Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zaboravih...

Nama su prošli mesec isplatili penale bez ikakvih komplikacija, a narednih dana bi trebalo da preuzmemo novac i za decembar. To ističem jer je neko pisao da postoje neke teškoće. Za sada ih nema, a videćemo kako će sve to da teče dalje.
 
Od kada se racunaju penali? Od datuma za useljenje ili cuo sam da imaju fore da kasne dva meseca od datuma useljenja po zakonu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909672#p909672:3o2thlax je napisao(la):
Kimi91 » Нед Дец 19, 2021 7:59 pm[/url]":3o2thlax]Od kada se racunaju penali? Od datuma za useljenje ili cuo sam da imaju fore da kasne dva meseca od datuma useljenja po zakonu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nažalost, nama ta priča nije bila važna, mislili smo da će sve teći kako treba pa smo pristali i ne razmišljajući na uslov da se 4 meseca može produžiti rok bez ikakvog pitanja. Tako da je u našem slučaju to bilo tako, ali neko je pisao, čini mi se, da je uspeo da promeni taj deo i izborio se za 2 meseca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909670#p909670:1zp0epou je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 8:58 pm[/url]":1zp0epou]Zaboravih...

Nama su prošli mesec isplatili penale bez ikakvih komplikacija, a narednih dana bi trebalo da preuzmemo novac i za decembar. To ističem jer je neko pisao da postoje neke teškoće. Za sada ih nema, a videćemo kako će sve to da teče dalje.
Vesnik, mozes li, molim te da me uputis oko tih penala... Da li je to navedeno kod vas u ugovoru?
 
Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.
 
Vesnik":vn4813bw je napisao(la):
Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas zanima, odgovori ću.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.
Jok nece investitor sam da ih ubaci, to su kupci morali sami da traze da se ubaci u ugovor

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Zanimljivo @Samael . Dakle, ukoliko se ne interesujete ostajete bez penala? Ili pak klijent ipak ima pravo na neku zaštitu i u slučaju da ništa nije evidentirano u ugovoru?
 
Vesnik":1w6dp5fe je napisao(la):
Zanimljivo @Samael . Dakle, ukoliko se ne interesujete ostajete bez penala? Ili pak klijent ipak ima pravo na neku zaštitu i u slučaju da ništa nije evidentira o u ugovoru?
Imaju pravo da traže raskid i naknadu štete

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Vesnik":2pj8a83w je napisao(la):
Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.
Jeste li vi menjali tu stavku u ugovoru? Meni stoji da naplata penala ide od 1. decembra ali u slucaju pojave objektivnih okolnosti (vremenske neprilike, vanredne situacije, izvodjenje radova na izradi pristuonih saobracajnica) za vreme kojih ne bude moguce izvoditi radove na objektu, automatski se produzava rok za vreme trajanja navedenih okolnosti…
Meni sad to nije najjasnije, ali pretpostavljam da sve dok se ulica ne zavrsi, nemam pravo na penale. Jedino u slicaju da se ulica zavrsi a stan i dalje nije spreman za useljenje onda tek mogu da ostvarim pravo na penale…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto i nama pise u ugovoru.

Ali, apsolutno imate pravo na penale sta god pisalo u ugovoru. Tako su nama objasnili i mi smo na tome insistirali. Prihvatili su to. Plaćamo ratu za kredit 6 meseci već, zaista je previše, zar ne?
 
U tom slucaju cu vec sutra da ih kontaktiram… Apsolutno se slazem da treba naplatiti penale… Nije to samo zbog kasnjenja vec i mesecnih obaveza, jer pored rate za kredit treba platiti i stanarinu, racune… to su dupli troskovi sve dok se ne uselimo…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ekstraterestrijal":2vfz1r7z je napisao(la):
Vesnik":2vfz1r7z je napisao(la):
Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.
Jeste li vi menjali tu stavku u ugovoru? Meni stoji da naplata penala ide od 1. decembra ali u slucaju pojave objektivnih okolnosti (vremenske neprilike, vanredne situacije, izvodjenje radova na izradi pristuonih saobracajnica) za vreme kojih ne bude moguce izvoditi radove na objektu, automatski se produzava rok za vreme trajanja navedenih okolnosti…
Meni sad to nije najjasnije, ali pretpostavljam da sve dok se ulica ne zavrsi, nemam pravo na penale. Jedino u slicaju da se ulica zavrsi a stan i dalje nije spreman za useljenje onda tek mogu da ostvarim pravo na penale…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa realno bi mogli da vam uskrate jer ste to prihvatili. Tacno je da ulica ne moze da se smatra višom silom, ali ste u pogledu penala prohvatili odlaganje ako ulica ne bude gotova.

Mada se slaze sa Vesnikom treba ih pritisnuti i to naplatiti.

Ali zaista ne razumem ljude koji kupe stan i zaduze se za ceo zivot, a mrzi ih da daju 300-500 EUR advokatu da im sredi ugovor i zastiti ih na najbolj nacin...Posle mi dolaze takvi u kancelariju kukajuci i nimalo ni nije zao da im uzmem i po 2-3000 EUR za naknadno peglanje gluposti. Ko ne plati na mostu plati na ćupriji

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Aha, a sta da radimo kada smo očigledno angazovali pogrešne advokate? I to po preporuci bajagi.
 
Zajedničke prostorije itd... Svasta nesto nije po zakonu. U zabludi smo bili, doneli smo pogrešnu odluku. Priroda mi nije takva da iniciram konfliktne situacije, u prava se ne razumem mnogo. Ali imam dobro obrazovanje, mogu lako da naucim sta god mi zatreba i da se izborim za sebe i svoje bližnje. :wink:

Lekcija je naucena.
 
