Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520127#p520127:383ry9v2 je napisao(la):
Bubili » Pon Feb 26, 2018 6:56 pm[/url]":383ry9v2]Mi uzimamo u stan sledeće nedelje
Ne mogu da verujem da se blizi datum useljenja :kk: Sa srecom. Pa da nam prenesete utiske dok se mi (kupljeni stanovi kod privatnika) ne uselimo :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520129#p520129:2y0qp41p je napisao(la):
Lady S » Pon Feb 26, 2018 6:01 pm[/url]":2y0qp41p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520093#p520093:2y0qp41p je napisao(la):
klm » Pon Feb 26, 2018 5:01 pm[/url]":2y0qp41p]Pušteno je grejanje kod privatnika. Bio sam u zgradi u subotu kada su ozračavali instalacije. Rekli su da će se zgrada grejati nadalje. Za struju su rekli da će biti čim puste grejanje.
Hvala na ovoj informaciji. Reci nam, da li su najzad zavrsili hodnike? Ja sam bila pocetkom feb i tada jos nisu sklonili one kablove, nisu izmalterisali plafon...

Još uvek rade u hodnicima, ali vidi se da privode kraju. Kod privatnika mogu da se unose stvari, a i useljenje može od marta kome je sve gotovo u stanu.
 
На моју примедбу да има доста тога још да се уради,јер је зграда(прва до енергопројектових) још у скелама,због поновног кречења,јер се била испрљала,да каблови вире на све стране,на месту гаража,зврје празне рупе пуне шњунка,песка и џакова цемента,степенице за улаз у зграду нису завршене,тротоари треба да се асвалтирају итд. што је све потребно за тех. пријем и да сам ја скептик по том питању и да нас опет лажу да ће све бити готово до 1марта,мени су рекли да они ни не мисле да то све буде готово до уручивања кључева,већ да чим стигну бојлери,пошто струје,воде и грејања има да нас усељавају,а да ће отало да завршавају после,само ми није знао да каже дали ће успети да обеде тех. пријем у року од месец дана од предај кључева,да не бисмо плаћали казне,које сам чуо да су високе.Још су ми рекли да су из свега овога извукли поуке,као да им је ово прва градња,да су изменили извођаче радова и да су склопили нове уговоре да пенале плаћају ти нови извођачи ако прекрше рок и да су сигурни да ће сад све брже да напредује,што им је посебно важно за наредне зграде,које ће далеко брже да се завршавају и да ће даље скупље да продају квадрате,него што смо ми то платили,јер смо се ми мучили,нервирали и гацали по блату,док ће они да дођу на све готово.
 
Oni bi da nas useljavaju, a oni da sredjuju stepenice, garaze, a mi tu da prolazimo... Bas dobra ideja
 
:) zar vam nisu rekli, to je poklon, na svaki stan po jedan pas.
 
Nadam se da će bata gradonacelnika rešiti problem lutalica.
 
Обилазећи,у више наврата,приметио сам да испред околних зграда има постављених посуда са храном и водом испред улаза.Изгледа да се станари одговорно однодсе према куцама и такве куце не нападају никог,али осете оне који их не воле,шутирају или гађају,па лају на њих.Некад су постојали шинтери,који су хватали псе по улицама дрвеним моткама и жицом и возили у кафилерију преко дунава.Тамо су их убијали и правили сапун од њих,а остатке носили у Зоолошки врт.Сада тога нема више,али људи и даље мисле да то иде тако па зову Зоохигијену,како се то сада зове,да их ослободи луталица.Сада кад их и ухвате,очисте их од парзита, стерилишу,чипују и задрже их недељу дана да се опораве и да их испитају да ли су опасни(нису ако не кидишу на друге псе и ако дозвиле да им пред носом узмеш храну.)Људи таман помисле да су се најзад решили паса,кад они их опет врате одакле су их и узели.Нормално ако се покаже да су опасни тамо их успављују и опет у зооврт. Тако да су они одговорни за све оне које су пустили и већином ти керови носе неке просте огрлице од платна,што је знак да су били хватани.Ако неко поново зове због таквог кера,а нема неки доказ да је пас урадио нешто што не треба ,они ће да дођу,али кад буду дошли и очитају га да је већ био код њих,објасниће вам се ово и рећи да их не зовете више,да не би сте сносили трошкове.
 
:bash: ПРЕОКРЕТ- Ништа од усељења ! Мислио сам ових дана да се сигурно уселим,чим буду могли због кијамета,да ми довезу ствари,мислим на прву зграду до ЕП зграда,али су ме дљнас звали из Санивила доо да не покушавам то ни случајно,јер ће да ми заврну грејање,струју...јер неће они да плаћају за мене.То је зачарани круг.Ја да идем у топлану или ЕДБ,нема шансе,јер нмемо улицу и бр. На крају су ми рекли да дођем сутра по новац,за још месец дана...Уопште не знају да ми кажу докле овако...!!! Само слежу раменима и ваде се да није до њих. Ту ми нешто гадно смрди ! Зашто они не могу да добију улицу и бројеве,као што имају ЕП-зграде. Немају лову или шта ! АГОНИЈА СЕ НАСТАВЉА.... :bash:
 
