Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Hahahah odustajem, ne mogu više. Izgleda da nisam na nivou borske velegrađanke. :lool:
Predlažem Lanu za šerifa Sunnyville naselja, dati joj odrešene ruke! Živela Lana, naš ČićVu! :D Bože, ne znam zašto me podseti na njega... :mrgreen:
 
SunnyJ":3a6dylf5 je napisao(la):
Hahahah odustajem, ne mogu više. Izgleda da nisam na nivou borske velegrađanke. :lool:
Predlažem Lanu za šerifa Sunnyville naselja, dati joj odrešene ruke! Živela Lana, naš ČićVu! :D Bože, ne znam zašto me podseti na njega... :mrgreen:
Ja sam nobles za Vas gospodine :) Sami cete sebi doci glave, necu Vam ja ni biti potrebna ....o nivoima necemo ni da govorimo, bolje da ostanete tamo gde jeste...na trotoaru (samo torbicom da zavrtite )

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
SunnyJ":21wkv38u je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":21wkv38u]
SunnyJ":21wkv38u je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Imaju dosta ali nemaju dovoljno, ista situacija kao i sa gornjim zgradama. Pri tome, proći će podosta vremena dok pola tih parkinga i garaža bude u funkciji, nakon useljenja.
Ja ovde govorim o realnoj situaciji u naselju i pokušaju pronalska zadovoljavajućeg rešenja, a vi morališete i sladite se time što ćete prijavljivati ljude koji usled nepostojanja dovoljno mesta, ostave svoj auto na trotoaru. Vidim da vas zloba ispunjava, pa eto pomoći ću vam da se zadovoljite, rvo vam ideja: možete da lomite brisače, grebete farbu, bušite gume, to je sve ok, na bahatost odgovorite bahato, bar ćete biti srećni, a to je najbitnije, dosta bitnije od toga da li će se naći neko zaista korisno rešenje ili ne.
Svaka čast za smirenost, ovakva toksična Srbija je i uradilo ovo od grada, odbija da nađe ili bar priča o rešenju, investitor - odnosno uprava grada koja odobrava dozvole za gradnju je po njima kompletno ispravna jer pobogu oni su to tako rekli da može a narod je ustvari bahat i bezobrazan. Nema veze što javni prevoz na ovaj broj ljudi funkcioniše kako funkcioniše itd itd šta je već napisano. Sve to nije bitno, jer će se sladiti nanošenjem zla prvom komšiji i ako on nema drugu opciju. Nedo Bog da se predloži promena projketnog plana ili nešto slično... Kako je krenula da piše samo otrove sipa, i našla je još drugara i spam-uj narod, to je ta retorika to su ti.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Za svaki razuman predlog stojim u prvim redovima. Mozete da pricate sta god hocete, ja znam dokle moze da se ide. 3 godine smo se klali sa opstinarima gore na Mirijevu, blokirali ulicu Jovanke Radakovic, isli pred Opstinu, skupljali potpise za 50m ulice koju su bili duzni da nam naprave. Kanalizacija je lila komsijama ispred zgrade jer su Investitori na divlje prikljucili cev...3 godine price, sastanaka...NISTA...dok sami nismo skupili novac i resili stvar. Plus sto smo nas 10oro (od 200 useljsnih stanova koje nije bilo briga) rascistili neko zbunje i gomile suta da napravimo 50ak kvadrata parkica. Nema tog mehanizma koji ce ikoga od Glavonja naterati da mrdne zadnjicu.
Ja sam uverena da je 50% ovde razglabaca poletelo da ima pogled na Dunav, ali da parkira kod komsije u dvoristu, 50% po principu kako cemo-lako cemo...na trotoar, na trotoar. Ne pricajte mi price o bahatosti i skupoci stanova...pruzis se koliko si dugacak. Ajd da vas vidim, koliko ce vas uzeti budak, lopatu i asov i sebi napraviti mesto za sedenje? Sto rece neko gore...kad je bila javna rasprava o prenameni od svih vas mrsimuda 3 se pojavilo...zato svima kazem....SEDI 1!!!! Ostalima se duboko izvinjavam ako su u pitanju vise sile koje su uticale da izvisite za parkinge

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da li neko zna dokle se stiglo s parketom u lameli 5? Lana prica o parkingu, koji ce u njenom kompleksu doci na red 2026. verovatno....Trenutno ne mogu da porucim namestaj,jer nemam ulicu...Nisam vozac, ali mi ne pada napamet da nekog prijavljujem,jer iz nekog razloga nije mogao da kupi p.m.Smori zena...
 