Vesnik":qk34shgw je napisao(la):
Zajedničke prostorije itd... Svasta nesto nije po zakonu. U zabludi smo bili, doneli smo pogrešnu odluku. Priroda mi nije takva da iniciram konfliktne situacije, u prava se ne razumem mnogo. Ali imam dobro obrazovanje, mogu lako da naucim sta god mi zatreba i da se izborim za sebe i svoje bližnje. :wink:

Lekcija je naucena.
Nisam ja rekao nista za vas, vi ste postupili maksimalni savesni, e sad kod nas u struci ima kao i u svakoj drugoj stucnih i manje strucnih.



Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
@Samael, sve ok. Vama dugujemo zahvalnost što ste nas lepo posavetovali. Nego, zaista je trebalo da budemo obazriviji i odgovorniji.

A moj komentar je ispisan radi isticanja stava da nema odustajanja od prava koja nam pripadaju.

Priznajem, kucam brzo, ne obraćam pažnju cak ni na pravopis, često nema ni valjanih znakova interpunkcije... :D

Ali, razumemo se na kraju. To je vazno. :kk:
 
@Vesnik....uz duzno postovanje i sve pozitivne misli i poverenje u Investitore koji tako sigurno tvrde da cete januara biti u svojim stanovima...tvrdim....nema sanse. Juce bila na gradilistu. Ulica, cirka mesec do dva, radnika nigde. Zelim Vam od srca Vas topli dom u najkracem roku, ali ako vi budete videli kljuceve pre marta treba da slavite ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909681#p909681:1fbx82nr je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 8:42 pm[/url]":1fbx82nr]Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.


A koliki je iznos penala na mesecnom nivou, naravno ne pitam Vas konkretno za cifru, vec kako se do nje dolazi?
Cime je to definisano, postoji li neki šablon po kom se za svakoga od nas racuna visina istih, predpostavljam da zavisi i od cena stana i sl..?
Hvala
 
MilosMilica":1qwpzid6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909681#p909681 je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 8:42 pm[/url]":1qwpzid6]Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.


A koliki je iznos penala na mesecnom nivou, naravno ne pitam Vas konkretno za cifru, vec kako se do nje dolazi?
Cime je to definisano, postoji li neki šablon po kom se za svakoga od nas racuna visina istih, predpostavljam da zavisi i od cena stana i sl..?
Hvala
Ja sam trazio penale u visini kirije koju moram da placam jer oni kasne

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
MilosMilica":rkvmc21f je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909681#p909681 je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 8:42 pm[/url]":rkvmc21f]Da, navedeno je konkretnim članom u ugovoru. Pišite šta Vas konkretno zanima, odgovoriću Vam sve što znam.

Mislim da je ta tema regulisana u svim ugovorima.


A koliki je iznos penala na mesecnom nivou, naravno ne pitam Vas konkretno za cifru, vec kako se do nje dolazi?
Cime je to definisano, postoji li neki šablon po kom se za svakoga od nas racuna visina istih, predpostavljam da zavisi i od cena stana i sl..?
Hvala
Meni je odobreno 150€. Kao ne mogu vise od toga. Mozda je neko uspeo da "izvuce" vise, ali kod mene je tako.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909775#p909775:3obpdkkb je napisao(la):
lana_bor » Пон Дец 20, 2021 12:42 am[/url]":3obpdkkb]@Vesnik....uz duzno postovanje i sve pozitivne misli i poverenje u Investitore koji tako sigurno tvrde da cete januara biti u svojim stanovima...tvrdim....nema sanse. Juce bila na gradilistu. Ulica, cirka mesec do dva, radnika nigde. Zelim Vam od srca Vas topli dom u najkracem roku, ali ako vi budete videli kljuceve pre marta treba da slavite ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Videcemo. Jasno je da nesto ne stima.
 
Nama su rekli da je za sve iznos isti odnosno nadoknada na mesečnom nivou iznosi 150 evra.
 
Vesnik":3w3gd3cr je napisao(la):
Nama su rekli da je za sve iznos isti odnosno nadoknada na mesečnom nivou iznosi 150 evra.
Meni su penali 250, bilo je tu natezanja, na kraju sam pristao da se sa 280 koliko sam trazio spusti na 250. Medjutim svrha penala je da vam pokrije zakupninu koju placate jer oni kasne, bas da ne bi placali kredit i zakupninu.

Tako da jedino sto ima smisla jeste da se odrede u visini zakupnine, ja sam im tako obrazlozio i oni su to relativno brzo prihvatili.



Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Samael":8boqqvzc je napisao(la):
Vesnik":8boqqvzc je napisao(la):
Nama su rekli da je za sve iznos isti odnosno nadoknada na mesečnom nivou iznosi 150 evra.
Meni su penali 250, bilo je tu natezanja, na kraju sam pristao da se sa 280 koliko sam trazio spusti na 250. Medjutim svrha penala je da vam pokrije zakupninu koju placate jer oni kasne, bas da ne bi placali kredit i zakupninu.

Tako da jedino sto ima smisla jeste da se odrede u visini zakupnine, ja sam im tako obrazlozio i oni su to relativno brzo prihvatili.



Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Isti slucaj je bio i kod mene. To sam zahtevao. Ali nikako nisu pristali na vecu cifru od 150. Mada sam ja to pregovarao sada u septembru. Verovatno su videli da ce kasniti dosta, pa zato i nisu pristali na vise.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Vrh