Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zna li se kad ce kljucevi? Ima li iko predstave? Sta je sa trafo stanicom? Bez nje sigurno nece biti uselenja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482851#p482851:1gx82m65 je napisao(la):
AndUp » Čet Okt 05, 2017 8:53 pm[/url]":1gx82m65]Joj ima svašta. Poreska uprava da papir sa spiskom svih dokumenata. Inače danas mi je i uplaćen PDV. Veoma prijatno sam iznenadjen efikasnošću. Prosto da ne poverujes da ovako dobro funkcioniše nešto u Srbiji (nisam Vučićev bot :) ).

Povrat je 10 posto od kupoprodajne cene ali samo za 40 kvadrata. Ako se prijavi još ukućana na taj stan dobija se povrat i na više kvadrata.


Naravno ima nas za prijavu po 15 kvd ...

Nazalost za garazno mesto se placa pdv 20% ali nema povrata pdv-a .

Jel moze onlajn da se podnese zahtev za povrat PDV-a ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482874#p482874:3sn8plmb je napisao(la):
Handyman » Čet Okt 05, 2017 10:15 pm[/url]":3sn8plmb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482851#p482851:3sn8plmb je napisao(la):
AndUp » Čet Okt 05, 2017 8:53 pm[/url]":3sn8plmb]Joj ima svašta. Poreska uprava da papir sa spiskom svih dokumenata. Inače danas mi je i uplaćen PDV. Veoma prijatno sam iznenadjen efikasnošću. Prosto da ne poverujes da ovako dobro funkcioniše nešto u Srbiji (nisam Vučićev bot :) ).

Povrat je 10 posto od kupoprodajne cene ali samo za 40 kvadrata. Ako se prijavi još ukućana na taj stan dobija se povrat i na više kvadrata.


Naravno ima nas za prijavu po 15 kvd ...

Nazalost za garazno mesto se placa pdv 20% ali nema povrata pdv-a .

Jel moze onlajn da se podnese zahtev za povrat PDV-a ?

Garazno mesto nisam kupio i ne znam kako se to racuna.

Nisam siguran da moze on-line . Ali najmanji je problem to predati u poresku upravu.
Vece je zezanje pribaviti sva dokumenta, pre svega mislim na dokaz da nemam nikakvu nekretninu na opstini na kojoj zivim. Trazili su prvo da se prijavim za porez pa onda da mi daju taj papir, a ja ne mogu da se prijavim za porez kad nisam jos uselio. Nakon par neprijatnih situacija dali su mi tu potvrdu ipak :)
 
Meni se čini da su šanse nikakve da se sve završi do 01.11. Kod privatnika su se svi radnici prebacili na izgradnju novih zgrada, a prva još nije završena. Njihova uveravanja da će sve biti završeno u roku su veoma labava. Više ni oni nisu toliko samouvereni i prebacuju loptu na javna preduzeća (Toplana, EPS, Telekom...). Biće ovde muka da se sve privede kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483109#p483109:15bdkjbn je napisao(la):
Sunčani » Pet Okt 06, 2017 8:12 pm[/url]":15bdkjbn]Meni se čini da su šanse nikakve da se sve završi do 01.11. Kod privatnika su se svi radnici prebacili na izgradnju novih zgrada, a prva još nije završena. Njihova uveravanja da će sve biti završeno u roku su veoma labava. Više ni oni nisu toliko samouvereni i prebacuju loptu na javna preduzeća (Toplana, EPS, Telekom...). Biće ovde muka da se sve privede kraju.
I neće.
Novi rok za useljenje je kraj Novembra.
 
Kod mene u ugovou penali krecu od 1.1.2018. tako da imaju jos fore 3 meseca sto se mene tice :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482851#p482851:1ny8myqp je napisao(la):
AndUp » Čet Okt 05, 2017 8:53 pm[/url]":1ny8myqp]Joj ima svašta. Poreska uprava da papir sa spiskom svih dokumenata. Inače danas mi je i uplaćen PDV. Veoma prijatno sam iznenadjen efikasnošću. Prosto da ne poverujes da ovako dobro funkcioniše nešto u Srbiji (nisam Vučićev bot :) ).

