žele iz samo sebi znanih razloga. Poreska je potvrdila da je Sanivil dužan da po uplati pune cene stana, izda konačni račun. Ni pretnja tužbom i prijava poreskoj ne pali kod njih. Prosto ne žele da izdaju konačni račun.
Da li neko ovde ima drugačije iskustvo vezano za konačni račun?
 
Miki-1991":5yuh4yh7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911149#p911149 je napisao(la):
Markos03 » Pet Dec 24, 2021 6:05 pm[/url]":5yuh4yh7]Pozdrav drustvo. Mozda je glupo pitanje, ali da ipak pitam. Da li postoji rok za povracaj pdv-a od trenutka potpisivanja ugovora ili nema roka sto se toga tice?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

U suštini rok ne postoji. Za povraćaj PDV-a poreska traži konačni račun od investitora pored druge, standardne, dokumentacije.
Sanivil odbija da da konačni račun pre primopredaje stana bez ikakvih argumenata. Eto može im se!! Prvo imaju neke argumente koje advokat brzo pobije i onda dođemo do toga da ne žele iz samo sebi znanih razloga. Poreska je potvrdila da je Sanivil dužan da po uplati pune cene stana, izda konačni račun. Ni pretnja tužbom i prijava poreskoj ne pali kod njih. Prosto ne žele da izdaju konačni račun.
Da li neko ovde ima drugačije iskustvo vezano za konačni račun?
Isti slucaj sto se tice konacnog racuna. Tek nakon primopredaje.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
A iz kog razloga odbijaju da daju konacni racun? Ja nisam dobio nijedan racun do sad…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ni ja. Jurim potvrdu za pocetak,a stan sam splatila krajem oktobra.
 
Da li je ikome ko je kupio stan u Premijumu 2 u predugovoru stoji datum useljenja?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911031#p911031:36e19ank je napisao(la):
Mkrstic » Pet Dec 24, 2021 12:54 pm[/url]":36e19ank]Dobar dan,

Na osnovu iskustva ljudi iz faze premium 1 koje koliko vidimo nije bas najbolje sa rokom i penalima, imam pitanje vezano za premium 2 sta je najbolje uraditi.

Mi planiramo rezervisati stan u preimumu 2, nakon toga ide predugovor u roku od 40 dana.

Ono sto je meni jako problematicno je to sto jasno ne postoji definisan rok zavrsetka zgrade, nas agent ne moze nam reci osim leto 2023 - ali videcemo kako ide.

Ono sto je takodje rekla da se krajnji rok zavrsetka stavlja tek u ugovoru, kada ce se tacno znati koliko su radovi odmakli?? Ugovor se skalap na 80% izgradjenosti.

Ono sto je pitanje je da li ste definisali u rezervaciji ili predugovoru kranji rok za izgradnju. Ne bih da dodjem u situaciju da u momentu sklapanja ugovora (koji se nece sklapati do samog kraja, odnosno 80% zavrsenosti) stave 2024 kao krajnji rok a prilikom rezervacije govorili smo leto 2023.

Hvala vam unapred!
Ne znam šta pametno Vam mogu reći a da bude od pomoći. Svi mi smo dobili tokom čekanja zgrade razne informacije. Od useljenja na leto 2021,pa do jeseni, pa zime, pa sada proleća sledeće godine. Krajnji rok će Vam oni definisati u ugovoru i možete se samo složiti sa tim ili odustati od stana što je lošija varijanta jer plaćate njima penale. Informacija je i da će navodno premium 2 da se radi brže jer isti majstori rade pa su već uhodani posle 1.,a i neće se čekati put. Vi računajte kraj 2023 ili početak 2024, a sve pre toga je premija. Uvek možete staviti penale da Vam ih isplaćuju ako probiju rok koji stave u ugovor. Mislim meni u predugovoru stoji 80% od februara 2021 i tada je trebao ići i ugovor, a evo 80% je završeno pre mesec dana. Znači baš su ga omašili, ali misim da su sada iskusniji što se tiče rokova jer lošije od ovog nije moglo :D
 
A što se tiče pdv-a navodno sunnyville plaća pdv posle primopredaje stana pa tek onda može da se traži povraćaj istog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911173#p911173:2kalzhcj je napisao(la):
Smigul » Pet Dec 24, 2021 6:54 pm[/url]":2kalzhcj]A što se tiče pdv-a navodno sunnyville plaća pdv posle primopredaje stana pa tek onda može da se traži povraćaj istog.

