Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Anisa":58k7xrgc je napisao(la):
Па разлог је тај што очигледно није предвиђено да сваки стан има и припадајуће паркинг место. За паркинг место се распитујемо месецима уназад, и одавно већ нема доступних, иако су последње станове у Премиум 1 комплексу продали тек пре пар дана.
Mozda su se parkinzi rasprodali, ali garaze nisu, znam jer je nas prijatelj skoro bio. Jedino sto su duplo skuplje. Jeste li pitali u premijum 2 zgradama?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903629#p903629:3qks4it6 je napisao(la):
Anisa » Uto Nov 30, 2021 7:40 am[/url]":3qks4it6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903542#p903542:3qks4it6 je napisao(la):
SunnyJ » Pon Nov 29, 2021 10:39 pm[/url]":3qks4it6]Bilo bi lepo kada bi investitor odustao od tolikog "načičkavanja" zgrada, a bez imalo zelenila, sa minimalnim površinama za decu i sa noćnom morom oko parkiranja i parking prostora, koja je već haos (praktično je već situacija kritična).
Ne znam da li ima svrhe da se na neki način udružimo-organizujemo mi sadašnji i budući stanari ovog naselja, koji želimo da ovo naselje bude pristojno za život i izađemo pred investitora sa molbom/predlogom da modifikuje svoje planove oko izgradnje... Da ponudimo neka alternativna rešenja, koja bi u nekoj meri zadovoljila i stanare i investitora.
Voleo bih kada bi ostali razmislili o ovome, jer možda postoji neka šansa, a nema se još mnogo vremena za izmene (što bi rekla ona pesma, kasno će biti kasnije :D ).
Meni je recimo ovaj prostor iznad Premiuma 2 (označen plavom šrafurom) zanimljiv. U tom prostoru, investitor predviđa 3 zgrade. Mislim da bi se taj prostor mogao iskoristiti drugačije.


file.php
Те зграде почињу да граде на лето 2023. према информацији коју ја имам. Мислим да се никоме не допадају. Размак између Премиума и њих ће бити око 20м. Према оном првобитном плану који има на youtube-у тај простор изгледа много лепше и жао ми је што се тога нису држали. Подржаћу вашу иницијативу врло радо!

Tražili su tada prenamenu zemljišta- umesto škole, vrtića, mini tržnog centra, sad će da budu zgrade.
Većina stanara nije našla za shodno da napise peticiju, niti da se pojavi na javnom uvidu...i sad imamo zgrade.
 
Beograd11":fxrf2bkq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":fxrf2bkq]
turbo_":fxrf2bkq je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904042#p904042:2nlq8f4q je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:19 am[/url]":2nlq8f4q]
Beograd11":2nlq8f4q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":2nlq8f4q]
turbo_":2nlq8f4q je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Odaaavno prodate. Mi gore imamo manje garaža nego stanova, ne znam kakva je situacija u premiumu.
 
Računajte da će i kod vas svi da kupe garaže čim dobiju povrat pdv-a... dok vide da nemaju gde sa autom, biće kasno.
 
Beograd11":1o63n2fb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904042#p904042 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:19 am[/url]":1o63n2fb]
Beograd11":1o63n2fb je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":1o63n2fb]
turbo_":1o63n2fb je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Odaaavno prodate. Mi gore imamo manje garaža nego stanova, ne znam kakva je situacija u premiumu.
Izvinjavam se onda, ja sam mislila da govorimo o Premijum zgradama. Ono sto znam je da u Premijumu 2 ima jos garaza i parking mesta. Ja sam stan kaparisala septembra i tada je bilo bas bas dosta. Gore kada sam prosla videla sam mnogo parkinga, ali i mnogo automobila svuda. Onaj parking pod rampom? Sto je stalno otvoren?


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
lana_bor":wrnucfgy je napisao(la):
Beograd11":wrnucfgy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904042#p904042 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:19 am[/url]":wrnucfgy]
Beograd11":wrnucfgy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":wrnucfgy]
turbo_":wrnucfgy je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Odaaavno prodate. Mi gore imamo manje garaža nego stanova, ne znam kakva je situacija u premiumu.
Izvinjavam se onda, ja sam mislila da govorimo o Premijum zgradama. Ono sto znam je da u Premijumu 2 ima jos garaza i parking mesta. Ja sam stan kaparisala septembra i tada je bilo bas bas dosta. Gore kada sam prosla videla sam mnogo parkinga, ali i mnogo automobila svuda. Onaj parking pod rampom? Sto je stalno otvoren?