Povrat je 10 posto od kupoprodajne cene ali samo za 40 kvadrata. Ako se prijavi još ukućana na taj stan dobija se povrat i na više kvadrata.
Deluje nemoguce da su ti uplatil novac nakon nedelju dana od predaje dokumentacije (posto kazes da si jedne nedelje skupljao dokumentaciju). Odlicno ako rade tako brzo.
Joj, kazes samo je u nadleznosti privatnika vodovodna i kanalizaciona mreza. Meni to nije samo... mnogo su nesto spori. Ni stanove nisu zavrsili ( tek se radi druga lamela), a tak to i asfaltiranje. Nadam se da ih nece uhvatiti bas hladno vreme, jer tek sada treba da se kreci, da se to osusi...
Da li neko ide do gradilista za vikend? Javite da li ima radnika, trebalo bi da rade punom parom sada.

Pozdrav za sve Sunnyville-ovce :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483138#p483138:265mganb je napisao(la):
AndUp » Pet Okt 06, 2017 11:18 pm[/url]":265mganb]Kod mene u ugovou penali krecu od 1.1.2018. tako da imaju jos fore 3 meseca sto se mene tice :)

Po kojoj logici si u ugovoru naveo da ti plaćaju penale od 01.01. ako je u predugovoru rok bio 01.09. a u glavnom - kupoprodajnom 31.10.? Ispada kao da te nije briga kada ćeš se useliti, a navodiš da si stan platio u kešu? Mene je iznerviralo i pomeranje roka sa predugovora, a ni ovaj sa ugovora sigurno neće biti ispoštovan. EP kupci čekaju na useljenje u skladu sa završetkom ulice, gde ponovo koči privatnik. U prvoj zgradi privatnika, komentarišu kupci i potencijalni kupci da nije ni pola završeno, što je krajnji bezobrazluk. Kakve veze ima to što kasne javne ustanove sa završetkom radova unutar stanova?
 
@Lady S
Stvarno je tako bilo sto se tiče PDV-a. Ja sam bas iznenadjen pozitivno.
Jesu užasno su spori. Bio sam malopre. Nema radnika. Bude po dvojca trojca nešto mrljaju. Slabo napreduje stvarno.

@suncani
Imali su argument da do 1.1.2018. Ne mogu da garantuju da će pribaviti sve dozvole za priključke. Ja sam kupio stan još u maju. Rekli su da će u septembru biti stan gotov sto se tiče radova a funkcionalan kad se dobiju ti prikljucci. Ja sam tad procenio da je mi je to ok.
Naravno da me je briga kad ću iseliti jer trenutno živim kao podstanar.
Stan nije gotov iako je oktobar i to je istina. I neće biti gotov još dugo, ali ja nemam pravnog osnova da ih tužim sve do 1.1.
Do tad mogu samo da se nerviram i ništa da ne postignem. Posle nove godine ako nisam uselio a to znaci da radi grejanje i sve ostalo onda ćemo se ćerati sto se kaže..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483233#p483233:3gptwpbm je napisao(la):
AndUp » Sub Okt 07, 2017 2:29 pm[/url]":3gptwpbm]@Lady S
Stvarno je tako bilo sto se tiče PDV-a. Ja sam bas iznenadjen pozitivno.
Jesu užasno su spori. Bio sam malopre. Nema radnika. Bude po dvojca trojca nešto mrljaju. Slabo napreduje stvarno.

@suncani
Imali su argument da do 1.1.2018. Ne mogu da garantuju da će pribaviti sve dozvole za priključke. Ja sam kupio stan još u maju. Rekli su da će u septembru biti stan gotov sto se tiče radova a funkcionalan kad se dobiju ti prikljucci. Ja sam tad procenio da je mi je to ok.
Naravno da me je briga kad ću iseliti jer trenutno živim kao podstanar.
Stan nije gotov iako je oktobar i to je istina. I neće biti gotov još dugo, ali ja nemam pravnog osnova da ih tužim sve do 1.1.
Do tad mogu samo da se nerviram i ništa da ne postignem. Posle nove godine ako nisam uselio a to znaci da radi grejanje i sve ostalo onda ćemo se ćerati sto se kaže..

Najviše što možeš da postigneš tužbom jeste da ih teretiš da ti plaćaju penale (iznos koji ste definisali na ugovoru), dok stan i zgrada ne budu potpuno funkcionalni za useljenje. Donekle je to ok, ali slaba uteha, ako se to otegne u nedogled, a ti nemaš mogućnost da živiš u svom stanu koji si pošteno platio. Mene kao kupca apsolutno ne zanimaju njihovi problemi sa rokovima, jer sam sa svoje strane sve ispunio prema njima. Najveći je problem što niko više ne radi na završetku prve zgrade, za koju kaže da je prodao više od polovine stanova. Kao da im je primarni cilj da prave što više novih zgrada pre zime. Radnika ni za lek. A kad odeš tamo, svi te "uveravaju" da sve to sad brzo ide.
 