Mackie":giud8jp5 je napisao(la):
Da li neko zna dokle se stiglo s parketom u lameli 5? Lana prica o parkingu, koji ce u njenom kompleksu doci na red 2026. verovatno....Trenutno ne mogu da porucim namestaj,jer nemam ulicu...Nisam vozac, ali mi ne pada napamet da nekog prijavljujem,jer iz nekog razloga nije mogao da kupi p.m.Smori zena...
Ljubi Vas Lana do neba i nazad

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904675#p904675:2wxkh3x5 je napisao(la):
lana_bor » Pet Dec 03, 2021 1:04 am[/url]":2wxkh3x5]Za svaki razuman predlog stojim u prvim redovima. Mozete da pricate sta god hocete, ja znam dokle moze da se ide. 3 godine smo se klali sa opstinarima gore na Mirijevu, blokirali ulicu Jovanke Radakovic, isli pred Opstinu, skupljali potpise za 50m ulice koju su bili duzni da nam naprave. Kanalizacija je lila komsijama ispred zgrade jer su Investitori na divlje prikljucili cev...3 godine price, sastanaka...NISTA...dok sami nismo skupili novac i resili stvar. Plus sto smo nas 10oro (od 200 useljsnih stanova koje nije bilo briga) rascistili neko zbunje i gomile suta da napravimo 50ak kvadrata parkica. Nema tog mehanizma koji ce ikoga od Glavonja naterati da mrdne zadnjicu.
Ja sam uverena da je 50% ovde razglabaca poletelo da ima pogled na Dunav, ali da parkira kod komsije u dvoristu, 50% po principu kako cemo-lako cemo...na trotoar, na trotoar. Ne pricajte mi price o bahatosti i skupoci stanova...pruzis se koliko si dugacak. Ajd da vas vidim, koliko ce vas uzeti budak, lopatu i asov i sebi napraviti mesto za sedenje? Sto rece neko gore...kad je bila javna rasprava o prenameni od svih vas mrsimuda 3 se pojavilo...zato svima kazem....SEDI 1!!!! Ostalima se duboko izvinjavam ako su u pitanju vise sile koje su uticale da izvisite za parkinge

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Šteta što niste ostali u Mirijevu, a toliko ste se borili... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904674#p904674:3ipyby0h je napisao(la):
SergioGonzales » Pet Dec 03, 2021 12:52 am[/url]":3ipyby0h]
SunnyJ":3ipyby0h je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":3ipyby0h]
SunnyJ":3ipyby0h je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Imaju dosta ali nemaju dovoljno, ista situacija kao i sa gornjim zgradama. Pri tome, proći će podosta vremena dok pola tih parkinga i garaža bude u funkciji, nakon useljenja.
Ja ovde govorim o realnoj situaciji u naselju i pokušaju pronalska zadovoljavajućeg rešenja, a vi morališete i sladite se time što ćete prijavljivati ljude koji usled nepostojanja dovoljno mesta, ostave svoj auto na trotoaru. Vidim da vas zloba ispunjava, pa eto pomoći ću vam da se zadovoljite, rvo vam ideja: možete da lomite brisače, grebete farbu, bušite gume, to je sve ok, na bahatost odgovorite bahato, bar ćete biti srećni, a to je najbitnije, dosta bitnije od toga da li će se naći neko zaista korisno rešenje ili ne.
Svaka čast za smirenost, ovakva toksična Srbija je i uradilo ovo od grada, odbija da nađe ili bar priča o rešenju, investitor - odnosno uprava grada koja odobrava dozvole za gradnju je po njima kompletno ispravna jer pobogu oni su to tako rekli da može a narod je ustvari bahat i bezobrazan. Nema veze što javni prevoz na ovaj broj ljudi funkcioniše kako funkcioniše itd itd šta je već napisano. Sve to nije bitno, jer će se sladiti nanošenjem zla prvom komšiji i ako on nema drugu opciju. Nedo Bog da se predloži promena projketnog plana ili nešto slično... Kako je krenula da piše samo otrove sipa, i našla je još drugara i spam-uj narod, to je ta retorika to su ti.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Подржавам написано. И шта ико уопште зна о туђим разлозима да баш овде купе стан без паркинг места, које би можда и купили да инвеститор у старту није продао 7 гаражних места ЈЕДНОМ локалу. И коме уопште идеја да прича о туђих 7000е за гаражу и чуди се како нема? И још горе, да саветује некога како је требало да купи стан у другом насељу, побогу!
А друго, када би град имао макар једну бициклистичку стазу у овом делу или иоле пристојан градски превоз, и још важније - када би возачи уопште имали осећаја за бициклисте (причам из искуства након што ме је, возећи бициклу до посла, аутомобил покосио и то на стази за бицикле јер ме, јелте, није ту очекивао па сам завршила на болничком лечењу), е тада бих се прва одрекла свог аутомобила.
Што се тиче тротоара, не возим ни бицикл по тротоару да не бих угрозила пешаке, па се на исти ни не паркирам аутомобилом.
 
