Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
Јесу ли били избори? Јесу. Је ли мрзело људе да иду да гласају? Јесте. Сад нека се буне до сутра. Исто ће бити и за литијум. Имали су прилике да ово спрече и да нађу идеално решење, али су прокоцкали. Сад нема кајања.
 
Буквално су раскопали комплетно шеталиште око моста.

Moraju da ruše sve stare stubove. U reci i na kopnu. Jedino se pitam šta će raditi sa verovatno trulim hrastovim šipovima u zemlji koji su osnova stubova. U principu bi i njih trebalo vaditi.

"Stubove, od oko 40 šipova od hrastovine, dužine deset, a prečnika oko 30 santimetara su postavili Danci. Oko šipova su pobijene čelične šipke Larsen talpe, a između šipova je uliven beton."
 
Јесу ли били избори? Јесу. Је ли мрзело људе да иду да гласају? Јесте. Сад нека се буне до сутра. Исто ће бити и за литијум. Имали су прилике да ово спрече и да нађу идеално решење, али су прокоцкали. Сад нема кајања.
Čak i u nekim tamo demokratijama ljudi imaju pravo da se bune protiv neke odluke vlasti, makar glasali ovako ili onako (ili ne uopšte).
 
Moraju da ruše sve stare stubove. U reci i na kopnu. Jedino se pitam šta će raditi sa verovatno trulim hrastovim šipovima u zemlji koji su osnova stubova. U principu bi i njih trebalo vaditi.

"Stubove, od oko 40 šipova od hrastovine, dužine deset, a prečnika oko 30 santimetara su postavili Danci. Oko šipova su pobijene čelične šipke Larsen talpe, a između šipova je uliven beton."
Ja baš mislim da hrast nije istrulio. Uvek se iznenadim kako je drvo kvalitetan materijal.

Zar nije bila neka emisija kako neki lik vadi stara stabla iz Dunava koja su vrlo cenjena kod proizvođača nameštaja?
 
Буквално су раскопали комплетно шеталиште око моста.
Slikano pre neki dan:
Usce 01.jpg

Usce 02.jpg

Usce 03.jpg
 
Ja baš mislim da hrast nije istrulio. Uvek se iznenadim kako je drvo kvalitetan materijal.

Zar nije bila neka emisija kako neki lik vadi stara stabla iz Dunava koja su vrlo cenjena kod proizvođača nameštaja?
Drvo u vodi moze da traje stotinama godina. Drvo na suvom isto. Ali drvo koje se kvasi, pa suši, pa kvasi... ima kratak životni vek ako nema zaštite.
 
Ja baš mislim da hrast nije istrulio. Uvek se iznenadim kako je drvo kvalitetan materijal.

Zar nije bila neka emisija kako neki lik vadi stara stabla iz Dunava koja su vrlo cenjena kod proizvođača nameštaja?
Хајде запитај се како је Венеција опстала столећима на својим дрвеним темељима. Јеси ли знао да је то први град на површини мора у свету који има дрвене стубове?
 
Bez obzira da li su drveni šipovi truli ili zdravi, meni izgleda da svi delovi starih stubova moraju da se vade, i oni iznad, i oni ispod TRENUTNOG dna reke. Jer se taj nivo dna stalno menja. Naprimer ako se uklone samo delovi stubova koji su trenutno iznad dna, u toku reke, vađenje tih delova će sigurno promeniti dinamiku rečnog toka, pa bi recimo dno vremenom moglo postati dublje. To bi se naprimer moglo desiti zbog veće brzine reke, jer sada stubovi više ne smetaju slobodnom toku, pa bi erozija dna mogla postati veća. Ili bi se to desilo i samo od sebe, prolaskom vremena. A onda bi ponovo sa dna reke štrčali komadi gvožđa, betona i hrastovih greda. Za šta se onda kače sidra i mreže. Meni izgleda da šta god ljudi stave u reku, to posle moraju i da izvade. Ne smemo za sobom ostavljati đubre. Ako se već vade delovi, onda mora da se izvadi sve.
 
Хајде запитај се како је Венеција опстала столећима на својим дрвеним темељима. Јеси ли знао да је то први град на површини мора у свету који има дрвене стубове?
"Опрости, мајко света, опрости,
што наших гора пожалих бор,
на ком се, устук свакоје злости,
блаженој теби подиже двор;"

У песми Санта Мариа дела Салуте, Лаза Костић тражи опрост од Богородице што жали за посеченим шумама по Далмацији и шире од које су грађени шипови за Венецију.
 
Drvo u vodi moze da traje stotinama godina. Drvo na suvom isto. Ali drvo koje se kvasi, pa suši, pa kvasi... ima kratak životni vek ako nema zaštite.
Pre par godina su izvršili sanaciju šipova na Višegradskoj Ćupriji. Izdržali 5 vekova bez problema....
 
Bukvalno se plašim da ne upropaste možda i najlepše šetalište u beogradu. Eto im njihov BNV pa nek se igraju vođenja grada tamo.
Али и ово је део БнВ-а. Сећаш се оног ПППППППППППН документа по коме је Парк Републике Српске постао део БнВ-а, како би БнВ имао довољан проценат зеленила.
1720682770140.jpeg
 
Vrh