Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pošto mislite da su kašljenja nemoguća, evo pozdrav od nas koji smo kupili stan u P2, četvrta faza pre 2 godine i tri meseca, rok probijen godinu dana (od još dodatnih 4 u Ugovoru) i dalje nema naznaka useljenja. Penali se ne isplaćuju, radovi stoje, zidaju se klasika nove zgrade da primame kupce, pa sve stane. I tako u krug otkako sam na ovom forumu preko 2 godine.
 
Pošto mislite da su kašljenja nemoguća, evo pozdrav od nas koji smo kupili stan u P2, četvrta faza pre 2 godine i tri meseca, rok probijen godinu dana (od još dodatnih 4 u Ugovoru) i dalje nema naznaka useljenja. Penali se ne isplaćuju, radovi stoje, zidaju se klasika nove zgrade da primame kupce, pa sve stane. I tako u krug otkako sam na ovom forumu preko 2 godine.

Šta vam kažu iz Sanivila? Koji su razlozi kašnjenja? Kada očekuju da će biti gotovo?
 
Šta vam kažu iz Sanivila? Koji su razlozi kašnjenja? Kada očekuju da će biti gotovo?
Kažu useljenje decembar definitivno, poslali čak zvanično mejl svima. Pa ništa, pa kao mart... Prodje i mart. Više ne odgovaraju na mejlove, ni pozive. Kao zbog kašljenja radova oko puta, do Direkcije Grada je itd. Samo što ne znam kakve veze to ima sa unutrašnjim radovima, a pritom gomila majstora u novim zgradama. Tako da eto, niko nema odgovor, svi čekamo kao budale da se neko smiluje i da nas useli, dok sve vreme plaćamo kredite i kirije paralelno.
 
I za to vreme vam ne isplaćuju dogovorene penale? Koji su uzgred ispod potrebnog minimuma čak.

Koliko znam, u tim zgradama su neki ljudi već useljeni? Ulaze navodno kroz garažu, ili kako već?
 
I za to vreme vam ne isplaćuju dogovorene penale? Koji su uzgred ispod potrebnog minimuma čak.

Koliko znam, u tim zgradama su neki ljudi već useljeni? Ulaze navodno kroz garažu, ili kako već?
Ne isplaćuju... Čak ima toliko bezobrazluka da ne bih ni da pišem detaljnije na tu temu, ali samo ću reći strašno. U četvrtoj fazi nema nikog useljenog, zgrade deluju skoro napušteno, nisu uradjeni ni prilazi, nije funkcionalno apsolutno za život, a unutra su stanovi na 80 posto, kao što su bili pre godinu i nešto dana kada je uradjeno da bi se podigli krediti. Useljene su prve dve faze skroz, treća je u fazi useljenja i Primopredaje a četvrta ni u planu.
 
Da li može još pojašnjenje o fazama? Na šta mislite pod "prve dve faze", "treća" i "četvrta"?

Nažalost informacije koje šaljete su negativne, nadam se da ćete se što pre useliti u stanove koje ste isplatili investitoru. Toliko kašnjenje je van svake pameti.
 
Za penale najbolje da angažujete advokata da im pošalje opomenu pred utuženje. Znam da neće da se sude i da kad im ljudi zaprete, prihvate da plate penale.
 
Za penale najbolje da angažujete advokata da im pošalje opomenu pred utuženje. Znam da neće da se sude i da kad im ljudi zaprete, prihvate da plate penale.
Ne, imamo dosta slučajeva komšija koji su slali opomene, nisu uplaćivali, pa se sada sude. Čekamo presude pa ćemo videti kakvo je stanje i za nas ostale. Verujte mi da je to saga bez prestanka. Faze su lamele, odnosno zgrade po brojevima... Uglavnom, nije mi cilj da mračim već da potvrdim da kašnjenja ima itekako a bezobrazluka tek. Tako da čisto ljudi imaju predstavu u kakvo kolo ulaze.
 
1712256903646.png


Sve zgrade ispod bloka 4 (ovog u kom smo i mi kupci) su useljene? Problematična faza o kojoj pričate da nema ni naznake za useljenje je poslednji red zgrada u bloku do tog potpuno useljenog bloka (dakle u donjem nizu skroz desno)? Pokušavam da razumem na šta se misli, mada mi to neće mnogo pomoći ako i sa blokom 4 bude sličan slučaj kao sa vama.

