Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Rade kuhinje, plakare,stolove ,krevete,enterijere...Preko prijatelja sam dosla do njih. On je prezadovoljan.Cena je po duznom metru.Prvo se sa merama ode do njih, uz njihovu pomoc napravite raspored plakara,birate boje i materijal i daju vam cenu.Sklapate ugovor , tim ljudi dodje kod vas izmeri stan tacno i kazu vam kog dana i u koliko sati dolaze.Rok isporuke im je 15 dana . Cim budem imala informaciju u vezi popusta javljam se...
 
@Cekajuci Godoa
Kolika je redovna cena kvadratnog metra plakara kod njih? I koliko je duzni metar kuhinje, osnovne recimo od univera?
Predpostavljam da, kad ste ih vec pitali za popust, znate redovne cene.
 
@matijevic srenji red zgrada je gradila DenezaM, nisam siguran za sve ulaze.

Koliko sam se ja informisao u sistemu sa kalorimetrima postoji fiksne deo računa koji ide po kvadratu + utrošena energija. Tako da ipak postoji praćanje koje je stalno i preko leta.

U subotu kada sam bio na gradilištu jedan od majstora, koji su radili u podstanicama, kaže da se svaka potstanica sigurno imati kalorimetre a nije bio siguran za sve stanove. To znači da je tada sistem tako podešen da krajna cena zavisi od zajedničke potrošnje svih stanova koji su na podstanici a to ipak nije ono pravo.

U mom stanu kada sam bio zanji put nije bilo tih uređaja ali sam ih video u subotu u lokalima (nisam mogao gore) tako da je moguće i da su ih postavili naknadno, bar se nadam.
stan2012-06-0225.jpg
 
Zgrade B3 B2.2 gradio je "Inter-kop" i odavno su završeni, još pre Nove Godine. Postavili su i merače grejanja,kojih ranije nije bilo, ali nema plakara, i kako su nas obavestili neće ih ni biti. Zgrada je prošla prijem.
 
@lela.p

B3B 2-3 je gradila DenezaM evo linka
To je ukupno 5 ulaza slepljenih u II redu dva u B3B2 i tri u B3B3.
 
Drage komsije, slike su super, hvala onima koji obidju gradiliste i postave nam slike, pa svi mozemo da pratimo dinamiku radova na gradilistu.
Mene interesuje da li ima novih informacija oko datuma useljenja i cene kvadrata. Ako neko cuje da je neko pozvan, neka odmah sa nama podeli tu informaciju. S obzirom na izgled gradilista, mozda i postoji sansa da podele prve kljuceve u julu (prvog ili sedmog), ali ne znam sta ce biti sa nama cije se zgrade jos zavrsavaju. Takodje, cujem neke neformalne informacije da se ocekuje cena kvadrata kao kod poslednjeg useljenja u Vojvodjanskoj. Ne znam koliko je to provereno i da li sada treba traziti da nam makar kazu kolika ce biti cena? Takodje me plasi da nam svi ovi radovi na temu igralista, parkinga, zelenila i sl. ne udju u cenu kvadrata. Ima li neko misljenje na ovu temu?
I da dodam, i mene interesuje kuhinja po meri i plakar za hodnik, ostalo cu useliti svoj stari namestaj. Takodje, nedostaje mi sporet, pa ako neko ima informaciju o kolektivnom popustu na belu tehniku, tu sam da se pridruzim.
 
Da li neko zna šta će da prave između našeg i Dulićevog naselja?
Zašto su iskopali onu rupetinu?
 
Naravno da bi sa kalorimetrima cena grejanja bila manja i zbog toga mislim da bi na njima trebalo insistirati.
 
Pozdrav za buduce komsije :) Htela bih da pitam roditelje skoske dece, koji su vam planovi oko upisa dece u osnovnu skolu, odnosno vrtic. Imate li informacije koje su najblize osnovne skole i vrtici, odnosno koje su dobre... Ja sam se iskreno nadala da ce se mozda izgraditi neka nova osnovna skola, s obzirom na ovako veliko naselje poput naseg pa jos ce tu biti i Dulvil..
 
