Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908746#p908746:2nx9dnuu je napisao(la):
Vesnik » Čet Dec 16, 2021 12:10 pm[/url]":2nx9dnuu]I meni se cini da E zgrada konačno napreduje dobrim tempom.

Hvala Vesnik na pozitivnom komentaru, ne živim u Bg., pa me interesuje da li se radi ulica izmedju E i one sto je u izgradnji, mislim da ce nju morati da srede da bi mogli da se uselimo? Ako je još neko komšija iz zgrade E (ja sam LamelaA) ovde, bila bih zahvalna da podeli neke novije inform. o useljenju?
 
Iskreno, ne znam, ali kada smo nedavno šetali po kraju uočili smo da se i tamo nešto radi. Dokle su stigli ne znam.

Naši prijatelji svakodnevno prolaze Slanackom ulicom pa ih zamolimo za info. Cini mi se da je u prethodnim postovima neko komentarisao i radove koji Vas interesuju.
 
Za premium zgradu informacija koju i ja imam je da se postavljaju cevi za grejanje a da je kanalizacija priključena i da će raditi na putu kada god im dozvoli vreme. Takođe planovi su da se polovinom januara počne sa useljenjem. Eto bar neke informacije se podudaraju :D To su sve planovi a šta će od toga biti..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908607#p908607:2prcwqjn je napisao(la):
SunnyJ » Sre Dec 15, 2021 11:40 pm[/url]":2prcwqjn]Naravno, samo iznosim moje viđenje, upravo tehnički pregled može biti ko zna kada, znajući investitora. Najbolje bi bilo da sve ide po propisima i predviđenim rokovima ali nažalost to ovde (u Srbiji) uglavnom nije slučaj.
Što se tiče tužbi i suda, savet za sve, izbegavati.
Dok se ide bez toga, naiđe se na mnogo laži, mazanja, odlaganja ali sve se ipak na kraju ispoštuje od strane investitora, samo sa mnogo zakašnjenja... Ako se preti tužbom, kao što je činio jedan komšija, dođu momci od dva metra i obave "razgovor" sa njim. Na sve to, 15tak komšija su bili svedoci ovog užasnog događaja. :(
Fin neki investitor
 
Na fb-u su okaceni snimci stana iz lamele 1. Nisu ni krenuli s postavljanjem parketa, a meni su za lamelu 5 rekli da se krece s postavljanjem parketa jos u oktobru. Ne razumem cemu te dezinformacije od strane agenata...U najmanju ruku neprofesionalno...
 
Ali svakako tvrde da useljenje krece sredinom januara. Mislim, do sad nisu nijednom slagali, tako da nema razloga da im ne verujemo :) mislim da cemo grejanje u stanovima testirati tek sledece zime :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909187#p909187:3b6jd3ed je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Pet Dec 17, 2021 8:48 pm[/url]":3b6jd3ed]Ali svakako tvrde da useljenje krece sredinom januara. Mislim, do sad nisu nijednom slagali, tako da nema razloga da im ne verujemo :) mislim da cemo grejanje u stanovima testirati tek sledece zime :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što se tiče grejanja, ako vas usele u januaru-februaru, tj. u toku grejne sezone, mislim da ćete imati i grejanje sigurno, neće dopustiti da budete bez grejanja.
Evo da podelim moje iskustvo iz gornjih zgrada. U moj ulaz se uselilo nas 5-6 stanova tokom leta (od ukuno 21 stana) i kada je 15. oktobra krenula grejna sezona, kod nas nije bilo grejanja. Već su bile glasine da ćemo celu tu zimu biti bez grejanja jer nisu sve obezbedili, a nije ni useljeno ni pola zgrade. Marijanu smo zivkali svaki dan i uveravala nas je, biće kao za dan, dva, tri... Delovalo je kao zavlačenje, ja sam čak preko nekog čoveka koji radi u mirijevskoj toplani dobio info da nema ništa od grejanja prve sezone i da je investitor kriv (jer dok traje garancija investitor je odgovoran za sve, tek posle preuzima toplana).
Međutim, mi smo od 1.novembra dobili grejanje, taj prvi mesec se nije ni plaćao, jer je to bilo probno i bilo je bruuuuutalnoo dobro grejanje. Posle toga se dosta pogoršalo ali je i dalje podnošljivo dobro, mada to je subjektivno, naravno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909187#p909187:3cy0ombw je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Pet Dec 17, 2021 8:48 pm[/url]":3cy0ombw]Ali svakako tvrde da useljenje krece sredinom januara. Mislim, do sad nisu nijednom slagali, tako da nema razloga da im ne verujemo :) mislim da cemo grejanje u stanovima testirati tek sledece zime :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
U pravu ste. :D
 