Pozdrav
 
Ne, imamo dosta slučajeva komšija koji su slali opomene, nisu uplaćivali, pa se sada sude. Čekamo presude pa ćemo videti kakvo je stanje i za nas ostale. Verujte mi da je to saga bez prestanka. Faze su lamele, odnosno zgrade po brojevima... Uglavnom, nije mi cilj da mračim već da potvrdim da kašnjenja ima itekako a bezobrazluka tek. Tako da čisto ljudi imaju predstavu u kakvo kolo ulaze.

Užas, moja greška onda, znam za jedan slučaj gde je čovek uspeo da iskamči penale preko pretnje sudom. Očigledno su oguglali i na to...
 
Pogledajte prilog 194523

Sve zgrade ispod bloka 4 (ovog u kom smo i mi kupci) su useljene? Problematična faza o kojoj pričate da nema ni naznake za useljenje je poslednji red zgrada u bloku do tog potpuno useljenog bloka (dakle u donjem nizu skroz desno)? Pokušavam da razumem na šta se misli, mada mi to neće mnogo pomoći ako i sa blokom 4 bude sličan slučaj kao sa vama.

Pozdrav
Da, taj blok ispod je P1, taj što liči na potkovicu i ona je cela useljena. Ova pored što takodje liči na potkovicu P2 je ta zgrada koja nije još cela useljena a počela je izgradnja davnih dana. A iznad tek treba da se gradi još nove 3 zgrade.
 
Premijum 2 je useljen jos dok ni vrata nisu postavili. Useljavali se ko morao. Prva i druga linija su skoro finisirane. Samo sitnice krpe jos. Treci red prckaju i do leta valjda ce biti i on prisredjen. Ovo iznad premijuma ljudi polako ulaze u stanove. Tu u nekoliko stanova radim namestaj jer su skoro svi detalji zavrseni. Negde fali mnogo toga ali navrati po neki majstor i uradi nesto. Sporo jeste, ali fali im organizacija i ljudi. Kad radim po tim stanovima onda vlasnicima navatam majstore pa brze odrade nedostatke.
 
Eto, ljudi ulaze u stanove koji su počeli da se zidaju pre par meseci a u P2 ljudi nisu useljeni nakon više od dve godine od kupovine. Tako je bilo i sa famoznom P zgradom, ljudi su skoro 3 godine čekali. Apsolutno nepoštovanje kupca a odnos agenata i investitora sa kupcima je bez komentara.
 
Koja je to "famozna P" zgrada?

Lično iskustvo i odnos koji imam sa njima je korektan, videćemo kako će dalje ići, ne mogu ni da hvalim ni da kudim za sada.

Ovo sve što je kasnilo je apsolutno na štetu kupaca, užas. Ukoliko je zaista izvođač koji je tad bio angažovan problem i ako se sude sa njima, to opet ne bi trebalo da interesuje kupce na kraju, a bojim se da ne možete da se zaštitite, tako da će najviše na vašu štetu pasti svi propusti i kašnjenja.

A što se tiče bloka 4, tu ćemo videti kako stvari idu, evo danas je i trotoar izbetoniran oko zgrada, gradilište je puno radnika, pa ćemo videti kakve su im namere dalje.

Pozdrav
 
Famozna P zgrada (bez navodnika) je u zgradi gde je Lilly, možete čitati unazad strane pa pročitati iskustva ljudi kako su prošli. Za spoljne radove i saobraćajnicu je bio zadužen Ingrap, a to nema veze sa unutrašnjim radovima. Ako ćete tako, onda ni blok 4 ne bi trebao da bude useljen jer je Ingrap nastavio sa radovima pre par dana, a blok 4 je useljen već. A P2 i dalje nije useljen, toliko na tu temu. Naravno da možemo da se zaštitimo, zato postoje Ugovori, propisani penali, sudjenje i dalja procedura. Kupce ne bi trebalo da zanima odnos investitora i trećeg lica, niti da ispaštaju zbog toga, a naročito da se tokom celog procesa kupcu ne isplaćuju Ugovorom propisani penali.
 