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Morate se udruziti kao skupstina stanara i zabraniti parkiranje radnicima, i posetiocima lokala. To nije u redu. Posetioci lokala mogu da se parkiraju ispred lokala ako imaju parking predvidjen za to.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904051#p904051:i5aiufml je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:31 am[/url]":i5aiufml]
Beograd11":i5aiufml je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904042#p904042 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:19 am[/url]":i5aiufml]
Beograd11":i5aiufml je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":i5aiufml]
turbo_":i5aiufml je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Odaaavno prodate. Mi gore imamo manje garaža nego stanova, ne znam kakva je situacija u premiumu.
Izvinjavam se onda, ja sam mislila da govorimo o Premijum zgradama. Ono sto znam je da u Premijumu 2 ima jos garaza i parking mesta. Ja sam stan kaparisala septembra i tada je bilo bas bas dosta. Gore kada sam prosla videla sam mnogo parkinga, ali i mnogo automobila svuda. Onaj parking pod rampom? Sto je stalno otvoren?


Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Ako gore izbroijite slobodna parking mesta oko zgrade, plus garaze, videćete da ih nema dovoljno ni za svaki stan. Ni kod privatnika ni u EP zgradama. Sad cu da pokušam da pronađem podatak..Ove dve nove zgrade, E I Pe tek su one u problemu... a zgrade tik iznad nemaju nikakav parking.
Ne sećam se kad smo poslednji put setali po trotoaru. Neko od komšija prijavljuje parkirane automobile po trotoaru, pa povremeno dodje i komunalna, ostavi kazne. Po 10 000. S jedne strane- ne može da se prodje od njih. S druge- gde će ti ljudi? Stvarno je najbliži slobodan parking kod Lesca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904052#p904052:2y8k0iha je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:35 am[/url]":2y8k0iha]
lana_bor":2y8k0iha je napisao(la):
Beograd11":2y8k0iha je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904042#p904042 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 9:19 am[/url]":2y8k0iha]
Beograd11":2y8k0iha je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903866#p903866 je napisao(la):
lana_bor » Uto Nov 30, 2021 5:46 pm[/url]":2y8k0iha]
turbo_":2y8k0iha je napisao(la):
Ali ljudi, prosta logika: Ti dobijes PDR za spratnost prizemlje+3+potkrovlje. Odobre ti projekat. Onda ti odjednom u sred gradnje zatrazis dozvolu da bude prizemlje+4+potkrovlje i dozidas. Jedan sprat na kojem ima barem 4 stana, nema parking po projektu. Da ne pricam sta bude kad napravis prizemlje+5+potkrovlje kao sto je uradio u zgradama izmedju E i EP. Isto to vazi i za ovo sto ce umesto garaze napraviti Maxi. Znaci bahacenje 1/1. Kakvi stanari krivi koji nece da kupe parking.
Ja sam predupredila sve te varijante zavlacenja i kaparisala parking koji mi je ponudjen. Kaze Marijana da 50% kupaca nece ni parking ni garazu jer ce biti parkinga oko zgrade. Eto, bas ti, na tim parkinzima unutar Premijum zgrada moze da budu klupice za sedenje i okupljanje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Javljam se iz useljenih zgrada - parkinga dovoljno nema. Na te tzv "slobodne parkinge koji ulaze u broj slobodnih mesta, stanari mogu da zaborave, jer se tu parkiraju, redom - stanari iz ( dva reda) zgrada iznad, jer njima niko nije ni predvideo parking ni kakav ni onakav. Zaposleni i gosti u lokalima. Majstori, premium, E, P.. Oni su svi tu stalno. E sad...kad neko ima goste tek...oni mogu na sred Slanackog, jer druge opcije nema.
Ok, razumem. A garaze?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Odaaavno prodate. Mi gore imamo manje garaža nego stanova, ne znam kakva je situacija u premiumu.
Izvinjavam se onda, ja sam mislila da govorimo o Premijum zgradama. Ono sto znam je da u Premijumu 2 ima jos garaza i parking mesta. Ja sam stan kaparisala septembra i tada je bilo bas bas dosta. Gore kada sam prosla videla sam mnogo parkinga, ali i mnogo automobila svuda. Onaj parking pod rampom? Sto je stalno otvoren?


