Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Vesnik":3dmxvdmx je napisao(la):
Konkretno, mi plaćamo kiriju i kredit već mesecima. Ali, moze se to izdržati. Medjutim, ljuti me to sto neko ima neku info od Marijane, neko od Biljane neko od Nenada itd... Ne možeš ni da pohvatas sta je zapravo tačno, svi govore razlicito. Više od godinu dana čekamo na stan. Nama su prilikom kupovine rekli sigurno će sve biti gotovo do kraja leta ako ne u junu. I mi smo dodali još 6 meseci, ali godinu dana nismo planirali. To je preterivanje. Neka sada investitor vrši pritisak na koga treba. Nas stan je isplaćen u potpunosti i nemamo neispunjenih obaveza.

Eto, što se mene tice tako.

Uzgred, da se malo nasmejemo svi zajedno, mi kupili već pola nameštaja i dogovorili čuvanje jer je jasno kako stojimo sa rokovima ( da, da, pola nameštaja i svu belu tehniku ). Garnituru smo birali modularnu i to neke duple delove pa cemo kreirati nesto da se uklopi u prostor.
Komšija da li si vratio PDV? Naravno ukoliko je prva nekretnina?
Hvala unapred!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
trinitrotoluen":165zjk2p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898529#p898529 je napisao(la):
Jflower » Ned Nov 14, 2021 10:05 am[/url]":165zjk2p]Radijatori nece stajati kao u manjem pokaznom stanu, nego na suprotnom zidu.

Ja mislim da će u stanovima od 67kvm biti bas ovako kao na slici, sa desne strane kad se gleda ka terasi.
Imaš na prethodnim stranicama moj post sa slikama i detaljnijim objašnjenjem, radijator je na kontra strani od klime u stanovima od 67kvm.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900762#p900762:3dq2ygqy je napisao(la):
SergioGonzales » Ned Nov 21, 2021 6:25 pm[/url]":3dq2ygqy]
Vesnik":3dq2ygqy je napisao(la):
Konkretno, mi plaćamo kiriju i kredit već mesecima. Ali, moze se to izdržati. Medjutim, ljuti me to sto neko ima neku info od Marijane, neko od Biljane neko od Nenada itd... Ne možeš ni da pohvatas sta je zapravo tačno, svi govore razlicito. Više od godinu dana čekamo na stan. Nama su prilikom kupovine rekli sigurno će sve biti gotovo do kraja leta ako ne u junu. I mi smo dodali još 6 meseci, ali godinu dana nismo planirali. To je preterivanje. Neka sada investitor vrši pritisak na koga treba. Nas stan je isplaćen u potpunosti i nemamo neispunjenih obaveza.

Eto, što se mene tice tako.

Uzgred, da se malo nasmejemo svi zajedno, mi kupili već pola nameštaja i dogovorili čuvanje jer je jasno kako stojimo sa rokovima ( da, da, pola nameštaja i svu belu tehniku ). Garnituru smo birali modularnu i to neke duple delove pa cemo kreirati nesto da se uklopi u prostor.
Komšija da li si vratio PDV? Naravno ukoliko je prva nekretnina?
Hvala unapred!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Odlično pitanje. I mene zanima da li je neko, od komšija koji su isplatili stan u celosti, pokušao da vrati PDV?
 
Sunnyville ne daje konačan račun, samo avansni. Tvrde da se konačni daje po primopredaji stana. To doduše nigde ne piše i nije po zakonu ali im se može. Kada zovete poresku da se raspitate, jedan službenik vam kaže da možete da dobijete povraćaj sa avansnim računom, drugi da ne može i da morate imati konačni račun. Da li je iko dobio konačni račun ovde pre primopredaje? Da li je neko ušao u postupak ili dobio povraćaj PDV-a sa avansnim računima?
 
Nama nisu dali ni avansni račun iako smo ga tražili. Objasnili su nam da ne daju avansni racun :roll:

Naravno da znamo da nam moraju dati jer to stoji i u predugovoru, ali hajde... Kao daće nam prilikom primopredaje sve.. Koji je cilj toga ne znam... Da, imam pravo na PDV i planiram da to pravo iskoristim. Znam da su ljudi i pre useljavanja vraćali PDV, zašto sada ne može ja ne znam... Neko gresi, mi ili oni... Zna se ko!
 
Moze li neko da podeli info?

Da li je okej kupiti stan ovde u izgradnji u nekoj od novih faza (u izgradnji) i izdati ga?

