Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ne vidim problem da ako neko ima informaciju prosledi. A vi svakako niste u obavezi da odgovorite, ako nemas nista pametno da kazes, produzis dalje. Na kraju, vi zvucite kao likovi sa pijace bez pametnijeg posla.
Je l ti mislis da je neko sa foruma zaposlen u prodajnom odeljenju Sunnyvilla? Ili mislis da ce neko videti tvoje pitanje i okrenuti za tebe prodaju i pitati ih to? Da li mislis da ce stvarno neko iz prodaje potencijalnom kupcu reci "imamo jos dosta neprodatih stanova".

A sto se tice mene konkretno, baci pogled na moje postove, pa ces videti da li sam "lik sa pijace" ili neko ozbiljniji.
 
Je l ti mislis da je neko sa foruma zaposlen u prodajnom odeljenju Sunnyvilla? Ili mislis da ce neko videti tvoje pitanje i okrenuti za tebe prodaju i pitati ih to? Da li mislis da ce stvarno neko iz prodaje potencijalnom kupcu reci "imamo jos dosta neprodatih stanova".

A sto se tice mene konkretno, baci pogled na moje postove, pa ces videti da li sam "lik sa pijace" ili neko ozbiljniji.
Ja sam postavio jednostavno pitanje, a ti si zakljucio sve to, svaka cast, pored toga sto si egocentrican izgleda da si i pametan.

Postoje ljudi ovde koji zive u kompleksu, vidim neki covek radi i kuhinje. Pitanje je jednostavno, ko zna nesto o tome, moze da odgovori, a ti si slobodan da produzis. Pozdrav
 
Pa kako ljudi koji zive u kompleksu i covek koji radi kuhinje da znaju ima li neprodatih stanova od 45 m2? Druga je prica ako neko prodaje stan ko zivi u kompleksu, onda bi pitanje imalo smisla.
Pa eto mozda je neko pitao skoro, mozda je stan pored njih neprodat, mozda su culi od komsije, mozda oni prodaju sto ti kazes, mozda je sve prodato i zavrseno, mozda je neki posrednik registrovan…. Milion mogucnosti. Nisam ocekivao sad da neko zna sve, ali eto da dobijem neku infomaciju. A nisam ni ocekivao da cu nekom da se pravdam u pola 3 za najobicnije pitanje. Cudan li je narod.

Inace, poslao sam mejl, nego je vikend…
 
Nije isto ali slican nacin razmisljanja kada neko u Viber grupi naselja u kom zivim bude ubacen i postavi pitanje da li neko prodaje stan u naselju!??
U par navrata su ljudi odgovarali linkovima ka oglasima ali vremenom gotovo da niko ne obraca paznju. Da li ljudi misle da neko ko im se licno javi da ce traziti manje od cene po oglasima ili sta je vec u pitanju ne znam. Pravo pitanje, na pravu adresu, to je jedino validno. Sve ostalo je rekla kazala.
 
Nije isto ali slican nacin razmisljanja kada neko u Viber grupi naselja u kom zivim bude ubacen i postavi pitanje da li neko prodaje stan u naselju!??
Slažem se, ljudi su dokoni, pa ne znaju šta će sa sobom i pitaju nešto da bi pitali, jer ozbiljan kupac tako ne razmišlja.

Inače ja bi zabranjivao da se u Viber grupu stanara ubacuju ljudi koji nisu stanari, ipak se u tim Viber grupama diskutiju neke interne stvari kojima ne bi trebao da ima pristup neko ko nije stanar
 
Komsije, lepo je sto imate grupu na telegramu, viberu,... Administrator je ustvari vlasnik i on upisuje i brise clanove. Bio sam clan samo 30 minuta jer sam hteo da izreklamiram svoj rad, dam besplatne savete, ustedim vam novac i podelim informacije jer sam svih 7 dana u kompleksu. Posto imam iskustva sa vise grupa u kompleksima ni ova u Sunny se ne razlikuje nista. Administrator je CAR, podanika ima normalnih ali i onih koji lece svoje komplekse. Dakle viber grupa je dobra stvar jer bolje se raspravljati preko tastature nego uzivo. Juce padose batine komsija uzivo. No ,opusteno, Premijum se useljava,krpe se pukotine, majstori sve vise dizu cenu usluga,dostava stvari poskupljuje...... Sve ide svojim tokom.
 
I Ono najbitnije, svim komsijama i dalje nudim besplatne savete i pokazujem gotova resenja , namestaja,rasvete,plocica,bele tehnike .......
 
Mali savet za one koji opremaju stanove. Bespotrebno je da prvo angazujete dizajnera. Svi stanovi su isti i funkcionalna resenja su vec primenjena u svim useljenim stanovima. Iz mog iskustva dosad svi koji su dosad platili dizajnera kasnije su promenili vecinu predlozenog, nekada zbog funkcionalnosti, nekad zbog skupog materjala. Ukoliko zelite da spasite novac, prvo pogledajte uradjena resenja uzivo pa ako niste zadovoljni angazujte dizajnere. U svakom slucaju ako imate problem sa vizuelizacijom angazujte dizajnera da vam da predlog boja i dekora. I nek vam pokaze uzivo materjale jer slika i uzivo su ponekad totalna razlika. U svakom slucaju vodite racuna i o ceni jer neka resenja traze ekstra skupe materjale. Zlatni paneli,profilni paneli,letvice,intarzije ogledala, gola lajsne, kompakt ploce,graniti su skupi i obrada i ugradnja su isto zahtevni i skupi.
 
