Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pogled za koji vredi pričekati.
Ne branim nikoga, ali ovaj investitor je doktor nauka za one koji grade po 1 lamelu izmedju 2 kućice negde po gradu, ovde se gradi celo naselje sa kompletnom infrastrukturom.
Kasnjenja ima, treba računati sa tim.
A ovde će vrlo brzo kvadrat biti 2500 eur + PDV tako da mislim ko je kupio, nije se zeznuo.
Pokazaće vreme.
Pogledajte prilog 195560


Da li je pogled bitniji od kvaliteta vazduha? Ili uopste infrastrukture van kucnog praga? Da ne govorim o guzvama i koje cemu jos.
Da se razumemo, slicni problemi su i u mom naselju kao i u 90% grada.
Ja svoj pogled resavam odlaskom u vikendicu. Stan mi je samo nuzno zlo zbog svakodnevnog zivota i posla, lako zamenljiv.
I kada cena po kvm dodje do 2500e sta ko ima od toga ko je stan uzeo za krov nad glavom ili na kredit od 20+god. A pogotovo ako se postavi pitanje, a to je moje licno misljenje sta kada za 10tak godina ta cena bude daleko ispod, da ne kazem duplo manja? A to je realno za ocekivati jer se samo gradi, a ni na sta drugo ne obraca paznja.
 
Baš je kiselo groždje.
Za vazduh ne brinite, u Banji je bolji nego u gradu.
Nema potrebe da ulazimo u ostale konfučijanske dileme, ko je hteo i mogao kupio je stan u naselju, ko nije nije.
Da ima i plus i minus, nego ova ekipica stručnjaka što mrači verovatno kože da preporuči nešto povoljnije, bolje, humanije, kvalitetnije, pa bih bio zahvalan da nam otvore oči.
 
Možete li skicirati kuda je planiran put?

Šta je obećano u vezi vrtića? Gde će se on nalaziti?

Ne znam tačno kuda je planirano da ide novi put. Meni je to rekao kolega koji je kupio stan u naselju da je tu informaciju dobio, kao i za proširenje Slanačkog tako što će se rušiti nelegalni objekti uz ulicu.
 
Baš je kiselo groždje.
Za vazduh ne brinite, u Banji je bolji nego u gradu.
Nema potrebe da ulazimo u ostale konfučijanske dileme, ko je hteo i mogao kupio je stan u naselju, ko nije nije.
Da ima i plus i minus, nego ova ekipica stručnjaka što mrači verovatno kože da preporuči nešto povoljnije, bolje, humanije, kvalitetnije, pa bih bio zahvalan da nam otvore oči.
Kao vas komsija, ne zelim da komentarisem bilo sta sto ljudi navode. Ali da je vazduh cistiji u kraju, koji se nalazi tacno iznad jednog od najvecih romskih naselja u gradu, u kom se svakodnevno spaljuje sve zivo, jednostavno nije tacno. Ceo nas kraj je crna tacka Beograda, kad je zagadjenje u pitanju, jer za razliku od veceg dela grada, koji problem ima samo zimi, mi taj problem imamo 365 godisnje. U svakom slucaju, nadam se da ce zivot u novom naselju da vam bude prijatan i da ce vecina iz tog kraja uvideti problem sa vazduhom i pridruziti se grupi 'Pomozi, ne mogu da disem', koju cine stanovnici Visnicke banje, Karaburme i dela Mirijeva blizeg nama u borbi za cistiji vazduh i resavanje ovog velikog problema.
Svako dobro
 
Mozda je nekad bilo 1.500 eura po kvadratu, malo pogledajte koliko je stan u nasem naselju....po hallo oglasima , 2000 eura je kvadrat u proseku, do 2.500 eura.
Ovde ima mnogo neinformisanih ljudi.
Bas sam se nasmejala sad.
Hvala za slike!🥰
 
Mozda je nekad bilo 1.500 eura po kvadratu, malo pogledajte koliko je stan u nasem naselju....po hallo oglasima , 2000 eura je kvadrat u proseku, do 2.500 eura.
Ovde ima mnogo neinformisanih ljudi.
Bas sam se nasmejala sad.
Hvala za slike!🥰

Cene iz Halo oglasa kao i vecine drugih oglasnika su spisak muzičkih želja.

