Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

:D
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904309#p904309:1ywzde1l je napisao(la):
Gornji dorcol » Sre Dec 01, 2021 11:03 pm[/url]":1ywzde1l]Svakako da trotoar nije namenjen za parkiranje,ali kakav covek moras biti da prijavljujes komsije za isto ako je situacija takva kakva je nema svako 10 000 e za garazu, parking mesto. Uostalom ostavi poruku ako smeta auto,tezi ka normalnom resenju,najgori ljudi namestaci, nadam se da ih nece biti u naselju.

Obicno su to oni isti sto su cinkali drugare sto beze sa casovau skoli. :D
Nazalost bice i takvih, evo Smigul se javio prvi. Covek zivi svoju bajku, da mu ne rusimo sneska.
Dovoljno je da prodjete ulicom Slobodana Jovanovica udaljenosti 30m od izlozbenog salona Sunnyville da vidite sta je parking na Banji. A takva je svaka ulica u kraju.
 
wexy":ltw3yyvs je napisao(la):
Ko sebi nije obezbedio parking mesto ili garazu i nema gde da parkira svoju LICNU imovinu treba istu da proda, a ne da problem prebacuje drugima.

Tako jednostavno i fer.

Evo ja mogu da obecam pozive komunalnoj po ceo dan, svaki dan, za svako vozilo mimo parking mesta/garaze.
Takodje, zna se zasto sluzi trotoar a zasto parking… kupio sam garazu smatram i hocu da setam trotoarom a ne ulicom da se guram sa kolima i da mislim dal ce bu**** da me zaobidje, a i da me ne zaobidje sta trazim na ulici, ljudi razmisljajte za sebe svako za sebe. Sve dok se ovako pusta tako ce nam i biti. Podrska za ne parkiranje na trotoar mislim na svoju pa i na tudju decu. Hvala na razumevanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svakako podrška za ne parkiranje na trotoaru iz mnogo razloga ali i pronalasku resenja jer ocigledno se ljudi parkiraju na istom.Vidim da ima cinkarosa koji ne znaju gde su se doselili, imaju nesto od zvanja i pisanja kazni ljudima, nemaju eno trotoar krcat takav ce i biti nije vam Bg selo prijatelji.
 
Ja odlicno znam gde sam kaparisala stan, tj sta su mi ponudili i na sta sam pristala. Meni su prvo ponudili stan gore i garazno mesto, meni se nije svidela cena stana, a ni parking mesta u garazi, pristala sam da cekam useljenje ko zna koliko jer je useljenje tek 2023 (mozda), ali sam kupila i parking. Mislila sam na sebe. Zao mi je sto to nisu i drugi. Ipak, to nije razlog da se parkiramo na ulici i ne smatram da sam losa osoba ni cinkaros ako zovem pandure. Mogla sam i ja da kao resenje prihvatim da se parkiram na ulici, ali necu jer nisam zelela nikoga da ugrozavam svojim automobilom.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ljudi, hajde da probamo da pričamo o načinu rešenja, ako ga uopšte postoji, manite se bespotrebnih popovanja, koja nemaju veze s realnošću. Ako izuzmemo jako mali procenat bahatih, samoživih komšija (svuda ima po neko takav) koji se parkiraju nepropisno oko zgrada ili zauzimaju trotoar čak i kada ima slobodnih parking mesta jer ih eto mrzi da obilaze oko zgrade, veoma veliki broj komšija želi da živi u uređenom naselju i trudi se da ne doprinosi parking haosu koji vlada.
Evo mog primera, vozim jedan jedini auto od 2-2,5k evra (nema se za bolje) i nemam garažu ali u naselju, pored garaža, postoje besplatna parking mesta. Popodne uvek ima slobodnih mesta, pa se parkiram na jedno od njih. Međutim, 2-3 puta se desilo da dođem kasno uveče i nema ni jednog slobodnog mesta, plus su parkirana vozila nepropisno svuda između zgrada gde ima imalo mesta. Koje su moje realne opcije, osim da se parkiram na trotoar, na kome već ima desetine vozila, pa se i tu jedva nađe mesto?
Pitanje za one koji brane investitora i nizašta im nije kriv - a koja je moja krivica? Da li sam kriv što u tom slučaju ne parkiram 2km dalje kod Biga? Da li sam kriv što nemam mesečne prihode koji mi dozvoljavaju kupovinu garažnog mesta? Da li sam kriv što imam auto i time narušavam naselje ostalim stanarima od koji najveći deo ima 2 auta? Možda smetam ljudima koji nisu iz naselja ali se parkiraju kod nas?
Dece, hvala Bogu, u naselju ima jako mnogo i ja sam imam jedno za sada. Da li smo i tu krivi što pravimo decu, a imamo mizeran predviđen prostor za igrališta i 0m² parkovskog prostora? Isto tsko je i za automobile i parking mesta.