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Morate se udruziti kao skupstina stanara i zabraniti parkiranje radnicima, i posetiocima lokala. To nije u redu. Posetioci lokala mogu da se parkiraju ispred lokala ako imaju parking predvidjen za to.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

To ne može. I vlasnici ili zakupci lokala su - vlasnici i zakupci. To je kao da zabranio mojim gostima da se parkiraju.
Nije to neki deseti lokal - to je lokal u sastavu zgrade.
 
Ajde da se razumemo. Dva automobila su luksuz u gradu koji nema infrastrukturu za to. Pa 1.7 nema ni London. Drugo, jesam za inicijativu da se smanji broj zgrada i da se deo uradi za parking a deo za pošumljen park, a ne betonski. Treće ja prvi sam više puta naznačio, ja ću zvati komunalnu svaki dan ako treba jer ne želim naselje automobila. I poslednje ako je zaista planirano za 1.1,neka mi neko navede naselje u Beogradu koje je izgradjeno u poslednjih 5 godina da ima za svaki stan predviđeno parking mesto i još malo preko. Svi smo kupili stanove jer nam se svidela ideja uredjenog naselja, a pretvara se u auto otpad.
 
Smigul":26la08ty je napisao(la):
Ajde da se razumemo. Dva automobila su luksuz u gradu koji nema infrastrukturu za to. Pa 1.7 nema ni London. Drugo, jesam za inicijativu da se smanji broj zgrada i da se deo uradi za parking a deo za pošumljen park, a ne betonski. Treće ja prvi sam više puta naznačio, ja ću zvati komunalnu svaki dan ako treba jer ne želim naselje automobila. I poslednje ako je zaista planirano za 1.1,neka mi neko navede naselje u Beogradu koje je izgradjeno u poslednjih 5 godina da ima za svaki stan predviđeno parking mesto i još malo preko. Svi smo kupili stanove jer nam se svidela ideja uredjenog naselja, a pretvara se u auto otpad.
Sve sto ste rekli Vam je k'o Njegosevo...nego neki ne shvataju cinjenicu da nismo u selu. Ja mislim da postoji neki zakon o zgradama i parkinzima, znam da sitne zgrade moraju da imaju dovoljno parking mesta/garaza, znam jer sam vec dugo u potrazi za stanom. Medjutim, gamad sitni investitori se dosetili, prave zgrade do ivice parcele, a garazno mesto prodaju za 12000e, negde i 15000e. Ja idem uskoro do Marijane, pa cu je ispitati sve. Kad sam je pitala za parkic pri kaparisanju stana, nasmejala se i rekla da ovo nisu investitori koji na to misle

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
On average, there are 1.88 vehicles per U.S. household. London je 0.7. Jel se zaje*******avamo kad pričamo o 2 po domaćinstvu?
 
Ja sada živim u zgradi jednog od takvih investitora. 24 stana u zgradi 5 parking mesta od toga 3 su stavili parking rampe. Stavljaju ih po ulici. Totalna anarhija. Ali po zakonu koliko ja znam nikad nije bilo 100 % mesta za parking po zgradi. Možda da tražimo Branka Pešića da ožive pa da nam pravi ovaj grad kako dolikuje građanima
 
Smigul":3img4isu je napisao(la):
Ja sada živim u zgradi jednog od takvih investitora. 24 stana u zgradi 5 parking mesta od toga 3 su stavili parking rampe. Stavljaju ih po ulici. Totalna anarhija. Ali po zakonu koliko ja znam nikad nije bilo 100 % mesta za parking po zgradi. Možda da tražimo Branka Pešića da ožive pa da nam pravi ovaj grad kako dolikuje građanima
Nije bilo, ali sada mora da ima. Cini mi se od 2016 ili 2018. god. Jer su svi radili prenamenu garaza. E sad nema parking mesta, ali ima preskupih garaza. Pa ko voli, neka izvoli

