Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Gledao sam ceo ovaj video. Vlasnik kafea koji se nalazi u kalenićevoj ulici preko puta srbotrejda, je spomenuo kako ne voli kad mu dolaze srbi u lokal jer mi ne žderemo (losos na kikiriki pasti u umaku od lavande, ili recimo raf kafu sa ukusom božura)... kao rusi nego sedimo dugo sa jednom kafom... Pa sad donesite zaključke sami
 
Tu kod srbotrejd apoteke ns uglu niske sa sindjelicevom ima lokal jos jedan ruskinja drži

 
pazi mene kalenićeva, haha sindjelićeva :)
ovaj je tamo gde su bili neki kinezi
 
"Zašto se Rusi ne integrišu"
Realno i ne žele.
Da lepo odu sto pre bilo gde 🙏. Ima li antipaticnijeg i zatvorenijeg naroda? Ako ima ja ne znam. Gde su oni koji su ovde pisali da donose svoju lijepu i naprednu kulturu i da ce biti od koristi nama, da su to fini obrazovani ljudi koji ce se lepo integrisati?:ROFLMAO: U realnost njih 90% sedi u stanovima, izadju da prosetaju pse (iz nekog razloga svi rusi imaju psa) radi remote i narucuje 3 puta dnevno glovo. I naravno pricaju samo medjusobno i potajno nas mrze sanjajuci da odu dalje u zapadnu evropu. aLI tO jE sLiCaN nArOuD, pRaVoSlAvCi ! 😂
 
Poslednja izmena:
Zato se Srbin intergriše svugde gde ode. Nema svoje restorane, kafiće, fejsbuk grupe već isključivo sa Švabom se druži.

Nismo znali šta da im zamerimo pa eto ne integrišu se kao što bismo mi voleli. Tako su nam veliki Srbi zamerali kada smo došli kao izbeglice sa Kosova jer za Boga miloga kako je moguće da se ta zajednica drži zajedno.

Neka rade šta hoće dok god poštuju zakone ove države.
 
Gde se moze pojesti kvalitetan Borsc da imam osecaj kao da sam seo u neku kafanu u Voronjezu?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Da lepo odu sto pre bilo gde 🙏. Ima li antipaticnijeg i zatvorenijeg naroda? Ako ima ja ne znam. Gde su oni koji su ovde pisali da donose svoju lijepu i naprednu kulturu i da ce biti od koristi nama, da su to fini obrazovani ljudi koji ce se lepo integrisati?:ROFLMAO: U realnost njih 90% sedi u stanovima, izadju da prosetaju pse (iz nekog razloga svi rusi imaju psa) radi remote i narucuje 3 puta dnevno glovo. I naravno pricaju samo medjusobno i potajno nas mrze sanjajuci da odu dalje u zapadnu evropu. aLI tO jE sLiCaN nArOuD, pRaVoSlAvCi ! 😂
Ja se slazem da su cudni ovi Rusi sto su dosli u zadnje 2 godine u Beograd. Ukrajinaca ne znam koliko ima a i kako mogu da ih razlikujem osim kad bih direktno pricao sa njima pa da mi kazu odakle su :D
Ali opet kad realno pogledamo veci su nam problem migranti iz afrike i odakle vec koji su pravili ludilo npr. dole oko stare autobuske stanice i kod picinog parka(ostatak Srbije pogotovo kod Subotice gore) i ovi migranti koji ce nam tek doci iz Albanije preko Italija(nemoj da zaboravite na "Open Balkan").
 
Poslednja izmena:
Posle provedenih 4 godine života u Ukrajini, mogu da kažem da ukrajinci nisu ni nalik ovim rusima što ovde dolaze. Ako govorimo po samom izgledu, ukrajinci više liče na nas i tipa madjare, poljake. Ove ruse prepoznaš na 1km od tebe... Ako govorimo o mentalitetu sličnu su, ali opet ukrajinci su malo otvoreniji i bliži nama.
 
Posle provedene 4 godine u inostranstvu mogu samo da zaključim da sve ima svoje dobre i loše strane. Naučiš kako razmišljaju, koje su njihove osobine i naučiš da komuniciraš sa raznim nacijama. Takođe, naučiš koje su im vrline i mane. To je cena koju plaćaš životom u inostranstvu.

Sve je bolje, pa čak i želja da se ne socijalizuješ sa lokalcima, do ponašanja određenih imigracionih grupa koje sada vedre i oblače zapadnom evropom. Želja za nesocijalizacijom ti je jasan pokazatelj njihovog karaktera a to je:

a) da su dosta zatvoreni (što i jesu)
b) da ne vide sebe ovde u dugom roku.

