Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Ja opet o PDV-u!Ljudi,dve godine će proći dok trepnemo,a onda će nam opet drugi biti kriv što ćemo morati da platimo još 8% u kešu! Ja šaljem mejlove svima,od predsednika,do premijera i predsednika skupštine,ali se bojim da pojedinačne akcije neće mnogo vredeti.Hajde da napravimo skup ispred Skupštine Srbije i istaknemo naš zahtev!
 
Koliko sam ja u Nedelju primetio sami stanari koji imaju malu decu su ocistili igraliste.

U Blicu su opet pisali o neplacanju rata ajde njima da napisemo pismo onasim problemima pa da vidimo dali ce nesto da napisu.

Sledi povecanje PDVa jos nam i to treba
 
Potpuno se slazem sa vama oko PDV-a. Hitno moramo da pokrenemo nove zahteve gradskoj vlasti da trazi izmenu zakona. Neka se jave oni koji su nas vodili u slicnim akcijama pre useljenja. Treba sastaviti pismo gradonacelniku, pa da ga svi potpisemo, a onda ako treba novi protesti. Ne smemo da se uspavamo.
 
Da slede promene zakona o PDVu kojim se PDV povećava na 20%.
Ovakva promena je mogla da sadrži i odredbu kojiom bi se regulisalo i naše pitanje.

Možda je pravo vreme da se upute pisma ministru finansija i gradonačelniku.

Veliko je pitanje dali će posle ove promene zakona postojati spremnost da se bilo šta menja u rok od 2 godne koje je nam dao grad.

Zna li neko predlog koji je grad uputio skupštini u kom je statusu, još je aktivan ili ne?

Ajde pravnici napišite pismo pa da svi šaljemo u ministarstvo i grad.
 
Sto se tice predloga koji je Grad svojevremeno uputio, prethodna Vlada je to odobrila i poslala Skupstini na usvajanje. Postavljanjem nove Vlade svi predlozi prethodne su skinuti sa dnevnog reda. U prevodu, mora sve da se uradi ponovo. Moramo hitno da dopremo do gradonacelnika. Nisam sigurna da do njega stize sve ono sto mu neko napise, ali vredi pokusati. Prvo da svi pisemo, mada mislim da nesrazmerno veci efekat ima pismo potpisano od vise stanara. Zato, neka neko od pravnika napise pismo i zakaze, na primer ovog vikenda, u naselju potpisivanje istog. Pa valjda cemo se sada brze organizovati, kada smo svi u komsiluku.
 
SrKal":izsk69mm je napisao(la):
Evo konacno se i mi useljavamo. :D

Imam jedno pitanje za sve - sta je sa stanarinom? Bila je odluka da se stanarina ne placa sve do povracaja (dela) PDV-a - je li to ostaje? U ugovoru koji smo potpisali nema ni reci o tako necem...

Da li neko može da mi potvdi ovo (mislio sam na RATE, stara navika)...
 
Za srKALa: Umesto zastoja sa ratama,platio si samo 12% ucesca(umesto 20%) i 8% PDV.Ako za 2 godine nne promene zakon i ne vrate nam PDV,spremi jos 8% vrednosti stana u keshu!
 
Zastoj u otplati odnosi se na one koji su se uselili ranije (pred Novu godinu 2012. i 2011). Oni su uplatili ucesce 20 % i PDV
8% pa im se sada tih 8 % racuna u otplatu rata kredita.
 
DA LI SE NEKA ZGRADA PRIJAVILA INFOSTANU I KAKVA JE PROCEDURA? DA LI TO RADE STANARI POJEDINACNO ILI TO RADI PREDSEDNIK SKUPSTINE STANARA?
DA LI JE U NEKOJ ZGRADI PUSSTEN LIFT?
 
Тачно, нови предлог измена Закона о ПДВ-у је у скупштинској процедури. Изгледа да нам је на месту председника Скупштине ипак потребнији економиста него неуропсихијатар.