Postovani, da li je ostalo jos stanova za prodaju oko 50ak kvadrata? Kako Vam se sada svi cini za zivot, zelim da kupim stan pa razmatram ovo naselje
 
Ćao Saya,
Ima u izgradnji stanova, ali ako planirate u skorije da se uselite u stan nov... ne preporučujem od investitora da se kupi. Kasne sa radovima već godinu dana van definisanog roka i ne plaćaju obećane penale.
Postovani, da li je ostalo jos stanova za prodaju oko 50ak kvadrata? Kako Vam sl
 
Ćao Saya,
Ima u izgradnji stanova, ali ako planirate u skorije da se uselite u stan nov... ne preporučujem od investitora da se kupi. Kasne sa radovima već godinu dana van definisanog roka i ne plaćaju obećane penale.
Sve se to donekle ompenzuje dobrim Ugovorom i tuzbom usled neispunjavanja istog. Naravno, ako investitor pristane na Ugovor koji zaista stiti kupca. Ako ne, samo preskociti. Prodace on svakako nekome ali to ne trebate biti Vi.
 
Za penale znam da su se neki naplatili, ali tek po angažovanju advokata koji je slao opomenu pred utuženje.
 
Pa kada ne moze drugacije onda tako. Cak i za visinu tih penala, treba biti realna vrednost rente slicnog stana u novogradnja i na lokacij plus sve ostalo sto mogu prouzrokovati takve situacije kao stu npr. nepovoljniji bankarski uslovi koji su se bas u tom periodu promenili itd.
 
Ugovorom su definisani penali na 150e mesečno, što je smešno. Koliko sad košta već izgrađen stan od 47m2 od vlasnika fizičkog lica?
 
Zato revidirate ugovor po reanoj ceni, pa ako hoce hoce. Ako ne, idete dalje. Nema logike kupovati po svaku cenu i poslovati sa nekim koji iskljucivo gleda samo svoj interes.
 
Ćao Saya,
Ima u izgradnji stanova, ali ako planirate u skorije da se uselite u stan nov... ne preporučujem od investitora da se kupi. Kasne sa radovima već godinu dana van definisanog roka i ne plaćaju obećane penale.
Zdravo, možete li potvrditi informaciju da ima stanova od 50 m2?

I u kojim zgradama tačno kasne radovi?

Koliko smo videli, jedan ceo blok je useljen, četiri zgrade koje se završavaju iza tog bloka su u završnoj fazi, i onaj preostali treći blok pored prvog je već delimično useljen, jedino mi je logično da tu kasne radovi?

Hvala na pomoći.

Pozdrav
 
Zdravo svima,

Kao i sto mozete da primetite nov sam na ovom forumu i generalno u svetu nekretnina pa ne zamerite ukoliko postavim glupo pitanje ili ponovim neko na koje ste vec davali odgovore.

Naime zainteresovan sam za kupovinu svog prvog stana zajedno sa devojkom i sunnyville kompleks mi je za sad najprivlacniji zbog same cene kvadrata, a i generalno sama lokacija mi deluje okej (pogled na duvan, "zelenilo", par kilometra od centra, za koju godinu bice i metro stanica u blizini...)

Zanimaju me sledece stvari,
  1. Da li mogu da kupim stan direktno od investitora preko kredita i ostvarim povracaj poreza za prvu nekretninu ? (Generalno bih zaobisao agencije u sirokom luku jer koliko sam primetio sluze samo da opljackaju narod)
  2. Koliko dugo se ceka za povracaj poreza i da li je sam proces kompikovan ?
  3. S obizorm da sam student (22. godine imam) i u stalnom radnom odnosu da li bih mogao da ostvarim specijalne pogodnisti koje nude za studente koji kupuju svoju prvu nekretninu?
  4. Da li imate preporuke za nekog advokata koga bih mogao da angazujem ukoliko se odlucim za kupovinu nekretnine?

Takodje imam par pitanja za osobe koje su vec kupile stan i zive tamo,
  1. Da li je istina da Romi u blizini pale namerno gume kao vid osvete sto su isterani sa tog podrucija?
  2. Kakva je situacija sa javnim prevozom da li se dosta cekaju autobusi? Da li su guzve velike itd?
  3. Kako vam se cini sama gradnja kompleksa? Da li ste primetili neke nedostatke posle odredjenog vremena? Primer pucanje zidova, vlaga, razdvajanje parketa, spoljasnja buka ?
  4. Koje predosti i mane bi mogli da mi nabrojite za sam sunnyville kompleks?
Ukoliko imate neke savete ili smatrate da imate informacije koje bi mi znacile mozete slobodno da mi pustite privatnu poruku na forumu ili da mi odgovorite ovde, zaista bi mi znacilo.

Hvala unapred.

Srdacan pozdrav,
Nemanja
 
Sta je sledece u izgradnji? Ove dve zgrade do slanackog puta ili tri iznad premium 2?
IMG_7438.png
 
Trebalo bi ove tri iznad premium 2 da je na redu.
 
Vrh