Jedino što je merodavno je realizacija, tj. cena iz kupoprodajnih ugovora, njih možete naći na dosta sajtova, idite na mapu pa vidite koje su realizacije:

 
Cene iz Halo oglasa kao i vecine drugih oglasnika su spisak muzičkih želja.

Jedino što je merodavno je realizacija, tj. cena iz kupoprodajnih ugovora, njih možete naći na dosta sajtova, idite na mapu pa vidite koje su realizacije:


Investitor prodaje od 1800-1970 EUR neizgrađene stanove. Ovo što se sad vidi u registru ne znam da li je sveže ili nešto zaostalo.

Može da se kupi za keš stan iz druge ruke po oko 1800, skočile su cene i u Sanivilu kao i svuda drugo u gradu. Nema više nigde novogradnje u BG za 1400 EUR jer je inflacija lansirala tržište u nebo.

Definitivno i dalje jedan od najjeftinijih projekata u gradu, i možda jedini masovni projekat gde je cena niža od 2000. Ima manjih zgrada po gradu gde može da se dobije ta cena takođe. Od većih projekata, Vila Banjica (2100 EUR) i Square residence (1960 EUR) drže sličnu cenu kao Sanivil.
 
Nekretnine su otisle u nebo i nastavice da rastu ili eventualno stagniraju pa opet rastu.
Naravno da ne postoji stan ispod 1980eur po kvm u nasem naselju, ali nasmejavaju me komentari svakako pojedinaca😊
 
Nekretnine su otisle u nebo i nastavice da rastu ili eventualno stagniraju pa opet rastu.
Naravno da ne postoji stan ispod 1980eur po kvm u nasem naselju, ali nasmejavaju me komentari svakako pojedinaca😊

Naravno da postoji. Pre nekoliko meseci sam investitor mi je rekao da je raspon 1800-1970.

Za keš bi sad neko mogao da dobije stan po 1800 iz druge ruke.

Kače ljudi po oglasima i za 2500, ali to stoji jako dugo i teško da će se prodati zasad.
 
Vi sada pricate o necemu drugom i volji investitora.

Evo transakcije za keš (iz druge ruke, ne od investitora) u kompleksu od januara do marta 2024.

starogradnja 1.PNG


starogradnja 2.PNG
 
Svašta ću pročitati.

Ljudi, ovde je objektivno da se jedna ok ideja raspala, a realizacija je više nego amaterska.

Pored toga, urbanistički je celo naselje ( ne samo Sanivil) morao da bude mnogo bolji. Ovo ovako je kao neko zadebljanje na debelom crevu.
Kad se već pravi na ledini, neki minimum je raspored naselja Stepa Stepanović, a ne u stilu Pensilvanijskog sistema zatvora.
Sve u svemu, kilava realizacija i ogroman propušten potencijal
 
Dobar primer urbanizma je preko puta ulice, zgrade od crvene fasadne cigle na Višnjičkom vencu, građene za vreme Jugoslavije. Pristojan razmak između zgrada sa puno zelenila, dečijim parkovima, sportskim terenima, šetalištem, pijacom, vrtićem, školom.

Grad je ovde dozvolio investitoru da nabije 100 lamela na livadu, tesno načičkanih jedna do druge, i da ne izgradi apsolutno ništa drugo u celom kompleksu. Meni je jako žao što je projekat ovako napravljen, pogotovo jer Beograd ima jako dobrih primera planske gradnje koji su mogli poslužiti kao pelcer. Ovako je Višnjička Banja uskraćena za jedno sjajno naselje zbog sitnog interesa investitora.
 
