Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Od 700+ postova na ovoj temi, verovatno je više od 50% vezano za kašnjenje radova na ulici i kašnjenja useljenja. Baš loš marketing EP i drugog investitora. Konstruktivne razmene informacija gotovo i da nema.
Sa te strane posmatrano, sigurno jedan od lošijih projekata trenutno u gradu.
 
Bubili":3ahdf2xx je napisao(la):
U petak dobijamo ključeve, EP je podneo zahtev da se grejanje pojača na 50%. KONAČNO

Možete li da pojasnite šta ovo znači? Do sada su pustili jedva malo grejanja, čisto da vam pokažu da radi?
 
Do sada je grejanje u EP zgradama bilo 30%, mislim da je to u pitanju probno, pre mesec dana je u našem stanu sa tim kapacitetom bilo 12 stepeni. Pošto je EP dozvolio da se useljavamo pre upotrebe dozvole, obećali su pojačanje grejanja, ako sam dobro razumela o njihovom trošku
 
Bubili":9hvfa91k je napisao(la):
Do sada je grejanje u EP zgradama bilo 30%, mislim da je to u pitanju probno, pre mesec dana je u našem stanu sa tim kapacitetom bilo 12 stepeni. Pošto je EP dozvolio da se useljavamo pre upotrebe dozvole, obećali su pojačanje grejanja, ako sam dobro razumela o njihovom trošku

Ok, to je korektno od njih, s obzirom na to da ne plaćaju penale.
 
Преокрет,преокрета ! После задњег разговора код приватника,уз велику љубазност са њихове стране,пао је договор,на обострано задоцољство и дозвола да у понедељак могу слободно да се уселим и да ће све бити о.к и на време и да ће максимално помоћи,ако нешто буде требало и да ћемо све моћи да завршимо око пријављивања. Значи хвала Господу Богу-У ПОНЕДЕЉАК КОНАЧНО УСЕЉЕЊЕ!!!
 
BobLat":1dr7z6ba je napisao(la):
Преокрет,преокрета ! После задњег разговора код приватника,уз велику љубазност са њихове стране,пао је договор,на обострано задоцољство и дозвола да у понедељак могу слободно да се уселим и да ће све бити о.к и на време и да ће максимално помоћи,ако нешто буде требало и да ћемо све моћи да завршимо око пријављивања. Значи хвала Господу Богу-У ПОНЕДЕЉАК КОНАЧНО УСЕЉЕЊЕ!!!

Svaka cast majstore! Valjda ćemo i mi skoro :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
BobLat":mewkslz1 je napisao(la):
Преокрет,преокрета ! После задњег разговора код приватника,уз велику љубазност са њихове стране,пао је договор,на обострано задоцољство и дозвола да у понедељак могу слободно да се уселим и да ће све бити о.к и на време и да ће максимално помоћи,ако нешто буде требало и да ћемо све моћи да завршимо око пријављивања. Значи хвала Господу Богу-У ПОНЕДЕЉАК КОНАЧНО УСЕЉЕЊЕ!!!

Verujem da si za kratko vreme postao miljenik foruma. Od melanholije, do euforije. :) Čestitam ti, kao prvom ko će da se useli u našu zgradu. Ujedno si naš predstavnik na terenu, da nam prenosiš informacije o toku završetka radova narednih dana. Srećno!
 
Ljudi, meni sad nije jasno da li onda svi mogu od ponedeljka. Nama je stan nam je gotov mozda jos par sitnica. Ima dosta stanova koji su spremni. Da li oni do ponedeljka pustaju i struju i vodu?
 
:lol: Људи , па рекли су ми они сами да могу да се уселим, неће ваљда да ме пусте да живим без струје,воде ,бојлера....нисам баш толики дивљак.
 
Pa ocigledno da postoji razlika u stepenu zavrsenosti. Jasno da ti ulazis sa strujom i vodom. Ja se samo pitam da li to vazi i za ostale stanove koji su spremni. Idem sutra pa cemo videti..
 
Не знам ко даде ове енглеске називе насељима у Београду-Белвил,Санвил...помислиће неко да живимо на Тенерифима.Треба вратити домаћи назив за насеље-Лешће ! Аутобус 25 Кумодраж 2 - Лешће 2 ,баш се слаже.Онда би нас остали београђани у жаргону називали-повампирени !
 