Dajte mi neko konkretno rešenje za moj problem.
 
Kupite negde drugde stan. Mogli ste za iste pare koje ste utrosili tu gde jeste kupiti stan malo dalje, ili u nekom drugom naselju. Eto Vam prostog resenja. Ja sam svesno kaparisala i kupicu stan da narednih 10 godina zivim na gradilistu, da se mimoilazim sa kamionima, da preskacem blato na ulici i da nemam parkic, vec da se pomucim da odvezem dete tamo gde ga ima. Sve sam to svesno uradila. Kupila sam stan "bez pogleda" da bih mogla da kipim i parking mesto, jer ne zivim u bajci kao sto neko kaze, vec u Beogradu. Treba biti razuman i realan. Prva sam u redu da pisem peticije, da skandiram, sta god hocete da radim, ali ako mi iko zasmeta da zovem pandure, jer ako sam ja sa mojim automobilom od 2000-3000e mogla da mislim o drugima, treba tako i ostali. Ako budemo imali jos jedan automobil, svakako cemo se parkirati negde dalje gde je bezbedno i dovesti se jednim kolima, jer tako rade savesne komsije, a ne da preskacemo jedni preko drugih

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Postovani susedi, mislim da smo sad otisli predaleko od teme. Pricamo o parking (koji jeste problem) ali nemamo jos ni ulicu da bi se uselili u stanove! Bolje bi bilo da ako moze pritisnemo investitora da se sto pre udje u stan pa cemo probleme rešavati ako bude moglo. Da li neko ima informacije oko radova na ulici, kako to napreduje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904041#p904041:3a2xcjus je napisao(la):
Beograd11 » Sre Dec 01, 2021 10:18 am[/url]":3a2xcjus]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903629#p903629:3a2xcjus je napisao(la):
Anisa » Uto Nov 30, 2021 7:40 am[/url]":3a2xcjus]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903542#p903542:3a2xcjus je napisao(la):
SunnyJ » Pon Nov 29, 2021 10:39 pm[/url]":3a2xcjus]Bilo bi lepo kada bi investitor odustao od tolikog "načičkavanja" zgrada, a bez imalo zelenila, sa minimalnim površinama za decu i sa noćnom morom oko parkiranja i parking prostora, koja je već haos (praktično je već situacija kritična).
Ne znam da li ima svrhe da se na neki način udružimo-organizujemo mi sadašnji i budući stanari ovog naselja, koji želimo da ovo naselje bude pristojno za život i izađemo pred investitora sa molbom/predlogom da modifikuje svoje planove oko izgradnje... Da ponudimo neka alternativna rešenja, koja bi u nekoj meri zadovoljila i stanare i investitora.
Voleo bih kada bi ostali razmislili o ovome, jer možda postoji neka šansa, a nema se još mnogo vremena za izmene (što bi rekla ona pesma, kasno će biti kasnije :D ).
Meni je recimo ovaj prostor iznad Premiuma 2 (označen plavom šrafurom) zanimljiv. U tom prostoru, investitor predviđa 3 zgrade. Mislim da bi se taj prostor mogao iskoristiti drugačije.


file.php
Те зграде почињу да граде на лето 2023. према информацији коју ја имам. Мислим да се никоме не допадају. Размак између Премиума и њих ће бити око 20м. Према оном првобитном плану који има на youtube-у тај простор изгледа много лепше и жао ми је што се тога нису држали. Подржаћу вашу иницијативу врло радо!

Tražili su tada prenamenu zemljišta- umesto škole, vrtića, mini tržnog centra, sad će da budu zgrade.
Većina stanara nije našla za shodno da napise peticiju, niti da se pojavi na javnom uvidu...i sad imamo zgrade.


Kada je bio javni uvid i gde je objavljen, u kom glasilu?
 
Poenta cele priče je bila da 2 automobila po porodici prave porblem parkiranja kako u naselju tako i u Beogradu. I Sunny J, da to nije tako ti bi imao gde da se parkiraš, zar ne? Drugo, ja nisam ovde da se ližem sa vama i da pijemo kafu, ja delim svoje islustvo sa naseljem i svoje mišljenje šta je problem i kako ga rešiti. Ako se neće više parkinga praviti od strane investitora ja sam svoje rešenje naveo. A vi posle parkiranja po trotoaru možete kasnije i da se parkirate po parkovima i da bacate djubre po ulici, jer nema dosta mesta a možda nema ni dosta kontejnera. Uvek ćete naći razlog za divljanje i da te postupke sebi opravdate
 
Vec cete da se poubijate oko parkinga, a krivci nisu ljudi koji su se jedva nategli i za to sto su pazarili, vec urbanisticki uslovi koji vladaju vec decenijama gde je ok da kupis i 5 ari i napravis zgradu na svih 5 ari. Ali kapitalizam sine, hteli ste, gledajte :) Drzava se povukla iz stanogradnje, a planove koje donosi ostavljada budu mrtvo slobo na papiru, jer se ne otkupi i formira ulica pre nego tek kasnije kad je sve u problemu, kad je skuplje i teze sprovesti plan. Npr taj Slanacki da bude 4 trake do Lesca plan postoji isto decenijama...

