Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622549#p622549:2l46pvhr je napisao(la):
Olimp10 » Sre Maj 15, 2019 8:16 am[/url]":2l46pvhr]Dobar dan svima.
Ja sam kupio stan kod Privatnika u A zgradi.
S obzirom da nisu bili postavili plocice izabrao sam kombinaciju i za kupatilo i kuhinju - fleksibilni su i moze da se dogovori.
Kada sam gledao stan zaljubio sam se u to sto je izdignuto i sto ima prelep pogled na Dunav a i drago mi je sto 4 trake idu do Slanackog puta.
Mislim da ce se sve srediti i da ce naselje biti top sa velikim potencijalom kada se sve izgradi. Mozda sam suvise optimistican i euforican ali ono sto vidim je da ce se u ovaj deo grada ulagati pored BIGa se gradi veliki objekat (ne znam koje namene nisam citao prethodne postove). Ada Huja ima veliki potencijal ne zaboravite pre 10ak,15ak godina Novi Beograd je bio najjeftiniji a sada je najskuplji :). Tako da mislim da ce ovo naselje biti prijatno za zivot ali i odlicna investicija.

U ovom trenutku je bitno da odrade te neke sustinske stvari bez fuserenje. Da li neko ima tacnu informaciju na koliko ce biti udaljeni sledeci objekti prema DUnavu nadam se da nece zakloniti dunav skroz.

Pa ako urade sve po projektu (zelenilo, igraliste, skola...), bice super.
Ne bi smeli da nam zaklone pogled, obecano je da nam nece biti zaklonjen pogled kada smo pregovarali o kupovini stana... Videcemo
 
Ljudi, zna li neko da li zgrade kod privatnika imaju gromobrane?
 
Lady S":1fjz7l1g je napisao(la):
Ljudi, zna li neko da li zgrade kod privatnika imaju gromobrane?


Nemaju. Ni uzemljenja nisu vezana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,

Kupili smo stan u EP zgradi, nismo se još uselili. Zanima me gde ste prijavljivali struju, gde se predaje zahtev, šta je potrebno od papira, koliko košta i koliko se čeka da puste struju u stan? Hvala unapren na odgovoru...
 
Predajete na uglu Masarikove i Kneza Milosa u Elektrodistribuciji. Prepodne nije guzva, za popodne ne znam. Treba vam kopija ugovora koja ostaje njima, ne mora overena kod notara, placate oko 1700 din. Za uvodjenje obecaju par dana, ali ipak bude vise. Moracete mozda i da ih pozovete par puta, oni cekaju da ekipa izadje na teren za vise od jednog prikljucka.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Hvala telsa na pitanju, a aji na odgovoru to je i mene interesovalo... :)

Mi smo rezervisali stan u EP zgradama i uskoro cemo potpisati predugovor tako da nas isti proces ocekuje. Moze li neko da mi napise koliko ste cekali da banka realizuje kredit i kod koje banke? Erste nam i nije dao toliko povoljne uslove koliko sam mislio s' obzirom da su oni finansijeri tog projekta...

Takodje bi bilo lepo kada bi ste podelili cene i dali kontakt majstora koji su radili na vasem uredjenju stana (slike nisu na odmet :) ), za nas buduce komsije...
Ako je problem zbog reklamiranja mozete i da posaljete u privatnoj poruci.
 
Zdravo i hvala svima koji su nesebično i strpljivo delili informacije o Sunnyville projektu u ovoj temi.
Pročitao sam temu od početka do kraja.

U potrazi sam za stanom strukture 2.5 ili 3, 70-85 kvadrata i da ima obavezno dva mokra čvora.
Sunnyville je jedna od opcija u igri.

Da li je možda neko vlasnik stana u potkrovlju, ili poznaje takvog vlasnika, u Energoprojekt zgradama?
Interesuje me da li se neko suočio sa problemom izolacije (hidro, toplotne, zvučne)?
Kakvo su krovni prozori, koji proizvođač, tip, model...?
Koja je visina parapeta?
Na slikama mi se učinilo da je parapet relativno visok.