jocke":3hr7c7iu je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904675#p904675 je napisao(la):
lana_bor » Pet Dec 03, 2021 1:04 am[/url]":3hr7c7iu]Za svaki razuman predlog stojim u prvim redovima. Mozete da pricate sta god hocete, ja znam dokle moze da se ide. 3 godine smo se klali sa opstinarima gore na Mirijevu, blokirali ulicu Jovanke Radakovic, isli pred Opstinu, skupljali potpise za 50m ulice koju su bili duzni da nam naprave. Kanalizacija je lila komsijama ispred zgrade jer su Investitori na divlje prikljucili cev...3 godine price, sastanaka...NISTA...dok sami nismo skupili novac i resili stvar. Plus sto smo nas 10oro (od 200 useljsnih stanova koje nije bilo briga) rascistili neko zbunje i gomile suta da napravimo 50ak kvadrata parkica. Nema tog mehanizma koji ce ikoga od Glavonja naterati da mrdne zadnjicu.
Ja sam uverena da je 50% ovde razglabaca poletelo da ima pogled na Dunav, ali da parkira kod komsije u dvoristu, 50% po principu kako cemo-lako cemo...na trotoar, na trotoar. Ne pricajte mi price o bahatosti i skupoci stanova...pruzis se koliko si dugacak. Ajd da vas vidim, koliko ce vas uzeti budak, lopatu i asov i sebi napraviti mesto za sedenje? Sto rece neko gore...kad je bila javna rasprava o prenameni od svih vas mrsimuda 3 se pojavilo...zato svima kazem....SEDI 1!!!! Ostalima se duboko izvinjavam ako su u pitanju vise sile koje su uticale da izvisite za parkinge

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Šteta što niste ostali u Mirijevu, a toliko ste se borili... :kafa:
Dosla sam na bolje, vece i lepse. U mom selu su me, pored ne ponasanja kao seljacina, naucili da skacem sa magarca na konja, a ne obrnuto. I ucili su me cestitosti, a ne da menjam misljenja kao carapice. Evo ga nas komsija SannyJ kako je pricao do skora A sad glumi dobrog komsiju.
a0e25cfee2182ca2c06d9bacf50bbc4f.jpg


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Anisa":17y2ldjs je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904674#p904674 je napisao(la):
SergioGonzales » Pet Dec 03, 2021 12:52 am[/url]":17y2ldjs]
SunnyJ":17y2ldjs je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":17y2ldjs]
SunnyJ":17y2ldjs je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Imaju dosta ali nemaju dovoljno, ista situacija kao i sa gornjim zgradama. Pri tome, proći će podosta vremena dok pola tih parkinga i garaža bude u funkciji, nakon useljenja.
Ja ovde govorim o realnoj situaciji u naselju i pokušaju pronalska zadovoljavajućeg rešenja, a vi morališete i sladite se time što ćete prijavljivati ljude koji usled nepostojanja dovoljno mesta, ostave svoj auto na trotoaru. Vidim da vas zloba ispunjava, pa eto pomoći ću vam da se zadovoljite, rvo vam ideja: možete da lomite brisače, grebete farbu, bušite gume, to je sve ok, na bahatost odgovorite bahato, bar ćete biti srećni, a to je najbitnije, dosta bitnije od toga da li će se naći neko zaista korisno rešenje ili ne.
Svaka čast za smirenost, ovakva toksična Srbija je i uradilo ovo od grada, odbija da nađe ili bar priča o rešenju, investitor - odnosno uprava grada koja odobrava dozvole za gradnju je po njima kompletno ispravna jer pobogu oni su to tako rekli da može a narod je ustvari bahat i bezobrazan. Nema veze što javni prevoz na ovaj broj ljudi funkcioniše kako funkcioniše itd itd šta je već napisano. Sve to nije bitno, jer će se sladiti nanošenjem zla prvom komšiji i ako on nema drugu opciju. Nedo Bog da se predloži promena projketnog plana ili nešto slično... Kako je krenula da piše samo otrove sipa, i našla je još drugara i spam-uj narod, to je ta retorika to su ti.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Подржавам написано. И шта ико уопште зна о туђим разлозима да баш овде купе стан без паркинг места, које би можда и купили да инвеститор у старту није продао 7 гаражних места ЈЕДНОМ локалу. И коме уопште идеја да прича о туђих 7000е за гаражу и чуди се како нема? И још горе, да саветује некога како је требало да купи стан у другом насељу, побогу!
А друго, када би град имао макар једну бициклистичку стазу у овом делу или иоле пристојан градски превоз, и још важније - када би возачи уопште имали осећаја за бициклисте (причам из искуства након што ме је, возећи бициклу до посла, аутомобил покосио и то на стази за бицикле јер ме, јелте, није ту очекивао па сам завршила на болничком лечењу), е тада бих се прва одрекла свог аутомобила.
Што се тиче тротоара, не возим ни бицикл по тротоару да не бих угрозила пешаке, па се на исти ни не паркирам аутомобилом.