Samo malo niz ulicu ima primer naselja, koje koliko toliko ima besplatan javni parking, i gde se vidi kako bi to trebalo da izgleda. Samo gledam kad ce i to da ode "pod mac bato"


 
Na Visnjickoj banji zivim od 1996, ni tad nije bilo dovoljno parking mesta, ljudi su parkirali po trotoarima, a pravljeno je naselje po urbanizmu, sve je “proracunato”. Danas ne postoji jedan trotoar u celoj Banji koji nije zkrcen automobilima, pa ljudi zive i funkcionisu. Ne kazem da je to normalno, ali sta je resenje? Verujem da ne postoji resenje. Cujem da ljudi govore kako ce da prodaju kola ako nemaju parking mesto da ne smetaju ostalima, voleo bih i to da vidim, ko ce da proda kola jer nema obezbedjeno parking mesto? Pa naravno da nece niko, niti ce iko da parkira dva kilometra od zgrade. Ispod moje kuce su dve zgrade koje imaju ukupno 50 stanova i 10 parking mesta, a takvih je u naselju bar 20-30 slicnih situacija, da li sam ikad zvao policiju jer parkiraju po ulici i raskrsnicama, trotoarima, pesackim prelazima? Ne! Nisu ljudi krivi, kriv je nas nakaradni sistem otkad postojimo. Prestanite da zivite u bajkama, ceo Bg nema dovoljno parkinga pa funkcionise. Investitora boli uvo, on ce napraviti svaki metar stambene jedinice. Kriva je drzava koja ne ogranici cene parking garaza u zgradama (pa da kaze ne moze biti vise od 2.000€ parking mesto pa ti zidaj posle koliko oces, naplati kroz stanove i to) i ne propise vise parking mesta po stambenoj jednici.
Sa druge strane mali broj ljudi koristi Banju za setnju, vrv je razlog i previse automobila, nazalost tako je, cak nema ni prodavnica koje rade posle 22h, skoro je otvoren jedan jedini kafic u celom naselju. Naselje je posle podne i uvece “mrtvo”. Svi idu u centar, retko ko kaze e sad cu da odem na kafu na Banju, ili sad cu da prosetam po Banji. Tako funkcionise decenijama i to se nece promeniti nazalost svih nas koji zivimo ovde.
Ali slazem se sa svima da treba da se pokusa da se nadje neko bilo kakvo kompromisno resenje, kako bi zivot ucinili bar malo udobnijim na zadovoljstvo svih stanara.
:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904365#p904365:mr6hmsqp je napisao(la):
00Vlada00 » Čet Dec 02, 2021 7:22 am[/url]":mr6hmsqp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904041#p904041:mr6hmsqp je napisao(la):
Beograd11 » Sre Dec 01, 2021 10:18 am[/url]":mr6hmsqp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903629#p903629:mr6hmsqp je napisao(la):
Anisa » Uto Nov 30, 2021 7:40 am[/url]":mr6hmsqp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903542#p903542:mr6hmsqp je napisao(la):
SunnyJ » Pon Nov 29, 2021 10:39 pm[/url]":mr6hmsqp]Bilo bi lepo kada bi investitor odustao od tolikog "načičkavanja" zgrada, a bez imalo zelenila, sa minimalnim površinama za decu i sa noćnom morom oko parkiranja i parking prostora, koja je već haos (praktično je već situacija kritična).
Ne znam da li ima svrhe da se na neki način udružimo-organizujemo mi sadašnji i budući stanari ovog naselja, koji želimo da ovo naselje bude pristojno za život i izađemo pred investitora sa molbom/predlogom da modifikuje svoje planove oko izgradnje... Da ponudimo neka alternativna rešenja, koja bi u nekoj meri zadovoljila i stanare i investitora.
Voleo bih kada bi ostali razmislili o ovome, jer možda postoji neka šansa, a nema se još mnogo vremena za izmene (što bi rekla ona pesma, kasno će biti kasnije :D ).
Meni je recimo ovaj prostor iznad Premiuma 2 (označen plavom šrafurom) zanimljiv. U tom prostoru, investitor predviđa 3 zgrade. Mislim da bi se taj prostor mogao iskoristiti drugačije.


file.php
Те зграде почињу да граде на лето 2023. према информацији коју ја имам. Мислим да се никоме не допадају. Размак између Премиума и њих ће бити око 20м. Према оном првобитном плану који има на youtube-у тај простор изгледа много лепше и жао ми је што се тога нису држали. Подржаћу вашу иницијативу врло радо!

