Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 37,1%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 61 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,3%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 162 34,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 28 5,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 19 4,0%

  • Ukupno glasača
    477
18558904_847030025473931_141552716011516595_o.jpg
 
Ja vam kazem da nema sanse da ruse savski pre pravljenja drugog u blizini ili pored.
Nema sanse da Beograd izdrzi 5 godina a da sav saobracaj ide preko Brankovog, nisu toliko ludi
Znate da kamioni non stop prolaze tuda vozeci za BNV, i jos ce decenijama dok se ne zavrsi
Tako da prestanite sa tim zeljama i idejama to bi bilo ravno samoubistvu
Pridrž'de mi ovo pivo!

U potpisu, Vesić
 
E јесу штеточине. "Док се не одлучи шта ће са њим!" Па колико је времена прошло, са много паметних предлога и они нису нашли за сходно да седну и продискутују о томе?
Најгора опција - инсталација на Ушћу са кафићима. Шта ће им мост за то?
 
Hteli prvo most na suvom, narod se digao. Potom hteli da bude pešački most Ada - Blok 70, narod se digao.
 
Ja opet izražavam svoje mišljenje da će prilikom demontaže shvatiti da nemaju pojma šta da rade i reći će ili da je most propao ili da se premeštanje ne isplati i da će to biti kraj ovog mosta.

Na kraju će da završi na nekoj livadi isečen u komade da trune i podseća nas na ovu štetočinsku vlast.
 
Nebitno dal je neko naprdnjak, opozicija, neutralan, da li je građanin Beograda ili turista... mislim da svako normalan u glavu se slaže da je ideja o Starom Savskom mostu na suvom kod Ušća jedan od najvećih debilizama ikad predloženih u istoriji Beograda. I da je tako nešto mogao da zamisli i predloži samo primitivni naprdnjački mozak.

Na drugom mestu iza toga dolazi gondola Kalemegdan-Ušće, a na trećem jarbolčina.
 
Баш да су хтели - имали су излаз и из ове ситуације ("сруши Београду један од 4 моста на Сави на 2-3 године, па Београђани нек возе ховеркрафтски тротинет преко воде").

Могли су дати да се прво сагради тунел у профилу 1+1 негде близу и паралелно са осом Старог железничког моста. Релативно лако се могла успоставити друмска везе са обе стране - са Миланковићем/Јурија Гагарина и Вудроа Вилсона блвд. Ту чак постоји и могућност градње путем концесије (да се само у шпицу наплаћује пролазак, а да град доплаћује још колико треба, и сл.). Кад направе и мост - остао би и тај тунел.
 
Много је дувања и хвалисања како новца има. У ствари новца нема, јер ваљда би се неки велики пројкат завршио до сада. Овако свуда се прцка по мало... Али зато камере су свуда, и хвалимо се за отварање семафрора
 
Znaci krkljanac narednih 5 godina svaki dan non stop preko Brankovog. Divota
 
Delove mosta će koristiti železnica kao što su deo mosta Boška Peroševića sa Dunava iskoristili za most u Zrenjaninu...Čelične konstrukcije mogu uvek da se iskoriste,zanimljivo da su delovi predratnog mosta kralja Aleksandra izvađeni iz Save i od toga je napravljen most na Ibru u Kraljevu
 
Hm, ovo me u najavi podseća na pokušaj restauriacije one male podmornice što već godinama stoji na Ušću.
Izađe ponekad tekst u Politici o tome

Ova vlast ne ume ništa da održava, restaurira - tu nema nekog profita jer očigledno nemaju ekipu za tako nešto.
 
Па од чега да направе профит кад су све продали. Јака Србија? Тек кад истерамо ММФ и стимулишемо и развој сопствених привредних банака.
 
Hm, ovo me u najavi podseća na pokušaj restauriacije one male podmornice što već godinama stoji na Ušću.
Izađe ponekad tekst u Politici o tome

Ova vlast ne ume ništa da održava, restaurira - tu nema nekog profita jer očigledno nemaju ekipu za tako nešto.

Подморница нам није била ни потребна у Београду, већ у музеју (српског) поморства у Котору, а на Ушћу је могао бити музеј речног бродарства,
рестауриран је монитор "Сава",

Monitor_Sava_-_05.jpg


на територији Београда су и јахта "Драгор", потискивачи "Жупа" и "Србија", што би за почетак било сасвим коректно.

Уз рестаурацију осталих пароброда и излагање у другим градовима, имали бисмо штогод интересантно за показати.




Премештање моста на суво је нонсенс, поставити га на територији Србије где је мост тог профила потребан има смисла,






ако не онда у железару.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi pravili protest za nesto sto je dobro za Srbiju i za Beograd?
Ono sto je lose je sto jos uvek nisu srusili ovaj trenutni most. Kao da mene cekaju da ga srusim. Ne kapiram zasto ne rade u interesu gradjana.
Plase se svopstvene senke. Zato moraju Zakon da uvedu ko protestuje ili blokira ulicu/autoput kazna od 40 godina u zatvoru.
 
To bre vradovicu, da budemo kao naša braća iz Severne Koreje. Mir, stabilnost i prosperitet!

E moj guzonjo, nažalost tvoje totalitarističke fetiše nećeš moći ovde ispuniti jer nismo još toliko prsli da nas trpate u toj meri baš.
 
Pa oni su došli na vlas' tako što su protestovali na stiroporu dok Tadiđ retard nije raspisao izbore :D Al to je bilo davno, mi se sećamo samo 15 unazad
 
Vrh