Kako trenutno stoje stvari, vidim ih sigurno ovde u narednih par godina.
 
Poslednja izmena:
Као што ни наши хипстери нису ни налик Србима са неке планине у југозападној Србији, тако ни ови њихови из Москве, или Петрограда нису ни налик обичном Русу из Самаре, или Белгорода.
 
Као што ни наши хипстери нису ни налик Србима са неке планине у југозападној Србији, тако ни ови њихови из Москве, или Петрограда нису ни налик обичном Русу из Самаре, или Белгорода.
Na pitanje jednog našeg gradjanina koji obožava srbiju i rusiju i jednoj fb grupi ali uredno živi na zapadu, šta rusi ne vole kod nas evo ti odgovor za tebe. Prevedi ako ne razumeš :)
Не нравится, что в исторической литературе, по тв, везде Санкт-Петербург называют Петроградом. Еще и спорят, что так надо. То есть у сербов и черногорцев Ньегош хиротонисан в Петрограде. Святая Ксения Петербуржская называется Петроградской. Можно же открыть википедию и посмотреть, что СПб Петроградом был с 1914 по 1924 год, а не в 18-м веке. Нет прям спорят, что так надо
😁
 
Ko je izmislio ignore na ovom forumu svaka mu cast :D

Iz Ukrajine izbeglo u Eu i Rusiju preko 13 miliona ljudi. Iz Rusije u ostatak evrope oko 900 hiljada od pocetka SVO.
 
Kakve veze ima taj tvoj komentar sa bilo čime ovde :O
 
Posle provedenih 4 godine života u Ukrajini, mogu da kažem da ukrajinci nisu ni nalik ovim rusima što ovde dolaze. Ako govorimo po samom izgledu, ukrajinci više liče na nas i tipa madjare, poljake. Ove ruse prepoznaš na 1km od tebe... Ako govorimo o mentalitetu sličnu su, ali opet ukrajinci su malo otvoreniji i bliži nama.
Upravo tako. I nisu tvrdi, zadrti kao Rusi. Fleksibilniji su.
 
Ruse samo treba znati kako otkraviti i budu skroz kul. Nezaboravite da se oni ovde (većinom) osećaju prilično nesigurno i da im je prvih nekoliko minuta razgovora više pretnja nego uživanje. Nezaboravite takođe da su pre nego što su razgovarali sa vama verovatno naleteli na jedno desetak bu**** i smarača (naravno, ne mislim na nikoga sa foruma) pa im treba malo vremena da shvate da pričaju sa normalnom osobom.

Što se tiče razlika u kulturi - naravno da postoje i ogromne su. Ali ko misli da nam nije trebalo neko malo osveženje što se toga tiče?
 
Не знам за ФБ, али ето баш у разговору са Русима из Петрограда, је гест називања града позападњаченим именом п...ски, па је Петроград нешто боља варијанта, али им Николај Други исто п...аст, па им је некако најдражи Лењинград и изнимно им је драго што је назив области остао такав. Ето за твоју информацију. Мада је хипстерима верујем најдража варијанта Санкт Петербург.
 
Srbi su vazda govorili Petrograd.
Ebo ih Lenjin, sotona prvog reda.

@ink
Trebalo nam je kulturno osveženje, i treba nam.

Ali ne znam baš što se to oni ovde osećaju nesigurno, mice male?
 
I ja povremeno tako pustim nasumničnog stranca sa ulice u svoj dom, da ga malo "osvežim".
 
Srbi su vazda govorili Petrograd.
Ebo ih Lenjin, sotona prvog reda.

@ink
Trebalo nam je kulturno osveženje, i treba nam.

Ali ne znam baš što se to oni ovde osećaju nesigurno, mice male?
Zato što ne znaju na koga će da nalete. Na "velike Ruse" ljubitelje Putina i rata iz daleka, na još veće Srbe koji još više vole Putina i rat, sa još veće distance, prevarante razne Ruskei domaće, na obaveštajce jedne, druge ili treće strane, na Ukrajince koji će da pomisle da su oni krivi za sve samo zato što su Rusi... A u međuvremenu su izbegli iz svoje domovine zato što ne žele da učestvuju u besmislenom bratoubilačkom ratu koji se vodi u njihovo ime za dobrobit već bogatih političara i "biznismena" i jedne o druge strane i neznaju kad će našim vlastima da dune da zadovolje neki strani faktor i da ih istera ili da im oteža boravak (može samo, npr. da im zabrani platni promet)... A pritom ne znaju koliko su im labilni prihodi vezani za firme iz Rusije ili neke strane kojima isto tako lako može da padne na pamet da su oni nepoželjni.

Sigurno nisam sve nabrajao.
 
Vrh