Наша ствар је у чл. 45:

''Члан 45.
У члану 56а став 2. тачка 2) после речи: „продавцу” додају се речи: „уплатом на текући рачун продавца”.
После става 2. додаје се нови став 3, који гласи:
„Изузетно од става 2. тачка 2) овог члана, код куповине стана под непрофитним условима од јединице локалне самоуправе или непрофитне стамбене организације основане од стране јединице локалне самоуправе за реализацију активности уређених прописима из области социјалног становања, рефундација ПДВ из става 1. овог члана може да се оствари под условом да је на име уговорене цене стана са ПДВ исплаћен износ који није мањи од износа ПДВ обрачунатог за први пренос права располагања на стану, на текући рачун продавца.”
У досадашњем ставу 3, који постаје став 4, после речи: „тачка 1) овог члана” додају се запета и речи: „а за власнички удео на стану до површине сразмерне власничком уделу у односу на површину до 40 м², односно до 15 м²”.
У досадашњем ставу 4, који постаје став 5, речи: „ставом 3.” замењују се речима: „ставом 4.”, а речи: „става 3.” замењују се речима: „става 4.”.
У досадашњем ставу 5, који постаје став 6, речи: „става 3.” замењују се речима: „става 4.”.
Досадашњи став 6. постаје став 7.
У досадашњем ставу 7, који постаје став 8, после речи: „поступку” додају се речи: „контроле испуњености услова за остваривање права на рефундацију ПДВ који морају да буду испуњени на дан овере уговора о купопродаји стана, осим услова из става 2. тачка 2), односно става 3. овог члана који мора да буде испуњен на дан подношења захтева за рефундацију ПДВ,”.
 
MIMKA1980":tyzhmrnj je napisao(la):
DA LI SE NEKA ZGRADA PRIJAVILA INFOSTANU I KAKVA JE PROCEDURA? DA LI TO RADE STANARI POJEDINACNO ILI TO RADI PREDSEDNIK SKUPSTINE STANARA?
DA LI JE U NEKOJ ZGRADI PUSSTEN LIFT?


Prijavu u Infostan izvrsice Agencija za investicije i stanovanje, kad se ispune proceduralni uslovi i radice se na nivou celog naselja, tako su meni rekli.
Za liftove kazu da su placeni, a da je potrebno da se formira skupstina zgrade da bi imali kome da izvrse primopredaju liftova i zajednickih prostorija i da ce tada liftovi biti pusteni u rad.
Informacije sam dobila u razgovoru sa Agencijom za investicije.
 
veronika":1nzynaat je napisao(la):
Iz danasnjeg Blica. Obratiti paznju na slicicu u sredini, poslednji red

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3425 ... na-stednju

Veronika bravo!
Da malo vizujelizujemo stvar

preuzeto sa http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3425 ... na-stednju

Danas nam je osvanulo zanimljivo obaveštenje na vratima.
Tačnije dva.
[*]Jedno je od Gradske Agencije za investicije i Stanovanje gde nam prete da će pogasiti brojila za zajedničku potlošnju, Lift i ostalo a koje pripada skupštini stanara, ako ne napravimo iste!
Klasična ucena nekog ko paseduje silu . Dakle ako ne napravite skupšinu i sve po redu mi vam ukidamo svetlo u hodniku, lift koji ne radi a kada krene grejna sezona nećete imati grejanje jer nema struje u podstanici.
Prenosim sliku jer govori više od...


[*] Drugo je o skupu stanara kod ulaza 50 radi potpisivanja peticije za PDV.


@zzolja
Mi smo u Infostanu predali kopiju ugovora i tu su nas zaveli i rekli da će sve ostalo uraditi investitor tj grad i ako se skupština stanara dogovori naplata može ići po članu inače ide po kvadratu.
Inače infostan je u vojvođanskoj pre suženja
infostanv.png


Igor":1nzynaat je napisao(la):
Nije lose posetiti CEHA sajam potrosacke elektronike http://www.ceha.rs/sr/

Na otvaranju je samSung na štandu delio digitalne fotoaparate!
 
Postovane komsije iz I i II reda zgrada ciji stanovi gledaju na fudbalske terene i ostale razumne komsije, zbog nesnosne buke i navijanja koji do nasih stanova dopiru svakodnevno i gotovo celodnevno potrebno je naci resenje kako bi i mi mogli normalno da zivimo u svojim stanovima.

Agencija za investicije i stanovanje, Gradonacelnik i ostali referenti subjekti su vec upoznati sa ovim problemom i uveliko traze odredjeno resenje od kojih je najrazumnije da se tereni izmeste iza garaza, a ovaj nicim izazvani betonski prostor posumi.
Prema tome, da moguce je da se nas problem resi i to u najskorijem roku. Ali je potrebno da se svi dodatno angazujemo oko ovog za sve nas vaznog pitanja.
Procedura je sledeca:
- posaljite dopis Agenciji za investicije i stanovanje (Agencija za investicije i stanovanje, Trg Nikole Pasica br. 6)
- telefonom kontaktirajte Agenciju za investicije i stanovanje na tel. 3216197, izlozite svoj problem i predlozite resenje ili vise njih.

Izaberite neku od opcija ili sve njih i problem cemo uspeti da resimo zajednickim snagama.
 
