Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909806#p909806:3o2cd6uo je napisao(la):
Samael » Пон Дец 20, 2021 8:25 am[/url]":3o2cd6uo]
Vesnik":3o2cd6uo je napisao(la):
Nama su rekli da je za sve iznos isti odnosno nadoknada na mesečnom nivou iznosi 150 evra.
Meni su penali 250, bilo je tu natezanja, na kraju sam pristao da se sa 280 koliko sam trazio spusti na 250. Medjutim svrha penala je da vam pokrije zakupninu koju placate jer oni kasne, bas da ne bi placali kredit i zakupninu.

Tako da jedino sto ima smisla jeste da se odrede u visini zakupnine, ja sam im tako obrazlozio i oni su to relativno brzo prihvatili.



Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Mi smo istakli da su nam troškovi veći, medjutim, nisu pristali na veći iznos. Ali Vama svaka čast! Drago mi je da se bar neko izborio za ono što mu pripada.
 
Kimi91":3gdtq7vn je napisao(la):
http://mbblok.rs/phone/lokal-a.html

MB blok Marije Bursac slicno je zamislien projekat, gledao tamo stanove takodje imaju privatan posed imaju rampu na ulaz i cuvara oni su vec useljeni odavno, pa neka se neko raspita koliko im kosta odrzavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
50 euro centi po kvadratu

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
I meni ide rata kredita i kirija (previse za izneti). Poslacu u nastavku clan 11. Iz predugovora jer njega imam u wordu ali isto je i u ugovoru, pa ako neko ko je izboksovao naknadu moze da uporedi sa svojim ugovorom... Da li na osnovu navedenog imam pravo na penale?
Clan 11:
ПРОДАВАЦ преузима обавезу да предметна непокретност буде изграђена по систему „кључ у руке“, спремна за употребу и коришћење за становање најкасније до 30.06.2021.године.



Уговорне стране сагласно констатују да се рок одређен ставом 1. овог Члана може померити за највише четири месеца, без навођења разлога од стране Продавца или Купца.

Уговорне стране сагласно констатују да ће се у случају појаве објективних околности – више силе под којима се подразумевају природни догађаји (временске неприлике: непредвиђене падавине, изузетно високе температуре и др.), ванредне ситуације, извођење радова на изради приступних саобраћајница од стране Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда, околности везане за рад државних органа, за време којих околности не буде могуће изводити радове на објекту и непокретностима које су предмет овог Предуговора, рок одређен ставовима 1. и 2. овог члана, аутоматски ће бити продужен за време трајања наведених околности, а све до њиховог окончања.



Сагласно наведеном, ПРОДАВАЦ може предати у државину КУПЦУ изграђен стан одмах након изградње у уговореном року за изградњу под условом да му КУПАЦ исплати целокупно уговорени износ купопродајне цене, па се стога само из разлога исплате купопродајне цене рок за предају стана у државину КУПЦУ може продужити, јер се уговара да КУПАЦ пре усељења у предметни стан исплати ПРОДАВЦУ целокупно уговорени износ купопродајне цене, када ће Уговорне стране приступити и закључењу главног Уговора.

Приликом примопредаје непокретности из члана 1.овог Предуговора биће сачињен и потписан од обе уговорне стране Записник о примопредаји.



Hvala unapred na odgovoru
 
mahatmagadni":3ojgsaar je napisao(la):
Kimi91":3ojgsaar je napisao(la):
http://mbblok.rs/phone/lokal-a.html

MB blok Marije Bursac slicno je zamislien projekat, gledao tamo stanove takodje imaju privatan posed imaju rampu na ulaz i cuvara oni su vec useljeni odavno, pa neka se neko raspita koliko im kosta odrzavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
50 euro centi po kvadratu

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
Pa toliko otprilike 15-20e za visnjicku banju realno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jflower":1q8859fr je napisao(la):
I meni ide rata kredita i kirija (previse za izneti). Poslacu u nastavku clan 11. Iz predugovora jer njega imam u wordu ali isto je i u ugovoru, pa ako neko ko je izboksovao naknadu moze da uporedi sa svojim ugovorom... Da li na osnovu navedenog imam pravo na penale?
Clan 11:
ПРОДАВАЦ преузима обавезу да предметна непокретност буде изграђена по систему „кључ у руке“, спремна за употребу и коришћење за становање најкасније до 30.06.2021.године.



Уговорне стране сагласно констатују да се рок одређен ставом 1. овог Члана може померити за највише четири месеца, без навођења разлога од стране Продавца или Купца.