Da, Lesce 2. U startu 20% niza cena kvadrata (ne zbog "domaceg" imena, tu se slazem, nego zbog asocijacije na groblje)
 
I na kraju koji je razlog kašnjenja ?
Ne bih voleo da isto prođem? Mislim da će sa sledećim zgradama brže ići ako ne Mirjevo je puno stanova pa i Banjica ?

Trenutno su mi opcije: SannyVille moj favorit ali postoje i zgrade u Mirjevu tj Mirjevski konaci, deo na karaburmi kod M. Bulevara, Zemun kapije ali ako bude opcija sa uvaljivanjem garažnog mesta definitivno otpada i Paunov breg, jeste dalje ali je full?

Videćemo do juna, bože zdravlje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520991#p520991:fz1uede2 je napisao(la):
Nsboom » Čet Mar 01, 2018 1:40 pm[/url]":fz1uede2]I na kraju koji je razlog kašnjenja ?
Ne bih voleo da isto prođem? Mislim da će sa sledećim zgradama brže ići ako ne Mirjevo je puno stanova pa i Banjica ?

Trenutno su mi opcije: SannyVille moj favorit ali postoje i zgrade u Mirjevu tj Mirjevski konaci, deo na karaburmi kod M. Bulevara, Zemun kapije ali ako bude opcija sa uvaljivanjem garažnog mesta definitivno otpada i Paunov breg, jeste dalje ali je full?

Videćemo do juna, bože zdravlje.

Evo, odgovoriću ti ja, iz mog iskustva. Gledajući lokacije i cene, i ja sam prvo naleteo na neke zgrade u Mirijevu, ali ne u tom delu koji ti pominješ, već onaj urbaniji, kod pijace i Doma zdravlja, ali je ipak Višnjica lepša i mirnija. Lokacije kao što su Zemun i slično, nisu mi bile dostupne, jer su neuporedivo skuplje. Za stan od 65 kvadrata, koji sam uzeo u Sunnyville, u Zemunu ne bih mogao da kupim veći od 40-ak. Otprilike prostorija i po više. Pričam isključivo o novogradnji. Što se tiče cena u Mirijevu i ovde, ja sam dobio mnogo povoljniju cenu u Sunnyville, doduše, stan sam kaparisao u julu, kada je zgrada izgledala neprepoznatljivo u odnosu na ovu fazu. Pretpostavljam da bi sada mogao da vidiš kako izgleda neki od naših stanova, pa na osnovu njega da eventualno potražiš nešto tako u njihovoj drugoj zgradi. Taj deo Mirijeva koji pominješ, doduše, meni je to više Karaburma, je ubedljivo najružniji, da ne kažem cigan-mala (izvinjavam se na političkoj nekorektnosti). Tamo su stanovi veoma povoljni (čini mi se oko 800e m2), ali zna se i zašto. Prijateljski savetujem da izbegneš. E, sad, na tvoje pitanje zašto se ovde kasni sa radovima, pretpostavljam da samo investitor može da ti odgovori. I ja sam na granici strpljenja, ali mislim da će u martu stvarno sve da završe. Krajnje je vreme. Realno je očekivati da će ostale zgrade da budu brže završene, jer je valjda naučeno nešto dok se gradila (i kasnila) prva, a i tu su i struja i voda i grejanje i asfalt na izvol'te. U svakom slučaju, dobro razmisli i srećna kupovina! Ako se odlučiš da budeš komšija, dobrodošao! :wink:
 
Držim palčeve svima vama za useljenje. Mogu li slike praznih i gotovih stanova pre nego što krenete da unosite stvari da vidimo kako je to ispalo na kraju? I pogled prema Dunavu bi bio idealan. Hvala.
 