Drage komsije,
verujem da vam smeta buka, cuje se i kod mene, u prvom redu zgrada. Ali, necemo resiti problem izmestanjem terena za fudbal. Ako se secate, bunili ste se protiv kosarkaskih i teniskih terena i pronasli nacin da vam investitor izadje u susret i poskida koseve. Pa vam sada ne odgovara sto deca igraju fudbal. Sada ce neko da vam uslisi zelje i prekopa beton i posadi travu, ali verujte nece nici suma na mestu tog terena za dva dana. Pa ce deca igrati fudbal i na travi. A, ona veca deca koja galame uvece i buka sa igralista za malu decu ce i dalje ostati. Onda cemo proterati decu iz naselja i tako ziveti u miru i slozi.
Vidite i sami koliko je ovo besmisleno. Deca moraju negde da se igraju. Svi uzrasti su zastupljeni, na srecu. Ako vise volite naselje sa dementnim babama i dedama umesto dece, niste trebali da kupujete stanove u ovom naselju. Deca ne galame uvece posle 10 sati, ne vidim zasto nekom smeta sto se igraju u vreme koje nije predvidjeno za odmor po kucnom redu i pravilima komunalnog reda.
Molim nadlezne, tj. investitore da ne nasedaju na ovakve postove i zahteve, i realizuju beskonacnu listu zelja nekih komsija.
 
Na greškama se uči. A kako je sve ovo velika greška svi ćemo mnogo naučiti. Eto, komšijama koji su se pribojavali košarke i odbojke sada će fudbal doći glave. Pretili su da će iseći koševe ne znajući skim imaju posla. Gradska banda se lukavo dosetila kako da ih nauči pameti. Koševe i konstrukcije za odbojku prebacili su u neko fino naselje gde žive neki fini ljudi koji znaju da se košarka uglavnom igra ćutke i bez navijanja, i da je tapkanje lopte daleko umilniji zvuk od onih koji prate primitivni fudbal, odomaćen u nas kao način da se izbace prekomerne doze piva i alkohola ili obrnuto, kao uvertira za lokanje. Kamo veće provokacije za neiživljene pucače od rešetkastog paravna pored igrališta, niklog iznenada, niotkuda, pošto su uništena (obrušena) čak i ležišta za koševe i stubove... Ovu pljusku nismo ni primetili kao ni gomile drugih kojima nas zasipaju. Jer mi nismo fini ljudi iz nekog finog naselja već socijlani profiteri, ogrezli u pohlepi za preko leba pogačama, ograničeni primitivci koji više vole fudbal od košarke i loču pivo. Kakva slika. Dobili smo šta smo tražili i dobićemo još preko toga i ram... za sliku.

Meni za sada ne smeta ni buka sa igrališta, ni fantomi na parkinzima, ni mrtvi liftovi, pa ni isključena zajednička brojila. Mori me veća briga što u svoj nedovršeni stan još uvek ne mogu da se uselim (biće dva meseca kako mi utrapiše ključeve) a sve prethodno nabrojano, iako je veliki problem, nije nerešivo i zavisi pre svega od nas koji živimo tu (ili ćemo jednog dana nadam se živeti). Ono što mi stvarno smeta je što pripadam grupi izmanipulisanih i uspavanih ljudi, nemoćnih za akciju (što imlicira da će i svi prethodno nabrojani problemi biti nerešivi... barem dok se ne probudimo)

Već odaavno je jasno kao dan da je ceo konkurs, ili barem ovaj deo u kome smo mi, "1000 neprofitnih stanova" od jedne plemenite i humane ideje prerastao u perfidnu i mudro osmišljenu zloupotrebu grupe magupa u gradskoj vlasti (vremenom ce se pokazati da li se radi o kriminalnoj grupi) nad grupom građana specifično socijalnog profila idealnog za njihove podle planove. Bahatost onih koji su osmislili ovu prevaru daleko prevazilazi pohlepne i omražene bankare, koji, ma koliku kamatu i nadoknade uzimali za svoje usluge, ipak daju nešto konkretno za uzvrat. Novac. Novac je uvek novac, pa sam biraš za šta ćeš ga zameniti. Što se za stanove ne može uvek reći. Ima stanova i stanova. Ono što su nama podvalili za naš novac, ono što mi nismo sami birali, su loši, nedovršeni stanovi u nerešenoj i nedovršenoj infrastrukturi. Podvalilu su nam jer im se može a nama ne. Mi drugačije do stana ne možemo a njima se fućka. To su i planirali. Čovek koji umire od žeđi pristaće i na malo baruštine i platiće to suvim zlatom. Jadno. Kako će se peći na onom svetu... mada takve skotove i za života stigne neka beda a mnogi se i suoče sa svojim žrtvama... kad tad... ako je za utehu.

