Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

@Zagi123456

Sto nisi na vreme reagovao da ti u neki od postojecih zidova ugrade kasetu za vrata?
Bilo bi mnogo jednostavnije sa vise prostora. Nadjoh na net-u ove. Neki privatni majstori se po ceni prilcno svedu na cene koje daju neke firme, pa uporedi.

http://www.kalcer.rs/_pzdv/index.php
 
Povodom uplate.

Ja sam zvao na 011/330-95-25 i proverio je dali je uplata za te dve uplatnice prošla. Rekao sam samo prezime.
Nije loše da dan dva posle uplate proverite dali je sve uredu sa uplatom.

Broj koji smo dobili sa uputstvom za uplatu.



Što se tiče ovih vrata koja se uvlače u zid dali je neko proverio cenu kod firme Kalcer.
Nikola011 dali ste se raspitli koliko koštaju ovo vrata bez ugradnje?
 
Nisam samo sam ih slucajno nasao na net-u. Obicno onaj ko je stolar i radi kuhinje nije i majstor za gips ili zidanje, pa je mozda lakse angazovati firmu da to odradi, nego dva majstora koja treba da se uklope, a da ne svaljuju krivicu za neke nedostatke jedan na drugog.
 
nikola011":3hghi54y je napisao(la):
@Zagi123456

Sto nisi na vreme reagovao da ti u neki od postojecih zidova ugrade kasetu za vrata?
Bilo bi mnogo jednostavnije sa vise prostora. Nadjoh na net-u ove. Neki privatni majstori se po ceni prilcno svedu na cene koje daju neke firme, pa uporedi.

http://www.kalcer.rs/_pzdv/index.php

Ja treba da uradim nova dva zida u dnevnom boravku i sa nima da napravim dve sobe od po 6m2.
 
nikola011":9jgubose je napisao(la):
@Zagi123456

Sto nisi na vreme reagovao da ti u neki od postojecih zidova ugrade kasetu za vrata?
Bilo bi mnogo jednostavnije sa vise prostora. Nadjoh na net-u ove. Neki privatni majstori se po ceni prilcno svedu na cene koje daju neke firme, pa uporedi.

http://www.kalcer.rs/_pzdv/index.php

Ja treba da uradim nova dva zida u dnevnom boravku i sa nima da napravim dve sobe od po 6m2.
 
Da li neko zna da li moze zid od "spavace sobe" u jednoiposobnom stanu da se srusi i podigne novi pomeren prema dnevnom boravku za jedno metar odprilike kako bi se dobila malo veca soba?
 
Cini mi se da forum jenjava,a tek nam predstoji borba da se u skupstini usvoji povracaj PDV-a i za nas,inace cemo za 2 godine iskesirati svoje pare za jos 8% ucesca!
 
astir":126oq3ci je napisao(la):
Što se tiče ovih vrata koja se uvlače u zid dali je neko proverio cenu kod firme Kalcer.
Nikola011 dali ste se raspitli koliko koštaju ovo vrata bez ugradnje?

Vrata bez ugradnje koja podrazumevaju samo kasetu u zidu za standardnu velicinu bez vrata staje 160 evra!
 
Beoblue":2bnb1en1 je napisao(la):
Da li neko zna da li moze zid od "spavace sobe" u jednoiposobnom stanu da se srusi i podigne novi pomeren prema dnevnom boravku za jedno metar odprilike kako bi se dobila malo veca soba?

Zid može da se ruši koliko ja vidim ali ostaje problem stuba evo na slici

Kompletnu sliku plana sam objavio ranije post 1,506 04 June 2012.

Iz drugog ugla :D


Naravno kod vas je možda drugačije okrenuta soba i dimenzije nisu kao ovde.
Sve između stuba je pregrada od 12cm.
Ako možete da uklopite u vaš raspored taj stub onda ok. Moglo bi recimo da se taj prošireni deo iskoristi za ugradni orman recimo a da sranica ormana bude stub i sl.
 
Beoblue":1uptgbqx je napisao(la):
Da li neko zna da li moze zid od "spavace sobe" u jednoiposobnom stanu da se srusi i podigne novi pomeren prema dnevnom boravku za jedno metar odprilike kako bi se dobila malo veca soba?

Taj zid nije noseci, ali stub na tom zidu koji je debljine 30cm je noseci i ne sme se dirati u odnosu na ostatak zida od 12cm koji nije noseci i moze se rusiti.
 
Abaxial":2wg7dsr9 je napisao(la):
Vrata bez ugradnje koja podrazumevaju samo kasetu u zidu za standardnu velicinu bez vrata staje 160 evra!

Dali ste videli kako to izgleda?
Pretpostavljam da se može ugraditi u gips-karton pregradu.
U toj ceni su mogli i vrata da daju zar ne a ne samo kasetu.
Moram ih zvati sutra.
 