Takođe, da li neko ima informacije o potencijalnom klizištu na mestu ovih objekata ili u bližoj okolini?
Da li je možda neko od stanara primetio sleganje tla/objekta već?
 
Zdravo jane,

kad vec meni niko ne odgovara... da makar ja pomognem tebi koliko mogu. :)
Nisam vlasnik stana u potkrovlju i ne poznajem vlasnika, ali smo obisli vecinu preostalih potkrovlja u EP.
Proizvodjac je Velux krovnih prozora, a za tip i model mozes slobodno da im trazis da ti posalju specifikaciju.
Ne znam sta je tacno parapet, ali ako mislis na visinu "kosine" onda ona krece od nekih 1.5m i ide do 4m.

Po mom misljenju potkrovlja izgledaju prelepo. Ja sam prilicno visok i nigde nisam imao osecaj skucenosti. Krovna konstrukcija je negde oko 50cm, a o pogledu da ne pricam... Po meni neke od mana koje sam primetio je da je wc solja u manjem toaletu okrenuta prema zidu i malo je mesta zbog toga, a i gromobran koji ide po krovu nije bas reprezentativan, ali sve ostalo je top. :)
Imaju oni i trosobne koji nisu na potkrovlju i mislim da gledaju dvostranu ali njih nismo gledali...

Klizista mozes da proveris ovde: https://gis.beoland.com/visios/gisBeoland kliknes na prvo dugme gore desno, pa kada izbaci meni onda na katastar klizista.
Sto se tice sleganja tla u nekim ulazima sam video pukotine pored stanova, i lifta, ali koliko sam primetio brzo ih saniraju.
Nadam se da sam pomogao...
 
@koledaf, hvala na odgovoru, naravno, svako zapažanje je korisno i od pomoći. :)

Da, kad sam rekao parapet, mislio sam na taj vertikalni deo zida pre nego što krene kosina, i u razgovoru sa agentom sam saznao da je on 1,6m što je odlična stvar.

U nedelju ću pogledati neke preostale stanove, pa ću pokušati da proverim i dobijem neke odgovore na licu mesta.

Neka otvorena pitanja za mene su:
- nisam video oluke nigde na slikama, kako se odvodi kišnica, padavine...
- kakva je podna izolacija stanova
- kakva je konkretno krovna izolacija
- ne postoji izlaz iz dnevne sobe na terasu na spratovima u potkrovlju. Ovde je profil tog prozora malo neobičan zbog gornje kosine, pa me interesuje da li je neko već ugradio balkonska vrata tako profilisana, da li je uopšte moguće/dozvoljeno
- da li je moguće/dozvoljeno natkriti terasu stana u potkrovlju (recimo neki pokretni natkrivač/tenda, što daje mogućnost da imaš otkrivenu/natkrivenu terasu po želji)
- da li krovni prozori imaju neku zaštitnu roletnu već ugrađenu
- čime je prekrivena fasada kad se ne vidi završni sloj sendvič zida
- itd

Mnogo odgovora bih dobio kad bih mogao da dođem do poprečnog preseka nekog stana po mogućstvu u potkrovlju, sa specifikacijom. Videćemo da li bi mi agent izašao u susret i pribavio/pokazao tako nešto pošto znam da ima, mora da ima. :)

Pogledah katastar klizišta, ovde izgleda sve deluje u redu. Jedan arhitekta koga znam reče da tamo nije bilo pojave klizanja zadnjih sto godina.
Uglavnom, saznao sam da EP zgrade takođe imaju 20m duboke šipove u temelju, tako da je EP izgleda ozbiljno pristupio svojim objektima i oni su sigurni.
Za ostale objekte pored ne znam.