No da ne čekamo toliko dugo... Advokatiiiii gdeee steeee!!! Slava i bogatstvo čeka na vas!

I borbeni pozdrav za kraj:

"Socijalni profiteri svih lamela ujedinite se!"
 
Gospodja Daco! Mi smo robovi u svojim stanovima, ne cujemo se,svaka komunikacija je blorikarana vikom i psovkama koje dolaze sa igralista, verujte da je to nepodnosljivo. Pri tom da ne govorim o nasoj odrasloj deci koja zavrsavaju studije i kojima je potreban mir da bi mogli nesto da nauce.
Ovo na igralistu nije galama, to je uzas!!!
Niko ne kaze da deca ne trebaju da se igraju, ali evo predlazem da se igraliste izmesti ispred stana gospodje Dace da ona malo uziva u lepoti udaranja lopti, navijanja, psovki, buke. Nekoliko decaka uopste ne ide kuci . Tu su celi dan.Valjaju se po betonu psuju, vicu, dovikuju. Katastrofa. Roditelji ocigledno prepustaju ulici da ih vaspitava, a mi smo prinudjeni da zatvaramo prozore,vrata, da bismo se mogli cuti u sopstvenom stanu.
 
Ovo je odgovor na moje pismo upuceno gradskoj vlasti a u vezi pomenutih terena!


Postovani,
U okviru Agencije za investicije i stanovanje, na inicijativu pojedinih stanara, pokrenuta je izrada dokumentacije za izmenu namene sportskih terena u decje igraliste. Predlog novoprojektovanog resenja u grafickoj formi je dostavljen od strane Zelenila Beograd.

Kako se inicijativa gradana, stanovnika naselja DR Ivana Ribara, svodi na pojedinacne primedbe, 1 primedba u pisanoj formi, 1 primedba telefonskim pozivom i 2 primedbe elektronskom postom (1 primedba je vasa), smatramo da je ovo nedovoljno za nastavak nasih aktivnosti.

Predlazemo da se stanovnici naselja zajednicki organizuju i dostave Agenciji primedbu u pisanoj formi sa potpisima veceg broja stanara, sto bi bilo neophodno da Agencija nastavi aktivnosti u skladu sa zakonskim okvirom.
Pozdrav,


Aleksandra Radosavljevic, dipl.gradj.inz.
Pomocnik direktora


GRAD BEOGRAD
GRADSKA UPRAVA GRADA BEOGRADA
AGENCIJA ZA INVESTICIJE I STANOVANJE
Trg Nikole Pasica 6, Beograd, Srbija
 
Jao komsinice, pa gde Vi zivite. To nekoliko dece ce vristati i kada prekopaju terene. Nije problem u terenima, problem je mnogo dublji i tesko resiv. A sto se tice Vase velike dece koja polazu ispite, i mi smo nekad polagali ispite, ziveli u Studenjaku sa mnogo cimerki i guzve po sobama. Ispite smo spremali danju u bibljotekama, nocu kuci, i zavrsili fakultet u roku. Posaljite decu u biblioteku i uzivajte.
 
Poštovane komšije, razumem i Dacu,a razumem i Lelu....i obe su u pravu! Galama zna biti nesnosna, ali, možemo li živeti u naselju bez dece? I moj je stan okrenut ka igralištu (kao i Dacin) i buka se čuje i kod nas. Nismo ni slutili da će galama igrača fudbala biti nesnosnija od tapkanja košarkaške lopte.I, kako sada ugoditi roditeljima dece školskog uzrasta i roditeljima studenata? Pa, jedino izmeštanjem igrališta, ali ŠTA URADITI SA BETONSKIM IGRALIŠTEM koje će ostati izmedju prvog i drugog reda zgrada? To je problem! Treba nam ideja šta uraditi sa tim delom, a da ga ponovo ne zaposednu fudbaleri. Možda da se tu postave fitnes sprave kao u parkovima po Beogradu. Lepše će biti za gledanje zajapurene komšinice ( i komšije, zašto da ne?) jer one/oni barem neće urlati dok rade vežbe. S toga, Lela, ovaj predlog bi bio odlično rešenje naših (zajedničkih) problema, a igralište treba izmestiti na neko drugo mesto pa da deca mogu da uživaju.
 