Уговорне стране сагласно констатују да ће се у случају појаве објективних околности – више силе под којима се подразумевају природни догађаји (временске неприлике: непредвиђене падавине, изузетно високе температуре и др.), ванредне ситуације, извођење радова на изради приступних саобраћајница од стране Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда, околности везане за рад државних органа, за време којих околности не буде могуће изводити радове на објекту и непокретностима које су предмет овог Предуговора, рок одређен ставовима 1. и 2. овог члана, аутоматски ће бити продужен за време трајања наведених околности, а све до њиховог окончања.



Сагласно наведеном, ПРОДАВАЦ може предати у државину КУПЦУ изграђен стан одмах након изградње у уговореном року за изградњу под условом да му КУПАЦ исплати целокупно уговорени износ купопродајне цене, па се стога само из разлога исплате купопродајне цене рок за предају стана у државину КУПЦУ може продужити, јер се уговара да КУПАЦ пре усељења у предметни стан исплати ПРОДАВЦУ целокупно уговорени износ купопродајне цене, када ће Уговорне стране приступити и закључењу главног Уговора.

Приликом примопредаје непокретности из члана 1.овог Предуговора биће сачињен и потписан од обе уговорне стране Записник о примопредаји.



Hvala unapred na odgovoru
Evo ga moj clan 11 iz ugovora
IMG_20211220_113857.jpg


Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Jflower":j3lfqv0z je napisao(la):
Da, razlikuju nam se ugovori u tom delu....
Pa da u delu u kojem sam ja pravio izmene, inace inicijalni nacrti su nam bili isti. Svi su dobili isti nacrt ostalo je stvar pregovaranja.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Taj deo za plaćanje penala je morao da se traži da ga ubace i za sumu se moralo dogovoriti sa njima. Ako niste tražili nego ostavili član kakav ste i dobili nema penala. Mi smo takođe uspeli da ubacimo penale ali nadam se da će završiti useljenje do juna za 4 fazu pa da ne moram da ih aktiviram.
 
Video sam da rade, ali jos nista od asfaltiranja. Mislim da jos nisu pripremili za to.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo ga moj clan 11 iz ugovora

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
file.php

[/quote]

:kk:

Zaista odličan posao!
 
@Samael, ako sam dobro primetio, vi ste pravnik, pa se sigurno bolje razumete. Zanima me ovaj izraz-sistem "ključ u ruke", jel to jesno pravno definisan izraz kojim se podrazumeva potpuni završetak radova i dobijen tehnički prijem? Ili tu ima mesta za drugačije tumačenje? Da li je dovoljno u ugovoru napisati samo taj izraz, a ne pomenuti izraz "tehnički prijem"?
Da li zakonski investitor ima pravo da izvrši primopredaju pre tehničkog prijema ili je to "nelegalna" praksa koja se upražnjava jer je ponekad u interesu i investitora i kupca? Nama gore je svima odgovaralo da se što pre odradi primopredaja, posle silnih odlaganja ali to je imalo za posledicu da investitor ostatak radova na objektima radi brzinom ranjenog puža...
 
SunnyJ":157ai26y je napisao(la):
@Samael, ako sam dobro primetio, vi ste pravnik, pa se sigurno bolje razumete. Zanima me ovaj izraz-sistem "ključ u ruke", jel to jesno pravno definisan izraz kojim se podrazumeva potpuni završetak radova i dobijen tehnički prijem? Ili tu ima mesta za drugačije tumačenje? Da li je dovoljno u ugovoru napisati samo taj izraz, a ne pomenuti izraz "tehnički prijem"?
Da li zakonski investitor ima pravo da izvrši primopredaju pre tehničkog prijema ili je to "nelegalna" praksa koja se upražnjava jer je ponekad u interesu i investitora i kupca? Nama gore je svima odgovaralo da se što pre odradi primopredaja, posle silnih odlaganja ali to je imalo za posledicu da investitor ostatak radova na objektima radi brzinom ranjenog puža...
Ne, kljuc u ruke je standard koji podrazumeva da su u stanu izvedeni svi gradjevinski i gradjevinsko-zanatski radovi i da vi ulazite u stan koji mozete odmah da koristite bez obaveze i potrebe da izvedete bilo kakve dalje radove.

A sto se tice tehnickog pregleda to je definisano Zakonom o planiranju izgradnji izvkd iz zakona u prilogu.

Dakle objekat se moze koristit iskljucivo nakon sto se dobije upotrebna, a izuzetno i ranije ako je pribavljen pozitivan zapisnik komisije o tehnickom pregledu o podobnosti objekta za upotrebu i nadlezni organ ne izda upotrebnu u roku od 5 dana.

