Šta je novo?

Studio B - Gradski javni servis

nova":2sf03q16 je napisao(la):
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=68659

Da li se taj novinar setio da ode u redakciju i kaže svom uredniku : Ajd sad malo druga strana priče, ajde da vidimo kako žive ti ljudi, zašto kradu struju…!?

Način na koji Studio B obrađuje temu je isti kao i način na koji se grad „bavi“ pitanjem nehigijenskih naselja. To je valjda - zahvalnost sisi koja ih doji!

Taj novinar bi u najgorem slucaju dobio otkaz. U naboljem bi mu Timi rekao: "Jbg brale, razumem te, ali znas kako stoje stvari".

A kako stoje stvari?

Pa, tako sto STB statusno nije nikakav javni servis vec obicna gradska sluzba koja se finansira iz gradskog budzeta. Ko u takvim okolnostima veruje u objektivnost, taj i dalje misli da ga je roda donela mami i tati po rodjenju i ostavila ga u kupusu (cak i ako mu matori nisu imali ni bastu, ni kupus u njemu).

Postoje samo dva zakonska resenja za STB - da se uvede RTV pretplata na gradskom nivou i da se gradska uprava lisi bilo kakvog donosenja odluka ili postavljenja u STB-u. Mada, slaba vajda je da takav model moze da funkcionise- pretplata kao garant nezavisnosti javnog servisa cesto ne funkcionise ni na nacionalnom nivou, a lokalna zajednica jednostavno nema toliki kapacitet da finansira kvalitetan javni servis. Gradjani ce, s druge strane, sve to dozivetri kao nepravedan namet, a gradska vlast bi nasla druge kanale kontrole.

Drugo resenje je da se STB ukine kao javna gradska televizija i jednostavno se privatizuje.

U ovakvim okolnostima verovati da nesto po pitanju objektivnosti moze da se resi je kao kada bi cale dao sinu pare da ode da kupi hleb i mleko, a mali ode i kupi pljuge, vrati se gajbi i matorom kaze: "Jbs cale, i ti, i tvoji 'leb i mleko, ja sam kupio pljuge!".

I u osatalim diskusijama na BB forumu se cesto primecuje da se ljudi, kada je rec o resavanju problema, vise uzdaju u altruizam ljudi na funkcijama, nego na uspostavljanje sistema koji funkcionise.

I samo da dodam - minus svrsavanje na Djilasa - ja sam u dobroj meri zadovoljan STB-om kao gradskom televizijom.
 
Iz predhodna dva posta izvukao bih dve ključne rečenice
kao utisak o Studio B - Gradski javni servis
,,. . . . . . ja sam u dobroj meri zadovoljan STB-om kao gradskom televizijom. . . . ,,
,, . . . . - zahvalnost sisi koja ih doji. . . . ,,

Po običaju istina je negde između
a to znači samo jedno
sigurno može i bolje :p
 
Homer Jay":1oit8sk0 je napisao(la):
I u osatalim diskusijama na BB forumu se cesto primecuje da se ljudi, kada je rec o resavanju problema, vise uzdaju u altruizam ljudi na funkcijama, nego na uspostavljanje sistema koji funkcionise.

I samo da dodam - minus svrsavanje na Djilasa - ja sam u dobroj meri zadovoljan STB-om kao gradskom televizijom.


Hmm, u alturizam onih na vlasti nikada se ne uzdam.

Da bih sistem funkcionisao, ja i dalje verujem da sve kreće promenom odozdo. Stoga, i postojanje ovog foruma. Kritika na kritiku, pa valjda će jednom nešto da se promeni...

Gradskim, kao i Javnim servisom, mogu biti zadovoljna tek onda kada počnu da pravdaju svoje ime, rešavanjem malih problema, započinjanjem otvaranja važnih tekućih problema, ... bez svrsa na Djilasa i ostalu garnituru.