Ljudi čitajte malo predhodne postove:
mssm011":3sla8n3z je napisao(la):
Angažovana snaga zavisi od kvadrature. Nama je na 80 kvadrata oko 1500 din svakog meseca. Najviša cena grejanja ove sezone nam je bila 4600 din (+ ang. snaga) što je super jer smo samo jedan mesec platili toliko. Grejanje je dobro ali mi smo ga smanjivali na minimum kad smo van kuće i noću,a pojačavali kada smo tu. Nama u spavaćoj sobi, kao i kod ulaznih vrata je stalno zatvoren radijator jer zaista nismo imali potrebu za toplijom sobom (izuzetak su bili oni ekstremno hladni dani). Znači uz racionalnu potrošnju, sistem je super. Naši računi za infostan leti za 80 kvadrata su oko 3-4000 din što je super. Merenje se vrši daljinskim putem oko zgrade neko prođe i očita podatke, a merači su u podstanici u zgradi. Ceo sistem je na nekoj bazi radiotalasima.... Tako su nam objasnili u termoelektranama?! Valjda je tako, ali je bolje nego paušalno plaćanje cele godine.
Pozdrav svima
Zgrade koje su dobro izolovane, a naše jesu, će sigurno trošiti mnogo manje energije i samim tim će biti manji računi. Isto tako će nam biti toplije u odnosu na stare zgrade sa lošijom izolacijom.
Kako sam ja shvatio u podstanici se vrši očitavanje za celu zgradu a kalorimetri raspodeljuju potrošnju po stanu. Ako nema gubitaka u zgradi onda je to 99% precizno.
Tako da budite srećni zbog kalorimetara kao što sam i ja.. :)
 
Drage komšije,

Jutros sam uspeo da udjem u stan da premerim neke detalje. Ima malih razlika u odnosu na dimezije koje sam ja imao uslikane ali to je u santimetar dva. Neke od dimezija su mi išle na ruku.
Ako je nekom potrebno kod nas je onaj stub u kuhinji pored suobere 60 (š) x 45. Trpezarija dupli prozor je 210 na šemi je bilo 200 itd.

Radovi napreduju ima na dosta mesta radnika raspoređenih po gradilištu. Nije mi bilo drastično velikih promena pa nisam slikao okolinu.

Jedna info od radnika da je teh. prijem gotov za gotove zgrade ali da neće biti izdati papiri dok ne bude celo naselje. Ovo naravno sa rezervom.

Novost za stanove u srednjem II redu (DenezaM) je da su na radijatore okačili kalorimetre bar je tako u mom ulazu.




 
@Milena1976

Троје деце ми је одрасло у овом крају. ОШ ''Кнегиња Милица'' (бивша ''Ужичка република'', у блоку 62) - апсолутно за избегавање. Вртић ''Исток'' у блоку 61 - за сваку препоруку. За основце који ће сами ићи у школу, можемо одредити најбезбеднију путању и обезбедити им квалитетну обуку како да се понашају на појединим опасним локацијама.
Једна од могућих опција: уколико (дај Боже!) у насељу имамо баш много основаца, градска управа мора да организује безбедан превоз школским аутобусима до, рецимо, неке од нових школа на Бежанијској коси.
 
@tatica
Hvala Vam na informacijama! Nadam se da ce u naselju biti dovoljan broj osnovaca te da cemo, uz inicijativu, po vasem predlogu uspeti da obezbedimo organizovan prevoz osnovcima. Ja planiram i da trazim neku skolu iz okruzenja, u kojoj bi mladji razredi imali nastavu samo pre podne, kao i obezbedjen dnevni boravak.
 
milena1976":hl2jfwx4 je napisao(la):
@tatica
Hvala Vam na informacijama! Nadam se da ce u naselju biti dovoljan broj osnovaca te da cemo, uz inicijativu, po vasem predlogu uspeti da obezbedimo organizovan prevoz osnovcima. Ja planiram i da trazim neku skolu iz okruzenja, u kojoj bi mladji razredi imali nastavu samo pre podne, kao i obezbedjen dnevni boravak.
I kao roditelj i kao profesor mogu da Vam preporučim OŠ "Mladost" ili ("Jovan Sterija Popović").Moje dete ide u "Mladost" ( iako nam nije najbliža škola, upisali smo se baš tu najviše zbog kvaliteta i organizacije nastave),a bus 95 ide od škole do naših zgrada .U razredu ima još dece koja iz naselja Dr.Ivan Ribar idu u "našu" školu. :)
Obe škole su jako velike tako da se u školi "Mladost" nastava odvija u dve smene, a produženi boravak ima samo u I i II razredu. U školi "Sterija" čak se nastava odvija u III smene, ne znam kako je organizovan produženi boravak.
 