Dobar primer urbanizma je preko puta ulice, zgrade od crvene fasadne cigle na Višnjičkom vencu, građene za vreme Jugoslavije. Pristojan razmak između zgrada sa puno zelenila, dečijim parkovima, sportskim terenima, šetalištem, pijacom, vrtićem, školom.
Odlican primer - ali tada smo (bez obzira na nakaradan sistem) u institucijama i firmama imali ljudi koju bar malo razmisljali i bili kvalifikovani za posao koji obavljaju. Sada vise ne znam sta se mucka po ovim glavama...

Ja ono, sta sam video na kratko, u Sunnyville-u mi je bilo okej. Ali samo zato sto sam bio uvece, boravio samo na veceri i sto znam na sta nam lice druge periferne lokacija grada sada....
 
Dobar primer urbanizma je preko puta ulice, zgrade od crvene fasadne cigle na Višnjičkom vencu, građene za vreme Jugoslavije. Pristojan razmak između zgrada sa puno zelenila, dečijim parkovima, sportskim terenima, šetalištem, pijacom, vrtićem, školom.

20240415_134213.jpg


Jedna decembarska..
20231201_140022.jpg


.. i za kraj aprilska ..
1000001809.jpg
 
Stara VB (venac i slično) jeste jedno od najlepših naselja u BG, i to je zbog velike zasluge arhitektonskog para Bakić. Ali ovaj deo je građen pre više od 60 godina (iako je tad kritikovan da nije u skladu sa skromnim standardima stambenog fonda i sl.), pa ga je malo nezahvalno sada upoređivati sa naseljem koje je još u izgradnji. Te crvene zgrade sigurno nisu odmah tako još neuseljene imale drvored, već je sve išlo postepeno i planski. I naravno, odlično je, iako je mana nedostatak lifta, ponegde se čuje zvuk iz drugih stanova itd. Škola Barili je takođe mlada, iz ovog vremena. Sanivil se gradi prema nekim drugim zahtevima (pretežno potrošačkog, ajde čisto kapitalističkog društva), ali i te kako ima kvalitet gradnje i veoma dobro osmišljen koncept uređenog kompleksa i prema drugim potrebama stanara. Tako će i ovde uz širenje naselja rasti drveće, uređivati se staze, ulice, parkovi, igrališta, kafei i sve drugo, a po planu i škola, vrtići (i A lamela ima nešto za obrazovnu delatnost)… Sve to je sada na delu u SV, ali kad se sve u kompleksu završi možemo objektivno procenjivati.
 
Ali trotoar nikad neće biti širi od ovih 80cm i zgrade će i dalje imati raspored kao paviljoni u zatvoru
 
Izmerite širinu trotoara u naselju stara V. banja.

----

Sve ove priče, pozitivne i negativne su toliko prežvakane i besmislene.
Projekat Sunnyville, poredeći ga sa ostalim projektima u gradu, ima mnogo mana, kao i solidan spisak pozitivnih strana.
Mislim da svi oni koji razmišljaju da se upuste u kupovinu, sami treba da analiziraju i donesu odluku, jer ovde na forumu neće steći realnu sliku.
Iskrivljena slika o neselju se stvara i zbog onih koji idealizuju i zbog onih koji iznose samo negativne stvari.

Ovde treba da iznosimo informacije o napredovanju projekta, eventualno neke predloge i ideje, bez mnogo subjektivnih zaključaka...
 
Da, taj blok ispod je P1, taj što liči na potkovicu i ona je cela useljena. Ova pored što takodje liči na potkovicu P2 je ta zgrada koja nije još cela useljena a počela je izgradnja davnih dana. A iznad tek treba da se gradi još nove 3 zgrade.
Da li mislite na P1,zgrada u kojoj se nalazi Lilly?lamela c1?u pregovorima sam za kupovinu stana zanima me da li je to ta zgrada koja je ok?hvala
 
Lilly se nalazi u P zgradi, a zgrade u obliku potokovice su Premium 1 i Premium 2. Prelistajte par stranica unazad i tamo imate sliku sa nazivima zgrada.
 
Vrh