Ne živim ja u bajci, dolazim iz te branše, znam ja šta je realnost, ali šta je alternativa - da ćutimo i prihvatimo je.

Za pretplatu se slažem - to niti je opravdano niti bi uspelo, jedva prolazi i sa RTS-om. Privatizacija - ne dopada mi se ta ideja..., međutim ... isto tako ne treba isključiti ni to da bi neko ko bi kupio STB radio na poboljšanju profesionalizma, jer bi mu išlo u korist. (mada znajući zakone tržišta taj neko bi pre ušao u utakmicu sa ostalim TV, čega je STB oslobođen) Ali, da budemo i do kraja iskreni RTS što se gradskih pitanja tiče, radi bolje posao. (Gradska Hronika pre svega) Ipak sam za to da stanje finansiranja ostane delimično isto...ali da vlast polako počne da se povlači iz svih upravnih odbora.

Mislim, ipak će to biti i jedan od zahteva za ulazak u EU.... :rolleyes: :p
 
Preporuka sa strane je upravo da se svi lokalni mediji privatizuju, ali se Beogradu gleda kroz prste. STB u ovakvim uslovima ne moze da opstaje kao javni servis i to je to - on je prosto gradska televizija, i to je ogromna razlika.

Nemoguce je da vlast kontrolise kasicu prasicu, a da ne utice na uredjivacku politiku - to se ne moze desiti ni u drzavama sa mnogo duzom demokratskom tradicijom, a u Srbiji je tek u domenu S/F-a.

Sorry, ali to je jedina realna opcija.
 
Neeeeee.Samo da ne privatizuju RTS!!!!Samo to ne!!!Kako cu moci da zivim bez informacije kako je 365 vrtica i barem toliko osnovnih skola sagradjeno i kako to ponavljaju u svakim vestima bar 2 puta!I kako se ljudi u Beogradu kote ko zecevi ne zato sto ima 2 miliona ljudi vec zato sto je ekonomska situacija super i.t.d.


Sarcasm-Motivational-Poster-house-md-3805895-500-400.jpg
 
Sinoć je na vestima bio pravibiser od reportaže:

Nesavesni vozači ruše skupe sklupture žirafa na kružnom toku Topčierska zvezda, tako što uleću u kružni tok brzinama preko 150 km/h. Skulpture su jako khrke i ne mogu da izdrže udarac putničkog vozila koje udari u njih brzinom od 150km/h. Opravka je jako skupa, a sve zbog toga što ih vozači koji uđu u kružni tok voze 150km/h.
Skuplture se poprave za jedan dan.


I ja ne verujem šta slušam - vest je jadna metalna žirafa, a ne što manijaci redovno uleću punom brzinom noću u kružni tok i još se i slupaju, imamo saobraćajne nesreće, samo što neko ne pogine, i što je to postalo već redovna pojava. Saobraćajna policija se ne spominje.
Mislio sam da ne mogu da nadmaše "ovu manifestaciju je posetio i Vuk Drašković u svojstvu ljubitelja šaha" iy 90-tih, al' sam se zeznuo.
 
Video sam da je još jedna žirafa "pala", ali mi jedna stvar nije jasna. Kako je uspeo da je obori a da pri tom ne poruši one pragove kojem je kružni tok oivečen?
 
Blic dodeljuje statuu kravice.Dobar predlog je da se stavi na taj kruzni tok.Pa nek ginu budale.
 
Homer Jay":2wll5vok je napisao(la):
Nemoguce je da vlast kontrolise kasicu prasicu, a da ne utice na uredjivacku politiku - to se ne moze desiti ni u drzavama sa mnogo duzom demokratskom tradicijom, a u Srbiji je tek u domenu S/F-a.

Ovo je bio jedan od zaključaka mog diplomskog (tema je bila Uporedna analiza jednog EU Javnog servisa i našeg), međutim isto tako nije i ne moguće...a ja ću nastaviti da se nadam da mehanizam može da se osposobi za tako nešto.