Komšije, da li ste se zapitali kako su i od kojih para napravljeni SOCIJALNI STANOVI u našem naselju? Pa, od NAŠIH !!!! Na konkursu od pre sedam godina, cena kvadrata u Vojvodjenskoj ulici je bila 780 evra, a sada 1050 evra, pa Vas ja pitam gde je otišla razlika od 270 evra po kvadratu, u zemlji u kojoj se cena gvoždja, materilaja i rad majstora računa u evrima i ona je uvek ista i 2005. godine i 2012. godine. S toga, drage moje košije, nije grad od svojih para napravio ovu zgradu već je ona napravljena od NAŠIH PARA!!!! Neka me niko ne ubedjuje da je naša lokacija bolja od Vojvodjanske ulice, ili Retenzije ili Čukaričke padine ili Arene gde su se po ceni od 780 evra kupovali NEPROFITNI stanovi na I konkursu!!!!! I kakvu sliku i primer dajemo našoj deci: učite školu, završavajte fakultete i nikada nećete dobiti posao (osim ako niste član stranke ili nemate debelu vezu), dok vaši roditelji plaćaju gazdama stanove i seljakaju se sa jedne na drugu lokaciju po Bgd, a kada, NAPOKON Vaši roditelji "dobiju " stan, grcaju narednih 20 godina otplaćujući isti, ne računajući uporedne kredite za kupovinu nameštaja i bele tehnike!!!! Iz tog razloga, deco, ne učite škole, ne radite ništa, ne tražite posao jer su vam tako veće šanse da dodjete do BESPLATNOG STANA i BESPLATNOG NAMEŠTAJA i koj je lud da onda počne da radi i izgubi sve te privilegije? Toliko je dece bez roditeljskog staranja, toliko je dece sa smetnjama u razvoju, toliko je izbeglica u ovom gradu koji su ostali bez ikakve imovine, toliko je ostalo invalida o kojima se malo razmišlja, i koji ne mogu raditi, a koji su u malom procentu rešili svoje stambeno pitanje, toliko je zaslužnih sportista koji su osvetlili obraz ove male Srbije o kojima je trebalo razmišljati kao o prioritetima i dati im stanove. Da li je politika ovog grada da se prave deca i da se školuju i žive o trošku ovog grada i države, a da im roditelji ne mogu raditi, jer zaboga, treba brinuti o tolikoj deci????? DOKLE VIŠE SA JEFTINIM MARKETINŠKIM TRIKOVIMA koje plaćaju oni koji su se školovali, koji su stvarali jedno-dvoje dece jer za više nisu imali jer su bili odgovorni roditelji, koji su spavali u istim sobama sa svojom decom do njihove ženidbe i udaje jer nisu mogli plaćati veće iznajmljene stanove........ ZEMLJO, SRBIJO,PRIZOVI SE PAMETI i POČNIMO DA MISLIMO SVOJIM GLAVAMA a ne kontrolisanim medijima!!!!!
 
Ja sam prvi koji se protivi izmestanju igralista. Ljudi gde ste ziveli pre ovoga. Moj stan gleda na igraliste buka mi ne smeta jer imam dvoje dece koja je bolje da su mi nna vidiku nego da razmisljam gde su i sta rade.

Ovde se prepucavate zbog nekih manje bitnih stvari. Sta kazete za ovo
dscn2242.jpg
img]http://www.dodaj.rs/f/3k/WL/1VEYWs7r/1/dscn2245.jpg[/img]
dscn2255.jpg
img]http://www.dodaj.rs/f/2X/S3/4Y37t3rl/1/dscn2246.jpg[/img]
dscn2250.jpg
 
Ono sto je interesantno je da su dve zgradne desno od nasih (gledano iz pravca grada) naseljene romskim porodicama odmah posle nas. Dakle definitivno planirano.. Nisam nacionalista niti rasista ono sto me nervira je njihovo konstantno dranje, divljanje raznim motorima i motokultivatorima. Koliko sam ja upucen to su trebali da budu subvencionisani stanovi, a ne socijalni?
 
subvencionisani stanovi su levo od zgrada gledano iz pravca grada. izgradnja je u toku. o novim komsijama ne bih davao nikakav komentar.
n3mke":sf0qks74 je napisao(la):
Ono sto je interesantno je da su dve zgradne desno od nasih (gledano iz pravca grada) naseljene romskim porodicama odmah posle nas. Dakle definitivno planirano.. Nisam nacionalista niti rasista ono sto me nervira je njihovo konstantno dranje, divljanje raznim motorima i motokultivatorima. Koliko sam ja upucen to su trebali da budu subvencionisani stanovi, a ne socijalni?
 
Vrh