Kakva si iskustva, ovde se verujem ocekujem dalji rast cena za sve stanove?

Kupio bih nesto od 40-45m2 na bilo kom spratu za kako vidim u ovom trenutku 1300-1500m2. Ne znam i da li je potrebno kupiti i garazu ili bez kupovine garaze nije moguce parkirati nigde u okviru kompleksa?
 
vld_ptr92":1lipoea1 je napisao(la):
Moze li neko da podeli info?

Da li je okej kupiti stan ovde u izgradnji u nekoj od novih faza (u izgradnji) i izdati ga?

Kakva si iskustva, ovde se verujem ocekujem dalji rast cena za sve stanove?

Kupio bih nesto od 40-45m2 na bilo kom spratu za kako vidim u ovom trenutku 1300-1500m2. Ne znam i da li je potrebno kupiti i garazu ili bez kupovine garaze nije moguce parkirati nigde u okviru kompleksa?
Nije dobro kupiti i izdavati u ovom naselju ostavite ovo naselje samo za vlasnike stanova

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901145#p901145:3tx66h1r je napisao(la):
vld_ptr92 » Pon Nov 22, 2021 7:44 pm[/url]":3tx66h1r]Moze li neko da podeli info?

Da li je okej kupiti stan ovde u izgradnji u nekoj od novih faza (u izgradnji) i izdati ga?

Kakva si iskustva, ovde se verujem ocekujem dalji rast cena za sve stanove?

Kupio bih nesto od 40-45m2 na bilo kom spratu za kako vidim u ovom trenutku 1300-1500m2. Ne znam i da li je potrebno kupiti i garazu ili bez kupovine garaze nije moguce parkirati nigde u okviru kompleksa?
Mislim da cete tesko naci taj manji stan ispod 1500.Koliko sam u toku cene su otisle preko 1500...
 
Da li je neko skoro prokazio pored sunnyville premium? Gradi li se ulica? Prema poslednjim info od Marijane i od vas koji ste pisali rok je 15.12 a useljenje tek u januaru....ako neko ima nove info pišite :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901180#p901180:25uh9g7i je napisao(la):
Buduci stanar » Пон Нов 22, 2021 9:51 pm[/url]":25uh9g7i]Da li je neko skoro prokazio pored sunnyville premium? Gradi li se ulica? Prema poslednjim info od Marijane i od vas koji ste pisali rok je 15.12 a useljenje tek u januaru....ako neko ima nove info pišite :)
Nesto rade... Nama su saopštili pre nekoliko dana da očekuju da ulica i svi radovi za prvu fazu budu završeni do kraja decembra. Useljavanje će početi sredinom januara. Sto znaci da kupci iz lamele 15 i 14 mogu da očekuju primopredaju u januaru, a mi ostali iz prve faze ostajemo za februar.

Ovu informaciju je prosledio Nenad putem imejla. Dinamika primopredaje je naša interpretacija jer je samo saopšteno da primopredaja počinje u januaru, ali nam je usmeno rečeno da im treba otprilike nedelju dana po lameli (naravno, prvo se kreće od lamele 15).
 
Nego, mi smo šetajući uočili da u E zgradi zaista uveče gori svetlo u nekoliko stana kao što je neko od komšija naveo na prethodnim stranicama. Da li je zaista moguće da su se ljudi uselili?
 
Pozdrav svima :)
da li se neko raspitivao kada mogu da se pocnu kuhinjski radovi ili se ipak ceka prvo primopredaja?

Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901238#p901238:3dxfr3cd je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 8:06 am[/url]":3dxfr3cd]Nego, mi smo šetajući uočili da u E zgradi zaista uveče gori svetlo u nekoliko stana kao što je neko od komšija naveo na prethodnim stranicama. Da li je zaista moguće da su se ljudi uselili?

Jel to u A lameli? Ukoliko jeste, to je onda taj drugi investitor pa mislim da kod njega vaze i druga pravila. Isto mislim da su se tu stanovi prodavali samo za kes, nisam 100% siguran.
Mene zanima da li je moguce da investitor promeni cenu stana ukoliko samo data kapara i potpisan taj pred-predugovor, zna li neko?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901347#p901347:32z89t2o je napisao(la):
StoleFaca » Уто Нов 23, 2021 1:22 pm[/url]":32z89t2o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901238#p901238:32z89t2o je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 8:06 am[/url]":32z89t2o]Nego, mi smo šetajući uočili da u E zgradi zaista uveče gori svetlo u nekoliko stana kao što je neko od komšija naveo na prethodnim stranicama. Da li je zaista moguće da su se ljudi uselili?