@Astir, preduhitrio si me i slikovitije opisao problematiku pregradnog zida i noseceg stuba. Nemogu da izdrzim a da ti ne pohvalim parket u tvom stanu. Definitivno bolje izgleda ovako poredjan u "riblju kost"!
 
astir":18ozf70x je napisao(la):
Abaxial":18ozf70x je napisao(la):
Vrata bez ugradnje koja podrazumevaju samo kasetu u zidu za standardnu velicinu bez vrata staje 160 evra!

Dali ste videli kako to izgleda?
Pretpostavljam da se može ugraditi u gips-karton pregradu.
U toj ceni su i vrata zar ne, a ne samo kaseta?
Moram ih zvati sutra.

Moze se ugraditi u gips-karton pregradni zid jer je kaseta debljine 7cm ako se dobro secam, a kaseta je 160 evra bez vrata i ugradnje!? Objasnjavaju da kupci obicno traze ista vrata kao i u ostatku stana, a da oni nemaju toliki asortiman, pa nam prepustaju da se za vrata sami snalazimo!
 
Abaxial":3onet2yk je napisao(la):
@Astir, preduhitrio si me i slikovitije opisao problematiku pregradnog zida i noseceg stuba. Nemogu da izdrzim a da ti ne pohvalim parket u tvom stanu. Definitivno bolje izgleda ovako poredjan u "riblju kost"!

Da samo se ovde ne vidi ispod radijatora je malo ulegao ili je lak malo lošiji. Moraću da obratim pažnju na taj detalj pri primopredaji.

Onaj drugi način slaganja parketa je efektan samo kada je parket deblji i duži što u našoj priči nije slučaj.
Nije mi jasno zašto su se opredelili za takvo montiranje u pojedinim zgradama.
Ipak je to stvar ukusa a o ukusima ...
 
ma kad se uselimo nema vise sta da nam traže za to učešće - još 8 %....to je gotova stvar ionako su se nakrali od ovoga što je do sada uplaćeno.Nadam se da će forum i nakon celokupnog useljenja biti i dalje aktivan....
 
Ljudi, je li moze neko da kaze kakve su ono bile price o plakarima u hodnicima i slicnom?
 
SrKal":2bsh125w je napisao(la):
Ljudi, je li moze neko da kaze kakve su ono bile price o plakarima u hodnicima i slicnom?
kao što možeš videti - lažne priče.... :rolleyes:
 
UH, TA PRIČA O PLAKARIMA....VEĆ SAM SE UMORILA OD NJE ! JA SAM O TOME PISALA. NEMA IH U I ZGRADI DO ULICE, ALI IH IMA U MALIM ZGRADAMA I U III DUGAČKOJ ZGRADI (ZA II DUGAČKU NEMAM INFORMACIJA). SAMO IH NIJE UGRADIO INTER COP KOJI JE RADIO I DUGAČKU ZGRADU DO ULICE.
 
BOŠKO
ŠTA TO ZNAČI "LAŽNE PRIČE" ? AKO NE VERUJEŠ U MOJU INFORMACIJU, ČUĆEŠ OD LJUDI KOJI SE USELJAVAJU 30-31.7.12. (TO JE ROK ZA USELJENJE U I DUGAČKU ZGRADU DO ULICE). UOSTALOM, SVE SAM VIDELA SVOJIM OČIMA!!!!!
 
Povodom kliznih vrata koja se ugrađuju u zid bez obzira dali je montažni ili zidani.

Zvao sam firmu Allometal koja porodaje ove kasete za ugradna vrata proizvedeno u Italiji.

Kod njih je sledeća situacija.
Sam mehanizam bez drveta je 13000 + PDV + još neke opreme izađe na 18000 din.

Ušteda je moguća ako bi se samo bakćali sa ugradnjom samog drveta (vrata) u mehanizam. Treba malo razraditi temu.
Stolarsku firmu koja radi za njih sam zvao i dobio sledeću ponudu.

2800 Vrata
5000 Štok pervajzi brave itd
3000 za farbanje završni sloj
Ukupno 28800 Sve ovo bez ugradnja ali komplet satavljeno za ugradnju.
Kažu da bi nam dali popust ako bi nas više uzelelo ovo njihovo rešenje.

Meni je sve ovo skupo ali treba odvagati koliko su ovakva vrata bolje rešenje od klasičnih koja koštaju 5-6000 din.
 
@Astir
Za te pare je bolje kupiti sigurnosna vrata umesto onih nazovi ulaznih vrata.
 
http://i50.tinypic.com/2cni4xk.jpg U OVOJ ZGRADI NEMA PLAKARA (ZLATIBOR) - B2.1-2 ,ulaz B2.1.3. BILA SAM NA GRADILIŠTU U PETAK (USPELA SAM DA UĐEM U STAN), PREDSTAVNIK ZLATIBOR-GRADNJE MI JE REKAO DA U NAŠOJ ZGRADI PLAKARI NISU PREDVIĐENI...
 
Vrh