BobLat":2xvhni5s je napisao(la):
:bash: ПРЕОКРЕТ- Ништа од усељења ! Мислио сам ових дана да се сигурно уселим,чим буду могли због кијамета,да ми довезу ствари,мислим на прву зграду до ЕП зграда,али су ме дљнас звали из Санивила доо да не покушавам то ни случајно,јер ће да ми заврну грејање,струју...јер неће они да плаћају за мене.То је зачарани круг.Ја да идем у топлану или ЕДБ,нема шансе,јер нмемо улицу и бр. На крају су ми рекли да дођем сутра по новац,за још месец дана...Уопште не знају да ми кажу докле овако...!!! Само слежу раменима и ваде се да није до њих. Ту ми нешто гадно смрди ! Зашто они не могу да добију улицу и бројеве,као што имају ЕП-зграде. Немају лову или шта ! АГОНИЈА СЕ НАСТАВЉА.... :bash:
Pakao

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ulica je slanacki put, bar nama tako piše u ugovoru, UZAS, kako se igraju sa tuđim novcem i vremenom
 
I ja sam zainteresovan za stan kod privatnika u prvoj zgradi do EP. Danas sam bio u poreskoj u ul.Ilije Garasanina i pitao vezano za primopredaju, rokove i prekrsajne prijave. Dobio sam informaciju da od dana primopredaje imamo rok od mesec dana da prijavimo stanove, kada sam im rekao da mozda necemo imati naziv ulice do tada, zena mi je rekla da dodjemo kad se steknu uslovi onda npr. u aprilu ali da onda necemo dobiti umanjenje poreza za ovu godinu. Pitao sam je i za prekrsajne prijave rekla je da ne brinem i da se ne izdaju prijave. Bio sam i u poreskom u ul.29 Novembar, tamo su mi rekli da za povracaj PDV-a nema nikakvih problema, da zgrada ne mora da bude uknjizena i da su vec vrsili povracaj za Sunnyville.
 
Neka idu do pola azbuke, kakve veze ima. Čemu zamaranje banalnostima. pored ozbiljnih prroblema.
 
Све је то лепо,али како да се уселиш кад немаш улицу и бр.Са чим да идеш у ЕДБ ,да би ти одблокирали струјомер и почео од нуле да плаћаш струју.На коју адресу да ти стижу рачуни ? Они неће хтети за тебе да плаћају. Већини људи су говорили,да ће се улица звати Нова 7 (не Седма нова),а и у њиховим рекламама тако пише.Ако откуцаш Нова 7 вишњико поље,изађети наше градилиште.То би било само привремено,јер се ради да у току ове године ни једна улица у Београду не сме да буде без имена. Неколико се људи јављло до сад,да ће да се зове Сланачки Пут,што ми је мало не логично. Сад видим да кажете да некима и у уговору тако пише.На ЕП зградама већ су постављени бројеви 80,82...што је онда логички да се бројеви настављају на Сланачку џаду.Нама у Санивилу доо и даље тврде,да ће се звати Нова 7,а у уговору немамо никакав назив.Само број парцеле !?! МА ЛУДА КУЋА.
 
Pretpostavljam da se prijava moze vrsiti na osnovu energetske saglasnosti koju je investitor dobio iz EDB. Oni na osnovu toga vrlo dobro znaju gde se nalazi lokacija, a broj brojila i trenutno stanje ce valjda da pise u zapisniku. Jer ni do sada nije bilo adrese pa su ih nasli da montiraju trafo stanicu. Niko nije rekao da ce prvi racun striktno da bude za prvi mesec, moze da bude akumulativan dok ne legne adresa. Ovo je samo jedno razmisljanje, nisam siguran da tako funkcionise u praksi.
 
:violina: Не зову они мене слчајно да дођем по лову,за још месец дана. Што значи по до садашњем искуству до Априла ништа,а онда ће да буде Април ли ли ли ! Не знам само ко још издаје станове на месец дана ? Доживео сам под старе дане,као рођени Београђанин,да се потуцам и сељакам од немила до недрага и живим од онога што сам понео у пар кеса месецима.Никад до сад нисам становао у туђим становима.Свој стан сам продао и иселио се још 25 Октобра... Ово само може у овој јебеној држави.Платиш све поштено одједном и у готовом,а шта добијаш за узврат...На ивици сам стрпљења. Бојим се да ми супруга не добије шећер од секирације.Стално плаче...не може више да спрема и риба туђе.Жељни свога топлог дома и мира ни криви ни дужни.Усређеној држави,за ово би неко одговарао. Овде си немоћан,ко тужни сирак без иђе икога. Једино неког да хватам за гушу...
 
U petak dobijamo ključeve, EP je podneo zahtev da se grejanje pojača na 50%. KONAČNO
 
Bubili":10v8p54h je napisao(la):
U petak dobijamo ključeve, EP je podneo zahtev da se grejanje pojača na 50%. KONAČNO
Danas je inače rok za primopredaju, četvrti po redu.


Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Da, mi nismo bili u mogućnosti da preuzmemo. Bože zdravlja od ponedeljka polako unosimo stvari.
 
Vrh