Da, trebalo je malo vremena da se obezbedi grejanje :) al' dobro, mozda i nama prvi mesec bude besplatan :)
 
Sto se tice lamela i faza za Premium 1, da li moze neko da napise tacno koje lamele pripadaju kojoj fazi?
Hvala.
 
1. faza (lamele 11,12,13,14,15); 2.faza (lamele 16,17,18,19); 3.faza ( lamele 1,2,3,4,5); 4.faza ( lamele 6,7,8,9,10).
 
Etiketiranje drugih članova foruma nije i neće biti dozvoljeno a da ne pominjem prateće uvrede koje su upućene. Uostalom svako ko sumnja u nečije namere i postove lako može u okviru profila pogledati istoriju unetih postova.
 
Igor":2f16qoei je napisao(la):
Etiketiranje drugih članova foruma nije i neće biti dozvoljeno a da ne pominjem prateće uvrede koje su upućene. Uostalom svako ko sumnja u nečije namere i postove lako može u okviru profila pogledati istoriju unetih postova.
A zastrašivanje drugih clanova pretnjama da ko se usprotivi investitoru saceka ga ekipa od 2 metra jeste dozvoljeno? Zanimljivo

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Prijavi post molim te, svakako da će biti obrisan. Mislim da sam sličan sadržaj brisao pre par dana ali moguće da je neki post promakao ili ostao u nekom citatu.
 
Igor":13i6uqy6 je napisao(la):
Prijavi post molim te, svakako da će biti obrisan. Mislim da sam sličan sadržaj brisao pre par dana ali moguće da je neki post promakao ili ostao u nekom citatu.
Prijavio, posto nije obrisano. Hvala

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Obrisano.
:sesir:

I molim vas još jednom, nema potrebe da citirate post iznad vašeg.
 
Zdravo svima,

Nov sam na forumu, slučajno sam nabasao na njega tražeći info o roku važnosti Gigatron vaučera za popust koje smo dobili od investitora. :)
Žao mi je što nisam znao ranije, ima ovde puno korisnih informacija.

Kupac sam stana u lameli 12 (koliko sam razumeo, faza 1), proces sam počeo u decembru 2020. godine, ugovor je potpisan u maju ove godine, a useljenje je po ugovoru planirano najkasnije do 30. 06. 2021.

Bio sam nekoliko puta, pretposlednji put mi je rečeno da je planirano da useljenje krene oko 15. decembra, početkom ovog meseca mi je agent prodaje rekla da je bilo planirano za oko 15. januara ali da će se verovatno kasniti, ovog puta bez ikakvog roka. Moja je pretpostavka da neće biti ničega pre proleća, što je i bolje, jer je malo falilo da kupim tehniku koja bi stigla u julu.

Neko je na nekoj ranijoj stranici pitao za održavanje u drugim kompleksima... Znam da npr. Central Garden kompleks ima portire koji upravljaju rampama i ulazima u kompleks, održavanje dvorišta, održ. zgrada itd. i da plaćaju održavanje zgrade oko 14k dinara mesečno.
Iskreno, ne vidim zašto se ne bi postavila rampa sa daljinskim upravljanjem na ulaz parkinga i time izbeglo angažovanje portira.
Takođe, ako se angažuje slubža fizičko-tehničke zaštite, da li oni pružaju garancije da se ništa neće desiti na čuvanoj imovini? Da će svaku štetu otkloniti o svom trošku (stvarno sumnjam u to), ili su tu samo kao strašila koja bi služila da plaše klince, a bez ikakve odgovornosti?