Ja sam se unapred izbinila onima koji su izvisili od strane investitora...ali...avaj....ko jos cita u ovoj zemlji Ljudi kad pitaji za savet i resenje, kao mene gospodin, ja lepo kazem...ako Vam ne odgovara, idite na bolje, niko Vas me drzi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ajde da vas zamolim da se ovo napušavanje završi. Kao hijene ste se okomili na jednu osobu. Sve ove priče liče na nešto što ceo život slušam, jadan ja drzava je kriva, ali ni ja neću ništa učiniti da mi bude bolje. Niko neće prijavljivati jer mu je to hir. Svi dolazimo u novo naselje i trudimo se da ga uredimo da bude i lepo i funkcionalno. Ajde da smislimo koje je rešenje svemu ovome. A opet ja kao jedan od stanara, ako se ne dodje do rešenja i nema se volje da se išta promeni imam samo opciju da prijavljujem, ne jer hoću da napakostim, nego da bi svi imali taj trotoar kada izađemo iz zgrade. I opet kao što svi vi vrištite ko meni daje za pravo da ulazim u tudji novčanik, odake vama pravo da meni i mojoj porodici ugrožavate život. Kao što je neko gospodju na bicikli udario na putu, nije je video, isto se može desiti detetu ili bilo kom pešaku jer ga neko nije video. Ova rasprava je pokrenuta nadam se da bi svima bilo bolje. Da, ceo Beograd je u "žabokrečini" i možda i celo naselje od 96 u istoj i "funkcioniše" , ali mi ne moramo da se davimo u toj "žabokrečini". I na kraju bilo bi lepo da oni koji planiraju da izdaju stanove u naselju ne huškaju ostale komšije na svađu i dolivaju ulje na vatru. Hvala
 
Da, pričao sam za one koji se parkiraju preko dana na trotoar kada slobodnih parking mesta, bar u našem delu naselja (A, B, C, D) ima uvek ali UVEK. Tek posle 20-21h uglavnom sva mesta budu popunjena i onda ljudima ne preostaje ništa drugo do trotoara. Kao što sam rekao i sam sam bio primoran da stanem na trotoar 2-3 noći... Sad ne znam koji procenat ljudi na trotoarima je iz našeg dela, a koji iz EP ili sa strane...
Naravno da ne podržavam parkiranje na trotoaru, čak sam hteo da predložim da se postave stubići ali kako se useljava sve više stanovnika, to više nije bahatost pojedinaca (sa njima bismo se lako izborili) već potreba mnogih naših komšija koji nemaju drugu opciju.
Zato ja sada pričam o pronalasku rešenja, a ne o stanovima sa ili bez pogleda i ostalim stvarima koje problem rešiti neće...
 
Zanimljiva diskusija... A od predloga ni traga. Da se mi komsije udružimo kako bi podsticali kreiranje nekih boljih uslova... Koliko god je to moguce... Primetih grupu na fejsu Visnjica i Visnjicka banja... Tamo ima ljudi koji su se na pravi način borili... Ukoliko nas bude više možemo pokrenuti nove rasprave oko relevantnih pitanja...