Tražili su tada prenamenu zemljišta- umesto škole, vrtića, mini tržnog centra, sad će da budu zgrade.
Većina stanara nije našla za shodno da napise peticiju, niti da se pojavi na javnom uvidu...i sad imamo zgrade.


Kada je bio javni uvid i gde je objavljen, u kom glasilu?

A ne znam brate. To je bilo još pre korone. Učestvovali su svi iz kraja, i Stoleta A. Neki stanari su unapred odlučili da je sve izgubljeno, neki su se plašili da ce neko da zloupotrebi njihove potpise, dvoje komšija je otišli na javnu raspravu i od tad više na poljani izmedju premijuma i prve postavke zgrada nisu škola i vrtić, nego zgrade. Investitor tražio prenamenu i dobio.
Tako sa ovi odozgo što su platili pogled 200 evra po kvadratu više- im sorry but jbg.
 
Nekada je bilo ovako, i dalje stoji na beolandu da je za javnu namenu

Ali plan je izmenjen 2019 godine.

Evo plana
http://mapa.urbel.com/Silverlight/1546/

i po njemu je stanje drugacije, sve je stanovanje jedino sto je u srednjem bloku ostavljen depandans predskolske ustanove, verovatno u prizemlju
 

Prilozi

  • sunnivil1.JPG
    sunnivil1.JPG
    250,8 KB · Pregleda: 561
  • sunnivil2.JPG
    sunnivil2.JPG
    102,7 KB · Pregleda: 566
  • sunnivil3.JPG
    sunnivil3.JPG
    366,8 KB · Pregleda: 561
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904425#p904425:166hlkh6 je napisao(la):
Hlodoveh » Čet Dec 02, 2021 10:31 am[/url]":166hlkh6]Na Visnjickoj banji zivim od 1996, ni tad nije bilo dovoljno parking mesta, ljudi su parkirali po trotoarima, a pravljeno je naselje po urbanizmu, sve je “proracunato”. Danas ne postoji jedan trotoar u celoj Banji koji nije zkrcen automobilima, pa ljudi zive i funkcionisu. Ne kazem da je to normalno, ali sta je resenje? Verujem da ne postoji resenje. Cujem da ljudi govore kako ce da prodaju kola ako nemaju parking mesto da ne smetaju ostalima, voleo bih i to da vidim, ko ce da proda kola jer nema obezbedjeno parking mesto? Pa naravno da nece niko, niti ce iko da parkira dva kilometra od zgrade. Ispod moje kuce su dve zgrade koje imaju ukupno 50 stanova i 10 parking mesta, a takvih je u naselju bar 20-30 slicnih situacija, da li sam ikad zvao policiju jer parkiraju po ulici i raskrsnicama, trotoarima, pesackim prelazima? Ne! Nisu ljudi krivi, kriv je nas nakaradni sistem otkad postojimo. Prestanite da zivite u bajkama, ceo Bg nema dovoljno parkinga pa funkcionise. Investitora boli uvo, on ce napraviti svaki metar stambene jedinice. Kriva je drzava koja ne ogranici cene parking garaza u zgradama (pa da kaze ne moze biti vise od 2.000€ parking mesto pa ti zidaj posle koliko oces, naplati kroz stanove i to) i ne propise vise parking mesta po stambenoj jednici.
Sa druge strane mali broj ljudi koristi Banju za setnju, vrv je razlog i previse automobila, nazalost tako je, cak nema ni prodavnica koje rade posle 22h, skoro je otvoren jedan jedini kafic u celom naselju. Naselje je posle podne i uvece “mrtvo”. Svi idu u centar, retko ko kaze e sad cu da odem na kafu na Banju, ili sad cu da prosetam po Banji. Tako funkcionise decenijama i to se nece promeniti nazalost svih nas koji zivimo ovde. Људи моји доста писанија. Овако можемо до сутра. Ствар је потпуно јасна-улице су за аутомобиле,а тротооари за пешаке.Мене не интересује што је неко гледао само како ће јефтиније да прође и купи стан иако види да нема где да паркира. То је чист безобразлук са њихове стране а не наше који ћемо да зовемо комуналце.Купе стан и мисле боли ме уво ,негде ћу морати да се паркирам.Читам горе ,госпођа каже-имам двоје деце,радим и два аутомобила нису луксуз. Што се мене тиче може да их купи и пет,али само нека обезбеди за њих паркинг места,на тротоару неће сигурно бар док смо ми живи који ћемо да зовемо мурију. Видећемо можда се и удружимо и зовемо наизменично дан и ноћ.Гледам данима тротоари пуни са обе стране,а жене са малом децом (хвала Богу има их доста.)возе колица улицом. Доста сам пута видео како неки улећу муњевитом брзином у ову кратку улицу и шта треба неког да ударе и преврну колица да би се ми опасуљили.Што се тиче звања комуналне милиције стање је овако- Један мој комшија револтиран што му је у граду,док је само изашао нешто да купи написана казна,дошао је био кући и из беса сваки дан звао комуналну полицију.Неки пут чак и дв апута.Пре и после подне и морам рећи да су комуналци рдовно долазили,снимали и писали казне.Кад су ови БАХАТИ возачи што паркирају по тротоару видели да то нису само случајно наишли,већ да су ту сваки дан, нису се више паркирали ту и тротоари су били једно време чисти. Где су се тад паркирали не знам,али све се може кад се хоће.Онда је једног дана човек само престао. На моје распитиање зашто,добио сам индиректан одговор од његове рођаке да му је неко припретио и да се боји за своје двоје мале деце. Значи поента је да нас сад има доста и неће моћи свима баш да прете.Нема ту никакве солидарности са бахатим возачима.Свуда у свету се ограничавају аутомобили и користе људи,своје ноге, тротинете,бицикле и превоз и радити на том побољшљњу. Поготово превоза.Да се ја питам,забранио бих улазак аутомобила уопште у центар града-само до Цветка, Трошарине,Чукарице,Бежаније....




