Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Mi smo super zadovoljni,i za sada sve ovo oko zgrade i zabrane menjanja izgleda mi je potpuno normalno i pozitivno🥰
 
@Medekobrada kada je realno očekivati završetak kompleksa 4? Definisano je kraj aprila +4 meseca tolerancije što je kraj avgusta. Da li je rok realan u smislu primopredaje stana u tom periodu?

Što se tiče kvaliteta gradnje, ako ćemo se skoncentrisati na to kakvi su prekidači, klima ili bojler ugrađeni.. To na kraju i ne definiše posao kao "dobar" "fer" ili "loš", suštinski gradnja je korektna, lokacija takođe, ostale stvari kao što su odnos prodajnog tima, rokovi, poštovanje odredbi ugovora su znak pitanja???

Deo oko narušavanja celine ugradnjom dodatnih klima je potpuno normalna stvar i kod drugih investitora, taj član ugovora je definisan tako da ne zabranjuje, već zabranjuje bez saglasnosti investitora (ukoliko hoćete da napravite vašar od vasade i treba da zabrane, ako je u skladu sa projektom nema šanse da vas odbiju).

Pozdrav

Ako pod Kompleksom 4 mislite na 4 novoizgradjene zgrade iznad P1 ja vam želim srećno useljenje što pre, ali imajte u vidu da je kašnjenje negde u proseku 12-18 meseci iz xy razloga.

Raspitajte se u Premium 2 koliko oni čekaju na useljenje.

Zgrada se brzo izgradi (beton i cigla), ali unutrasnji radovi (struja, voda, grejanje, keramika, tarket, malterisanje, stolarija, krečenje….) mogu da potraju.
 
Nama je krajnji rok 30.04. i kazu da nece kasniti...🥰....ali nama nije hitno uselenje jer imamo stan vec. Vrlo su optimisticni sto se tice uselenja i ne najavljuju kasnjenje.
 
Juče smo svratili do Sanivila i videsmo da su radijatori postavljeni, ograde na terasama se završavaju.. Svakako rok može biti probijen i značajno, to što oni kažu 30. april odmah zaboravite :) Meni avgust deluje realno.

Koliko znam, imali su problem sa izvođačem radova na P2, a druga ekipa radi ceo blok 4, i radovi zaista napreduju svakodnevno, e sad.. Videćemo šta će nas zadesiti.

Pozdrav
 
I kada ocigledno kasne recice sve je ok. A kada nemaju pojma kada ce biti gotovo uvek ce odgovor biti vidite jos koliko malo je ostalo. A to malo po godinu dana opusteno traje.
 
Здраво, резервисао сам стан у Ц згради (4 зграде које тренутно паралелно граде). Видим да је тема мало дужа и да се временом доста ствари променило па ме занима да ли има неких ствари на које треба да обратим пажњу? Све сугестије и информације су ми добродошле.
 
Danas sam obišao gradilište lamela A1, A2, A3 i A4.

Meni deluje da sve ide sporo i ne verujem da će se završiti u narednih 5-6 meseci.

- Još uvek montiraju ogradu na terasama iako je većina montirana i prefarbana u crno
- Ulazna stepeništa nisu betonirana tako da ni pločice nisu završene
- Ulazna vrata nisu montirana
- Saznao sam da su moleri odradili tek prvu ruku
- Keramika je uglavnom završena u kupatilima, ali ne i u kuhinjama
- Parket nisu ni počeli
- Sobna vrata nisu montirana
- Struja nije ni blizu da bude uvedena, kažu da sve zavisi od EPS-a
- Prilaz zgradama nije uređen
 
Jao, jao.....za 6 meseci mogu jos jednu zgradu da naprave. To sve bude u par dana kad vrata stignu, kad parket stigne. Ali u roku verujem da nece zavrsiti. Nadajmo se u 6 mj. da ce sve biti gotovo.
 
I ja sam bio u subotu, deluje da D lamele najbrže napreduju.

Lična procena je da krajem jula radovi mogu biti gotovi, što znači da svakako nećemo useliti pre oktobra-novembra u idealnom slučaju.
 
Mi smo u lameli A3 , i ocekujemo 6 mj....ili 7mj..maksimalno. A finese mogu da se rade jos godinu dana🥰
 
Samo vi očekujte, i očekujte da "to sve bude u par dana" :)

Ovo što @gorancir kaže zahteva poprilično vremena za kvadraturu koja se gradi u bloku 4. Unutra su postavljeni radijatori i klime, ali nisam siguran da li su kupatila i keramika gotovi, vrata, krečenje, parket, hodnici, lift, ulazi, prilazi, prostor između zgrada, posla ima dosta. Čini mi se da trenutno rade priključenje na kanalizaciju, a struju ako ne krenu do početka juna da rade i ne podnesu zahtev EPS-u, i tih godinu ili godinu ipo dana što ljudi pričaju će postati realnost :)

Čak i kraj avgusta ako bude, biće super..
 