Poštovanje svim budućim komšijama. Kao budući stanari bloka 4 interesujemo se za iskustva stanara koji su se već uselili ili su u procesu useljavanja. Iskreno čitajući poslednje poruke nista mi nije jasno, osim da je evidentno da se niko nije uselio na vreme ( što je kada su u pitanju kupovina stanova u izgradnji jako teško očekivati bilo gde u Beogradu - pričam iz svog ranijeg iskustva) i da je jako poražavajuće to što su kašnjenja tolika, slobodno rečeno neprihvatljiva. Nakon nekoliko poslednjih poruka potpuno sam zbunjena u vezi blokova koji su zabeležili najduže kašnjenje. Npr. Blok 4 koji pominjete da je useljen to ne može biti, jer je trenutno u izgradnji…
 
Poštovanje svim budućim komšijama. Kao budući stanari bloka 4 interesujemo se za iskustva stanara koji su se već uselili ili su u procesu useljavanja. Iskreno čitajući poslednje poruke nista mi nije jasno, osim da je evidentno da se niko nije uselio na vreme ( što je kada su u pitanju kupovina stanova u izgradnji jako teško očekivati bilo gde u Beogradu - pričam iz svog ranijeg iskustva) i da je jako poražavajuće to što su kašnjenja tolika, slobodno rečeno neprihvatljiva. Nakon nekoliko poslednjih poruka potpuno sam zbunjena u vezi blokova koji su zabeležili najduže kašnjenje. Npr. Blok 4 koji pominjete da je useljen to ne može biti, jer je trenutno u izgradnji…
Komšija,
Gore u prvoj liniji do groblja su Energoprojektove zgrade i čuvena P zgrada.

Dole su Premium1 (useljen) i Premium2 (deimično useljen).

Useljavanja idu fazno, nekoliko lamela čini fazu. Komšije su pominjale da kasni useljenje u fazu 4, Premijuma2. Da, radi se put, nakon toga ce valjda i useljenje biti bliže.

A na ovim livadama niču Blokovi A1-A2-A3-A4, zgrade izgradjene, fasada… e sad koliko treba do useljenja to ni baba Vanga ne zna, ali iz nekog iskustva raspitajte se kako ne biste imalj problema sa vrtićima, školama, preseljenjima i unapred kupovinom namestaja i bele tehnike jer ne bude bas sve po planu (da se izrazim maksimalno politički korektno).

Imate razne Viber i Telegram grupe pa pogledajte iskustva.
Uglavnom bice lepo za 3-4-5 godina kad se radovi zavrse, proširi Slanački put, prodje put ispod naselja do novog mosta, napravi metro stanica…
 
Na prvoj stranici ove teme napisa neko: Sta mislite koliko je daleko naselje od prve metro stanice, neko napisa bar 10 godina. A prva stranica ove teme pisana u Aprilu 2017. 😂
 
Ево фотографија са тренутним стањем у четири зграде ламеле ABCD испод енергопројектових згрда које се сада граде
IMG_0128.jpeg
IMG_0115.jpeg
IMG_0116.jpeg
IMG_0114.jpeg
 
Ево фотографија са тренутним стањем у четири зграде ламеле ABCD испод енергопројектових згрда које се сада градеPogledajte prilog 194876Pogledajte prilog 194878Pogledajte prilog 194879Pogledajte prilog 194880
Hvala @Tekija na fotografijama trenutnog stanja. Hm, nije se mnogo odmaklo po pitanju unutrašnjih radova… Mi smo u stanovima bili pre malo jače od mesec dana i rekla bih da je sve isto… Pločice na ulaznom stepeništu su nam novina, sve ostalo stoji nepromenjeno…
 
Po iskustvu u tom nekom stanju stanovi najduze i ostaju. Tipa nema molera, keramicara, parketara, elekticara, majstora za grejanje...a da ne pricam o delu za koji je grad zaduzen ulica, struja, kanalizacija itd. Daj boze da ovo budu prve zgrade bez kasnjenja ali jako tesko. Srecno!
 
Ne bih da mračim, ali na osnovu svega što sam pročitala, a sada i videla “kašnjenje” više ne dovodim u pitanje, sada samo usmeravamo molitve u to da broj dana istog bude što manji 😂
 
Vrh