Pozdrav budućim komšijama,
Nikola
 
Kakav je taj vaucer? Ja nikako da odem po njega mrzi me da se cjmam ne znam kakav je da li se isplati? Inace ja sam razumeo da je trajanje do kraja godine.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Ja prvi put cujem za taj vaucer? Kakav je? Ima li dobrih popusta? Kako doci do tog vaucera?

Sto se tice odrzavanja zgrade, ja ne bih poredio sunnyville i central garden, pre svega zbog lokacije, pa zbog razlike u ceni kvadrata, itd… Davati za odrzavanje zgrade 14k mesecno je mozda ok za ljude koji su kupili stan u central gardenu ili u nekom kompleksu koji takodje poseduje sadrzaj poput teretane, bazena, saune…

U nasem slucaju mislim da je suludo, jer nekom je tolika mesecna rata stambenog kredita…
Sve preko 20e za odrzavanje zgrade po stanu mislim da bi bilo previse. I tih 20 mislim da je mnogo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno i ja prvi put čujem za vaučere. Što se tiče 14000 sad sam u šoku jer sam ja razumeo da se toliko plaća održavanje zgrade ukupno a ne po stanu, a ako je po stanu to je suludo. Ludo je i pomisliti da bi neko toliko plaćao, pa što reče komšija "alien" :wink: tolika je rata kredita nekome. Ali sjajno pitanje je za obezbeđenje i da li oni nadoknadjuju štetu ili ukradeno, mada čini mi se da ćemo za taj odgovor morati da sačekamo ponude firmi.
 
Vaučer iskreno nije nešto posebno, 20% popusta na Tesla belu tehniku i 15% na ostalo, 20% na male kućne aparate, ako neko ima vaučer ispred sebe neka me ispravi. I naravno, samo za ono što nije već na popustu (a stvarno puno toga jeste kao na nekom), i samo za gotovinsko plaćanje i čekove.
Treba računati i neki prostor za skladištenje toga dok stanovi ne budu gotovi, prevoz kada konačno bude sve spremno, a garancija teče od trenutka kupovine, tako da je upitno koliko se to u stvari isplati.
Traju do 31. 12. i rezultat su dogovora Sunnyville Premium i Gigatrona, ali očito ni Sunny nije računao da će kašnjenje biti ovoliko. Pitao sam za produženje trajanja vaučera, rekli su mi da ispregovaram sa radnjom, da Sunny ne može da ih produži, ali možda mogu da mi dozvole da skladištim kutije u samom stanu, što se meni nikako ne sviđa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909573#p909573:3kayrtx5 je napisao(la):
Nikoletina » Ned Dec 19, 2021 11:50 am[/url]":3kayrtx5]Zdravo svima,

Nov sam na forumu, slučajno sam nabasao na njega tražeći info o roku važnosti Gigatron vaučera za popust koje smo dobili od investitora. :)
Žao mi je što nisam znao ranije, ima ovde puno korisnih informacija.

Kupac sam stana u lameli 12 (koliko sam razumeo, faza 1), proces sam počeo u decembru 2020. godine, ugovor je potpisan u maju ove godine, a useljenje je po ugovoru planirano najkasnije do 30. 06. 2021.

Bio sam nekoliko puta, pretposlednji put mi je rečeno da je planirano da useljenje krene oko 15. decembra, početkom ovog meseca mi je agent prodaje rekla da je bilo planirano za oko 15. januara ali da će se verovatno kasniti, ovog puta bez ikakvog roka. Moja je pretpostavka da neće biti ničega pre proleća, što je i bolje, jer je malo falilo da kupim tehniku koja bi stigla u julu.

Neko je na nekoj ranijoj stranici pitao za održavanje u drugim kompleksima... Znam da npr. Central Garden kompleks ima portire koji upravljaju rampama i ulazima u kompleks, održavanje dvorišta, održ. zgrada itd. i da plaćaju održavanje zgrade oko 14k dinara mesečno.
Iskreno, ne vidim zašto se ne bi postavila rampa sa daljinskim upravljanjem na ulaz parkinga i time izbeglo angažovanje portira.
Takođe, ako se angažuje slubža fizičko-tehničke zaštite, da li oni pružaju garancije da se ništa neće desiti na čuvanoj imovini? Da će svaku štetu otkloniti o svom trošku (stvarno sumnjam u to), ili su tu samo kao strašila koja bi služila da plaše klince, a bez ikakve odgovornosti?