Ali slazem se sa svima da treba da se pokusa da se nadje neko bilo kakvo kompromisno resenje, kako bi zivot ucinili bar malo udobnijim na zadovoljstvo svih stanara.
:)
 
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
 
Kompromisna opcija, u slučaju ne nalaženja boljeg normalnog rešenja, može biti parkiranje pola-pola, kako bi se zauzeo deo vozne trake, a deo trotoara. Na taj način bi se obezbedilo koliko, toliko prostora za pešake ali bi bilo uže za vožnju.
 
SunnyJ":k3mg1vxu je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Zgrada "E" ima ogroman parking sa garazama ispod, licno sam se uverila, a i kupila garazu.A iznad je prostor koji je preinacen za maxi..
Videh da neko misli da nema..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629:3hg7o0z3 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 10:10 pm[/url]":3hg7o0z3]
SunnyJ":3hg7o0z3 je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Meni sad nije jasno sta razglabate na 3 strane o parkingu ako u premium zgradama ima dovoljno mesta. Zgrada E ima tri nivoa namenjena za garazu, jedan ce biti promenjen u Maxi. BIce dosta mesta oko zgrade kada se zgrada zavrsi. Verovatno je ista situacija i sa zgradom pored.

U ovom trenutku ima mnogo radnika na naselju i koji najverovatnije dolaze kolima. Naravno, oni ne mogu da se parkiraju u garazu zgrade, a ne postoji poljana na koju mogu da se parkiraju pa moraju na trotoar. Mislim da morate da se pomirite sa tim da je naselje u izgradnji i da ce biti jos dugo, nece se zavrsiti cim vi dobijete kljuc od stana. Kada budu zgrade gotove bice bolja situacija.

