Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Za one koji muku muce sa smart bojlerima. Elektricar koji to popravlja po kompleksu vam kaze da je pametnije da to bacite nego da insistirate da vam popravlja iako ste platili. Ta kockica u dozni brljavi na sve moguce nacine i nikako nisu uspeli da nadju razlog. Ukoliko ugradjujete kuhinju obavezno pre montaze proverite sve uticnice ( posebno trofaznu) . Mislim nije nista strasno,uvek ima promasenih stvari, ali tesko je kopati po instalaciji kad se sve namontira.Mozda deluje da su spori u otklanjanju problema ali u stanovima u kojima sam dosad radio radili su solidno brzo. Pukotine na zidovima samo zamazu gletom i to cete sigurno popravljati kasnije opet. Bandaz traku ne stavljaju nigde.
 
Oko 20tak stanova po zgradi, parking mesta u garazi ima 12 u svakoj, ako ne racunamo lamele koje imaju dvoja garazna vrata pa postoji jos 12 mesta napolju, oko 30% lamela.
Ostala mesta su za slobodno parkiranje u kompleksu (ispred garaza) ima ih oko 6 po lameli i jos neka mesta oko internih saobracajnica (zelenila bez), a negde su terase toliko niske da je mesto neupotrebljivo pa su naknadno crtali pune linije :D.

Sve u svemu u naselju nema dovoljno mesta za sve stanare sa vozilima pa parkiraju po ulici i trotoaru, haos generalno. Pored investitora, nisu mi jasni ni stanari koji imaju vozila, a kupuju stan u zgradi bez resenog pitanja gde ce isto ostaviti...
 
Sve u svemu u naselju nema dovoljno mesta za sve stanare sa vozilima pa parkiraju po ulici i trotoaru, haos generalno. Pored investitora, nisu mi jasni ni stanari koji imaju vozila, a kupuju stan u zgradi bez resenog pitanja gde ce isto ostaviti...
Zbog istog problema sam odustao od kupovine stana u Premijumu, pričao sam u maju detaljno kako su se diletantski odnosili prema kupcima..... Parkinga ima dovoljno, kad dođeš da platiš učešće baš i nema.....
 
Oko 20tak stanova po zgradi, parking mesta u garazi ima 12 u svakoj, ako ne racunamo lamele koje imaju dvoja garazna vrata pa postoji jos 12 mesta napolju, oko 30% lamela
Ovo je baš veliki propust iz mog ugla. Mislio sam da je broj garažnih mesta makar jednak broju stanova po zgradi i da postoji 2 podzemna nivoa.

Da li do garaže saobraća lift i da li se zna zbog čega nije izgrađeno više parking mesta u garaži na makar 2 podzemna nivoa što je standard sada za nove zgrade
 
Do garaza ide lift, i jedino lift, stepenica nema.. tako da je malo problem sto se tice izlaska iz garaze i parkiranja kad nema struje.. sve u svemu jako lose osmisljeno.
Naknadno su doradjivali neko rucno otvaranje vrata jer inace ne bi moglo da se izadje ako je pozar.. ali u svakom slucaju ostajete bez vozila ako nestane struja, a niste vec u garazi.
Dodatna mesta u postojecu garazu je nemoguce upakovati, cak i sada mesta na strani na kojoj je lift su uza nego sto bi trebalo... pa dobro obratite paznju na kvadraturu po ugovoru.

Garaza realno i nije podzemna vec vise pola pola zbog nagiba terena (barerm P1)., dva nivoa nema.. verovatno i ne bi moglo da se izvede jer su pravili zasebne garaze po svakoj lameli.

Nije sve tako crno, stanovi su dobro uradjeni, laik sam ali nemam zamerki, nedostaci se brzo sredjuju ako se pojave.. moji majstori koji su radili po stanu su rekli da je sama gradnja odlicna ali sve drugo su bas uradili minimum minimuma.
 
Pozdrav svima,

Da li je neko od forumaša u procesu kupovine stana u lamelama iza P1? Da li se okvirno zna kada je planiran završetak radova?
Vidim da su radovi još delimično u nekoj sivoj fazi (lamela D), a organizovana je prodaja za 6. oktobar, pa ćisto da imam neke okvirne smernice, ukoliko postoje.

Hvala unapred :)

Pogledajte prilog 173460
da li se zida i iza P2
 
Pozdrav svima,

Da li je neko od forumaša u procesu kupovine stana u lamelama iza P1? Da li se okvirno zna kada je planiran završetak radova?
Vidim da su radovi još delimično u nekoj sivoj fazi (lamela D), a organizovana je prodaja za 6. oktobar, pa ćisto da imam neke okvirne smernice, ukoliko postoje.

Hvala unapred :)

Pogledajte prilog 173460
1) Moze li neko da obelezi na ovoj slici oznaka zgrada i lamela .Ovde se samo vidi A,B,C,D .
2) Ima li neko proverene informacije da li ce se po planu zidati sve ove zgrade na slici( npr.ove dve zgrade levo okrenute prem Slanackom putu ) ili neka zgrada otpada
3) da li su jos neke zgrade predvidjeni uz P2 ili,
ispred P1 i P2

Ako neko ima aktuelnu sliku naselja iz pticije perspekive ,bili bi zahvalni da je podelite sa nama


Ima li nekih informacije uvezi prosirenja Slanackog Puta,spajanja sa Mirijevskim putem i mosta na Adi?
 
