Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li premium 1 ili 2 imaju energetske pasose i koju kategoriju?
Energetski pasoš se dobija nakon završenog tehničkog prijema.
Tom prilikom se radi energetska sertifikacija zgrade i određuje energetski razred.
Sve nove zgrade moraju imati najmanje B energetski razred.
Tako da će to kod nas biti slučaj.
 
Energetski pasoš se dobija nakon završenog tehničkog prijema.
Tom prilikom se radi energetska sertifikacija zgrade i određuje energetski razred.
Sve nove zgrade moraju imati najmanje B energetski razred.
Tako da će to kod nas biti slučaj.
Internet sada daje mogucnost lake provere, pa nema potrebe za sirenje dezinformacija. Veci deo Beograda na vodi ima C energetski pasos. Vise o tome mozete i ovde da procitate

 
Energetski pasoš se dobija nakon završenog tehničkog prijema.
Tom prilikom se radi energetska sertifikacija zgrade i određuje energetski razred.
Sve nove zgrade moraju imati najmanje B energetski razred.
Tako da će to kod nas biti slučaj.
Daleko da moraju, mogu i F da imaju.
 
Ne mogu da nadjem na sajtu, moze li neko da mi kaze ili da mi prosledi sliku gde je lamela D1 u bloku 2? Hvala unapred
 
Internet sada daje mogucnost lake provere, pa nema potrebe za sirenje dezinformacija. Veci deo Beograda na vodi ima C energetski pasos. Vise o tome mozete i ovde da procitate

U pravu ste. Izvinjavam se. Najmanje C.
 
Moja neuspela saradnja sa Sanivilom:

U aprilu 2022 sam pokušao da kupim stan u Premijum 2.
-Posle 15 dana pokušavanja da stupimo u kontakt, zakazali su nam sastanak. Imali su u ponudi 2 stana koji nam odgovaraju.
-Tražili smo da kupimo dve garaže ili dva parking mesta. Garaže su bile rasprodate a parking mesto može samo jedno. Ne mogu se kupiti dva mesta jer svakom stanu pripada pravo da ima mogućnost da kupi. Prihvatili smo takvu ponudu za jedan od stanova.
-Već sutra opet nam se niko nije javljao na telefon, tako 4-5 dana da bi na kraju dobili informaciju da je taj stan prodat.
-Zatim su nas zvali ponovo da ga opet ponude jer nisu shvatili "da smo ozbiljni".
-Unajmili smo advokata, došli na lokaciju i doneli nešto novca za učešće. Stigao je predugovor, razmatramo detalje sa agentom oko plaćanja i slučajno kroz priču saznam da su sva parking mesta prodata, pa i to "koje bi pripalo nama". Niko nam to nije naglasio pre dolaska niti pokušao da popriča o drugoj ponudi. Agentica skoro pa ljutito konstatuje da oma još agenata i da ne prodaje samo ona taj stan. Konstatacija od prvog sastanka, da svaki stan ima pravo na jedno mesto više ne važi, mi nismo dobro shvatili, ukupan broj stanova jednak je sa garažama, parkingom ali i ostalim slobodnim mestima koja nisu na prodaju. Advokat je tražio uvid u dokumentaciju objekta da bi utvrdio da li zaista ima dovoljno parking mesta po stanu ili je došlo do kršenja pravila, ali smo odbijeni jer "zalazimo u privatnost kompanije". Odustali smo od kupovine, prvenstveno zbog neozbiljnosti i pristupa prema nama kao klijentima.
-Ispraćeni smo uz žaljenje ali da jedna porodica isto želi taj stan i samo čeka da mi izađemo. (u fazonu ima ko oće)


Par dana kasnije nalazim stanove sa 3 parking mesta kod preprodavaca na oglasima.
 
Pozdrav svima. Zanima me da li je neko uspeo da uknjizi stan na svoje ime u naselju i koliko je vremena do tad proslo od momenta kada ste dobili ključ u ruke? Da li je uopšte izgradjena neka lamela a da nije bilo problema sa upotrebnom dozvolom?
 
