Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 187 35,6%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 12,7%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 32 6,1%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 172 32,7%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 43 8,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 25 4,8%

  • Ukupno glasača
    526
@Дошљак

Ma oni bi najradije i bez Novog srpskog mosta preko Save, da mogu.

@astrodule
Čitav grad se radi bez gledabja šire slike. A što se tiče narednih generacija, osim kukanja što nemaju gradski prevoz i što će i mibibus biti prenategnuto rešenje, neće videti upropaštavanje. Čak ni ovde na forumu neki članovi ne razumeju o čemu se piše kada se pokrene tema urbanističkog haosa i kako gradnja na jednom delu grada utiče na onu na skroz drugom delu grada, imajući u vidu način razmišljanja investitora.​
 
Poslednja izmena:
Juče (utorak) 18:30, ohoho nakon popodnevnog špica, na veče bez padavina i po suvom kolovozu: gužva na Gazeli i na prilazima, gužva na Brankovom mostu u oba smera, kružni tok mili... a na "starom" mostu koji se zatvara za koji dan - totalni mrak, nema osvetljenja, i samo poneki par farova koji se sporo kreće zbog pogibljenog asfalta...

Kad krenu kiše i sneg ceo grad će da bude u kolapsu.
Vidiš prolazio sam u slično vreme u pravcu ka gradu kao i svaki dan i na tom postu je bio pakao od kolone...možda se rasčistilo kasnije ali kolona je bila do Crown Plaze. Ovaj most se čak i pored toga što u poslednjih godinu dana nije uloženo ni u zamenu sijalice itekako koristi kao jedini alternativni pravac uz Most na Adi koji je koliko toliko prohodan u ovim špicevima. U poslednjih par meseci od zatvaranja Savske i na ovim pravcima je sada neopisiva gužva.
 
Danasnja
IMG_20241024_123110.jpg
 
Magarci pustili 78 i 83 da idu kroz Gavrila Principa (u pravcu ka Slaviji) a niko nije izašao na teren da vidi da li dva autobusa mogu svuda da se mimoiđu u toj ulici (linije ka Slaviji i linije od Slavije i iz Sarajevske).

Zato kod raskrsnice sa Mihaila Bogićevića sad redovno dolazi do zastoja, jer su trake ispod propisanih širina.

Al bitno da nakaradna naškrabana ulična parking mesta Parking servisa nisu dirana ili ne d'o bog izmeštena sa kolovoza. Daleko bilo da neko izmesti parkiranja i automobilčine dok traje jedna od najza..banijih rekonstrukcija u gradu...
 
Wtf? Ja se nadam da je ovo neka greska. Ako ce da ga ruse do oktobra 2026, koliko godina treba da se napravi novi od nule? 4-5? Znaci bez mosta do 2030 u najboljem slucaju.....nema sanse da Beograd izdrzi toliko
 
Poslednja izmena:
Wtf? Ja se nadam da je ovo neka greska. Ako ce da ga ruse do oktobra 2026, koliko godina treba da se napravi novi od nule? 4-5? Znaci bez mosta do 2030 u najboljem slucaju.....nema sanse da Beograd izdrzi toliko
Mislim da će paralelno sa rušenjem (raskpalanjem) praviti nove stubove pored postojećih i raditi prilazne puteve i šta već još može a da ne smeta trenutni most. Bar se nadam…
 
Na potezu od brankovog mosta ka starom savskom, na novobeogradskoj strani vidim da su poceli sa broda da pobijaju šipove pored keja, na slican nacin kao kada su radili novu obalu promenade. Da li je to bilo uopste u planu?
 
Na potezu od brankovog mosta ka starom savskom, na novobeogradskoj strani vidim da su poceli sa broda da pobijaju šipove pored keja, na slican nacin kao kada su radili novu obalu promenade. Da li je to bilo uopste u planu?
Nekada je za ovakva desavanja postojala gradjevinska dozvola, javna rasprava i slicno. Otkako smo se resili tih nepotrebnih birokrstksih procedura, ne mozemo da znamo.
 
Vrh