Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Ako ste klijent Banke Intese (primate platu ili penziju preko njih) imate u iznosu do 50 000 din(za taksu) 20 din provizije. Za iznose preko 50 000 din cak i do milion din provizija je 1000 din za klijente banke. :D

Za stan od 56.77m2 platila sam taksu nepunih 30 000. Ucesce i PDV su nepunih 12 000e.

Nesto sam cudno primetila u stanu (zgrada B1.1), izmedju dnevne i spavace sobe postavljena su staklena vrata. Da li je to slucaj i kod ostalih stanova? Molim vas da mi odgovorite :| Unapred hvala

P.S. A sto se tice majstora za ugradnju klima, tu je vas komsija sa 15-ogodisnjim iskustvom, sa kvalitetnim materijalom. :)
 
nas iz b3.a2.1 /siva zgrada prvi red/ će pozvati u sredu ,četvrtak ili petak sledeće nedelje.
 
Nema izolacije koriscen je www.ytong.rs blok koji se pravi od pepela TE Kolubare (tako kazu a mislim da lazu :)). Dobar je blok samo mora da se pazi da ne nakvasi...
 
Б3А.1-3 bela zgrada prvi red do Ivana Ribara pozvana danas ili u ponedeljak da dodjem po predugovor.
 
Drage komsije, upravo su me pozvali iz gradske uprave da dodjem u ponedeljak da potpisem Nacrt ugovora (bela zgrada, prvi red do ulice). Srecno! Pozz...
 
baltazar":3h0t78jj je napisao(la):
Ako ste klijent Banke Intese (primate platu ili penziju preko njih) imate u iznosu do 50 000 din(za taksu) 20 din provizije. Za iznose preko 50 000 din cak i do milion din provizija je 1000 din za klijente banke. :D

Za stan od 56.77m2 platila sam taksu nepunih 30 000. Ucesce i PDV su nepunih 12 000e.

Nesto sam cudno primetila u stanu (zgrada B1.1), izmedju dnevne i spavace sobe postavljena su staklena vrata. Da li je to slucaj i kod ostalih stanova? Molim vas da mi odgovorite :| Unapred hvala

P.S. A sto se tice majstora za ugradnju klima, tu je vas komsija sa 15-ogodisnjim iskustvom, sa kvalitetnim materijalom. :)
Mi smo iz te zgrade, kod nas izmedju dnevne i spavace sobe nisu staklena vrata, bar nisu bila kada smo zadnji put bili tamo. Primetila sam na jednoj od slika da su takodje staklena vrata, sto je stvarno malo glupo.
 
Da li je neko ovih dana bio u stanu ili nece da pustaju zato sto su "sve ocistili, oprali, uglancali i sl."?
 
@ zabrinut: Bio sam za vikend, ulazio sam u stan, prošao sam celu zgradu od podruma do potkrovlja - šef gradilišta puštao, davao ključeve lično i odvodio do ulaza, i uvodio u stan. Sinoć, kada nije bilo zvaničnika portiri / čuvari takođe puštali u stanove, doduše išli zajedno sa stanarima. Probaj kad malo zahladi, kada odu zvaničnici, šefovi, radnici i sva prepodnevna gužva.

PS: Inače jeste sve očišćeno, uglancano, otvoreni su prozori na kip i vrata stanova kako bi se stanovi vetrili. Sve je OK!
 
brana":1kuvk6rb je napisao(la):
Б3А.1-3 bela zgrada prvi red do Ivana Ribara pozvana danas ili u ponedeljak da dodjem po predugovor.

@brana, Б3А.1 bela zgrada prvi red, danas su me pozvali, otisao, zakazana mi je overa ugovora za 04.07.2012. u 15h.

Zna li neko da li je zgrada Б3А.1 gotova obzirom da smo pozvani i da nam od 04.07.2012. tece rok za uplatu ucesca i PDV-a kako bi se uselili u predvidjenom roku 30-31.07.2012.

Pozdrav!
 