Ako nista drugo Energoprojekt ce da pritisne privatnika da ulicu zavrsi kako bi mogao svoje zgrade useliti ali je tacno da nema puno radnika u prvoj zgradi privatnika. Ide to pofino sporo. Mada nije puno stvari ostalo da se zavrsi u prvoj zgradi. Stanovi su manje-vise gotovi, u drugom i trecem ulazu treba da se montira sanitarija, lajsne i parket (treci ulaz). U trecem ulazu nisu montirani ni gelenderi u stubistu. Da nece slucajno bankrotirati?
 
Pa nema mnogo filozofije i pritiska. Ocigledno se cekala dozvola za dodatni sprat. Odmah po dobijanju dozvole direkcija je obavestila Energoprojekt da ce ulica biti gotova 15.11, a Energoprojekt je obavestio svoje kupce da je primopredaja 1.12.
 
@derikoza
Pa valjda ne bi zidali druge dve zgrade da će bankrotirati.. ali zaista ne znam sto ne rade intenzivnije na prvoj. Par puta sam ih pitao oni sve biće sve ok ubrzavamo ovo ono, ali već nedeljna ništa..


@turbo_
Nema mi bas puno logike da se čekala ta dozvola, ali svakako me raduje ta informacija da je dat neki datum za završetak ulice. Je l to proverena informacija?
 
ko ce ga znati, kad jos nije skroz jasno ko je investitor? Nista se o njima ne zna!?
 
Bila do gradilista i samo je u cetvrtoj zgradi bilo radnika. :oops: u prvoj zgradi ni traga ni glasa od majstora, a sve je isto u drugoj i trecoj lameli vec mesec dana (jedina promena su namestene klime i staklo na terasama). Stvarno ne znam kada ce zavrsiti!
U EP zgradama je uutrasnjost stanova zavrsena?
 
Evo i ja da potvrdim da me Energoprojekt obavestio da se završetak ulice očekuje polovinom novembra.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Stanovi su skroz gotovi u EP zgradama. Cak i ocisceni.
Kljucevi je trebalo da se dobiju do kraja oktobra, ali cekaju ulicu i zavrsetak svih prikljucaka uz istu.
Daj Boze da je do prvog novembra, mi smo vec psihicki spremni da to bude u decembru.
 
Nevezano za temu useljenja. Ne znam kako ide prodaja garaža, ali pretpostavljam da dosta novih stanara neće kupiti garažu u EP zgradama. Mesta na tlu ima jako malo, privatnik obećava uvođenje rampe za ulaz u svaki segment kompleks. Kao zaključak se nemeće da će ulica koja je u izgradnji u budućnosti biti prepuna parkiranih automobila. Jel se zna tačan/približan broj besplatnih parking mesta oko EP zgrada? Meni rekoše ukupno 14, što mi je suludo mali broj.
 
da to se i ja pitam za EP Zgrade. Uopst mi nije jasno gde ce toliki ljudi da parkiraju\? Kod privatnika 40 posto parking mesta je public, a 60 posto je za prodaju (to su ona u zatvorenom).
 
Da li neko od kupaca kod privatnika ima zvanicno nov datum za useljenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484463#p484463:z69r8rfa je napisao(la):
DIP » Čet Okt 12, 2017 6:53 pm[/url]":z69r8rfa]Da li neko od kupaca kod privatnika ima zvanicno nov datum za useljenje?
Oni tvrde da je to 31.10., pored nezavrsene 2.i 3.lamele,puta, instalacija... Nadamo se svi da ce tako i biti 8)
 
:? :? :? Nama su pre mesec dana rekli 31.10. Ali od tad nismo dobili nikakvu informaciju, a ocigledno da imamo nov rok, samo ne znam koji...
 
Kod Energoprojekta je rok za primopredaju pomeren na 1.12, zbog ulice.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Ove iz JKP Beogradskih elektrana bi u top trebalo staviti posto ocigledno zavitlavaju investitore i posledicno kupce.
 
Da li neko od privatnika ima informaciju kad je nov rok?
 
Vrh