Šta je novo?

Stari Sajam i naselje Staro sajmište

Sad smeta i naziv:
"Memorijalni centar Staro sajmište"
🙄
 
"U narednoj fazi očekuju se radovi na parteru, pošto prostor oko objekta Centralne kule i njegovo uređenje nije bilo obuhvaćeno ovim projektom.?"
Ovo smo već spominjali. Uređenje prostora ispred i oko kule je isto tako veoma važno za podizanje svesti o ovom mestu, jer znamo kako to sada izgleda.

Igore, da li su možda spominjali i neko dekorativno osvetljenje?
Znam da je to manje bitno. ali sam primetio da je uveče osvetljen samo donji deo tornja, i to iznutra, pa deluje kao polovično, nezavršeno rešenje.
Ovoga puta je obilazak bio bez pratnje tako da nije bilo prilike za pitanja.
 
Screenshot (2555).png
 
Poslednja izmena:

Urediće se park oko kule, napraviće se zid sa imenima žrtava, potom se kreće u rekonstrukciju Italijanskog paviljona, nakon toga očekuju preuzimanje Spasićevog, Čehoslovačkog, Turskog (onaj restoran u zgradi mrtvačnice) i Mađarskog.
 
Poslednja izmena:
Staro sajmište je jedan od retkih prostora genocida koji nisu bili obeležni, sada smo korak bliže svemu tome, ističe reporterka N1.

:rolleyes:


План се може окарактерисати као реалан, обнова павиљона од чврстих материјала и њихово поседање од стране меморијала.
Преостаје питање рушења објеката изграђених после рата.
 
Treba iseliti dosta toga odatle 50 porodica
Onda fudbalski klub
Ovaj zid sto pominju moze biti dobra stavr Ko se dobro osmili i pozicjonira
 
Nadao sam se da ce srediti kompleks u slicnoj brzini kao i opservatoriju....i tamo su bili slicni problemi, ali su bas iznenadjujuce brzo sve sredili...gotovo isuvise dobro da bi bilo istinito.

Radovi na sajmistu ce trajati decenijama....
 
Ја то својевремено и рекох, када је почела реконструкција, чему?
 
Verovatno da Memorijalu nedostaje radnog prostora, a iseljavanje i rekonstrukcija preostalih paviljona neće skoro.
 
Па боље да обнове неки срушени павиљон него да користе ову бившу кожарску школу ако се добро сећам.
 
Mislim da je stvar u tome da Memorijalu treba prostor odmah i sad, i da se nema vremena da se čeka iseljavanje i rekonstrukcija sačuvanih paviljona.
 
 
Вечна слава свим жртвама, ово су лепе вести.
 
Такође, устаљен програм за „Дане Београда” су и такозване „Шетње кроз историју и споменике културе Београда”, чији је циљ упознавање са занимљивостима из историје Београда. Стручњаци из Завода за заштиту споменика Београда, који је и организатор програма, одабрали су да представе три градске локације: Централну кулу Старог сајмишта (термин: 17. април од 17 часова, водич Александра Шевић), Зиндан капију на Калемегдану (термин 18. април од 17 часова, водич др Марија Павловић) и Теразије као један од најзначајнијих центара града (термин 19. април од 17 часова, водичи Бојана Ибрајтер Газибаба и Ивана Весковић). Пријава за шетње вршиће се путем сајта „Дана Београда”.

 
Vrh