Da li su zvali nekoga koji je dobio stan u zgradi B2.1-2?Hvala : :)
 
Danas smo i mi pozvani na potpisivanje ugovora u ponedeljak. Mi smo u sivoj zgradi do ulice. Srecno svima :)
 
Кад је реч о новим купцима, град је увео олакшицу тако што је омогућено да се учешће од 20 одсто укупне вредности стана плати у два дела. Први део учешћа од 12 одсто плаћа се у року од осам дана од дана судске овере уговора, а други део учешћа од осам процената у року од 15 дана од дана остваривања права на повраћај ПДВ-а купцу првог стана.

Da li se ovo zaista sprovodi i da li to znaci da treba da uplatim SAMO 12% SADA od vrednosti stana posto sam novi kupac:)
 
Molila bih komsije iz B.1 3 koju je radio Graditelj, ako znaju ko je bio podizvodjac koji je postavljao parket da napisu. Hvala.
 
Ocigledno je da nam nakon useljenja ponovo predstoji borba na usvajanju izmena i dopuna zakona o PDV-u!
 
Drage komsije sa stanovima u potkrovlju... ostaje kao problem to sto nemamo roletne. Venecijaneri su krajnje nefunkcionalni.... hocemo li to uneti u zapisnik kao nedostatak, ima li svhe?
 
Svakako uneti u zapisnik samo pitanje je da li su po projektu prozori bez roletni, ako jesu tesko da tu nesto moze da se uradi. Ipak insistirati na istim (organizovano jos bolje, traziti od investitora da ih naknadno ugradi). Ugradnja pvc ilii aluminijumskih roletni je oko 50 - 60 e/m2 a prozora onoliko....
Kod mene jos uvek nema ni venecijanera .... Takodje nije bilo ni sijalicnih grla, sijalica, plafonjera....
 
nacacaca, hvala! Pozvacu u ponedeljak Skupstinu grada da pitam da li su predvidjeni po projektu prozori za stanove u potkrovlju.
 
Пошто је цена квадрата иста за све станове, и опрема мора бити истоветна (што подразумева и стандардне спољашње ролетне). Венецијанери су 4 до 5 пута јевтинији и далеко су лошије решење. Делимично затамне простор, али сунчеви зраци ипак продиру кроз стакло и греју унутрашњост. О томе колико скупљају прашину, не треба причати.

Уопште ме не занима чија је то идеја - инвеститора, пројектанта или извођача. Могли су по тој логици да у неким становима уместо паркета ставе линолеум на го бетон. Инсистираћу на томе да се класичне ролетне уграде накнадно. Ако приговор буде одбијен, уградићу их сам и рефундирати трошкове на врло једноставан начин.
 
tatica, u pravu ste. Jednoobraznost cene uslovljava i jednoobraznost opreme. Meni je ceo zid trpezarije u prozorima, imam i dva velika prozora u dnevnoj sobi, a na gornjoj etazi ceo zid jedne sobe je u staklu! Druga soba kao i dnevna ispod ima dva velika prozora. Naravno tu su jos i prozor u ostavi, kuhinji, ispod stepenista i iznad stepenisa! Nasi stanovi su veliki. Ja ne mogu i ne zelim sama da placanjam roletne, kada su kod drugih stanova "usle" u cenu m2.

Vidim da Vi imate terasu vece m2 od moje, ne znam kojih je dimenzija, moja je siroka 60 cm, a zid terase je debljine 40 cm i to je prohodna terasa a potpuno je nefunkcionalna.
 
Terase su velike a nemozete staviti stolicu da sednete. Akvadratura stepenista 2.9m2. Lepa cena za metalnu konstrukciju sa drvenim pragovima.
 
Само што део испод степеница са висином мањом од 1,5 м по стандарду НЕ УЛАЗИ у квадратуру за плаћање. На то нека обрате пажњу сви са оваквим становима.
 
А надао сам се да ћи свој стоти пост писати из свог стана...
 
Vrh