Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Bili smo oko NG do rodjaka koji je uzeo stan u ovom naselju - ja sam prijatno iznenadjen kako ono izgleda. Al se izgradilo :D Bio sam uvece, kada je pola Bg-a vec bilo van Bg-a :D pa nismo naleteli na guzve, niti sam imao vremena da primetim neke anomalije (bili smo na veceru zbog useljenja), ali lepo izgleda. Odusevio sam se jer su otvorili i prodavnice, apoteku, ima i kafic koliko sam video i restoran... Nije lose, nije lose generalno
 
Bili smo oko NG do rodjaka koji je uzeo stan u ovom naselju - ja sam prijatno iznenadjen kako ono izgleda. Al se izgradilo :D Bio sam uvece, kada je pola Bg-a vec bilo van Bg-a :D pa nismo naleteli na guzve, niti sam imao vremena da primetim neke anomalije (bili smo na veceru zbog useljenja), ali lepo izgleda. Odusevio sam se jer su otvorili i prodavnice, apoteku, ima i kafic koliko sam video i restoran... Nije lose, nije lose generalno
Shta kazu za napustene pse, da li ih ima i dalje mnogo po kraju? Ima li mesta za parkiranje? Kako je sredjen prostor medju zgradama i uopste ta neposredna okolina, tamo gde je zavrsena gradnja?
 
Ako procitas poruku detaljnije, odmah sam se ogradio da je to bilo u periodu Bozicnih pranika kada je sve bilo mirno i bilo je vece. Ono sto sam ja video je bilo sasvim okej. Veruj mi da je kod mene na Kanarevom brdu dosta losija situacija.
Ovo ima potencijala da se razvije u poprilicno dobru mikro lokaciju + ako rese te u nehigijenskom naselju (najveci problem) stvarno je lep deo periferije grada za zivot
 
Ovo ima potencijala da se razvije u poprilicno dobru mikro lokaciju + ako rese te u nehigijenskom naselju (najveci problem) stvarno je lep deo periferije grada za zivot
Dodao bih samo i ako se buduća naselja/stambene zgrade budu gradila u fazonu Sunnyville-a (moderno, pristojno, pristupačno - ali ne jeftino i ružno) to je onda dugoročna šansa da taj kraj mikrolokacijski bude kako treba.

Bitno je samo ne slediti primere Karabrume i Mirijeva i "novogradnji" gde je svaka zgrada drugačija, sa drugačijom spratnosti, boje fasada, izgrađene po koje kakvim udžericama, gore nego po onim Grčkim gudurama.

Po meni treba motivisati investitore koji su se već pokazali u gradu da prave ozbiljnu novogradnju da neko sledeći projekat, bilo stambeni bilo poslovni krenu da grade u ovim delovima grada.

Zamisli naselje poput West 65, A bloka, Novog Dorćola, uz to sa kvalitetnom uličnom infrastrukturom negde između Višnjičke Banje, Karaburme i Mirijeva. To bi bio pun pogodatak. Dakle potrebno je motivisati investitore poput Deke, PSP Farmana, Merina i sl. da takve stambene komplekse grade u naseljima tipa Karaburma i Mirijevo jer će to povući jednostavno celo naselje, usudio bih se reći, i ceo taj deo grada napred.

Sunnyville je odličan primer. Odličan je primer i naselje iznad Big centra. Samo što je bitno nastaviti izgradnju u tom smeru.

A ne u smeru kao što je mučena Oaza u Mirijevu koja je najavljivana kao navodno najbolji stambeni kompleks u Mirijevu, a kada sam otišao u goste tamo, ja razlike između Oaze i drugih novijih zgrada u Mirijevu i Karaburmi nisam video.

Kod Sunnyville-a (govorim o premium zgradama) je s druge strane apsolutno evidentno da se ističe u svakom pogledu u odnosu na okruženje
 
Da da, videh da si bio za praznike, pitala sam vise zbog nekog njihovog utiska kakva je situacija po pitanju parkinga. Slazem se za ovo ostalo, veza sa centrom je losa ali realno mora neki kompromis da se napravi.
 