Po meni, ovde mnogo veći problem može da predstavlja neplanska i neodgovorna gradnja ostalih objekata u planiranom naselju, naročito dole niz padinu. Ako naruše stabilnost bedema koji tu postoji ispred i ne obezbede ga kako treba, svašta se može očekivati, ugrozila bi se stabilnost i EP i onih objekata do njihovih zgrada.
Pitao sam agenta EPa, i rekao mi je iskreno da ne može ništa da garantuje kako će biti, jer ostatak naselja niz padinu gradi privatnik, vlasništvo je njegovo. EP više neće graditi objekte u Sunnyville naselju.
Tako da sve zavisi od toga koliko je odgovoran privatnik i koliko prati planove i mere koje su inače grad i struka propisali za taj deo BGAa.

Posle obilaska stanova ću imati više informacija, nadam se.
 
Oluci naravno postoje, pogledajte pažljivije kada izađete na terasu nekog stana u potkrovlju.
Izolacija se za sada dobro pokazala.
 
Marcus Lupus, na kog privatnog investitora mislite, posto su privatni investitori i Energoproject i Sunnyville?
Ja sam kupila stan u Sunnyville-u, zgrada D i nemam nikakvih problema. Jesu usporeni, ali ispostovali su svaki dogovor. Placeni su nam penali za sva kasnjenja, a to cete danas retko sresti kod bilo kog investitora. Kada su u pitanju zgrade Sunnyvile-a, mislim da su estetski vrlo prihvatljive i u savremenom duhu. Nismo imali nikakvih problema sa statikom, samo sa zavrsnim radovima.
 
Pa zbog tih "zavrsnih" radova mi ne dobijamo ni tehnicki prijem, a kamoli upotrebnu dozvolu. Previse se oduzilo.... Ne mogu bar da okrece garaze, a sta da kazemo za ostalo.
Estetski jesu lepe zgrade, ali nije sve u tome...
 
Ana Marija":etox415i je napisao(la):
Marcus Lupus, na kog privatnog investitora mislite, posto su privatni investitori i Energoproject i Sunnyville?
Ja sam kupila stan u Sunnyville-u, zgrada D i nemam nikakvih problema. Jesu usporeni, ali ispostovali su svaki dogovor. Placeni su nam penali za sva kasnjenja, a to cete danas retko sresti kod bilo kog investitora. Kada su u pitanju zgrade Sunnyvile-a, mislim da su estetski vrlo prihvatljive i u savremenom duhu. Nismo imali nikakvih problema sa statikom, samo sa zavrsnim radovima.

Ne pratite priču, izražavamo nadu ovde na forumu da se gospodin neće poigrati statikom svih već izgrađenih zgrada budućim radovima na neizgrađenom delu brda.

Na ovom tredu neformalno zovemo investitore EP i privatnik, znamo svi da ne postoje više društvena preduzeća, hvala na opasci, ali što se toga tiče svima je sve jasno čimi mi se.

Činjenica da su vam isplaćivali neke panale je upravo dokaz da neki dogovori nisu ispoštovani.



Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Na svu srecu, ova prica je na kraju dobila srecan epilog. Useljen je stan pre neke dve nedelje, ispostavilo se da su price o septembru bile lazne glasine. U stanu je bilo problema, ali se covek zaduzen za doterivanje (Vlada) zaista potrudio da popravi sve ili da nadje ljude koji ce da to ucine, dobar i fin covek. Jeste bilo borbe i cekanja ali su na kraju ispali fer i isplatili i sve penale. Frustracije su se isplatile na kraju. Jednog trenutka je sve delovalo crno, ali sad se vec pretvara u uzivanje. Prelep pogled, nista ne smrdi sa Ade Huje, mirno je i tiho. Vidim da se jos nekoliko ljudi uselilo u C3, mladi ljudi skoro svi.

Moj savet - naoruzajte se strpljenjem, ali mislim da se necete (ipak) pokajati, na kraju se isplatilo.
 