Poslednja izmena:
Vidi se da niste čitali temu. Kašnjenja variraju od 6 meseci (redak slučaj da je samo toliko) do 2 godine u zavisnosti od polozaja i kad je ko rezervisao stan. Ume da se desi da radovi potpuno stanu na 6 meseci. Sad, te nove 4 zgrade imaju potrebnu infrastrukturu, pa možda se i završi ranije. Obično je najveći problem ulica, ali je tu konstantan problem manjka radnika na gradilištu. EPS je užasno spor i on pravi problem pri svakom priključenju. Moj primer, obećan je jul prošle godine kao izvestan datum (iako sam znao da nema šansi). I dalje nisam useljen. Izgradnja ulice je bilo problem, pa ovoliko kašnjenje nije do njih. Inače, datum useljenje u ugovoru je februar 2023 (+ 4 meseca). Ne pišem ovo da vas obeshrabrim, samo nemojte planirati prema tome šta vam kažu da je rok. Mnogo ljudi je otkazalo stan, kupilo aparate, angažovalo majstore, pa su imali problem. Kompleks je ogroman, treba strpljenja.
 
Mi smo kes kupci te je stan placen,otkazivanje stana ne postoji kao opcija, drugo stvarno u ovoj fazi ne verujem i ne mislim da ce se kasniti 6 meseci. Vi, mozda imate takvo iskustvo i zao mi je zbog toga. Ali najvaznije je da ste Vi zakljucili kako ste Vi punoooo vise iskusni. 🥰 simpaticno.
 
Pa svako ko je ovde kupio stan ce vam reci iskustvo sa investitorom i odugovlacenju i cekanju. Ja mislim da pre Marta sledece god ne moze da bude gotov ni jedan ulaz u novom bloku. Neki ce cekati godinu a neki i duze verovatno kao i na ostalim zgradama. Zao mi je sto ne prihvatate cinjenice od ljudi sa iskustvom, mi smo tu skolu vec platili. Inace ovi njihovi rokovi su kao bajke za malu decu. Nadjite mi i jedan ulaz u Sunnyvillu da je bio na vreme. Srecno!
 
Upravo tako, svi nešto mislimo i diskutujemo na temu za koju smo zainteresovani. Je l' ceniš mart na osnovu situacije na terenu ili isključivo prethodnog iskustva?

Ako ćemo o tome kad bi bilo "na vreme", rok je kraj aprila, sad da li će probiti korektnih 6 meseci ili će se Tvoje proročanstvo ispuniti - videćemo. Hvala na deljenju svakako, slična nam je muka.
 
Tako je, u ugovoru stoji 30.04. Posto sam imala priliku razgovarati sa investitorom, ispricao mi je da su imali velika kasnjenja i da to ne moze niko da predvidi ali da su pouċeni prethodnim iskustvom i stanjem sada bolje organizovani i da ne ocekuju kasnjenja.
Prosto mi je van pameti da zgrade koje su u ovim radovima se grade jos 6 meseci,ili 2 godine????
Ko bi uistinu nekom zarobio novac na 2 godine??? Mislim ne znam kako je to sa kreditnim kupcima ali mi smo sve platili kao i garazu. Kupili smo do sada 4 stana ( jedan od njih novogradnja) dakle ovo je 5 i nikad nisu bili nikakvi problemi , cak sta vise vise je problema u starim zgradama gde sve odlazi i sve moras sam jer ljudi nisu slozni, ali ovakve najave kasnjenja koje se ovde pisu nikada nisam cula.
Isto tako ovde neki ljudi koji niti nisu kupili stanove pisu o nekom kvalitetu?????

Za cenu koja je placena , smatram da je sve vrlo dobro, i to gledajuci iz ugla iskustva sa stanovima nove i stare gradnje.
I na kraju moram da pohvalim i ceo tim Sunnyvilla...svi su nas maksimalno ispostovali, bili ljubazni,i za ovaj kompleks imam samo reci hvale!
 
Izvinjavam se ali u kojoj ste to zgradi kupili stan u Sunnyvilu a da nije kasnila? Zivo me zanima.
 