Da da, videh da si bio za praznike, pitala sam vise zbog nekog njihovog utiska kakva je situacija po pitanju parkinga. Slazem se za ovo ostalo, veza sa centrom je losa ali realno mora neki kompromis da se napravi.
Pa pazi oni su zadovoljni. Naravno ima dosta mana, ali oboje voze i uzeli su garazu + parking mesto (parking mesto su valjda dobili gratis, koliko sam ih razumeo). Od skoro su tu, kazu da im je mnogo bolje nego na Mirijevu i da je guzva ka gradu prihvatljivija (oni su bili Mirijevo III/IV), ali da su i svesni svih nedostataka. Objasnili su mi da ima tu negde, u blizini i vrtic gde su uspeli da ubace dete, dok su starije dete prebacili u osnovnu tu u Visnjickoj Banji i nije im lose...
Ako su normalni ljudi u tim zgradama, verujem da ima lepu buducnost

edit: Zaboravih da napomenem da su spomenuli da su imali dosta zezanja oko komunikacije sa Sunnyville ekipom - ne znam detalje, ali rekose bas da su pogubili zivce i da su se igrali gluvih telefona :)
 
Poslednja izmena:
Postovani, da li ima neko iz P zgrade ili viber grupa , u procesu sam kupovine stana pa pre nego sto potpisemo predugovor imam nekih pitanja - ako neko ima neka mi pise u privatnu poruku. hvala
 
Postovani,
da ne zna neko od vas da li ima da se izdaje stan, ili izdaje u premijum 1 ili 2, po mogucnosti 47m2?
 
Premium 2 je strasno lose odradjen. Ulazna vrata su sklapali tako da ce ih lako srusiti ko god, a zamazali i ostetili su ih grozno...jezim se od praga na ulaznim vratima. I grozno izgledaju ta vrata. Kvalitet zavrsnih radova je uzasan! Svi se zale.

A ovi sa gradilista samo klimaju glavom i potvrdjuju "pa dobro to je bilo najpovoljnije". Pa cek nisu ljudi to platili. Ko pristane da mu ta grozna ulazna vrata budu ostavljena taj je stvarno pogresio.
 
Bio sam u Premiumu 1 i 2. Nisam primetio nege velike razlike u ulaznim vratima. Ima nekih manjih detalja tipa gornja brava sa unutrasnje strane ima polugicu u dvojci dok u kecu je to donja brava.
U dvojci su mali kljucevi za brave doj u kecu je jedan mali i jedan veliki.
Nisam nesto preterano zagledao oko vrata u dvojci ali mi se cini da su vrata jako slicna, sta konkretno smatrate da je problem kod vrata u dvojci?
 
Premium 2 je strasno lose odradjen.
Treba imati ipak u vidu i cenovnu klasu objekta. Sunnyville je ipak jeftina novogradnja, i koliko god oni nazivali "premium" to je daleko od nekog premiuma što bi bio recimo Novi Dorćol. Obzirom na to ne treba ga porediti niti posmatrati kao premium objekat, i ne treba očekivati premium kvalitet radova.

S druge strane mislim da stanari i te kako mogu biti zadovoljni konceptom naselja, infrastrukturom i sl. jer ako Sunnyville posmatraš i porediš sa novogradnjama na Karaburmi, Mirijevskom bulevaru, u Mirijevu i sl. mislim da su sa kupovinom stana u Sunnyvilleu uboli premiju, jer bi u slučaju pomenutih drugih novogradnji em dobili loš kvalitet, em bitno lošije urbanističko uređenje naselja.

Na kraju krajeva uvek ostaje i opcija prodaje stana u Sunnyvilleu i kupovina manje kvadrature u Novom Dorćolu gde je kvalitet radova i opreme na znatno višem nivou
 
S druge strane mislim da stanari i te kako mogu biti zadovoljni konceptom naselja, infrastrukturom i sl.

Kojom infrastrukturom? Ja sam obišao naselje pre neki dan i tamo su samo zgrade naslagane jedna na drugu do kojih se dolazi jednim jedinim Slanačkim putem u dve trake. Nema škola, vrtića, doma zdravlja, parkova, šetališta, sportskih terena, kafića, restorana. Nema komercijalnih sadržaja. Video sam jednu ili dve prodavnice samo u naselju.

Jeftina novogradnja - da, ali trenutno je status tog projekta: zgrade na poljani i parking svuda. Spavaonica. Za sve moraš u automobil. Jako neprivlačno za život trenutno, uzimajući u obzir i činjenicu da će taj projekat još dugo biti jedno veliko gradilište.
 