To nisu smeli u zvaničnoj komunikaciji sa mojim advokatom da kažu, što implicira da je to neistina ili je nešto protivzakonito.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911155#p911155:1t26ea90 je napisao(la):
Markos03 » Pet Dec 24, 2021 6:12 pm[/url]":1t26ea90]Ja cu sutra prosetati do njih. Da li vas zanima nesto u vezi premiuma 1 da pitam kad sam vec tamo ili da ih ne gnjavim previse?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Do koje faze,lamele su stigli sa postavljanjem parketa? Kada pocinju da rade ulaze u zgrade?
 
Marcos03 ako mozete da ispitate u vezi zgrade izmedju E i EP,iliti P zgrade.Kad ce predugovor,kad ce useljenje,kako napreduju radovi i papirologija....bilo koja info je dobrodosla.
 
Odrađena je staza širine oko 1,5m za pešački prilaz sa ulice ka ulazima u E zgradu. Staza je uz samu zgradu, sa strane ka novoj zgradi koja se gradi.

Ulica se i danas radi. Trenutno postavljaju šahte u delu ulice između Premium 1 i 2. Čini mi se da je ostao deo oko Premium 1 (sa gornje strane zgrade i strane paralelne Slanačkom) i deo ka spoju sa gornjoj ulici Mirka Milojkovića. Tu još uvek nisu postavljene šahte.
 
Svakako nije planirano sada da se radi ulica koja spaja Premium 1 sa gornjim zgradama, tako su bar nama rekli. Asfaltirace samo put oko Premium 1, ostatak ostaje u blatu.
 
Nisam znao da ne planiraju sada da spoje. To mi je baš katastrofa. Šta im znači to? Zar nije izvođač radova na ulici Beograd put ili neka druga firma, a ne sunnyville? Sad će da urade ovaj deo, a kad bude trebalo tih 50m što ostavljaju, oni če da se vrate i opet će se čekati 100 godina... Zar nije bilo lakše završiti to sada, kad je već tu sva oprema i mehanizacija...
 
Normalno da tako treba i da je logicno ali… oni nece da ga spajaju jer se na tom gornjem delu planira gradnja onih 6 zgrada, pa zbog masina, bagera, dizalica… bolje i da ne komentarisem, vec sam pri kraju sa zivcima makar su tako nama rekli pre mesec dana. Ako ih neko posecuje uskoro moze da pita da potvrdimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911266#p911266:3lcd04ju je napisao(la):
Džo » Pet Dec 24, 2021 10:01 pm[/url]":3lcd04ju]Marcos03 ako mozete da ispitate u vezi zgrade izmedju E i EP,iliti P zgrade.Kad ce predugovor,kad ce useljenje,kako napreduju radovi i papirologija....bilo koja info je dobrodosla.

Nikakve info. Mnogo tu stvari smrdi, iskreno sve sam dalje od kupovine stana tu. Mnogo je to novca da bih se kockao sa necijim “rekla-kazala”. Voleo bih da me demantuju i krenu sa nekim procedurama, ali sva je prilika da ne mogu da dobiju gradj dozvolu za tu zgradu. Da imaju mogucnost dobili bi je do sad 10 puta. Sad ce jos malo godinu dana kako sam kaparisao stan, a predugovora i dozvole ni na vidiku.
 
Ne znam šta reći... Moglo je ovo sve lepše i bolje da ima volje.
Ulice će nam svakako uništiti dokle god bude gradilišta, a biće ga još bar 7-8 godina. Verujem da tada kad se naselje jednom napokon završi, sve će već biti u poluruiniranom stanju.
 
Vrh