Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Zasto bi pravili protest za nesto sto je dobro za Srbiju i za Beograd?
Ono sto je lose je sto jos uvek nisu srusili ovaj trenutni most. Kao da mene cekaju da ga srusim. Ne kapiram zasto ne rade u interesu gradjana.
Plase se svopstvene senke. Zato moraju Zakon da uvedu ko protestuje ili blokira ulicu/autoput kazna od 40 godina u zatvoru.
Što bi rekao drug @Bender Rodriguez , brate mili kakvim se glupostima ti baviš... , a moja malenkost, da mora neko i tim poslom da se bavi. :D
 
Moram jos jednom po ko zna koji put da iznesem moje misljenje sto se tice, demontiranja i montiranja mosta na drugoj lokaciji a da je ponovo ima ulogu mosta (spajanje dve obale reke).

1. Smatram da mi tome nismo dorasli u organizacionom i izvrsnom apsektu.
2. Finansijski je to mnogo veci poduhvat od rada sa novim elementima.
3. Projekat za tako nesto sigurno ne bi docekali.

Voleo bi da je pre svega most mogao da ostane u sredini i bude pesacko biciklisticki a da levo i desno provuku obicne trake kako bi luk ostao dominantan.

Takodje bi voleo da most i dalje ima neku upotrebnu vrednost na drugoj lokaciji ali realnost mi je da ce to otici u staro gvozdje.
Kak sto je bila prica za tobogan kod mosta na adi koji je demontiran.

Jedino sto preostaje je da se uziva u pogledu na most i poslednjim trenucima zvuka prelazka tramvaja, posebno svajcaraca preko istog.
 
Meni nije jasno gde oni misle da provuku most sa šest traka. Već sada je neprijatno blizu zgrada.
 
Nema tamo mesta za šest traka i sva ona čuda koja su zamislili na mostu.
 
Нисам собраћајни инжењер, али ми се чини да је требало прво метро да се заврши, овако покушавају провући комплетан саобраћај Нови Београд - Панчевачки мост кроз веома узак простор (није ми због БнВ, већ Карађорђеве и парка Луке Ћеловића)..
Ако желе да саобраћај са НБгд извуку директ на Панчевачки мост, лакше је са новобеоградске стране из М. Пупина спустити саобраћајницу под земљу и изаћи директ на Панчевац.
 
Poslednja izmena:
 
Шансе за то су мале. Твитер заједница ће имати мало дизентерију.
 
Ako se samo krene u radove, a spomene da će most završiti na suvom, neće postojati šanse da se ne desi ono što sam napisao. Neki ovde baš potcenjuju obične građane. Ma šta mnogi mislili o BNV, ima dosta ljudi kojima je toga preko glave i koji bi čak i samo zbog toga bili spremni da brane most, pogotovu što ga jedan deo ljudi vezuje za herojski čin Miladina Zarića.
 
Прежвакали смо већ, није Зарић (или Милованчев са земунске стране, или Орхипенко или совјетски инжињерци и извиђачи или неко шеснаести), спашавао мост због моста, већ због могућности да Црвена Армија и НОВЈ несметано наставе гоњење непријатеља, односно не дозволе му да се утврди на другој страни реке и изазове беспотребне губитке приликом форсирања реке и прављења мостобрана.. Под условом да су га уопште "спасили", односно уколико услед унакрсне ватре каблови нису били пресечени и пре свих њих.


 
A i spomenik tom podvigu ne treba da bude u obliku mosta nego treba da se napravi normalan, krsten spomenik u to ime.

Drzati konstrukciju mosta na suvom kao neki vid spomenika coveku koji ga je spasio nije nikakav spomenik i nikakvo obelezje, nego bolest mozga.
 
Управо тако. Мост треба да буде мост а не ђубриво за њиву. Немогу да верујем да му нису нашли место. Или да не желе, серем им се на кафиће.
 
Da li to što mi odavde znamo šta i kako je, vezano za most, menja percepciju običnog građanina koji ga vezuje za Miladina?

Čak i sama činjenica da hoće da ga pre Pančevca uklone, predstavljajući situaciju takvom da je u tako jadnom stanju da će otprilike sam od sebe da se uruši ako se pod hitno ne ukloni, i ako ga ne sklone na suvo i "ojačaju" kafićima u podnožju, dovoljno je iritirajuća. A kako običnom građaninu svakodnevno sve više idu na Sebastijana, čak i najmanja sitnica je dovoljna da "eksplodiramo".​
 

Solecar,

Обичан грађанин не зна ништа о том мосту осим да постоји, где се налази и отприлике како изгледа, а камоли о Миладину Зарићу и осталој екипи.

Изнео сам своје мишљење поодавно о томе да се правовремено требају решавати дунавски и савски правци - и Бранков мост и Трамвајски и правац бул. АВНОЈа - Пенезићева и Нови Железнички и тунел испод Аде и обилазница и пешачки од Калемегдана ка Ушћу и Панчевачки и код Аде Хује и ..

И да нема смисла постављати мост у парк, већ га дати некој општини којој је потребан.

Не волим да се понављам.
 
Poslednja izmena:
Običan građanin zna za Zarića zato što se to provlačilo po medijima više puta. Isto tako je i sa drugim stvarima koje se serviraju građanima. A da ima građana koje ništa ne interesuje i koji ništa ne znaju, ima.

Poenta mog pisanja je da običan građanin zna za ono što mu se servira, i to uzima zdravo za gotovo, ne udubljujući se u dalje analize i istraživanja. A hvala bogu, svi koji su mogli, hvalili su se Zarićem, i ništa više od toga.

Čak i da ne zna za Zarića, prosečan građanin je sigurno čuo da hoće da uklone most na najmanje 3 godine, radi izgradnje novog mosta na istom tom mestu, sa ili bez dodatka o prebacivanju na suvo i pretvaranja u kafiće. A kako je čak i tom običnom građaninu dosebastijanilo ovo što se radi po gradu, eto ti dovoljnog razloga da se pokrenu. Setimo se samo šta je bilo kada se pokušalo građenje gondole, i kako je narod reagovao na sečenje onog platana koji je bio star preko 100 godina.​
 
Дај Боже да народ одреагује и притисне власт да време без моста буде максимално скраћено (верујем да је уз употребу мозга то могуће, потребно је дати задатак извођачу)
 
Прежвакали смо већ, није Зарић (или Милованчев са земунске стране, или Орхипенко или совјетски инжињерци и извиђачи или неко шеснаести), спашавао мост због моста, већ због могућности да Црвена Армија и НОВЈ несметано наставе гоњење непријатеља, односно не дозволе му да се утврди на другој страни реке и изазове беспотребне губитке приликом форсирања реке и прављења мостобрана.. Под условом да су га уопште "спасили", односно уколико услед унакрсне ватре каблови нису били пресечени и пре свих њих.


Овде се све врти око политике, тако опозиција напада било коју идеју Весића који од 100 планова има један добар, а овај је добар и када неко ко се не удубљује у ту причу слуша са стране стиче утисак да је овај немачки привремени мост од изузетне не знам ти какве важности за Београд и Србију као културно историјски споменик који су Немци хтели да сруше, али га је Зарић спасио и да би сада његовим уклањањем и изградњом новог моста била нанесена непроцењива штета Београду.
 
Vrh