Dobar dan, interesuje me da li neko zna šta se dešava sa lamelom D2?
Kada se očekuje useljenje i kako napreduju radovi?
 
5A697B24-1ACD-42F1-8D09-8AC5289676C5.jpeg
 
Moja neuspela saradnja sa Sanivilom:

U aprilu 2022 sam pokušao da kupim stan u Premijum 2.
-Posle 15 dana pokušavanja da stupimo u kontakt, zakazali su nam sastanak. Imali su u ponudi 2 stana koji nam odgovaraju.
-Tražili smo da kupimo dve garaže ili dva parking mesta. Garaže su bile rasprodate a parking mesto može samo jedno. Ne mogu se kupiti dva mesta jer svakom stanu pripada pravo da ima mogućnost da kupi. Prihvatili smo takvu ponudu za jedan od stanova.
-Već sutra opet nam se niko nije javljao na telefon, tako 4-5 dana da bi na kraju dobili informaciju da je taj stan prodat.
-Zatim su nas zvali ponovo da ga opet ponude jer nisu shvatili "da smo ozbiljni".
-Unajmili smo advokata, došli na lokaciju i doneli nešto novca za učešće. Stigao je predugovor, razmatramo detalje sa agentom oko plaćanja i slučajno kroz priču saznam da su sva parking mesta prodata, pa i to "koje bi pripalo nama". Niko nam to nije naglasio pre dolaska niti pokušao da popriča o drugoj ponudi. Agentica skoro pa ljutito konstatuje da oma još agenata i da ne prodaje samo ona taj stan. Konstatacija od prvog sastanka, da svaki stan ima pravo na jedno mesto više ne važi, mi nismo dobro shvatili, ukupan broj stanova jednak je sa garažama, parkingom ali i ostalim slobodnim mestima koja nisu na prodaju. Advokat je tražio uvid u dokumentaciju objekta da bi utvrdio da li zaista ima dovoljno parking mesta po stanu ili je došlo do kršenja pravila, ali smo odbijeni jer "zalazimo u privatnost kompanije". Odustali smo od kupovine, prvenstveno zbog neozbiljnosti i pristupa prema nama kao klijentima.
-Ispraćeni smo uz žaljenje ali da jedna porodica isto želi taj stan i samo čeka da mi izađemo. (u fazonu ima ko oće)


Par dana kasnije nalazim stanove sa 3 parking mesta kod preprodavaca na oglasima.


Ukupan broj stanova nije jednak sa garaznim mestima, evo npr kod nas u lameli, u garazi ima 12 parking mesta, spoljasnji deo tj slobodni cetiri sa zapadne strane i cetiri sa istocne strane. To je dvadeset parking mesta, od toga 12 koji su definisani ugovorom, a ukupno ima preko dvadeset stanova, neki stanovi poseduju po dva vozila, tako da je racunica lako izvodljiva. Ista je situacija i u drugim gradskim opstinama, jednostavno nema dovoljno parking mesta za sve, osim ukoliko nemate vase ugovorom definisano parking mesto i jedno vozilo.
 
U Premium 1, sa gornje strane, otvara se Mozzart bet kladionica.
 
Komsije, ima li neko informaciju sta se desava sa lamelom 1 u Premiumu 2?
I da li znate kako se sada krecu cene parking mesta?
 
Pozdrav,
Da li sve zgrade imaju upotrebnu dozvolu? Da li je neko uspeo da uknjiži stan na svoje ime?
Kakva su vaša iskustva sa kupovinom ovih stanova?
Suprug i ja bismo kupili ovde stan.
 