Mozda da se organizujemo preko privatnih poruka ili razmenimo kontakte pa nastavimo dalje... Pozdrav za sve koji žele da naše naselje odlikuju dobri uslovi za život i dobri ljudi.
 
Za svaku ideju tu sam da je raspravljamo, ali rešenje problema, a ne je*******i ga tako je i pomirite se. Niko neće doći u nov stan i bacati prljave stvari u ćošak (možda i hoće, jer nismo svi pripremljeni sa nameštajem kao Vesnik :D :kk: ), ali novo je i imaš želju da bude dugo takav osećaj, zašto želimo u startu onda da nas zabole za naselje. Pa i ono je deo našeg stanovanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904693#p904693:u8v4qq4k je napisao(la):
jocke » Pet Dec 03, 2021 6:04 am[/url]":u8v4qq4k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904675#p904675:u8v4qq4k je napisao(la):
lana_bor » Pet Dec 03, 2021 1:04 am[/url]":u8v4qq4k]Za svaki razuman predlog stojim u prvim redovima. Mozete da pricate sta god hocete, ja znam dokle moze da se ide. 3 godine smo se klali sa opstinarima gore na Mirijevu, blokirali ulicu Jovanke Radakovic, isli pred Opstinu, skupljali potpise za 50m ulice koju su bili duzni da nam naprave. Kanalizacija je lila komsijama ispred zgrade jer su Investitori na divlje prikljucili cev...3 godine price, sastanaka...NISTA...dok sami nismo skupili novac i resili stvar. Plus sto smo nas 10oro (od 200 useljsnih stanova koje nije bilo briga) rascistili neko zbunje i gomile suta da napravimo 50ak kvadrata parkica. Nema tog mehanizma koji ce ikoga od Glavonja naterati da mrdne zadnjicu.
Ja sam uverena da je 50% ovde razglabaca poletelo da ima pogled na Dunav, ali da parkira kod komsije u dvoristu, 50% po principu kako cemo-lako cemo...na trotoar, na trotoar. Ne pricajte mi price o bahatosti i skupoci stanova...pruzis se koliko si dugacak. Ajd da vas vidim, koliko ce vas uzeti budak, lopatu i asov i sebi napraviti mesto za sedenje? Sto rece neko gore...kad je bila javna rasprava o prenameni od svih vas mrsimuda 3 se pojavilo...zato svima kazem....SEDI 1!!!! Ostalima se duboko izvinjavam ako su u pitanju vise sile koje su uticale da izvisite za parkinge

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Šteta što niste ostali u Mirijevu, a toliko ste se borili... :kafa:

HAHAHA jocke on point! :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904718#p904718:1nlo2ij4 je napisao(la):
Smigul » Пет Дец 03, 2021 9:38 am[/url]":1nlo2ij4]Za svaku ideju tu sam da je raspravljamo, ali rešenje problema, a ne je*******i ga tako je i pomirite se. Niko neće doći u nov stan i bacati prljave stvari u ćošak (možda i hoće, jer nismo svi pripremljeni sa nameštajem kao Vesnik :D :kk: ), ali novo je i imaš želju da bude dugo takav osećaj, zašto želimo u startu onda da nas zabole za naselje. Pa i ono je deo našeg stanovanja.


Prihvatam šalu na svoj račun. :kk:
 
Ko želi da se organizujemo? Kako ćemo komunicirati? Da kreiramo neku našu grupu ili? Za šta ste raspolozeni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904708#p904708:1itxgznc je napisao(la):
Vesnik » Pet Dec 03, 2021 9:01 am[/url]":1itxgznc]Zanimljiva diskusija... A od predloga ni traga. Da se mi komsije udružimo kako bi podsticali kreiranje nekih boljih uslova... Koliko god je to moguce... Primetih grupu na fejsu Visnjica i Visnjicka banja... Tamo ima ljudi koji su se na pravi način borili... Ukoliko nas bude više možemo pokrenuti nove rasprave oko relevantnih pitanja...

Mozda da se organizujemo preko privatnih poruka ili razmenimo kontakte pa nastavimo dalje... Pozdrav za sve koji žele da naše naselje odlikuju dobri uslovi za život i dobri ljudi.

