Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Pedja_Nbg":1i6tmkci je napisao(la):
Гомили људи ти "ситни" недостаци нису никакав фактор, јер имају пара да све то среде како год пожеле... :kafa:

"Gomili" ljudi ti "sitni" nedostaci nisu nikakav faktor, jer im fali samo jos malo za ucesce, a sredjivanje kad dodje na red...
 
zabrinut":dkm2ei01 je napisao(la):
Pre bih rekao da je vecini ljudi muka od cekanja i odlaganja useljenja i da su te "sitnice" stavili na tas i shvatili da im je bolje da se usele sto pre, a onda malo po malo sredjuju SVOJ stan.

Potpisujem ovo i zato 1+

Čekamo useljenje a imamo toliko poslova da odradimo kada se uselimo da ne zmamo šta ćemo pre. [bar mi koji nismo imali mogućnosti u gradnji da rešavamo]
Vreme je godišnjih odmora treba se ukopiti sa svima sa majtorima, sa kolege na poslu i t d.
Pucamo po svim šavovima samo bi nam odlaganje zbog nivelacije - jednoobraznosti stanova od neki mesec još falilo.

To bi značilo još koji mesec kirije rastezanja isčekivanja...
 
Poštovanje buduće komšije, pratim ovaj forum već izvesno vreme i veoma mi je drago što su neke teme pokrenute. Za sad, najviše me zanima da li se iko od vas pozabavio kvadraturom, tj. tačnošću podataka o istoj navedenoj u ugovorima.
 
durlan":iusopp4a je napisao(la):
Eee pa ljudi docekaste vi vase stanove, posle svih briga, iscekivanja, strahova doslo je vreme potpisivanja ugovora i preuzimanja kljuceva. Malo vas poznajem ovde na ovom forumu, ali par ljudi znam sa prethodnog foruma, i znam kakve ste strahove sve imali cekajuci ove dane. Kaca, Syberserb, Sofija, mimmy, gaga, dragana, alompita a i svi Vi ostali, zaboravite podstanarski zivot, ali nek vam taj period zivota bude lepa uspomena, nekima i ruzna proslost. U vas stan udjite nasmejani,veseli, srecni i obavezno prvo vece zalijte dobrim vinom.
PS. Zaboravite roletne i pregradna vrata, pa to su ..................................detalji.
Sve vas pozdravljam!
Durlan
Hvala puno na lepim zeljama, i vama svako dobro!
 
Imam jedno pitanje za forumase.
Da li je neko zainteresovan da menja stan.
Ja bi menjao ovaj moj od 57 m2 za veci do 65 m2.
Kad sam birao stan ovaj je bio najveci koji sam mogao da odaberem.
Ako ima zainteresovanih neka se jave. :)
 
Sto se tice svih nedostataka medju kojima podrazumevam plakare, visece elemente, lose omalterisane zidove, kalorifere, cevi koje vire u kupatilu, roletne i slicno, moci cete da se zalite prilikom useljenja komisiji.. Po onome sto sam cuo sve ce biti naknadno zavrseno ili novcano nadoknadjeno.
 
Већ је раније помињано да замена станова није могућа. :dil:

:kafa:
 
Zamena stanova je apsolutno MOGUCA! Da napomenem da oni koji trenutno nisu u situaciji da isplate ucesce, mogu to uraditi i u septembru, nakon cega ce svi stanovi koji ne dobiju vlasnike biti ponudjeni ostalim kupcima. Stanovi od kojih kupci budu odustali u u prvom krugu useljenja bice takodje ponudjeni.
Takodje, i sada mozete predati zahtev za zamenu stana, ili pronaci kupca koji je voljan da sa vama menja stan i u upravi dogovoriti razmenu.
 
Da li neko iz zgrade B.2.1-2 uspeo da uđe u svoj stan?Unapred hvala :)
 
Juce smo se raspitivali da li mozemo da udjemo da vidimo stan u B2.3. Rekli su nam da pokusamo da zamolimo nekoga da nas pusti!!!!!!!!!!!
 
