Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Jer znam da je projekat za novi most uradjen.
Ja nisam video da je bio neki konkurs, a ni da je ovjavljen izvodjački projekat mosta.
CIP je uradio Idejni projekat, ali ne znam za Glavni projekt, odnosno projekt za građevinsku dozvolu i izvođenje radova.
 
Poslednja izmena:
Ovo prošireno gov. je rezultat celog ovog proser… Na kraju najbolje opisuje stanje svesti većine.
 
Nema tu nista od starog mosta, samo ce nalepiti luk u sredinu.
 
Na ovo sam već zaboravio :) . .CIP je pre 5god. dobio ugovor za most.

 
Zar stvarno želite da čuvate logorski most u Beogradu? Most koji su nacisti koristili za logor Staro sajmiste i preko koga su prevozili dušegupke?
 
Zar stvarno želite da čuvate logorski most u Beogradu? Most koji su nacisti koristili za logor Staro sajmiste i preko koga su prevozili dušegupke?
I ludi Poljaci cuvaju logor Ausvic, gde je ubijeno preko milion ljudi. Da stvar bude jos gora, napravili muzej. Umesto da sve to sravne sa zemljom.
 
Ne znam da li znate, ali imate Staro Sajmište kao budući predviđeni spomenik na WW2, logore i holokaust. Poveći kompleks, biće to spomenik veličine nekoliko gradskih blokova.

Most nije spomenik.

Izgleda da se sve više omasovljuje grupa ljudi koja misli da ceo Beograd treba da postane spomenik.
 
Ne znam da li znate, ali imate Staro Sajmište kao budući predviđeni spomenik na WW2, logore i holokaust. Poveći kompleks, biće to spomenik veličine nekoliko gradskih blokova.

Most nije spomenik.

Izgleda da se sve više omasovljuje grupa ljudi koja misli da ceo Beograd treba da postane spomenik.
Mislim da niko ne predlaze da se stari most zatvori za saobracaj i postane spomenik. Medjutim, u gradu kome fale mostovi, rusiti funkcionalan most pod izgovorom da je "nacisticki" je van svake pameti.
 
To je u planu već 70 godina. Samo su svi prethodni pajseri to odlagali. Kao i ovi pajseri što su isto to odlagali 10 godina (od 2012. do danas), pa je sad dogorelo do noktiju pa moraju da prionu. Ali kao što rekoh više puta i na ovoj i na susednoj temi - to je u planu već 70 godina. Verujem da ni sam Zarić nije zamišljao Beograd 1980ih u kome i dalje stoji ta privremena ratna šklopocija od mosta kao trajno rešenje.

Što se tiče odavanja počasti Zariću, čovek zaslužuje da mu se digne zasebni, kršteni spomenik negde pored trase ovog odnosno trase budućeg.
 
Problem je zbog toga što ako se ovde napravi most bez metroa i tunel propade nam prolazak mostom preko Save na liniji 1(2) već ostaje neracionalna ideja tunelčine ispod Save.
 
Ponovicu jos jednom, ako vec mora novi most, drazi mi je novi most, nego prosireno g***o, gde se stari luk samo natakne izmedju novih lukova. U obe opcije ostajete bez mosta na par godina.
 
Glupost je majka (skoro) svih naših problema. Da su kad su crtali BGH2O imali bar malo mozga, mogli su da predvide novi most malo uzvodno, tako da naprave novi, pa tek onda stari sruše. Ukupno bismo bili bez mosta mesec dana dok urade uklapanje sa obe strane.

A što se postojećeg mosta tiče, može da se prebaci na teren Brodarca i da bude deo muzejske postavke na Starom sajmištu.
 
To je u planu već 70 godina. Samo su svi prethodni pajseri to odlagali. Kao i ovi pajseri što su isto to odlagali 10 godina (od 2012. do danas), pa je sad dogorelo do noktiju pa moraju da prionu. Ali kao što rekoh više puta i na ovoj i na susednoj temi - to je u planu već 70 godina. Verujem da ni sam Zarić nije zamišljao Beograd 1980ih u kome i dalje stoji ta privremena ratna šklopocija od mosta kao trajno rešenje.

Što se tiče odavanja počasti Zariću, čovek zaslužuje da mu se digne zasebni, kršteni spomenik negde pored trase ovog odnosno trase budućeg.
Da se ne zaboravi da je nešto manje u planu bila i izgradnja još jednog mosta izmežu Starog savskog i Gazele, koju su ovi aktuelni sahranili.
 
Нови/стари савски мост


У шоку сам да су ови заправо дошли до нечега колико-толико смсисленог.
 
Meni sad apsolutno nije jasno šta će raditi. Hoće li ga celog skidati, hoće li dograđivati? Verujem da im je to i bio cilj - zbuniti.
 
Mute vodu neuki novinari koji samo hoće bombaste naslove. Sve je postalo kafansko tračarenje, a više nema "istraživačkog novinarstva". Postoji PDR koji obuhvata i novi most, a to je urbanistički zakon u kojem lepo piše da se gradi novi most.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne žele novinari da slude narod (bar u ovom slučaju), već vlast koja hoće da sprovede rekonstrukciju mosta, odnosno rušenje starog i gradnju novog, ali bez protesta javnosti.

Zato ovaj Čučković odjednom počinje priču da će se zadržati stari most, a da će se sa uzvodne i nizvodne strane nalepiti proširenja... Izabrano konkursno rešenje to ne podrazumeva, nego gradnju potpuno novog mosta na mestu postojećeg.
 
Vrh