Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ja sam odrastao u jednom od takvih solitera na labudovom brdu, izmedju svakog od njih je bio jako veliki plato, u okviru kompleksa planski su izgradjeni:dom zdravlja, simpo salon namestaja, pekabeta supermarket... u centru naselja je osnovna skola/gimnazija/muzicka skola sa svojom salom za fiskulturu, fudbalskim terenom, 4koša i gomilom zelenila, prekoputa skole je vrtić sa jaslicama sa velikim parkom.. oko celog naselja je setaliste sa drvoredom, izmedju klastera zgrada ukupno 4parka, i dva reda parkinga koji manje vise i danas pokrivaju potrebe stanara. To je jugovicki planski projekat naselja za nizu/srednju klasu 15km od centra grada, o ceraku necu ni trositi reci.. tako da pakujte kofere hongkong stize u vas grad :)
 
Ja sam odrastao u jednom od takvih solitera na labudovom brdu, izmedju svakog od njih je bio jako veliki plato, u okviru kompleksa planski su izgradjeni:dom zdravlja, simpo salon namestaja, pekabeta supermarket... u centru naselja je osnovna skola/gimnazija/muzicka skola sa svojom salom za fiskulturu, fudbalskim terenom, 4koša i gomilom zelenila, prekoputa skole je vrtić sa jaslicama sa velikim parkom.. oko celog naselja je setaliste sa drvoredom, izmedju klastera zgrada ukupno 4parka, i dva reda parkinga koji manje vise i danas pokrivaju potrebe stanara. To je jugovicki planski projekat naselja za nizu/srednju klasu 15km od centra grada, o ceraku necu ni trositi reci.. tako da pakujte kofere hongkong stize u vas grad :)
To je lepo naselje, slažem se. Ali nisu sva naselja bila takva naročito u manjim gradovima
 
Nisu, ali dovoljno ih je izgradjeno da sluze kao primer sta je to urbanizam i kako covek treba da stanuje.. umesto da usavrsimo model ili bar da se izborimo za dostojanstvo i taj minimum koji nam je ostavljen, mi smo kao nacija izabrali beton, guzve, nadogradnje, divljastvo..
Ali tema zalazi u sociologiji, psihologiju mase i politiku.. nije za ovu raspravu.
Vratio bi se nasem vrlom investitoru i svemu sto nije ispostovao
 
Pozdrav,

I mene isto to zanima, kašnjenje godinu ipo dana i jos uvek bez ikakvog datuma kada ce biti useljenje.

Navodno čeka se struja, mada ta ista prica je vec par meseci...

Ne znam tačan razlog ovog kašnjenja. Razmišljam da pokrenem tužbu zbog nepoštovanja rokova iz ugovora.
И ја чекам...Ламела Ц
 
Drugari, da li neko zna od vas, bankari mi kažu jedno agencije drugo, da li je moguće uzeti stan na kredit od osobe koja je kupila stan u zgradi premium i u zgradama privatnika (pored energoprojekta)? Stanovi su već i operemjeni?
 
Hvala na odgovoru, bas si me obradovao. Jer sam mislio da više ne mogu da kupim tu stan po recima pojedinih agencija koje kažu da samo može keš kupac.
 
Zato što imaju građevinsku dozvolu, što znači da se vodi da su u izgradnji još uvek, pa ni ne mogu imati upotrebnu dozvolu.
Uostalom, moj slučaj je dokaz da može. 😁
 
Stan u izgradnji sa gradjevinskom se moze prometovati samo ako je prodavac investitor. Ako je prodat fizickom licu ide raskid ugovora pa investitor ponovo sklapa ugovor sa novim kupcem.
 
Nije baš tako. Doduše, ja nisam kupio od fizičkog lica, nego od jedne firme.
 
Ono sto znam iz mog primera za stan koji je dole u Mirjevskom bulevaru. Stan je bio zavrsen i useljen. Vlasnik je bila firma, podizvodjac. Oni su prodavali iako nije uknjizen ali samo za kes. Kredit je mogao ukoliko raskinu ugovor i stan vrate na investitora. Isti slucaj je bio i sa woodstarom ali tu je podizvodjac prodavao stan i za kes ili kredit ali se ugovor sklapao sa Galensom. Promet neuknjizenih stanova je u sustini zabranjen i svodi se na pravno rizicnu kupovinu. Kupovina od fizickog lica stana u izgradnji, neuknjizenog je koliko ja znam nemoguca za kredit a za kes se svodi na " majke mi..."
Ako vec kupujes na kredit onda ti je nebitno nase pametovanje jer ti banka ulazi samo u pravno valjane odnose vlasnistva. A i notar ce ti ukazati sta valja .
 
Дајте неко ко је млађи, да направи на Инстаграму профил. Тамо то види неупоредиво више људе...Инвеститор ће ваљда, да се тргне
 
Ukoliko mislis na dve zgrade sa leve strane Slanackog puta tu mnogo ne valja sa papirima. Prva se prodaje samo za kes na predugovor sa 40% cene i ima struju a druga vec 2 godine je bez papira i struje. Ni suinvestitor nezna kako da izvuce pare.
 
A sta je sa Premiumom? Vidim zgrada je ucrtana u katastru, sa sve stanovima. Ali vidim u CEOPu da je opet pokrenut postupak lokacijskih uslova. Svi pričaju da će uskoro uknjizenje iako je odavno krenulo useljenje.
 
Ja sam pogresno shvatio tvoje pitanje. Neznam sve detalje oko kompleksa jer sam odmah odustao kad sam video nacrt ugovora a nisu hteli ni da pregovaramo oko bilo kakvih izmena i garancija. Pitaj druge koji su u postupku i informisani su .
 
Pitanje za Premium stanare, da li vam isplaćeni penali? Da li ste morali da 'pretite' tužbom ili su vam redovno plaćali? Kakva su vam iskustva?
Hvala
 
Ima li neko informaciju kad je primopredaja ključeva u Premijum 1,faza 4
 
Vrh