Dakle uslov za upotrebu objekta pre upotrebne dozvole je pozitivan zapisnik komisije za tehnicki pregled i da je investitor podneo zahtev za upotrebnu, a da nemarom drzavnih oragana ista nije izdata u zakonskom roku.
IMG_20211220_185131.jpg


Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Samael":2b2vi7j4 je napisao(la):
Jflower":2b2vi7j4 je napisao(la):
Da, razlikuju nam se ugovori u tom delu....
Pa da u delu u kojem sam ja pravio izmene, inace inicijalni nacrti su nam bili isti. Svi su dobili isti nacrt ostalo je stvar pregovaranja.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Tako je, nacrt je rađen da kažemo manje vešto, sa ili bez namere pitanje je.

Svaka čast za iznos koji ste izvukli, mislim da ste dobili najviše od svih nas.
Bitan je bio i momenat kada se pregovara o tome, odnosno koliko je stambenih jedinica do tog momenta bilo prodato, i ja sam "udario o zid" na 150eur, došli smo do uzmi ili ostavi, i mislim da im se i može jer ima masa sveta koja neće da plati advokata i potpisaće njihovu prvu verziju, te neće morati da isplate nikakve penale.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Ja mislim da @Jflower ipak treba da razgovara sa investitorom na tu temu.
 
Prosto, nije u redu da se klijentima ponude različiti uslovi.
 
:kafa: У Е зграду уселила се и пета породица. Нека им је са срећом. Све је асвалтирано од улице до гараже и чисто,тако да се не гази по блату. Пут је широк,може да приће гаражи и камион са стварима.Људи нормално улазе и излазе, Гаража је јако осветљена и све је ок. Ко неће да плаћа дупло,може слободно да се усели. Струја ,вода, грејање,на терет инвеститора.Само онда не важе више пенали.Иначе ван тог улаза ,око зграде је и даље све исто-блато, крш и лом... :kafa:
 
Vesnik":1aqwz3gv je napisao(la):
Ja mislim da @Jflower ipak treba da razgovara sa investitorom na tu temu.
Slažem se, samo je apsolutno njihova dobra volja šta će da urade...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
BobLat":2ygpq5w5 je napisao(la):
:kafa: У Е зграду уселила се и пета породица. Нека им је са срећом. Све је асвалтирано од улице до гараже и чисто,тако да се не гази по блату. Пут је широк,може да приће гаражи и камион са стварима.Људи нормално улазе и излазе, Гаража је јако осветљена и све је ок. Ко неће да плаћа дупло,може слободно да се усели. Струја ,вода, грејање,на терет инвеститора.Само онда не важе више пенали.Иначе ван тог улаза ,око зграде је и даље све исто-блато, крш и лом... :kafa:
Bas lepe vesti. Nek’ je sa srecom… Ajd pa da i mi krenemo od sredine januara polako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910037#p910037:15fvlyvo je napisao(la):
BobLat » Pon Dec 20, 2021 9:57 pm[/url]":15fvlyvo]:kafa: У Е зграду уселила се и пета породица. Нека им је са срећом. Све је асвалтирано од улице до гараже и чисто,тако да се не гази по блату. Пут је широк,може да приће гаражи и камион са стварима.Људи нормално улазе и излазе, Гаража је јако осветљена и све је ок. Ко неће да плаћа дупло,може слободно да се усели. Струја ,вода, грејање,на терет инвеститора.Само онда не важе више пенали.Иначе ван тог улаза ,око зграде је и даље све исто-блато, крш и лом... :kafa:


Moja zgrada, a mene samo interesuje je li asfaltiran i prilaz (koji je do zgrade koja se još uvek radi) gde se ulazi u zgradu..ili mora preko garaže, ne živim u Bg. pa ako neko snimi nek javi?
 
Hvala svima na odgovorima i savetima. Popricacu sa njima, ali ne verujem da cu ista postici.
 
@bokica78, čini mi se da još nije asfaltirano, nego džsamo kroz garažu. Videh i ja da ima useljenih, već okačene lepe zavese. :D

Ulica za premium se radi. Sad jutros su opet sekli asfalt na Slanačkom, izgleda da su zaboravili nešto da povežu.
 
Taj deo E zgrade (do ulice) ne prodaje Sunnyville, a vidim na CEOP portalu da ima nekih zahteva za dokumentaciju.

Evo ja čekam penale za poslednja 3 meseca, mada nikako da mi se jave preko maila, sve u fazonu evo samo što nije spremamo novac...
 
Vrh