1694972356426.png



1) Moze li neko da obelezi na ovoj slici oznaka zgrada i lamela .Ovde se samo vidi A,B,C,D .
2) Ima li neko proverene informacije da li ce se po planu zidati sve ove zgrade na slici( npr.ove dve zgrade levo okrenute prem Slanackom putu ) ili neka zgrada otpada
3) da li su jos neke zgrade predvidjeni uz P2 ili,
ispred P1 i P2

Ako neko ima aktuelnu sliku naselja iz pticije perspekive ,bili bi zahvalni da je podelite sa nama


Ima li nekih informacije uvezi prosirenja Slanackog Puta,spajanja sa Mirijevskim putem i mosta na Adi?
 
Zdravo svima!

Primetio sam da se dosta pise o romima koji pale sekundarne sirovine ispod P1 i P2 i siri se garez i dim. Da li neko ima neke informacije da li ce se tu graditi nesto i na taj nacin ih iseliti odatle? I da li se vec radi na tome, jer sam primetio da se Sunnyville puni sve vise i vise i pretpostavljam da se to pitanje mora resiti, zar ne? Znacila bi svaka informacija. Hvala lepo!
 
U urbanističkom planu je da cela strana do Trudbenika bude sagrađena (Višnjičko polje), Slanački put proširen, tako da će biti urbano naselje. Sagradiće se škola, vrtić i ostala gradska insrastruktura... Cigana je bilo i na Bežanijskoj kosi, pa su ih proterali sa livade. Setite se na šta je Karaburma ličila pre Big Fashion-a. Isto je bio problem sa Romima, paljenjem itd.
Vazduh jeste veliki problem i mislim da će to morati uskoro da se reši.
 
Pored toga što se spaljuju kablovi u Malom Leskovcu, ono što su sad počeli da rade je spaljivanje guma odmah ispred naselja, čisto kao neki vid osvete zbog prijavljivanja spaljivanja kablova... uzas. Ceo taj deo je u problemu, a na opstinskom nivou se nista ne preduzima kao ni na gradskom. Sve im je dozvoljeno.
 
Pored toga što se spaljuju kablovi u Malom Leskovcu, ono što su sad počeli da rade je spaljivanje guma odmah ispred naselja, čisto kao neki vid osvete zbog prijavljivanja spaljivanja kablova... uzas. Ceo taj deo je u problemu, a na opstinskom nivou se nista ne preduzima kao ni na gradskom. Sve im je dozvoljeno.
Ljudi, sve se to da rešiti, ne može nekolicina da ugnjetava većinu.... Na žalost, bili su tu pre svih nas koji ćemo se tu useliti, ali ukoliko niko ne preduzme ništa od strane gradskih institucija, neko će morati...
 
Malo obavestenje, pa prenesite na telegramu . Od juce u premijumu 2 haraju majstori lopovi. Ja radim namestaj i iz stana koji radim juce ili jutros su mi ukrali alat i nesto materjala . Izvrsena je primopredaja stana i jedan kljuc je ostao da majstori poprave ono sto fali. Molerima su dali kljuceve svih stanova i oni su ladno usli, otkljucali i odneli sta im se dopalo i ponovo zakljucali. Inace u tom stanu nije ni trebalo da ulazi moler jer taj prigovor nisu ni imali. U druge stanove su ulazili i kad bi zatekli nekog izgovor je bio da probaju kljuceve. Dakle ako ste uradili primopredaju onda insistirajte da niko ne ulazi u stan bez vaseg prisustva. I neproverena informacija da postoji lazni majstor za namestaj po meri. U jednom stanu pre oko dva meseca vlasnik je ugovorio namestaj i unapred dao na ruke milion za materijal a do danas nema ni majstora ni materjala. Ne javlja se i mislim da je prijavio policiji. Napominjem da je ovo neprovereno . Bio sam prisutan kad je taj lik dolazio i ugovarao posao a ostatak price je iz druge ruke. Radim svaki dan u kompleksu i nikad tog majstora nisam vise video a cudno je da je dosao taksijem kad je ugovarao posao. Mislim, malo je verovatno da ce se opet pojaviti u kompleksu ,ali pazite.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko hocete komsijski prenesite na grupi gde nemam pristup. Nema razloga da vas majstori deru sa cenom. Usao sam danas u stan da dopravim kuhinju koju je neko iz unutrasnjosti radio.Preplaceno i lose uradjeno. Medijapan koji je 3500 prikazan kao 5500 din a stavljena iverica od 1800 din. Eektricar za led i povezivanje uredjaja uzo 3 puta veci iznos.Postavljane garnisli 20.000 din. Povezivanje sporeta 12.000. Montiranje nosaca za tv 6.000. Ljudi, lepo je sto imate pare ali to je papreno skupo. Ako vam nije hitno radim sve po 3-4 puta jeftinije. Radim sve, namestaj,rasvetu,belu tehniku, povezivanje,montazu,transport, popravke,prepravke,dorade....
 
Da li neko zna kolika je sada cena kvadrata u lamelama koje se trenutno prodaju iznad Premium 1?
 
Poslednja izmena:
Kada je realno očekivati upotrebnu dozvolu za E zgradu? Da li postoji neka prepreka, video sam na APR-u da je prijava završetka objekta u knostrutivnom smislu odbačena ( BR PREDMETA: ROP-BGDU-10349-CBI-29/2023) ali ne znam iz kojih razloga, i kako bih to mogao da proverim. Koliko ovo utiče na dobijanje upotrebne dozvole i da li postoji još prepreka?
 
Ukoliko ti treba za plocice u kuhinji, besplatno ugradjujem kad radim kuhinju
 
Vrh