Sto se tice zvanja komunalne, prosli vikend sam bio sa radnicima i jedan je morao da izlece napolje zato sto je neko zvao komunalnu. Mislim da to u ovom trenutku nije u redu, niste sami u naselju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629:397s8a3t je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":397s8a3t]
SunnyJ":397s8a3t je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Imaju dosta ali nemaju dovoljno, ista situacija kao i sa gornjim zgradama. Pri tome, proći će podosta vremena dok pola tih parkinga i garaža bude u funkciji, nakon useljenja.
Ja ovde govorim o realnoj situaciji u naselju i pokušaju pronalska zadovoljavajućeg rešenja, a vi morališete i sladite se time što ćete prijavljivati ljude koji usled nepostojanja dovoljno mesta, ostave svoj auto na trotoaru. Vidim da vas zloba ispunjava, pa eto pomoći ću vam da se zadovoljite, rvo vam ideja: možete da lomite brisače, grebete farbu, bušite gume, to je sve ok, na bahatost odgovorite bahato, bar ćete biti srećni, a to je najbitnije, dosta bitnije od toga da li će se naći neko zaista korisno rešenje ili ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629:321jz1er je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":321jz1er]
SunnyJ":321jz1er je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vi se bolje zapitajte, kad se u jednom trenutku uselite u stan, da li će Vam i garaže biti gotove istovremeno. U gornjim zgradama ljudi žive već dve godine u stanovima, a garaže mogu da koriste tek od pre par dana. Toliko je investitoru bilo potrebno da ih završi, kao Skadar na Bojani. I ljudi koji su kupili garaže moraju da se parkiraju na slobodnim parking mestima ili kasno nocu po trotoarima, jer drugu opciju nemaju. Pa Vas pitam, da se za dve godine kad se uselite i Vi nadjete u istoj situaciji, da li ćete noću kad se popune sva parking mesta i Vi se parkirati na trotoar ili ćete da se parkirate kod Big-a, pa taksijem do kuće???? Sve se bojim da ćete toliko biti uvidjajni prema komšiluku, nego ćete da tražite svaki mogući ćošak gde je slobodno. Niko ovde nije bahat, bar ne većina, nego smo primorani. Ne razbacujte se hiljadama tudjih evra kao da padaju s neba, nisu svi platili stan 100000 evra, pa cak i da jesu otkud Vi znate da li im je problem ili nije da daju jos 5,6 hiljada za parking mesto. Nema svako ni povrat PDV-a pa da je mogao od tog novca da planira kupovinu garaznih mesta. Razmislite koliko samo košta opremanje stana.... U gornjim zgradama ima oko 250 stanova, i mi smo kad jednog dana spustimo rampu zatvoren kompleks i ta slobodna parking mesta ce nam biti u okviru kompleksa. Ne bi trebalo da imamo problem sa parkiranjem. Garaze nismo mogli svi da kupimo jer ih ima duplo manje po ulazu nego sto ima stanova. A kod Vas ce samo jedna premium zgrada imati preko 400 stanova. Iskreno se nadam da su za većinu planirana i garažna i parking mesta oko zgrade. Jer će Premium 1 i 2 imati sigurno kad se skroz usele preko 1000 automobila...a slobodnih parking mesta na ulici prema ovom planu vidim da ce biti jako malo. I ponovo kažem zamislite da se uselite, pa Vi živite dve godine u stanu, a garaže nisu gotove, parkirate se nekad nocu na trotoaru i neko Vam pozove komunalnu ujutru, kako biste se osećali?
 