Tako je, u ugovoru stoji 30.04. Posto sam imala priliku razgovarati sa investitorom, ispricao mi je da su imali velika kasnjenja i da to ne moze niko da predvidi ali da su pouċeni prethodnim iskustvom i stanjem sada bolje organizovani i da ne ocekuju kasnjenja.
Prosto mi je van pameti da zgrade koje su u ovim radovima se grade jos 6 meseci,ili 2 godine????
Ko bi uistinu nekom zarobio novac na 2 godine??? Mislim ne znam kako je to sa kreditnim kupcima ali mi smo sve platili kao i garazu. Kupili smo do sada 4 stana ( jedan od njih novogradnja) dakle ovo je 5 i nikad nisu bili nikakvi problemi , cak sta vise vise je problema u starim zgradama gde sve odlazi i sve moras sam jer ljudi nisu slozni, ali ovakve najave kasnjenja koje se ovde pisu nikada nisam cula.
Isto tako ovde neki ljudi koji niti nisu kupili stanove pisu o nekom kvalitetu?????

Za cenu koja je placena , smatram da je sve vrlo dobro, i to gledajuci iz ugla iskustva sa stanovima nove i stare gradnje.
I na kraju moram da pohvalim i ceo tim Sunnyvilla...svi su nas maksimalno ispostovali, bili ljubazni,i za ovaj kompleks imam samo reci hvale!

Mnogo sam srecna sto cemo tu ziveti bar neko vreme😉
Izvinjavam se ali u kojoj ste to zgradi kupili stan u Sunnyvilu a da nije kasnila? Zivo me zanima.
ne kod njih, drugi investitor u Ul. Kraljice Natalije - novogradnja- centar Bgd jedina nova zgrada. Malo sam nejasno napisala.
 
Mi smo kes kupci te je stan placen,otkazivanje stana ne postoji kao opcija, drugo stvarno u ovoj fazi ne verujem i ne mislim da ce se kasniti 6 meseci. Vi, mozda imate takvo iskustvo i zao mi je zbog toga. Ali najvaznije je da ste Vi zakljucili kako ste Vi punoooo vise iskusni. 🥰 simpaticno.
Tako je, u ugovoru stoji 30.04. Posto sam imala priliku razgovarati sa investitorom, ispricao mi je da su imali velika kasnjenja i da to ne moze niko da predvidi ali da su pouċeni prethodnim iskustvom i stanjem sada bolje organizovani i da ne ocekuju kasnjenja.
Prosto mi je van pameti da zgrade koje su u ovim radovima se grade jos 6 meseci,ili 2 godine????
Ko bi uistinu nekom zarobio novac na 2 godine??? Mislim ne znam kako je to sa kreditnim kupcima ali mi smo sve platili kao i garazu. Kupili smo do sada 4 stana ( jedan od njih novogradnja) dakle ovo je 5 i nikad nisu bili nikakvi problemi , cak sta vise vise je problema u starim zgradama gde sve odlazi i sve moras sam jer ljudi nisu slozni, ali ovakve najave kasnjenja koje se ovde pisu nikada nisam cula.
Isto tako ovde neki ljudi koji niti nisu kupili stanove pisu o nekom kvalitetu?????

Za cenu koja je placena , smatram da je sve vrlo dobro, i to gledajuci iz ugla iskustva sa stanovima nove i stare gradnje.
I na kraju moram da pohvalim i ceo tim Sunnyvilla...svi su nas maksimalno ispostovali, bili ljubazni,i za ovaj kompleks imam samo reci hvale!
Zaista ništa zlonamerno nisam mislio. Dosta ljudi se opeklo na rokove i imali su problem. Ako Vama ne znači moj komentar, možda će nekom drugom značiti. Pratim izgradnju naselja od početka, 5+ godina. Ne postoji nijedna zgrada koja nije kasnila i nije imala problem. Vrlo česta je pojava da se stigne na 80-90%, pa stoji 6 meseci. U Premiumu 2 postoje gomila primera gde se ništa nije radilo 6+ meseci. Ni milimetar. Nije njima cilj da zarobe novac ili da odlažu useljenje, jednostavno nema radne snage, admninistracija je spora, a sve što nije do investitora traje u nedogled. To što vam je investitor rekao je isto rekao i nama za Premium 1, skoro od reči do reči. Opet se ograđujem, možda ste kupili stan kasnije, ovde već postoji ulica, lepo je vreme, sve to može da pogura radove. Zaista želim da se što pre uselite, jer će onda ranije krenuti nove zgrade, pa ćemo kraće živeti u prašini.

Investitori i ekipa su ultra ljubazni dok ne potpišete i platite. Posle toga ste na ignore listi.

Nego, kupili ste peti stan, a niste došli do informacije da nijedna jedina zgrada u Sunnyville-u nije uknjižena? Neko sa tolikim iskustvom bi trebalo vrlo brzo da dođe do te informacije. Da ne bude da na kraju Vi imate zarobljen novac.