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Drage buduce i sadasnje komsije,
Dzabe polemisete o parkingu na ovoj lokaciji.
I ja sam kao lana_bor pisao i pricao o nekim zakonima i pravim, ali sve to mozete lepo da zaboravite. Mozda vas taj entuzijazam bude drzao cak i godinu dana posle useljenja, ali proci ce vas verujte. Pre bih rekao da vi ne shvatate cinjenicu, da ste u necem mnogooo gorem nego sto je selo. U selu makar ljudi imaju obzira jedni prema drugima, ovde nemaju. Samo bahato. Probao sam i sa jos par ljudi da organizujemo uredjenje oko zgrada i ciscenje. Pojavila su se 3 coveka. Niko ne zeli da se bavi time, pogotovo oni koji rentiraju stan.
Energoprojekt je pravio parking mesta u garazi za jedno vozilo po stanu, a onda su prodali i mesta koja su bila predvidjena za invalide i ostavio je po oko 5 mesta za posetioce naselja. Bajkovito, zar ne. Cene rentiranja parking mesta idu oko 70e, sto je gotovo duplo skuplje nego sto je rentiranje cele garaze na Novom Beogradu.
Ovde smo preko 2 godine i na trotoare mozete slobodno da zaboravite. Idealan put koji nas je povezivao do Slanackog puta je totalno razvaljen zbog kanalizacije i grejanja i zakrpljen blatom koje tako stoji vec mesecima. Grejanje je prosle godine bilo katastrofa. Ove je u redu, ali videcemo da sta ce da se desi kada krene minus i kada na onu jadnu furunu od toplane prikace jos tih 10 zgrada...
Nije mi zelja da vas mraci, ali ovo je realnost ne samo ovog naselja nego celog Beograda.
 
Za 1500E/m2 dosta dobro :) Nova normalnost sto se kaze :)
 
koledaf":1uit1if7 je napisao(la):
Drage buduce i sadasnje komsije,
Dzabe polemisete o parkingu na ovoj lokaciji.
I ja sam kao lana_bor pisao i pricao o nekim zakonima i pravim, ali sve to mozete lepo da zaboravite. Mozda vas taj entuzijazam bude drzao cak i godinu dana posle useljenja, ali proci ce vas verujte. Pre bih rekao da vi ne shvatate cinjenicu, da ste u necem mnogooo gorem nego sto je selo. U selu makar ljudi imaju obzira jedni prema drugima, ovde nemaju. Samo bahato. Probao sam i sa jos par ljudi da organizujemo uredjenje oko zgrada i ciscenje. Pojavila su se 3 coveka. Niko ne zeli da se bavi time, pogotovo oni koji rentiraju stan.
Energoprojekt je pravio parking mesta u garazi za jedno vozilo po stanu, a onda su prodali i mesta koja su bila predvidjena za invalide i ostavio je po oko 5 mesta za posetioce naselja. Bajkovito, zar ne. Cene rentiranja parking mesta idu oko 70e, sto je gotovo duplo skuplje nego sto je rentiranje cele garaze na Novom Beogradu.
Ovde smo preko 2 godine i na trotoare mozete slobodno da zaboravite. Idealan put koji nas je povezivao do Slanackog puta je totalno razvaljen zbog kanalizacije i grejanja i zakrpljen blatom koje tako stoji vec mesecima. Grejanje je prosle godine bilo katastrofa. Ove je u redu, ali videcemo da sta ce da se desi kada krene minus i kada na onu jadnu furunu od toplane prikace jos tih 10 zgrada...
Nije mi zelja da vas mraci, ali ovo je realnost ne samo ovog naselja nego celog Beograda.
Komsija, nikada ne treba izgubiti entuzijazam, jer je bolje i nas troje, nego niko. Samo Vi pozivajte, doci ce momenat kada ce oni juriti Vas. Za grejanje sam veliki skeptik, zato sam i pitala negde gore. Moracemo da trazimo alternativu