Majku mu, te pare u budžetu koje grad kontroliše, pre svega - naše su.
 
@nova
,, . . . . Majku mu, te pare u budžetu koje grad kontroliše, pre svega - naše su. ,,
+ 1 :)
 
Pare jesu nase, ali u zemlji gde ne mozes da kontrolises nesto tako konkretno kao sto je javna nabavka pri rekonstrukciji ulice, kako mozes da uspostavis nesto tako apstraktno kao sto je medijska objektivnost.

Nemojte misliti da ja ne zelim bolji Studio B. Naravno da zelim. Ali izgraditi kvalitetan, objektivan javni gradski servis je teze nego izgraditi metro.
 
Apsolutno! Ali ne i nemoguće! Btw ponavljaću ovo kao Švaba tralala dok ne postane istina :p

Pa malo po malo...sam si rekao na jednoj drugoj temi... Ja sam skromna osoba, meni ne treba mnogo da bih bila srećna....semafor, semafor.... Za početak ;)

Edit: u privatnim medijima uređivačka politika takođe nije osobođena uticaja vlasti, a novinarska samocenzura veća je ako na to dodaš i uticaj oglašivača.
 
^^^
Apsolutno - u trenutnim uslovima na srpskom medijskom trzistu, privatizacijom STB-a uredjivacka politika u informativi bi ostala potpuno ista, ali bismo pride dobili i 15-minutne blokove reklama, Ivon Jafali bi zemnila Sanja Marinkovic, Jugoslava i Irenu neki manekenka i maneken, umesto Jutarnjeg programa isao bi Telesop, Nivo 23 bio bi zamenjen nekom emisijom Isidore Bjelice gde "poznati" prepricavaju svoja prva seksualana iskustva i pricaju o tome koga mrze na estradi, umesto KKN-a, Darkwood duba, Vrooma i Discipline, pustali bi se Vlado Georgijev, Ana Kokic, Seka Aleksic i sl. Bitef, Belef, Fest, Bemus, Mikser i sav ostali kulturni program bi ekspresno bio ukinut, a dobili bismo nekoliko glupavih kvizova na foru "pogodite tajanstvenu rec", nekoliko "sta su poznati sinoc vecerali" emisija, nekoliko "deda Mica vec sest godina zivi utrosnoj kolibi, a kuvano jelo nije pojeo od smrti druga Tita" emisija, nekoliko rijalitija, nekoliko turskih sapunjara, nekoliko latinoamerickih sapunjara, umesto Sarape, dobili bismo Sarapu sa SMS porukama i ukljucenjima gledalaca, a neizbezno bi bilo i da neki neduhoviti taksista ili neuspesni glumac dobije studio,scenografiju sa nocnom panoramom Beograda, orkestar orkestar i kauc na kojem ce ugostiti poznate face, a u medjuvremenu pricati masne viceve o "prederima", "ustasama", "balijama", "siptarima", "ciganima", "seljacima" i ostalim nama omiljenim grupama koje je SrbIN sve na kraju vica zeznuo.
 
^Možda i ja da stavim u potpis: ciganka sam al' najleša :cool:
 
@ Homer
Slažem se, ali što Vlado Georgiev? Ne slušam ni njega ni druge "šlager pevače" , nisam ga ni video uživo niti znam nalov niti jedne pesme, ali čovek nije u tom fazonu.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/182644/Ljubav-prema-gradskoj-televiziji
VLADO GEORGIEV pevač
Studio B je televizija koju jako volim i koja mi mnogo znači- od pokazatelja temperature u gradu, preko “normalnih” emisija koje su vrlo gledljive, a nisu visokobudžetne i najavljivane na sva zvona. To je jedna vrlo prirodna i “normalna” televizija, što isto mislim i za radio Studio B. Od Duška Radovića pa do danas, Studio B je uvek bio jedan veliki sinonim za Beograd. Dakle nešto što Beogradu treba i bez čega Beograd ne može da živi.