Kada je planirano useljenje u A i B zgrade?
Bice ovo odlicno naselje za zivot sa mnogo mladih i mnogo dece. Cuo sam da ce ispod A zgrade da bude teren sto ce doprineti povecanju kvaliteta naselja i samog zivljenja. Takodje cuo sam da ce najnovije zgrade koje se grade poskupeti po kvadratu izmedju ostalog i sto ce pocetna stanica za dve linije buduceg metroa biti u blizini.
Mislim da ko god je ovde uzeo stan ne bitno da li kod EP ili Privatnika da je napravio dobru investiciju.
Setite se samo Belvila i pocetka i pogledajte ga sada , ocekujem da za par godina ovo bude top Naselje.
 
:) Поздрав свима. Купио сам стан у Б ламели. Прочитао сам већину постова и схватио ситуацију. У суштини сам задовољан насељем и надам се да ће остварити пројекат који имају, а и не морају јер ће бити мање гужве за нас који смо купили станове
Био сам у стану да узимам неке мере, али не могу ништа да почнем да радим јер су баш спори. Рок за усељење Б ламеле је крај Јуна, а то није ни близу да је реално јер овим темпом неће бити готово до Октобра. Видим да су се људи уселили у Ц ламелу, али и ту има још доста да се ради. Надам се да неће оставити тако недовршено јер те "ситнице" баш западну за око.
Ово је само моје запажање, па ме занима да ли неко има неку прецизнију информацију? Хвала.
 
I mi smo kupili stan u B lameli, po predugovoru za kraj radova stoji kraj jula, naravno od toga nema nista. Ja kazem zeni da se spremi za mart 2020 :) Meni se generalno ne zuri. Parket krece da se postavlja tek za 3 nedelje (po recima sefice gradilista). Unutrasnjost zgrade B2 recimo je jos uvek u prilicno sivoj fazi, jos uvek se postavljaju plocice u ulazu. O liftu jos nema ni govora. U nekim stanovima se jos rade zavrsna krecenja i popravke krecenja. Nisu ni sva stakla postavljena na terasama (bar je tako bilo do pre neki dan). Posle parketa ostaju unutrasnja vrata po sobama i sanitarije u kupatilu da se postave, ulazna vrata su "gola", grejanje nije postavljeno, tj. radijatori. Sad je sredina juna. Prvi put sam usao u stan da pogledam kako izgleda pocetkom marta, znaci tri i po meseca. Za to vreme samo je postavljena klima i jednom prekreceno. Nista vise. Verujem i da ne mogu da nadju majstore, pogotovo jer je sezona, a i to je generalno problem mnogim investitorima. U zgradu C se vidi da su se neki uselili, moze se videti da je to manje od jedne trecine. Ulazili smo u C pre neki dan, lift jos uvek nije bio pusten u rad. Zavrsni radovi u samom ulazu jos nisu zavrseni, tu mislim na ulazno stepeniste, rukohvate, nisu postavljene plocice bile. Ali radilo se na tome, video sam majstore. Garaze takodje, vidim da se koriste...ali nisu zavrsene, nema jos onih vrata pokretnih na ulazu sto se spustaju, nije uradjena ni ona podloga (ne razumem se bas, onako klizajuca kao u trznim centrima). Vide se majstori na gradilistu, ali ne vise od dvojice, trojice na ulazu...
Dok se sve te "sitnice" ne zavrse nema tehnickog prijema...knjizenja itd... Da ima perspektivu naselje - ima, bilo bi lepo da zazive neki od lokala u EP zgradama. Po recima investitora, nove zgrade bi trebalo da krenu da se zidaju odozdo, od Mirijevca, a ne odmah ispod nas. KRenuce odozdo na gore i treba da izbiju jos jednu ulicu koja bi isla od Mirijevca i izbijala tu negde kod prve EP zgrade gde bi se spajala sa sadasnjom "nasom" ulicom, a bila bi paralelna sa Slanackim. Sto se sportskih terena tice po njihovim recima oni su zamisljeni u sastavu skole, za koju znamo da naravno nikad nece biti napravljena, kao sto je i obicaj. A ispred zgrade A je planirano da se uradi igraliste za decu i u nastavku ka Slanackom, negde ispod EP zgrada je planiran objekat komercijalnog sadrzaja. Neki veci market uz par lokala za pekare, apoteke, banke itd, bi tako udahnuo zivot celom naselju. U novim zgradama, ove prve sto se sad zidaju planirani su sigurno veliki lokali za market, postu itd. Sta ce od svega toga da bude bog sveti zna.
Ali ako se planirani projekat metroa stvarno ostvari i ako budu obe linije prolazile ovuda, odnosno dole kroz Visnjicku i Mirijevac onda ce to sigurno podici cenu stanova. A i sad kad se pogleda, covek je za 5 minuta kolima u centru grada. Samo da se malo iskomercijalizuje celo naselje lokalima, bice i veca traznja za stanovima. Ovako ljudi dodju vide gradiliste, pusto, zemlja, blato...misle ostace stalno tako. A nadajmo se da nece :D
 