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904088#p904088:2oc21i60 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 01, 2021 12:13 pm[/url]":2oc21i60]
koledaf":2oc21i60 je napisao(la):
Drage buduce i sadasnje komsije,
Dzabe polemisete o parkingu na ovoj lokaciji.
I ja sam kao lana_bor pisao i pricao o nekim zakonima i pravim, ali sve to mozete lepo da zaboravite. Mozda vas taj entuzijazam bude drzao cak i godinu dana posle useljenja, ali proci ce vas verujte. Pre bih rekao da vi ne shvatate cinjenicu, da ste u necem mnogooo gorem nego sto je selo. U selu makar ljudi imaju obzira jedni prema drugima, ovde nemaju. Samo bahato. Probao sam i sa jos par ljudi da organizujemo uredjenje oko zgrada i ciscenje. Pojavila su se 3 coveka. Niko ne zeli da se bavi time, pogotovo oni koji rentiraju stan.
Energoprojekt je pravio parking mesta u garazi za jedno vozilo po stanu, a onda su prodali i mesta koja su bila predvidjena za invalide i ostavio je po oko 5 mesta za posetioce naselja. Bajkovito, zar ne. Cene rentiranja parking mesta idu oko 70e, sto je gotovo duplo skuplje nego sto je rentiranje cele garaze na Novom Beogradu.
Ovde smo preko 2 godine i na trotoare mozete slobodno da zaboravite. Idealan put koji nas je povezivao do Slanackog puta je totalno razvaljen zbog kanalizacije i grejanja i zakrpljen blatom koje tako stoji vec mesecima. Grejanje je prosle godine bilo katastrofa. Ove je u redu, ali videcemo da sta ce da se desi kada krene minus i kada na onu jadnu furunu od toplane prikace jos tih 10 zgrada...
Nije mi zelja da vas mraci, ali ovo je realnost ne samo ovog naselja nego celog Beograda.
Komsija, nikada ne treba izgubiti entuzijazam, jer je bolje i nas troje, nego niko. Samo Vi pozivajte, doci ce momenat kada ce oni juriti Vas. Za grejanje sam veliki skeptik, zato sam i pitala negde gore. Moracemo da trazimo alternativu

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Mi grejemo/dogrevamo sa inverter klimom. Moze da greje do -15 stepeni, tako da Vam je moj savet da ukoliko imate mogucnost odabira prilikom ugradnje izaberete nju. Mnogo manje trosi i nismo primetili neku znacajnu razliku u racunu. Zato smo se i mislili da ukoliko je moguce se raskacimo od toplane. Sve i da greju savrseno ugase grejanje u 22h, a ima nas koji smo nocne ptice :)
 
Sto se tice diskusije oko parkinga, dosta ljudi imaju sluzbeni auto plus privatni (ili cak dva). To je iskustvo iz Zemunskih kapija. Tako da prica oko standarda ne stoji posto je sluzbeni auto jel'te najbolji jer ne kosta nista :D Iznenadjujuce je koliko ljudi ima sluzbeni auto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904066#p904066:3lw0f8sz je napisao(la):
Smigul » Sre Dec 01, 2021 10:04 am[/url]":3lw0f8sz]Ajde da se razumemo. Dva automobila su luksuz u gradu koji nema infrastrukturu za to. Pa 1.7 nema ni London. Drugo, jesam za inicijativu da se smanji broj zgrada i da se deo uradi za parking a deo za pošumljen park, a ne betonski. Treće ja prvi sam više puta naznačio, ja ću zvati komunalnu svaki dan ako treba jer ne želim naselje automobila. I poslednje ako je zaista planirano za 1.1,neka mi neko navede naselje u Beogradu koje je izgradjeno u poslednjih 5 godina da ima za svaki stan predviđeno parking mesto i još malo preko. Svi smo kupili stanove jer nam se svidela ideja uredjenog naselja, a pretvara se u auto otpad.

Ja ne mislim da su dva automobila luksuz, danas porodica gde rade muz i zena, i pritom imaju malu decu jednostavno moraju da imaju dva auta kako bi postigli sve.
Poredite London sa Beogradom a zaboravljate cinjenicu da Bg nema metro a da je London svaki pedalj pokriven mrezom metroa.
Slazem se da parking na trotoar nije resenje, ali citava Visnjicka banja decenijama funkcionise na principu koji sad imate u Sunnyville, naselje gde svi idu ulicom pa i ja kad hocu da prosetam jer nema dovoljno mesta na trotoarima ali treba razumeti i te ljude sto parkiraju, da ima vise parkinga ne bi bili na trotoaru. Ovo nije samo problem Visnjicke banje nego 95% naselja u Bgu, pocev od uzeg centra do periferije. Sve ima svoju cenu, i sve je koliko para toliko muzike, ako hocete da imate komoditet kupite kucu a ne stan, ili kupite stan u Bg na vodi ili Dedinju pa cete imati dovoljno mesta za setnju, privatni parking i slicno.
Svi bi da kupe stan po 1200-1400€ po m2 a da imaju savrsene uslove i top kvalitet zgrade i garazu na pet spratova i da bude dobra ulica i jos parkic, vrtic i slicno. Sve to kosta, a ko hoce to nek zavuce ruku malo dublje u dzep.
Slazem se da ce biti haos u naselju sa parkingom ali kao sto vec neko napisao tu sad vise nista ne moze da se uradi, nazalost.
Mozda je resenje da se jedna strana trotara prenameni u obelezen parking, jer nije ni resenje da jedni drugima zovemo policiju zbog parkinga.
Po meni veci ce problem biti Slanacki put i cep koji ce tek nastajati, a koji je vec sad toliko opterecen da ponekad cekam i po 5-6 minuta da se ukljucim kod vrtica Suncokret u spicu, sto je pre 5-7 godina bilo nezamislivo, a kad se naseli Sunnyville ne smem ni da pomsilim sta ce biti. :D
 