Ja sam dao predlog da se jedna strana trotoara prenameni u parking za automobile, pod uglom od 45 stepeni, moze da stane dosta vozila, nece biti dovoljno u jednoj ulici, to moraju da urade u svim ulicama u naselju Sunnyville. Na drugi kraj nek stave stubice, jedan trotoar po ulici je sasvim dovoljan za ovo naselje.
Ili da se suzi ulica i da se napravi pola parking pola trotoar sa obe strane (losija opcija po meni).
Cinjenica je da treba pricati sa nekim da se napravi jos parking prostora pa i na ustrb zelenih povrsina, nazalost.
Ovo sto neki pricaju da ljudi koji ce da izdaju stanove uvaljuju kosku ostalim komsijama, to nije tacno, ja ako danas izdajem ne znaci da necu mozda sutra ja ziveti bas u tom stanu, a i ko izdaje stan u cilju mu je da naselje izgleda sto bolje kako bi odrzali sto bolju cenu rente.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904729#p904729:nqo4u8io je napisao(la):
Hlodoveh » Пет Дец 03, 2021 10:06 am[/url]":nqo4u8io]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904708#p904708:nqo4u8io je napisao(la):
Vesnik » Pet Dec 03, 2021 9:01 am[/url]":nqo4u8io]Zanimljiva diskusija... A od predloga ni traga. Da se mi komsije udružimo kako bi podsticali kreiranje nekih boljih uslova... Koliko god je to moguce... Primetih grupu na fejsu Visnjica i Visnjicka banja... Tamo ima ljudi koji su se na pravi način borili... Ukoliko nas bude više možemo pokrenuti nove rasprave oko relevantnih pitanja...

Mozda da se organizujemo preko privatnih poruka ili razmenimo kontakte pa nastavimo dalje... Pozdrav za sve koji žele da naše naselje odlikuju dobri uslovi za život i dobri ljudi.

Ja sam dao predlog da se jedna strana trotoara prenameni u parking za automobile, pod uglom od 45 stepeni, moze da stane dosta vozila, nece biti dovoljno u jednoj ulici, to moraju da urade u svim ulicama u naselju Sunnyville. Na drugi kraj nek stave stubice, jedan trotoar po ulici je sasvim dovoljan za ovo naselje.
Ili da se suzi ulica i da se napravi pola parking pola trotoar sa obe strane (losija opcija po meni).
Cinjenica je da treba pricati sa nekim da se napravi jos parking prostora pa i na ustrb zelenih povrsina, nazalost.
Ovo sto neki pricaju da ljudi koji ce da izdaju stanove uvaljuju kosku ostalim komsijama, to nije tacno, ja ako danas izdajem ne znaci da necu mozda sutra ja ziveti bas u tom stanu, a i ko izdaje stan u cilju mu je da naselje izgleda sto bolje kako bi odrzali sto bolju cenu rente.


I @SuunyJ je slično komentarisao. Da ta inicijativa ne bi ostala pusto slovo, a ulica se upravo sada radi potrebna je blagovremeno reakcija. Dakle, da bi nas iko shvatio ozbiljno potrebno je da se okupimo i predočimo investitoru konkretne predloge (a investitor u saradnji sa gradom planira sve aktivnosti). Mozemo uputiti neku inicijativu i gradu, Vesicu itd...

Jasno je da motivacija investitora zavisi od dobiti koju može da ostvari. Mislim da investitor neće pristati da ne gradi zgrade koje je već isplanirao, ali možda bi razumeo potrebu klijenata da naselje lepo izgleda, ima dobre uslove jer je to dobar marketing za njegov posao... Mozda bude spreman da prilagodi sta se moze prilagoditi.
 