Jel to u A lameli? Ukoliko jeste, to je onda taj drugi investitor pa mislim da kod njega vaze i druga pravila. Isto mislim da su se tu stanovi prodavali samo za kes, nisam 100% siguran.
Mene zanima da li je moguce da investitor promeni cenu stana ukoliko samo data kapara i potpisan taj pred-predugovor, zna li neko?

Lamela do ulice i valjda ona u sredini. A sto se tice promene cene nije moguća promena ukoliko je potpisan predugovor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901255#p901255:1bdo9ff6 je napisao(la):
Kristina1234 » Уто Нов 23, 2021 8:55 am[/url]":1bdo9ff6]Pozdrav svima :)
da li se neko raspitivao kada mogu da se pocnu kuhinjski radovi ili se ipak ceka prvo primopredaja?

Hvala


Možete jedino uzeti mere. Sve ostalo čeka primopredaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901237#p901237:2rthxs08 je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 6:59 am[/url]":2rthxs08]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901180#p901180:2rthxs08 je napisao(la):
Buduci stanar » Пон Нов 22, 2021 9:51 pm[/url]":2rthxs08]Da li je neko skoro prokazio pored sunnyville premium? Gradi li se ulica? Prema poslednjim info od Marijane i od vas koji ste pisali rok je 15.12 a useljenje tek u januaru....ako neko ima nove info pišite :)
Nesto rade... Nama su saopštili pre nekoliko dana da očekuju da ulica i svi radovi za prvu fazu budu završeni do kraja decembra. Useljavanje će početi sredinom januara. Sto znaci da kupci iz lamele 15 i 14 mogu da očekuju primopredaju u januaru, a mi ostali iz prve faze ostajemo za februar.

Ovu informaciju je prosledio Nenad putem imejla. Dinamika primopredaje je naša interpretacija jer je samo saopšteno da primopredaja počinje u januaru, ali nam je usmeno rečeno da im treba otprilike nedelju dana po lameli (naravno, prvo se kreće od lamele 15).

Vesnik, nije bas nesto, rade ljudi ulicu svaki dan azurno, prolazim svaki dan pored i rade na prikljucku za toplovod koliko sam video. :) U svakom slucaju radi se na ulici na bude sto pre zavrsena :))
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901413#p901413:2fr5ajko je napisao(la):
Hlodoveh » Уто Нов 23, 2021 3:56 pm[/url]":2fr5ajko]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901237#p901237:2fr5ajko je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 6:59 am[/url]":2fr5ajko]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901180#p901180:2fr5ajko je napisao(la):
Buduci stanar » Пон Нов 22, 2021 9:51 pm[/url]":2fr5ajko]Da li je neko skoro prokazio pored sunnyville premium? Gradi li se ulica? Prema poslednjim info od Marijane i od vas koji ste pisali rok je 15.12 a useljenje tek u januaru....ako neko ima nove info pišite :)
Nesto rade... Nama su saopštili pre nekoliko dana da očekuju da ulica i svi radovi za prvu fazu budu završeni do kraja decembra. Useljavanje će početi sredinom januara. Sto znaci da kupci iz lamele 15 i 14 mogu da očekuju primopredaju u januaru, a mi ostali iz prve faze ostajemo za februar.

Ovu informaciju je prosledio Nenad putem imejla. Dinamika primopredaje je naša interpretacija jer je samo saopšteno da primopredaja počinje u januaru, ali nam je usmeno rečeno da im treba otprilike nedelju dana po lameli (naravno, prvo se kreće od lamele 15).

Vesnik, nije bas nesto, rade ljudi ulicu svaki dan azurno, prolazim svaki dan pored i rade na prikljucku za toplovod koliko sam video. :) U svakom slucaju radi se na ulici na bude sto pre zavrsena :))


Obzirom na činjenicu da smo u petak obavešteni da će sve završiti do kraja decembra ne mislim da nesto preterano vredno rade na tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901409#p901409:2sgfkocj je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 4:53 pm[/url]":2sgfkocj]A sta je pred-predugovor?


Ugovor o garantnom depozitu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901416#p901416:fhubcvg1 je napisao(la):
StoleFaca » Уто Нов 23, 2021 4:01 pm[/url]":fhubcvg1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901409#p901409:fhubcvg1 je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 4:53 pm[/url]":fhubcvg1]A sta je pred-predugovor?