Stvarno je neophodno da se dozvoli kupcima da udju u stan dok su tu majstori da se otklone nedostaci i uzmu mere za namestaj. Neka odrede jedan dan u nedelji kada ce moci da se udje i pogleda u dogovoru sa sefovima gradilista. Ni patike se ne kupuju na slepo a kamoli stan od vise desetina hiljada evra. Prosledicemo Djilasu a vi koji se slazete uradite isto. Pozdrav komsijama
 
Da li neko zeli da menja stan? Moj ima 68m2, a hteo bi manji
Imas privatnu poruku.
 
Abaxial":1rq6umw8 je napisao(la):
makicaci":1rq6umw8 je napisao(la):
Sa elektronskim placanjem stvar stoji ovako:

Uplatili smo sudsku taksu elektronskim putem i stampali sa ekrana dokaz o transakciji. Tako nam je receno kada smo preuzimali nacrt ugovora i iznos sudske takse!
Ispostavilo se da taj papir NE VAŽI bez overe, tj. pečata i potpisa! Sudski veštak ne priznaje taj papir bez overe. U banci su se čudom čudili kada smo se pojavili sa molbom da nam overe papir. Čemu onda služi elektronsko bankarstvo ako moram da idem u banku?
Provizija za transakciju (na 28.000) bila je 71 din. U banci su mi uzeli 100 din za potvrdu i 20 dinara kao proviziju za plaćanje. Pitam se kada će zakonski propisi u ovoj zemlji biti u skladu sa stvarnim životom!
O izgubljenom vremenu i živcima (ono malo što je preostalo) da i ne govorim.
Raspitajte se o elektronskom plaćanju da ne prođete kao ja.

Ocigledno je da je ovaj nacin skroz stupidan ali najjeftiniji, mozes li mi objasniti proceduru sklopanja Ugovora o korišćenju usluga elektronskog bankarstva za fizička lica i za koje vreme se to moze zavrsiti? Hvala unapred!

Platio sam sudsku taksu Ebankingom. Tacno je da stampani nalog sa realizovanom uplatom nije dokaz, pa sam u banci odneo isti, oni to ostampali na priznanici i overili pecatom. Cena - nista!
 
Provizija na uplatu takse u banci 0,5 - ZA TAKSU od 28.000 - 140 din...
 
Roki Today 14:29:07
Stvarno je neophodno da se dozvoli kupcima da udju u stan dok su tu majstori da se otklone nedostaci i uzmu mere za namestaj. Neka odrede jedan dan u nedelji kada ce moci da se udje i pogleda u dogovoru sa sefovima gradilista. Ni patike se ne kupuju na slepo a kamoli stan od vise desetina hiljada evra. Prosledicemo Djilasu a vi koji se slazete uradite isto. Pozdrav komsijama

BRAVO! ODLIČNA IDEJA! :kk:
 
Zainteresovani smo da stan od oko 53 kvm razmenimo za veći. Naravno, ukoliko dozvole razmenu.
 
Buduce komsije, preporucujem vam sto se tica namestaja, da posetite salon namestaja "Vanja2" na izlazu iz Nove Pazove. http://www.vanja2.rs evo link.
Prevoz i montaza su besplatni, cene pristojne, osoblje vrlo ljubazno. :)
Sto se tice stanova, rekli su nam da se u stan moze uci samo u toku radnog vremena, jer su kljucevi kod sefova. Pozdrav :)
 
MOJ ADVOKAT JE PROUČIO JE PREDUGOVOR

PRIMEDBE NA UGOVOR O KUPOPRODAJI STANA


- čl. 2 (stav 2 alineja 2) - deo učešća od 8% koji iznosi 4.392,25 EUR, je nejasan. Šta će biti u slučaju ako Kupac bude oslobođen od plaćanja PDV, a preuzeta je ovom odredbom ugovora obaveza da se PDV u svakom slučaju prenese u toku od 2 godine (nejano je takođe ko i kome i na koji račun)!?,