Smigul":kc0c1qyt je napisao(la):
Ajde da vas zamolim da se ovo napušavanje završi. Kao hijene ste se okomili na jednu osobu. Sve ove priče liče na nešto što ceo život slušam, jadan ja drzava je kriva, ali ni ja neću ništa učiniti da mi bude bolje. Niko neće prijavljivati jer mu je to hir. Svi dolazimo u novo naselje i trudimo se da ga uredimo da bude i lepo i funkcionalno. Ajde da smislimo koje je rešenje svemu ovome. A opet ja kao jedan od stanara, ako se ne dodje do rešenja i nema se volje da se išta promeni imam samo opciju da prijavljujem, ne jer hoću da napakostim, nego da bi svi imali taj trotoar kada izađemo iz zgrade. I opet kao što svi vi vrištite ko meni daje za pravo da ulazim u tudji novčanik, odake vama pravo da meni i mojoj porodici ugrožavate život. Kao što je neko gospodju na bicikli udario na putu, nije je video, isto se može desiti detetu ili bilo kom pešaku jer ga neko nije video. Ova rasprava je pokrenuta nadam se da bi svima bilo bolje. Da, ceo Beograd je u "žabokrečini" i možda i celo naselje od 96 u istoj i "funkcioniše" , ali mi ne moramo da se davimo u toj "žabokrečini". I na kraju bilo bi lepo da oni koji planiraju da izdaju stanove u naselju ne huškaju ostale komšije na svađu i dolivaju ulje na vatru. Hvala
Pustite ih da se isfrustrirani istresaju, nemam nista protiv, valjda ce im biti lakse jer drugacije ne znaju...ja prihvatam inicijativu. Jes' da cu da se uselim za 3 godine, ali tu sam da pregovaram. Kazite kada, gde i tu smo i suprug i ja.
Moje licno misljenje je da se zakaze sastanak sa ovima iz salona, ali po mogucstvu sa nekim visim, ne prodavcima...da se postave pitanja, iznesu stavovi. Vi pregovarate za trenutno stanje, mi za buduce.
Mozemo se pre toga naci i napraviti plan...da ne baljezgamo svi u isto vreme...a oni neka spreme nacrte, planove, sve sto mogu

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Moraju da nam daju tacne brojke...koliko ima garaza, koliko parlking mesta, koliko slobodnih parking mesta...ako sam dobro videla, onaj put ispod zgrada je jako uzan, nisam sigurna da tu mogu automobili na 45 stepeni...ali vi tamo zivite, znate bolje. Ja cu danas verovatno da odem gore da vidim i slikam sve sto mogu, mozete i vi koji ste tamo, pa dajte da gledamo zajedno

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Vesnik":3mpdy3wk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904729#p904729 je napisao(la):
Hlodoveh » Пет Дец 03, 2021 10:06 am[/url]":3mpdy3wk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904708#p904708 je napisao(la):
Vesnik » Pet Dec 03, 2021 9:01 am[/url]":3mpdy3wk]Zanimljiva diskusija... A od predloga ni traga. Da se mi komsije udružimo kako bi podsticali kreiranje nekih boljih uslova... Koliko god je to moguce... Primetih grupu na fejsu Visnjica i Visnjicka banja... Tamo ima ljudi koji su se na pravi način borili... Ukoliko nas bude više možemo pokrenuti nove rasprave oko relevantnih pitanja...

Mozda da se organizujemo preko privatnih poruka ili razmenimo kontakte pa nastavimo dalje... Pozdrav za sve koji žele da naše naselje odlikuju dobri uslovi za život i dobri ljudi.

Ja sam dao predlog da se jedna strana trotoara prenameni u parking za automobile, pod uglom od 45 stepeni, moze da stane dosta vozila, nece biti dovoljno u jednoj ulici, to moraju da urade u svim ulicama u naselju Sunnyville. Na drugi kraj nek stave stubice, jedan trotoar po ulici je sasvim dovoljan za ovo naselje.
Ili da se suzi ulica i da se napravi pola parking pola trotoar sa obe strane (losija opcija po meni).
Cinjenica je da treba pricati sa nekim da se napravi jos parking prostora pa i na ustrb zelenih povrsina, nazalost.
Ovo sto neki pricaju da ljudi koji ce da izdaju stanove uvaljuju kosku ostalim komsijama, to nije tacno, ja ako danas izdajem ne znaci da necu mozda sutra ja ziveti bas u tom stanu, a i ko izdaje stan u cilju mu je da naselje izgleda sto bolje kako bi odrzali sto bolju cenu rente.


I @SuunyJ je slično komentarisao. Da ta inicijativa ne bi ostala pusto slovo, a ulica se upravo sada radi potrebna je blagovremeno reakcija. Dakle, da bi nas iko shvatio ozbiljno potrebno je da se okupimo i predočimo investitoru konkretne predloge (a investitor u saradnji sa gradom planira sve aktivnosti). Mozemo uputiti neku inicijativu i gradu, Vesicu itd...