Ugovor o garantnom depozitu.
Ne znam zasigurno, ali verujem da to, takodje, jednako vazi kao i predugovor. Vi ste im već dali neki novac, dakle to je sigurno podrazumevalo neke uslove za kupovinu.
 
[/quote]
Ne znam zasigurno, ali verujem da to, takodje, jednako vazi kao i predugovor. Vi ste im već dali neki novac, dakle to je sigurno podrazumevalo neke uslove za kupovinu.
[/quote]

U redu, puno hvala na odgovoru!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901414#p901414:43cxs9ef je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 4:00 pm[/url]":43cxs9ef]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901413#p901413:43cxs9ef je napisao(la):
Hlodoveh » Уто Нов 23, 2021 3:56 pm[/url]":43cxs9ef]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901237#p901237:43cxs9ef je napisao(la):
Vesnik » Uto Nov 23, 2021 6:59 am[/url]":43cxs9ef]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901180#p901180:43cxs9ef je napisao(la):
Buduci stanar » Пон Нов 22, 2021 9:51 pm[/url]":43cxs9ef]Da li je neko skoro prokazio pored sunnyville premium? Gradi li se ulica? Prema poslednjim info od Marijane i od vas koji ste pisali rok je 15.12 a useljenje tek u januaru....ako neko ima nove info pišite :)
Nesto rade... Nama su saopštili pre nekoliko dana da očekuju da ulica i svi radovi za prvu fazu budu završeni do kraja decembra. Useljavanje će početi sredinom januara. Sto znaci da kupci iz lamele 15 i 14 mogu da očekuju primopredaju u januaru, a mi ostali iz prve faze ostajemo za februar.

Ovu informaciju je prosledio Nenad putem imejla. Dinamika primopredaje je naša interpretacija jer je samo saopšteno da primopredaja počinje u januaru, ali nam je usmeno rečeno da im treba otprilike nedelju dana po lameli (naravno, prvo se kreće od lamele 15).

Vesnik, nije bas nesto, rade ljudi ulicu svaki dan azurno, prolazim svaki dan pored i rade na prikljucku za toplovod koliko sam video. :) U svakom slucaju radi se na ulici na bude sto pre zavrsena :))


Obzirom na činjenicu da smo u petak obavešteni da će sve završiti do kraja decembra ne mislim da nesto preterano vredno rade na tome.

Jednostavno kao sto je vec receno, uzmite rokove uvek sa dozovom rezerve, to se ne radi samo na ovom gradilistu, 99% gradilista kasni i probija rokove. :) Tako i za ulicu
 
Da li neko ima sliku kuhinje u stanovima od 67 kvadrata u Premiumu? Receno nam je da su sve kuhinje zagradjene iako nije tako na slikama, zanima me kako to izgleda posto jos nismo bili na gradilistu.
Hvala puno!
 
Pozdrav postovane komsije. Prvi put pisem ovde, ali dosta pratim sta se desava, pa rekoh da proverim u vezi ovih clanova koji me malo "bune". Znam da se pisalo malo o ovome, ali rekoh da vidim kakva su bila iskustva kod ostalih. Ovo je iz ugovora. Ovih dana idem na overu, pa da vidim da li je sve ovo uopste ok?! Zar mi kao buduca skupstina stanara sami ne odlucujemo sta cemo sa zajednickim prostorijama, operaterima za internet i tako tim stvarima? Cini mi se da bi voleli da imaju kontrolu nad time. Je l' to ok ili samo ja tripujem? I izvinjavam se na duzoj poruci. Zelim nam brzo useljenje. Pozdrav.

Члан 14.

Продавцу, који је уједно и Инвеститор изградње објекта у коме се налазе непокретности из члана 1. овог Уговора, припада искључиво право на заједничким деловима новоизграђеног објекта, јер су предмет ове купопродаје стан и гаражно место из члана 1. овог Уговора са правом Купца да користи заједничке делове, комуникације у згради који служе за редовно коришћење непокретности које су предмет ове купопродаје, а сав остали заједнички простор остаје у искључивом власништву Продавца или лица на које он ово право пренесе, са правом Продавца да у деловима заједничког простора изведе накнадне радове ради пренамене тог простора у стамбени или пословни простор, при чему се овим Уговором Купац као власник непокретности из члана 1. овог Уговора, одриче права на накнаду за некоришћење наведеног заједничког простора и обавезује се да ће у свако доба ставити потпис на писмену којим се реализује ова сагласност, одмах и без одлагања на први позив Продавца.