Iz nekih privatnih razloga dugujem čoveku da ga branim na forumu :p
 
Pa, hteo sam da stavim nekoga ko je iole normalan i prihvatljiv - neki mejnstrim - moze da prodje kao nesto urbano, a da nije "kosati drogos" :D
 
@ Homer,

Nemam ni ja privatnih razloga da branim Georgieva :D ali gde bas njega nadje medju krdom polupismenih,paznje zeljnih i para gladnih poluljudi?! Ljude koji iole imaju zdrav razum,solidan ukus,ne truju narod,vole Duska Radovica i prihvatili su Beograd kao svoj a ne kao nuzno zlo a nisu u njemu rodjeni i nisu doneli selo sa sobom,ne treba stavljati u taj kontekst.
 
Aman ljudi, ne napadam ja Vlada Georgijeva, on mi je samo prvi pao na pamet kao neka "gradska" muzika koja se danas tolerise na komercijalnim televizijama. Licno ga ne slusam, ali nemam nista protiv njega. TV da bi bila komercijala ne mora da bude uber seljacka - znaci, moze Vlado, ali ne moze KKN jer su "narkomani", a i onaj Oliver nam je nesto zenskast.
 
Homer Jay":hnkxw4ur je napisao(la):
^^^
Apsolutno - u trenutnim uslovima na srpskom medijskom trzistu, privatizacijom STB-a uredjivacka politika u informativi bi ostala potpuno ista, ali bismo pride dobili i 15-minutne blokove reklama, Ivon Jafali bi zemnila Sanja Marinkovic, Jugoslava i Irenu neki manekenka i maneken, umesto Jutarnjeg programa isao bi Telesop, Nivo 23 bio bi zamenjen nekom emisijom Isidore Bjelice gde "poznati" prepricavaju svoja prva seksualana iskustva i pricaju o tome koga mrze na estradi, umesto KKN-a, Darkwood duba, Vrooma i Discipline, pustali bi se Vlado Georgijev, Ana Kokic, Seka Aleksic i sl. Bitef, Belef, Fest, Bemus, Mikser i sav ostali kulturni program bi ekspresno bio ukinut, a dobili bismo nekoliko glupavih kvizova na foru "pogodite tajanstvenu rec", nekoliko "sta su poznati sinoc vecerali" emisija, nekoliko "deda Mica vec sest godina zivi utrosnoj kolibi, a kuvano jelo nije pojeo od smrti druga Tita" emisija, nekoliko rijalitija, nekoliko turskih sapunjara, nekoliko latinoamerickih sapunjara, umesto Sarape, dobili bismo Sarapu sa SMS porukama i ukljucenjima gledalaca, a neizbezno bi bilo i da neki neduhoviti taksista ili neuspesni glumac dobije studio,scenografiju sa nocnom panoramom Beograda, orkestar orkestar i kauc na kojem ce ugostiti poznate face, a u medjuvremenu pricati masne viceve o "prederima", "ustasama", "balijama", "siptarima", "ciganima", "seljacima" i ostalim nama omiljenim grupama koje je SrbIN sve na kraju vica zeznuo.
:kk: Od mene jedan veliki +, al stvarno, Vladi nije mesto u ovom drustvu, jedino to.
 
Promene ? :rolleyes:

Среда, 19. октобар 2011.
Град Београд – Градско веће

Јавни позив за пријављивање кандидата за генералног директора и заменика генералног директоа Јавног радиодифузног предузећа „Студио Б”, чији је оснивач град Београд. . . .

link
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1471623
 
Konkurs je samo obavezna zakonska formalnost, ne mora da znaci da ce biti stvarnih promena.
 
^Apsolutno :) kao i sa RTS-om, u najboljem slučaju na konkurs se javi par optimista.
 
Evo,sad ce promena glavnog urednika i odma ima i da pocnu da kritikuju gradsku vlast. :lool:
 
Vrh