jocke":2u55fiy4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":2u55fiy4]
SunnyJ":2u55fiy4 je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vi se bolje zapitajte, kad se u jednom trenutku uselite u stan, da li će Vam i garaže biti gotove istovremeno. U gornjim zgradama ljudi žive već dve godine u stanovima, a garaže mogu da koriste tek od pre par dana. Toliko je investitoru bilo potrebno da ih završi, kao Skadar na Bojani. I ljudi koji su kupili garaže moraju da se parkiraju na slobodnim parking mestima ili kasno nocu po trotoarima, jer drugu opciju nemaju. Pa Vas pitam, da se za dve godine kad se uselite i Vi nadjete u istoj situaciji, da li ćete noću kad se popune sva parking mesta i Vi se parkirati na trotoar ili ćete da se parkirate kod Big-a, pa taksijem do kuće???? Sve se bojim da ćete toliko biti uvidjajni prema komšiluku, nego ćete da tražite svaki mogući ćošak gde je slobodno. Niko ovde nije bahat, bar ne većina, nego smo primorani. Ne razbacujte se hiljadama tudjih evra kao da padaju s neba, nisu svi platili stan 100000 evra, pa cak i da jesu otkud Vi znate da li im je problem ili nije da daju jos 5,6 hiljada za parking mesto. Nema svako ni povrat PDV-a pa da je mogao od tog novca da planira kupovinu garaznih mesta. Razmislite koliko samo košta opremanje stana.... U gornjim zgradama ima oko 250 stanova, i mi smo kad jednog dana spustimo rampu zatvoren kompleks i ta slobodna parking mesta ce nam biti u okviru kompleksa. Ne bi trebalo da imamo problem sa parkiranjem. Garaze nismo mogli svi da kupimo jer ih ima duplo manje po ulazu nego sto ima stanova. A kod Vas ce samo jedna premium zgrada imati preko 400 stanova. Iskreno se nadam da su za većinu planirana i garažna i parking mesta oko zgrade. Jer će Premium 1 i 2 imati sigurno kad se skroz usele preko 1000 automobila...a slobodnih parking mesta na ulici prema ovom planu vidim da ce biti jako malo. I ponovo kažem zamislite da se uselite, pa Vi živite dve godine u stanu, a garaže nisu gotove, parkirate se nekad nocu na trotoaru i neko Vam pozove komunalnu ujutru, kako biste se osećali?
Ja sam kupila parking mesto, nisam izabrala stam sa pogledom, bas iz tog razloga. Razmisljala sam racionalno pre svega. Ne razmecem se ni svojim ciframa, ni tudjim. Svesna sam i dugogodisnjeg gradilista i svega sto me ceka. Ako treba, parkiracu kod Biga jer ne zelim da ugrozavam komsije.
Sto ste tice ideje o grebanju, kidanju i busenju...molim vas, nismo vandali, pre svega smo civilizovani, ne bih nikada uradila ono sto ne zelim da neko uradi meni.
Dok se mi uselimo u Premijum 2, bice useljene gornje zgrade i Premijum 1 pa cemo svakako videti kakvo je stanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904658#p904658:105eptab je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 11:11 pm[/url]":105eptab]
jocke":105eptab je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":105eptab]
SunnyJ":105eptab je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vi se bolje zapitajte, kad se u jednom trenutku uselite u stan, da li će Vam i garaže biti gotove istovremeno. U gornjim zgradama ljudi žive već dve godine u stanovima, a garaže mogu da koriste tek od pre par dana. Toliko je investitoru bilo potrebno da ih završi, kao Skadar na Bojani. I ljudi koji su kupili garaže moraju da se parkiraju na slobodnim parking mestima ili kasno nocu po trotoarima, jer drugu opciju nemaju. Pa Vas pitam, da se za dve godine kad se uselite i Vi nadjete u istoj situaciji, da li ćete noću kad se popune sva parking mesta i Vi se parkirati na trotoar ili ćete da se parkirate kod Big-a, pa taksijem do kuće???? Sve se bojim da ćete toliko biti uvidjajni prema komšiluku, nego ćete da tražite svaki mogući ćošak gde je slobodno. Niko ovde nije bahat, bar ne većina, nego smo primorani. Ne razbacujte se hiljadama tudjih evra kao da padaju s neba, nisu svi platili stan 100000 evra, pa cak i da jesu otkud Vi znate da li im je problem ili nije da daju jos 5,6 hiljada za parking mesto. Nema svako ni povrat PDV-a pa da je mogao od tog novca da planira kupovinu garaznih mesta. Razmislite koliko samo košta opremanje stana.... U gornjim zgradama ima oko 250 stanova, i mi smo kad jednog dana spustimo rampu zatvoren kompleks i ta slobodna parking mesta ce nam biti u okviru kompleksa. Ne bi trebalo da imamo problem sa parkiranjem. Garaze nismo mogli svi da kupimo jer ih ima duplo manje po ulazu nego sto ima stanova. A kod Vas ce samo jedna premium zgrada imati preko 400 stanova. Iskreno se nadam da su za većinu planirana i garažna i parking mesta oko zgrade. Jer će Premium 1 i 2 imati sigurno kad se skroz usele preko 1000 automobila...a slobodnih parking mesta na ulici prema ovom planu vidim da ce biti jako malo. I ponovo kažem zamislite da se uselite, pa Vi živite dve godine u stanu, a garaže nisu gotove, parkirate se nekad nocu na trotoaru i neko Vam pozove komunalnu ujutru, kako biste se osećali?
Ja sam kupila parking mesto, nisam izabrala stam sa pogledom, bas iz tog razloga. Razmisljala sam racionalno pre svega. Ne razmecem se ni svojim ciframa, ni tudjim. Svesna sam i dugogodisnjeg gradilista i svega sto me ceka. Ako treba, parkiracu kod Biga jer ne zelim da ugrozavam komsije.
Sto ste tice ideje o grebanju, kidanju i busenju...molim vas, nismo vandali, pre svega smo civilizovani, ne bih nikada uradila ono sto ne zelim da neko uradi meni.
Dok se mi uselimo u Premijum 2, bice useljene gornje zgrade i Premijum 1 pa cemo svakako videti kakvo je stanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vazi sto ces se parkirati kod Biga da ne bi ugrozavala komsije hahahaha!!!
Kakvih sam se samo gluposti nacitao oko parkinga, zvanja policije, parkiranja kod Biga i slicno, majko mila..
Potpuno se slazem sa Jocketom i SunnyJ. Ima na te garaze iz Premiuma da cekate jos iha haa, a kad se uselite sve se bojim da cete svi moci da parkirate kod Biga, neko ce morati i dalje izgleda hahahah!
 