- samim tim nejasno je kako se došlo do iznosa mesečne rate od 192,33 EUR,

- Nije utvrđen garantni rok za izgrađeni stan, niti postupak reklamacija u garantnom roku za nadjene nedostatke, kao i za kvalitet i kompletnost ugrađene opreme i materijala (ispunjenost standarda),

- Ne postoji "Clausula intabulandi", t.j. pravo Kupca da se bez prisustva i posebne privole Prodavca uknjiži kao vlasnik na predmetni stan,

- čl. 6 stav 2 - je takođe nejasan. Da li to znači da i Kupac i Prodavac upisuju hipoteku!? I zašto se hipoteka upisuje na 59.295,39 EUR (pun iznos duga) kada je već izmireno 20% duga + plaćene rate do momenta upisa hipoteke.

Zvala sam Gorana Blagojevića ,preko telefona mi je rekao da ugovori ne bi trebalo da se menjaju,ali da ce da pogleda o cemu se radi....poslala sam njemu primedbe na e-mail,danas nije mogao da mi zakaže sastanak tim povodom,ali sutra idem kod njega povodom ovih primedba
 
dragana123":361k9ev5 je napisao(la):
Buduce komsije, preporucujem vam sto se tica namestaja, da posetite salon namestaja "Vanja2" na izlazu iz Nove Pazove. http://www.vanja2.rs evo link.
Prevoz i montaza su besplatni, cene pristojne, osoblje vrlo ljubazno. :)
Sto se tice stanova, rekli su nam da se u stan moze uci samo u toku radnog vremena, jer su kljucevi kod sefova. Pozdrav :)
Ne znam odakle ova informacija, cene su sve osim pristojne :)
 
Izlozene cene su bez popusta. Popust se krece od 5 do 20% u zavisnosti od artikla. Licno sam bila u radnji i sve su mi rekli.
 
Diana":25oj50md je napisao(la):
MOJ ADVOKAT JE PROUČIO JE PREDUGOVOR

PRIMEDBE NA UGOVOR O KUPOPRODAJI STANA


- čl. 2 (stav 2 alineja 2) - deo učešća od 8% koji iznosi 4.392,25 EUR, je nejasan. Šta će biti u slučaju ako Kupac bude oslobođen od plaćanja PDV, a preuzeta je ovom odredbom ugovora obaveza da se PDV u svakom slučaju prenese u toku od 2 godine (nejano je takođe ko i kome i na koji račun)!?,

- samim tim nejasno je kako se došlo do iznosa mesečne rate od 192,33 EUR,

- Nije utvrđen garantni rok za izgrađeni stan, niti postupak reklamacija u garantnom roku za nadjene nedostatke, kao i za kvalitet i kompletnost ugrađene opreme i materijala (ispunjenost standarda),

- Ne postoji "Clausula intabulandi", t.j. pravo Kupca da se bez prisustva i posebne privole Prodavca uknjiži kao vlasnik na predmetni stan,

- čl. 6 stav 2 - je takođe nejasan. Da li to znači da i Kupac i Prodavac upisuju hipoteku!? I zašto se hipoteka upisuje na 59.295,39 EUR (pun iznos duga) kada je već izmireno 20% duga + plaćene rate do momenta upisa hipoteke.

Zvala sam Gorana Blagojevića ,preko telefona mi je rekao da ugovori ne bi trebalo da se menjaju,ali da ce da pogleda o cemu se radi....poslala sam njemu primedbe na e-mail,danas nije mogao da mi zakaže sastanak tim povodom,ali sutra idem kod njega povodom ovih primedba


@Diana, uz duzno postovanje, tvoj advokat je obican folirant i neznalica! Ako je uz to jos i uzeo pare za ovu glupost, onda i Vi treba da se zabrinete.
 
Vrh