Tom logikom ja mogu vas poslati na sva ta mesta. Lepo parkirate svoj vozni park u svoje dvorište pa mu se divite, a ja imam mesta da šetam po trotoaru koji je meni kao pešaku i namenjen. Znači ako sam platio 1200 kvadrat nemam pravo na trotoar? Jer imam prava na kanalizaciju? London ima metro a mi gsp jer imamo sedam puta manje ljudi. Ili konstatacija je*******i ga tako je u celom beogradu pa što ovo naselje da bude drugačije. Za jednu kaznu od 10 000 možete da se vozite taksijem. Kupite bajs. Ili nemojte. Ima ko će prijavljivati
 
Ljudi, baš ste se raspisali nakon mog predloga. :D
Šalu na stranu, naselje već sada ima mnogo problema, pored još potencijalnih koji nas čekaju u budućnosti. Međutim, već sada, problem parkiranja i zakrčenosti naselja automobilima je ubedljivo najveći, a tek će biti. Takođe, stoji i problem Slanačkog puta, već je pakao. Primećujem razliku između prošle godine i ove, treba mi više vremena do posla i nazad, i iz meseca u mesec je sve gore.

Ne znam da li uopšte postoji rešenje za parkiranje ili moramo da se pomirimo sa sudbinom, da kažemo kako je tako je...
Ja sam onim predlogom pokušao da čujem mišljenje ostalih i druve predloge, ako ih ima... Užasno me nervira taj trotoar prepun automobila ali i sam sam morao nekoliko puta tu da stanem, kada kasnije uveče dođem. Obiđem oko svih zgrada i nijednog jedinog mesta, garažu nemam i šta onda činiti, nego na trotoar...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904299#p904299:40ahmimv je napisao(la):
SunnyJ » Sre Dec 01, 2021 10:41 pm[/url]":40ahmimv]Ljudi, baš ste se raspisali nakon mog predloga. :D
Šalu na stranu, naselje već sada ima mnogo problema, pored još potencijalnih koji nas čekaju u budućnosti. Međutim, već sada, problem parkiranja i zakrčenosti naselja automobilima je ubedljivo najveći, a tek će biti. Takođe, stoji i problem Slanačkog puta, već je pakao. Primećujem razliku između prošle godine i ove, treba mi više vremena do posla i nazad, i iz meseca u mesec je sve gore.

Ne znam da li uopšte postoji rešenje za parkiranje ili moramo da se pomirimo sa sudbinom, da kažemo kako je tako je...
Ja sam onim predlogom pokušao da čujem mišljenje ostalih i druve predloge, ako ih ima... Užasno me nervira taj trotoar prepun automobila ali i sam sam morao nekoliko puta tu da stanem, kada kasnije uveče dođem. Obiđem oko svih zgrada i nijednog jedinog mesta, garažu nemam i šta onda činiti, nego na trotoar...

Opaa evo posla za Smigul, sad ce cika da zove policajce
Za to parkiranje na trotoar. Nije ti ovo trebalo SunnyJ :lol: :lol:
 
Svakako da trotoar nije namenjen za parkiranje,ali kakav covek moras biti da prijavljujes komsije za isto ako je situacija takva kakva je nema svako 10 000 e za garazu, parking mesto. Uostalom ostavi poruku ako smeta auto,tezi ka normalnom resenju,najgori ljudi namestaci, nadam se da ih nece biti u naselju.
 
Ko sebi nije obezbedio parking mesto ili garazu i nema gde da parkira svoju LICNU imovinu treba istu da proda, a ne da problem prebacuje drugima.

Tako jednostavno i fer.

Evo ja mogu da obecam pozive komunalnoj po ceo dan, svaki dan, za svako vozilo mimo parking mesta/garaze.
 
Vrh