Pozdrav budućim komšijama,
Nikola


Prosto neverovatno.. Sve mogu da razumem, da se kasni, nepredvidjeni problemi, sneg, kisa, Visa sila, ali toliki bezobrazluk i ne postovanje prema svakome od nas, zaista nisam ocekivao. Pa majku mu, ako vec kasne, zar nije logično da sve vrvi od radnika, da bar vidimo da imaju zelju da se to sto pre zavrsi, da ispostuju rokove koje su ONI odredili,da se bar unutrašnji radovi zavrsavaju, a ulica, cim dozvoli vreme?!? Ne, nego vec tri meseca unazad, bukvalno nema vise od deset ljudi u svim lamelama na gradilištu, po lameli ima jedan covek koji radi nesto.
Ovako ako se nastavi, pa cetvra faza ce za useljenje na red doci negde pred sledecu zimu, prva faza, daj Boze pocetkom leta!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909573#p909573:3jk9qneq je napisao(la):
Nikoletina » Нед Дец 19, 2021 11:50 am[/url]":3jk9qneq]Zdravo svima,

Nov sam na forumu, slučajno sam nabasao na njega tražeći info o roku važnosti Gigatron vaučera za popust koje smo dobili od investitora. :)
Žao mi je što nisam znao ranije, ima ovde puno korisnih informacija.

Kupac sam stana u lameli 12 (koliko sam razumeo, faza 1), proces sam počeo u decembru 2020. godine, ugovor je potpisan u maju ove godine, a useljenje je po ugovoru planirano najkasnije do 30. 06. 2021.

Bio sam nekoliko puta, pretposlednji put mi je rečeno da je planirano da useljenje krene oko 15. decembra, početkom ovog meseca mi je agent prodaje rekla da je bilo planirano za oko 15. januara ali da će se verovatno kasniti, ovog puta bez ikakvog roka. Moja je pretpostavka da neće biti ničega pre proleća, što je i bolje, jer je malo falilo da kupim tehniku koja bi stigla u julu.

Neko je na nekoj ranijoj stranici pitao za održavanje u drugim kompleksima... Znam da npr. Central Garden kompleks ima portire koji upravljaju rampama i ulazima u kompleks, održavanje dvorišta, održ. zgrada itd. i da plaćaju održavanje zgrade oko 14k dinara mesečno.
Iskreno, ne vidim zašto se ne bi postavila rampa sa daljinskim upravljanjem na ulaz parkinga i time izbeglo angažovanje portira.
Takođe, ako se angažuje slubža fizičko-tehničke zaštite, da li oni pružaju garancije da se ništa neće desiti na čuvanoj imovini? Da će svaku štetu otkloniti o svom trošku (stvarno sumnjam u to), ili su tu samo kao strašila koja bi služila da plaše klince, a bez ikakve odgovornosti?


Pozdrav budućim komšijama,
Nikola


Pozdrav iz lamele 12!

Nas je Nenad obavestio da se očekuje da primopredaja počne u drugoj polovini januara ( tražili smo odgovor putem imejla zbog raznoraznih spekulacija na temu primopredaje). Isto je potvrdila i naš agent koja je istakla da u salonu niko ne pominje proleće kao rok. Samo mogu da zaključim da su svi ti komentari jako zanimljivi i definitivno narušavaju naše poverenje obzirom na činjenicu da se javlja veliki broj klijenata sa različitim informacijama na istu temu.

Što se tiče opremanja stana, uvidecete da se na forumu šale na naš račun (opravdano :D). Požurili smo i kupili dosta stvari (tada smo im slepo verovali i mislili smo da je krajnji rok decembar).

Vaučere nam niko nije pomenuo, a kupili smo stan u isto vreme. Doduše, i ne deluju primamljivo obzirom na pomenute kriterijume.
 
Vrh