:sesir:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521008#p521008:aql90peu je napisao(la):
Nsboom » Čet Mar 01, 2018 3:26 pm[/url]":aql90peu]Hvala, najlepše :)
Несбум-И ја се слажем са комшијом у потпуности,Мислим да нећеш погрешити ако изабереш стан у другој згради,Ипак ти је Лешће нај ближе.За те паре можеш да купиш у Медаковићу,Миљаковцу,Видиковцу...Замисли колико њима треба до Трга Републике !Док у шпицевима,треба да прођу,Аутокоманду,Славију,или Баново Брдо,па кркљанац код сајма и мостарске пеље ,а ти си за 5 мин. у Деспота Стсфана.Tу мало почиње саобраћај,али ти си фактички већ код трга.Плус,локација ни једна не може да се пореди са овом.Сланачка Џада,треба да сепрошири са још неком траком и да се завршава са мостом преко Дунава и везом са панчевачким путем.Ада Хуја у близини треба да се претвори у другу Аду Ц иганлију ! Имаћеш све близу,школу,обданиште,пијацу,продавнице,пошту и доста зеленила за шетњу.Погледај спот.Ако не можеш са прозора,онда изађеш напоље,седнеш на клупу ,а поглед пуца на Дунав од Вишњице до Земуна.Соба са погледом на море се увек више плаћа.Данас,сутра,кад буде више саобраћаја у околини,теби то неће сметати,јер овде највише струји ваздух у Београду и лети је најпријатније.Питај староседеоце,лети уопште нема комараца !Ни један крај не може да се пореди,какве Земунске капије,Вождове капије и Паунов брег.Све даље,погледи лошији,а комарци уједају.ј***ш шетњу по зеленилу,ако се вратиш избоден,као да имаш мале богиње.Плус да знаш Сланачка Џада се никад није заледила,нити је некад била обустава саобраћаја на њој.Чудно,али истинито.Осим мало кошаве зими(добро да прочисти ваздух,а и топлана у близини је са мазута прешла на гас.) никад овде нема неког великог невремена ! Лаети слушаш у граду не погоде,олује,ветар чупао дрвеће,поплаве у центру,а овде,пало неколико капи тек да покупи прашину.И то ти је увек тако,јер сва не погода долази са запада и обрати пажњу,качи увек Жарково,Баново Брдо,Н.Београд,Земун,а до нас на крајњем истоку,се истутњи испада и скроз ослби или је и нема,него само видиш у даљини црне облаке и севање,мислиш није било ништа,кад оно укључиш телевизор аоно...хаос у граду.Једном речју живећеш у ваздушној бањи(Вишчичкој)Што се тиче кашњења,све сам објаснио у неком посту изнад,али то су сада прошла времена и то се неће више дашавати.Нема више чекања,на струју,воду,грејање,прављења улице и тротоара трафо станице,све је готово и још иде топлије време,тако да ће остале зграде за час да се заврше.Не зависе више од државних фирми,које су кочиле радове.АКО САД НИСАМ УСПЕО ДА ТЕ УБЕДИМ ДА ОВДЕ КУПИШ СТАН,онда нека ти је Бог у помоћи.
 
roger34":ajt7br8q je napisao(la):
Da, Lesce 2. U startu 20% niza cena kvadrata (ne zbog "domaceg" imena, tu se slazem, nego zbog asocijacije na groblje)
Proveravao sam, pripada MZ Višnjička banja.
 
Шта је са овима из ЕП зграда,јел се неко уселио данас ? Рекли сте у петак усељење.
 
Marcus Lupus":19giw320 je napisao(la):
Bila je primopredaja, obavljena.
Primopredaja po zakonu i redu, obavlja se posle pozitivnog mišljenja tehničke komisije za prijem objekata krajem meseca Marta.

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Ključevi u rukama, KONAČNO, grejanje zadovoljavajuće, struja, voda,sve je ok, EP je na kraju ispao koliko toliko korektan.
 
Bubili":2x7azg7i je napisao(la):
Ključevi u rukama, KONAČNO, grejanje zadovoljavajuće, struja, voda,sve je ok, EP je na kraju ispao koliko toliko korektan.

Baš lepo. Čestitam. I mi bili danas u našoj zgradi, takodje ima struje, vode i grejanja, a primopredaja nam je petak/subota.
 
Улични баскеташ-Ти си у првој згради код приватника? Укојој си ламели ? Ти се значи усељаваш 9-10,значи ја се ипак први усељавам,ако Бог да у Понедељак.
 
Vrh