Члан 15.

Купац купује непокретности ближе описане у члану 1. овог Уговора са правом да користи заједничке делове објекта са осталим власницима других делова објекта при чему уговарају да и након закључења овог Уговора Продавац задржава право сусвојине и право сукоришћења заједничких делова објекта заједно са осталим власницима појединих делова истог објекта, што подразумева да се без сагласности Продавца не могу изводити никакви накнадни радови на адаптацији и реконструкцији заједничких делова објекта, као ни радови на надоградњи објекта нити било какви радови у унутрашњости објекта, односно у или на заједничким деловима објекта.


Истовремено Продавац задржава и право сусвојине на земљишту са осталим власницима делова објекта у коме се налазе непокретности које су предмет ове купопродаје и то на земљишту које чини катастарске парцеле од којих је формирана грађевинска парцела на којој се гради објекат у коме се налазе непокретности које су предмет ове купопродаје, тако да у остваривању својих власничких права на наведеном земљишту заједно са осталим сувласницима истог без писмене сагласности Продавца не могу се изводити радови на наведеном земљишту.

Члан 16.

Наведено у претходном члану укључује и обавезну писмену сагласност Продавца за накнадну изградњу или инсталацију мреже фиксне телефоније, интернета и/или кабловске телевизије на земљишту или у унутрашњости објекта, ван постојеће мреже која је уграђена приликом изградње објекта.

Ово стога јер:

Продавац као сувласник земљишта и као сувласник и сукорисник заједничких делова објекта има у складу са Законом о основама својинско правних односа право на заштиту сусвојине и то на целокупној површини земљишта као и на целокупној површини заједничких делова објекта, исто право као и сваки други сувласник или сукорисник, а осим тога

Продавчева је намера да се објекат који је изграђен у складу са инвестиционо техничком документацијом и одлукама државних органа, као и земљиште које служи ради редовне употребе тог објекта, да се све наведено задржи у грађевинском и архитектонском смислу у облику и површини из пројектне документације на основу које је издата грађевинска дозвола јер израђени Главни грађевински пројекат као и сви други пројекти који су саставни део Главног грађевинског пројекта на основу кога је остварена грађевинска дозвола  представљају ауторско дело на коме сва права има ПРОДАВАЦ, а које ауторско дело је заштићено према правилима прописаним Законом о ауторским и сродним правима.

Члан 17.

Уговорне стране сагласно констатују да имају намеру да ангажују специјализовано предузеће за управљање које ће пружати услуге одржавања Објекта у ком се налазе предметне непокретности, у складу са уговором о управљању објектом, а на начин који је уобичајен за ексклузивне стамбене комплексе и мастерпланирана насеља (ФМ Уговор).

У најширој мери прописано важећим законским прописима, Купац овим Уговором овлашћује Продавца, за период од 10 (десет) година да у име и за рачун Купца закључи ФМ Уговор, да сазива предлаже/мења дневни ред, присуствује скупштини станара објекта и да гласа по свакој тачки дневног реда на начин да дође до закључења ФМ Уговора, било од стране појединачно Купца или скупштине станара објекта. 

Купац је сагласан да буде обавезан ФМ Уговором било као директна уговорна страна у ФМ Уговору или преко скупштине станара објекта.

Приликом ангажовања пружаоца услуга по ФМ Уговору поштоваће се правило о избору најбољег понуђача.

Продавац ће сносити накнаду за управљање по ФМ Уговору за евентуално непродате јединице у оквиру објекта, до тренутка њихове продаје.


Члан 18.

Уговорне стране су се сагласиле да Купац прихвата и дозвољава да током јавних догађаја и прослава (нпр. Нова Година, Божић) Продавац има право приступа спољашњим деловима објекта у коме се предметне непокретности налазе, балконима и терасама за потребе декорисања објекта постављања ватромета, расвете и других декорација. Купац је дужан да омогући приступ под условом да је унапред и на време добио обавештење од стране Продавца.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Anisa":3pugzwfk je napisao(la):
Da li neko ima sliku kuhinje u stanovima od 67 kvadrata u Premiumu? Receno nam je da su sve kuhinje zagradjene iako nije tako na slikama, zanima me kako to izgleda posto jos nismo bili na gradilistu.
Hvala puno!
Ja nemam sliku, ali kad sam bio da pogledam nije bilo nikakvih pregrada. Bilo je kao u pokaznom stanu. Jedino ako nije doslo do nekih promena. Ali mi nije logicno da dodje do toga.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Vrh