Ja kada sam bio kod rodjaka, za praznike, nisam primetio neke velike minuse (ali ko da zagleda kada sam dosao uvece plus na ograniceno vreme). Sad ne znam kako se vode ta zgrada gde je on, koji Premium, ali je zgrada nova, vec ima useljenih - ali sam cuo da ima jos stanova na prodaji u toj zgradi. Materijali su ok skroz, alu stolarija, unutrasnja vrata lepa, tarket, lepo kupatilo sa kvalitetnim sanitarijama, izolacija je kamena vuna, lepo je sredjeno oko zgrade tj to naselje (ali bili praznici, pa nigde nikog :D )
 
Nema škola, vrtića, doma zdravlja, parkova, šetališta, sportskih terena, kafića, restorana. Nema komercijalnih sadržaja. Video sam jednu ili dve prodavnice samo u naselju.
Polako, biće sve to. Samo lagano. I Slanački put će se proširiti, SMP će prolaziti blizu, tako da biće to odlično naselje.
Jeftina novogradnja - da, ali trenutno je status tog projekta: zgrade na poljani i parking svuda. Spavaonica. Za sve moraš u automobil. Jako neprivlačno za život trenutno, uzimajući u obzir i činjenicu da će taj projekat još dugo biti jedno veliko gradilište.
Otiđi u Mirijevo, i kad pogledaš novogradnje i ulice u kojima se nalaze te novogradnje, i uporediš sa Sunnyville-om videćeš očigledne prednosti Sunnyville-a. Ako misliš da bi bilo bilo kupiti stan ovde recimo, onda ne znam šta da kažem: https://maps.app.goo.gl/n8LJBaTwCNfSWzy56
 
Ja kada sam bio kod rodjaka, za praznike, nisam primetio neke velike minuse (ali ko da zagleda kada sam dosao uvece plus na ograniceno vreme). Sad ne znam kako se vode ta zgrada gde je on, koji Premium, ali je zgrada nova, vec ima useljenih - ali sam cuo da ima jos stanova na prodaji u toj zgradi. Materijali su ok skroz, alu stolarija, unutrasnja vrata lepa, tarket, lepo kupatilo sa kvalitetnim sanitarijama, izolacija je kamena vuna, lepo je sredjeno oko zgrade tj to naselje (ali bili praznici, pa nigde nikog :D )

Samo da naglasim, ne komentarišem zgrade. One mi same po sebi dobro izgledaju, i komentari na forumu su pozitivni o kvalitetu izvedbe. Gore sam referisao isključivo na infrastrukturu.
 
Polako, biće sve to. Samo lagano. I Slanački put će se proširiti, SMP će prolaziti blizu, tako da biće to odlično naselje.

Ti si gore napisao kao da infrastruktura postoji već i na to sam odgovarao. Ne sumnjam da će biti bolje, pitanje je kad. Neko kome sve to treba sad verovatno neće moći da čeka 5-10-15 godina da se to naselje razvije.

S druge strane, sam projekat ne predviđa mnogo sadržaja osim stambenih zgrada, tako da neke stvari koje su u startu loše zamišljene neće nikad biti ispravljene.
 
Ti si gore napisao kao da infrastruktura postoji već i na to sam odgovarao. Ne sumnjam da će biti bolje, pitanje je kad. Neko kome sve to treba sad verovatno neće moći da čeka 5-10-15 godina da se to naselje razvije.

S druge strane, sam projekat ne predviđa mnogo sadržaja osim stambenih zgrada, tako da neke stvari koje su u startu loše zamišljene neće nikad biti ispravljene.
Kad odeš u Mirijevo videces koliko si srecan što si u Sunville-u :)
 
Sigurno na sajtu sunnyvillea ima broj telefona i email za ovakva pitanja
I meni je zanimljivo kad ljudi ovakva pitanja postave na forumu, kao da su u pitanju jagode na pijaci, u stilu ako je neko bio jutros na Kaleniću nek javi ima li još jagoda ;)

Ajd ok da neko pita nešto oko radova, ili iskustvo iz prve ruke nekog od stanara, al' to kad neko pita da li je ostalo stanova tačno vidiš da nekog mrzi i slušalicu da podigne i da mu je "lakše" da otkuca na forum pa makar i ne dobio informaciju.
 
I meni je zanimljivo kad ljudi ovakva pitanja postave na forumu, kao da su u pitanju jagode na pijaci, u stilu ako je neko bio jutros na Kaleniću nek javi ima li još jagoda ;)

Ajd ok da neko pita nešto oko radova, ili iskustvo iz prve ruke nekog od stanara, al' to kad neko pita da li je ostalo stanova tačno vidiš da nekog mrzi i slušalicu da podigne i da mu je "lakše" da otkuca na forum pa makar i ne dobio informaciju.

Ma sigurno ga ne mrzi nego nije ni ozbiljno zainteresovan za kupovinu pa pita tek onako.
 
Ne vidim problem da ako neko ima informaciju prosledi. A vi svakako niste u obavezi da odgovorite, ako nemas nista pametno da kazes, produzis dalje. Na kraju, vi zvucite kao likovi sa pijace bez pametnijeg posla.
 
Vrh