I na kraju, milsim da niko ne treba da odustane zbog rokova ili kvaliteta (koji nije loš) ili lokacije (takođe sasvim pristojna). Za mene je jedini problem ta uknjižba koja je na dugom štapu i deluje neizvesno.
 
Zbog čega uknjižba deluje neizvesno? Razlog neuknjižbe je investitor ili administracija (Grad Beograd)? Mene te stvari interesuju.

Moje iskustvo: apropo investitora i zaposlenih u Sanivil d.o.o. i pre i nakon potpisivanja korektna komunikacija, nije ni neki gornji nivo, a nije ni loše.

Pozdrav,
 
Zbog čega uknjižba deluje neizvesno? Razlog neuknjižbe je investitor ili administracija (Grad Beograd)? Mene te stvari interesuju.

Moje iskustvo: apropo investitora i zaposlenih u Sanivil d.o.o. i pre i nakon potpisivanja korektna komunikacija, nije ni neki gornji nivo, a nije ni loše.

Pozdrav,
One gore 4 najstarije zgrade su imale problem sa protivpožarnom zaštitom. Odbijali su ih mnogo puta, pa su valjda to ispravljali. I dalje ništa. Investitor ima želju da uknjiži, ali za sada ne uspeva (bar koliko ja znam, ljudi su prestali da pišu na temi). Za Premium 1 i 2 kažu da su rađeni po svežijim propisima i da neće biti problema. Ali im ja lićno ništa ne verujem. Krivili su istinu mnogo puta, pa nam samo ostaje da vidimo da li će ovo ispoštovati i uknjižiti zgrade. Ako se ne uknjiži za vreme trajanje građevinske dozvole, onda mora kroz postupak legalizacije (neka me neko ispravi ako nisam u pravu).

Odnos investitora je od predivnog do prilično lošeg. Zavisi gde se nalazite u procesu kupovine, koliko insistirate na nekim stvarima (koje su sami obećali), a malo i od stava kupca. Pošto imamo grupu sa mnogo članova, na razna iskustva sam nailazio.

Nije njima lako, ali to nas ne bi trebalo da zanima.
 
Informacije direktno od kupca dva stana u Premium 1, po ugovoru rok bio jun 2021., kasnilo se tacno godinu dana, primopredaja bila u junu 2022., bez struje, od avgusta krece neko minimalno normalno koriscenje nekretnine, bez lifta, grejanja (uvedeno mesec dana posle pocetka grejne sezone), garaze, sanducica, ograde i stakala na stepenistu, gromobrana i jos gomile stvari, prakticno useljenje je bilo na silu. Druge faze su jos vise zaglavile, njih su npr. useljavali i bez metalnih ograda na stepenicama. Sve se to posle sredjivalo u hodu posle. Sami stanovi su dobri i verujem da cete biti zadovoljni kupovinom, ovo je neko moje licno zapazanje i misljenje. Ovakve sam komentare barem sto se tice gradjevinskih radova dobijao i od mojih majstora koji su radili po stanu.

Premium 2 ista prica, veliko kasnjenje neki ljudi su se useljavali na insistiranje dok su radovi jos u toku, a i dalje su.

Za nove zgrade iznad P1 rokove bi isto uzeo s rezervom jer su nasi stanovi bili gotovi i nismo ni sami sigurni sta se cekalo vise od 6 meseci da bi usli u iste.

Naselje je ogromno i sumnjam da ce biti problema sa uknjizbom, koliko sam cuo svi poslovi u vezi naselja se rade direktno sa gradom, a ne sa opstinom zbog velicine naselja. Sumnjam da ce neko da ostavi vise od 1000 porodica sa takvim problemima.

Sto se investitora tice, dok se ugovara sve je super, posle sve to ide nizbrdo, krece izbegavanje kontakta, za penale ako ste imali srecu da ih uneste u ugovor morate da ih zovete svaki dan da bi platili ili da saljete advokata. Kontakt sa izvodjacem je daleko bolji i ljudi su zaista azurni i sve nedostatke su ispravljali i dolazili brzo svaki put. Opet kazem, barem u nasem slucaju mi smo zadovoljni kupovinom iako je bilo jako stresno natezati se sa investitorom.
 
Već sam pominjao iskustvo kolege, jedan od Premiuma gde je kupio bilo je veliko kašnjenje, i imao je problem sa naplatom penala. Prihvatili su plaćanje tek pošto je slao opomenu pred utuženje. Uselio se u stan pre nego što je zgrada zvanično gotova (investitor iz nekog razloga pristaje na ovo, valjda da smanji bes kupaca koji čekaju). Koliko razumem, još uvek ništa ne može da se uknjiži i ne zna se kad će moći.
 
Vrh