Moja neuspela saradnja sa Sanivilom:

U aprilu 2022 sam pokušao da kupim stan u Premijum 2.
-Posle 15 dana pokušavanja da stupimo u kontakt, zakazali su nam sastanak. Imali su u ponudi 2 stana koji nam odgovaraju.
-Tražili smo da kupimo dve garaže ili dva parking mesta. Garaže su bile rasprodate a parking mesto može samo jedno. Ne mogu se kupiti dva mesta jer svakom stanu pripada pravo da ima mogućnost da kupi. Prihvatili smo takvu ponudu za jedan od stanova.
-Već sutra opet nam se niko nije javljao na telefon, tako 4-5 dana da bi na kraju dobili informaciju da je taj stan prodat.
-Zatim su nas zvali ponovo da ga opet ponude jer nisu shvatili "da smo ozbiljni".
-Unajmili smo advokata, došli na lokaciju i doneli nešto novca za učešće. Stigao je predugovor, razmatramo detalje sa agentom oko plaćanja i slučajno kroz priču saznam da su sva parking mesta prodata, pa i to "koje bi pripalo nama". Niko nam to nije naglasio pre dolaska niti pokušao da popriča o drugoj ponudi. Agentica skoro pa ljutito konstatuje da oma još agenata i da ne prodaje samo ona taj stan. Konstatacija od prvog sastanka, da svaki stan ima pravo na jedno mesto više ne važi, mi nismo dobro shvatili, ukupan broj stanova jednak je sa garažama, parkingom ali i ostalim slobodnim mestima koja nisu na prodaju. Advokat je tražio uvid u dokumentaciju objekta da bi utvrdio da li zaista ima dovoljno parking mesta po stanu ili je došlo do kršenja pravila, ali smo odbijeni jer "zalazimo u privatnost kompanije". Odustali smo od kupovine, prvenstveno zbog neozbiljnosti i pristupa prema nama kao klijentima.
-Ispraćeni smo uz žaljenje ali da jedna porodica isto želi taj stan i samo čeka da mi izađemo. (u fazonu ima ko oće)


Par dana kasnije nalazim stanove sa 3 parking mesta kod preprodavaca na oglasima.
@joksjoksjoks Evo moje iskustvo par postova pre
 
Komsije, ima li neko informaciju sta se desava sa lamelom 1 u Premiumu 2?
I da li znate kako se sada krecu cene parking mesta?
U junu je cena bila 11.000e + PDV ali koliko sam informisana nema više garažnih mesta i mi smo uzeli ono što je preostalo par lamela dalje od lamele gde nam je stan.
 
U maju prosle godine nije bilo ni parkinga ni garaža. Dobar dil sa preprodavcima
 
Nije dil sa preprodavcima, kupili smo direktno od Sannyvilla i stan i garažno mesto, igrom slučaja se pojavio stan od koga su prvobitni kupci odustali jer im banka nije odobrila kredit.
 
Takvih ima dosta, nažalost i mi smo kupili stan ali smo morali odustati od garažnog mesta jer nismo imali uslova za sve, bukvalno su uslovi za kredit otišli u nebesa, od jedne plate pre godinu dana sa kreditom bez problema, do toga da smo morali da spajamo plate, dodajemo učešće itd. Imamo grupu neku privatno za kupce iz P2 i stvarno pišu ljudi da je dosta njih ostalo bez stanova i garažnih mesta zbog te situacije, tako da nisu to nikakvi preprodavci, prosto se promenilo sve. Zato i ima Sanivil te popuste, akcije, pogodnosti, što se vrti po društvenim mrežama itd.
 
Žalosno je što ljudi dolaze u takve situacije, i sa ovim veštački podignutim cenama i kamatama od strane banaka, Mi smo se i odlučili za Sunnyville zbog odnosa cene i kvaliteta naspram onoga što nude po gradu i NB-g. Kad sam nazvala Depo da pitam za cenu kvadrata manjeg stana i kad su mi rekli 4,500e m2 nije mi bilo dobro, odmah sam se okrenula i otišla da ga kupim u Sannyvillu. Samo mi recite kako da dođem do te grupe za kupce u P2 pokušala bih da zamenim garažno mesto za neko bliže jer znam da ima ljudi koji su kupovali nevezano mesto za lamelu u kojoj im je stan. Unapred zahvalna!
 
Vrh