Jasno je da motivacija investitora zavisi od dobiti koju može da ostvari. Mislim da investitor neće pristati da ne gradi zgrade koje je već isplanirao, ali možda bi razumeo potrebu klijenata da naselje lepo izgleda, ima dobre uslove jer je to dobar marketing za njegov posao... Mozda bude spreman da prilagodi sta se moze prilagoditi.
Za Vesica i grad nam treba arhitekta ilo neki gradjevinski inzenjer ..da sve iscrta...a onda i gomila ljudi za slikanje. Znaci nas stotinak iza Vesica koji se slika i snima i daje izjavu kako ce nam pomoci on i drzava (moze da upali, ne mora da znaci)...to tako ide

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Evo, ja sam postavljao već na forumu ove podatke za naš deo naselja (A, B, C, D), pa prilažem opet:
Screenshot_2.png


Dakle, na 252 stana ukupno ima 278 parking mesta, a automobila ima verovatno bar 350, ako ne i više. Mi se nadamo da će nam bar malo bolja situacija biti kada se kompletiraju sve garaže i kada proradi rampa, što će sprečiti stanare EP zgrada da parkiraju kod nas. Međutim, svakako je nedovoljno mesta s obzirom na broj automobila.
Ovakav podatak kakav sam ja našao za naš deo naselja, sigurno postoji i za Premium, E i ostale zgrade, samo ih treba iskopati ili pribaviti od investitora. To nam je polazni podatak da znamo na čemu smo i koliko je problem veliki. Predviđanje broja automobila se može izvršiti tako što se broj stanova pomnoži sa 1,5 do 1,7 (mislim da je to neka brojka za Bg, tako da će i kod nas biti slično).
Zbog svega ovoga, konstantno potenciram da treba da razgovaramo i probamo da dođemo da nekog rešenja.
Recimo, pri izgradnji te ulice bi bilo najjednostavnije predvideti što više regularnih parking mesta, pa da i trotoar i ulica budu u namenjenoj funkciji.
P.S. Apelujem još jednom, batalite otrovne strelice prema drugima, hajde da konstruktivno razgovaramo o problemima.
 
Ok nije loša ideja da idu parkinzi po 45 za gornji deo naselja, a stubici za trotoar,za gornji deo naselja. I možda da se ostatak ulica koje će se raditi urade šire pa ostavi deo ulice za parking bez uzimanja od traka za saobraćaj. Ne znam da li su u planovima išta tako planirali. Ako ima još ideja pišite, a ja mogu da obećam da kada budem išao na potpis ugovora razgovaraću sa Nenadom o ovim idejama i videti šta oni planiraju, ako išta planiraju, pa preneću njegove stavove pa da vidimo na osnovu njih šta dalje
 
SunnyJ":2jjfpg0n je napisao(la):
Evo, ja sam postavljao već na forumu ove podatke za naš deo naselja (A, B, C, D), pa prilažem opet:


Dakle, na 252 stana ukupno ima 278 parking mesta, a automobila ima verovatno bar 350, ako ne i više. Mi se nadamo da će nam bar malo bolja situacija biti kada se kompletiraju sve garaže i kada proradi rampa, što će sprečiti stanare EP zgrada da parkiraju kod nas. Međutim, svakako je nedovoljno mesta s obzirom na broj automobila.
Ovakav podatak kakav sam ja našao za naš deo naselja, sigurno postoji i za Premium, E i ostale zgrade, samo ih treba iskopati ili pribaviti od investitora. To nam je polazni podatak da znamo na čemu smo i koliko je problem veliki. Predviđanje broja automobila se može izvršiti tako što se broj stanova pomnoži sa 1,5 do 1,7 (mislim da je to neka brojka za Bg, tako da će i kod nas biti slično).
Zbog svega ovoga, konstantno potenciram da treba da razgovaramo i probamo da dođemo da nekog rešenja.
Recimo, pri izgradnji te ulice bi bilo najjednostavnije predvideti što više regularnih parking mesta, pa da i trotoar i ulica budu u namenjenoj funkciji.
P.S. Apelujem još jednom, batalite otrovne strelice prema drugima, hajde da konstruktivno razgovaramo o problemima.
Koliko je po Vasoj proceni dugacka ulica gde se moze iskoristiti deo za parkiranje? Da li je izvodljivo da se automobili parkiraju na dva tocka, tako da se zauzme samo deo trotoara? Da se obeleze parking mesta da se ne bi gubio prostor izmedju augomobila? Ne na 45 stepeni, nego dva tocka po duzini automobila? Da li se time dobija dovoljna sirina korisnog dela trotoara za setanje?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Vrh