Hlodoveh":384iclsd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904658#p904658 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 11:11 pm[/url]":384iclsd]
jocke":384iclsd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904629#p904629 je napisao(la):
lana_bor » Čet Dec 02, 2021 9:10 pm[/url]":384iclsd]
SunnyJ":384iclsd je napisao(la):
Moram vam reći da su to gluposti koje pišete. Moja žena i ja takođe guramo kolica svaki dan po ulici umesto po trotoaru i to se neće promeniti, koliko god vi čučali sa terase i zvali komunalce. U gradu ima mali milion mesta gde službe tolerišu parkiranje jer jednostavno nisu obezbedili dovoljno parking mesta (njihova je dužnost bila da ne odobre takav projekat investitoru). Tako da kad im se popnete na glavu zivkanjem, prestaće da dolaze.
Ja, kao što sam rekao, preko dana uvek nađem slobodno parking mesto u okviru našeg dela naselja, tako da sam na parkiranje na trotoaru primoran samo ponekad (to bude jednom u dva meseca) u periodu od 22h do 7h kad nema toliko pešaka...
A kad se usele premium zgrade, videćete tek šta je krkljanac, voleli mi to ili ne.
Premijum zgrade imaju dosta parking mesta kupljenih, kao i garaza, plus obecavaju neka slobodna parking mesta ispred zgrada. Meni je stravicna ona "E" zgrada, kao i ona pored nje. Tamo nema ni igla da stane. Inace, nemojte da se sekirate, mi cemo zvati, oni ne moraju da dolaze

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vi se bolje zapitajte, kad se u jednom trenutku uselite u stan, da li će Vam i garaže biti gotove istovremeno. U gornjim zgradama ljudi žive već dve godine u stanovima, a garaže mogu da koriste tek od pre par dana. Toliko je investitoru bilo potrebno da ih završi, kao Skadar na Bojani. I ljudi koji su kupili garaže moraju da se parkiraju na slobodnim parking mestima ili kasno nocu po trotoarima, jer drugu opciju nemaju. Pa Vas pitam, da se za dve godine kad se uselite i Vi nadjete u istoj situaciji, da li ćete noću kad se popune sva parking mesta i Vi se parkirati na trotoar ili ćete da se parkirate kod Big-a, pa taksijem do kuće???? Sve se bojim da ćete toliko biti uvidjajni prema komšiluku, nego ćete da tražite svaki mogući ćošak gde je slobodno. Niko ovde nije bahat, bar ne većina, nego smo primorani. Ne razbacujte se hiljadama tudjih evra kao da padaju s neba, nisu svi platili stan 100000 evra, pa cak i da jesu otkud Vi znate da li im je problem ili nije da daju jos 5,6 hiljada za parking mesto. Nema svako ni povrat PDV-a pa da je mogao od tog novca da planira kupovinu garaznih mesta. Razmislite koliko samo košta opremanje stana.... U gornjim zgradama ima oko 250 stanova, i mi smo kad jednog dana spustimo rampu zatvoren kompleks i ta slobodna parking mesta ce nam biti u okviru kompleksa. Ne bi trebalo da imamo problem sa parkiranjem. Garaze nismo mogli svi da kupimo jer ih ima duplo manje po ulazu nego sto ima stanova. A kod Vas ce samo jedna premium zgrada imati preko 400 stanova. Iskreno se nadam da su za većinu planirana i garažna i parking mesta oko zgrade. Jer će Premium 1 i 2 imati sigurno kad se skroz usele preko 1000 automobila...a slobodnih parking mesta na ulici prema ovom planu vidim da ce biti jako malo. I ponovo kažem zamislite da se uselite, pa Vi živite dve godine u stanu, a garaže nisu gotove, parkirate se nekad nocu na trotoaru i neko Vam pozove komunalnu ujutru, kako biste se osećali?
Ja sam kupila parking mesto, nisam izabrala stam sa pogledom, bas iz tog razloga. Razmisljala sam racionalno pre svega. Ne razmecem se ni svojim ciframa, ni tudjim. Svesna sam i dugogodisnjeg gradilista i svega sto me ceka. Ako treba, parkiracu kod Biga jer ne zelim da ugrozavam komsije.
Sto ste tice ideje o grebanju, kidanju i busenju...molim vas, nismo vandali, pre svega smo civilizovani, ne bih nikada uradila ono sto ne zelim da neko uradi meni.
Dok se mi uselimo u Premijum 2, bice useljene gornje zgrade i Premijum 1 pa cemo svakako videti kakvo je stanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Vazi sto ces se parkirati kod Biga da ne bi ugrozavala komsije hahahaha!!!
Kakvih sam se samo gluposti nacitao oko parkinga, zvanja policije, parkiranja kod Biga i slicno, majko mila..
Potpuno se slazem sa Jocketom i SunnyJ. Ima na te garaze iz Premiuma da cekate jos iha haa, a kad se uselite sve se bojim da cete svi moci da parkirate kod Biga, neko ce morati i dalje izgleda hahahah!

Na garaze ce mozda i cekati, ja rekoh, imam parking mesto...ali, Vi svakako citate samo ono sto Vas zanima. Bitno je da se drugom uskoci u usta, ali nece moci...pa i dalje da parkiram...sve dok se ne ponasam kao malogradjanka dobro je...a svi vi sedite i parkirajte jedni drugima na glavi, dok Vas komunalna ne premeri

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Vrh