imam jedno pitanje za ljude iz D i C zgrade vezano za kablovsku i internet. Posto je MTS jedini operater, jel ima mogucnosti uvodjenja ovih Supernova paketa ili smo osudjeni samo na MTS?
 
Supernova ne pokriva VB. Znaci MTS. Kupuj domace. Hahaha. Mada je i Supernova dete Telekoma ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631176#p631176:358m6qbk je napisao(la):
derikoza » Uto Jun 18, 2019 11:04 am[/url]":358m6qbk]Supernova ne pokriva VB. Znaci MTS. Kupuj domace. Hahaha. Mada je i Supernova dete Telekoma ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa to mi nije jasno... njihova firma, prodaju njihove usluge u MTS predstavnistvima po gradu, na sajtu MTS-a imas link ka Supernovi, a nemas navodno tehnicke mogucnosti za uvodjenje usluge?!? :bash: A imas MTS optiku sprovedenu u celom naselju. Ta tehnicka mogucnost je verovatno aminovanje nekog iz vlasti koji ce reci u jednom trenutku MOŽE. :twisted:
A realno mnogo su bolji paketi od samog MTS-a...
 
Juce su mi odgovorili na upit. Nema. Kad pogledas na njihovom sajtu uglavnom idu po manjim mestima i pokrivaju segment koji je Kopernikus pokrivao. Nema logike da budu jaki u BG gde je veca platezna moc. Tu uvaljuju svoj skuplji MTS proizvod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jocke":2m1473m9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631176#p631176 je napisao(la):
derikoza » Uto Jun 18, 2019 11:04 am[/url]":2m1473m9]Supernova ne pokriva VB. Znaci MTS. Kupuj domace. Hahaha. Mada je i Supernova dete Telekoma ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa to mi nije jasno... njihova firma, prodaju njihove usluge u MTS predstavnistvima po gradu, na sajtu MTS-a imas link ka Supernovi, a nemas navodno tehnicke mogucnosti za uvodjenje usluge?!? :bash: A imas MTS optiku sprovedenu u celom naselju. Ta tehnicka mogucnost je verovatno aminovanje nekog iz vlasti koji ce reci u jednom trenutku MOŽE. :twisted:
A realno mnogo su bolji paketi od samog MTS-a...

Ne pali se odmah da je vlast umesana. Cista trzisna logika koja se primenjuje po citavom svetu. Imas proizvode za sve platezne segmente.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@jocke

Bilo bi zaista lepo da bude tako kao što ste napisali a tice se probijanja puta do Mirijevskog bulevara, poslovnog prostora preko puta naših EP zgrada i igrališta za decu.
Da li postoje neke nove informacije u vezi toga jer neke od tih stvari prvi put čujem a među prvima sam se doselila u naselje a na zvaničnim Sunnyville renderima ne postoji tako nešto.
 
Vrh