Кад Београд гради, не штеди.

У Новом Саду почиње изградња новог Жежељевог моста преко Дунава (мало већа река од Саве). Коштаће 45 милиона евра, десетак пута мање од београдског моста на Ади.

Хрвати су претходних година озбиљно планирали изградњу моста преко мора (мало већа вода од Саве) до Пељешца, дугог скоро 2,5 км. Одустали су после скупштинсе битке, јер би тај мост био ПРЕСКУП (требало је да кошта 240 милиона евра - двоструко мање од нашег моста на Ади).

Да ли то има неке везе са ценом наших станова???
 
Taman su radnici prionuli na posao, ali ova kisa je dosadna. Mozda se predomisle pa naprave bazen izmedju zgrada :D
 
@mimmy

Hvala Vam! Mnogo mi znaci preporuka zadovoljnih roditelja i zaposlenih u prosveti! Pozvacu obe skole, da proverim za dnevni boravak.
 
Postovani forumasi i buduce komsije, juce sam bio na gradilistu. Imam nekoliko slika, ali necu ih postavljati, jer se na njima ne vidi nista sto vec niste videli na slikama koje su juce postavljene ovde. No, to nije ni bitno. Bitno je da prema informacijama koje sam dobio od ljudi iz nadzora i inzenjera na gradilistu mozemo ocekivati da useljenje pocne 1. jula. Naime, Interkop je zavrsio uredjenje povrsina oko zgrada. Ostatak radi Ratko Mitrovic. Takodje, unutrasnji radovi u zgradama koje su najblize ulici moraju biti gotovi do 10. juna, pa zbog toga rade i nocu. Svaki dan probijanja rokova ce ih kostati 2000 evra za penale. tri male zgrade (zelena, zuta i crvena) mogu biti useljene vec danas, jer je oko njih sve zavrseno.
A sada malo o famoznom igralistu. Od toga nema nista. STvarno bi pojednci mogli da prestanu da sire glasine i poluinformacije koje su dobili od nekog radnika na gradilistu. Posledica svega toga je 20ak postova o metodama za vaspitanje dece i nagadjanje o tapkanju lopte i besanim nocima. Mislim da tome stvarno nije mesto ovde. Tu nece biti nikakvog kosarkaskog i teniskog terena. Rade se zardinjere sa klupama i igraliste za decu sa ljuljaskama, klackalicama, toboganom... Uostalom, sta i da neko postavi koseve? Obruc se lako skine, a mreza za tenis jos lakse, zar ne?
Drago mi je da se poslednjih dana ovde ozbiljna diskusija o grejanju i kalorimetrima. Hvala svima na linkovima i korisnim informacijama.
Neko je pitao sta se to kopa izmedju naseg naselja i buduceg bloka ka Savi. U pitanju je silazna rampa za garazu.
I za kraj jedan predlog za sve. Pisali smo o kolektivnoj kupovini namestaja i bele tehnike. Posto je leto pred nama ono sto ce mnogi od nas odmah ugraditi su klime. Na kupovinu nekoliko desetina klima bismo sigurno dobili znacajn popust. Besplatna ugradnja bi bila savim dovoljna.
Pozdrav svima
 
Danas sam zvala gradsku agenciju za investicije i stanovanje da pitam kada ce biti useljenje u moju zgradu (lokacija B231), rekli su mi da ce useljenje za b231 biti sredinom jula.
 
Sve pohvale cyberserb na poslednjem post-u. Odmerene, tacne i upotrebljive informacije. Pozdrav
 
@cyberserb, alal vera na tome sto si razbio sve predrasude. Imas li informacije vezano za nezavrsene zgrade do ulice sta je od unutrasnjih radova ostalo ne zavrseno. Mogu li te ne zavrsene unutrasnje radove zavrsiti do 10. juna? Hvala puno na lepim vestima!
 
Nije to nikakva silazna rampa za garažu. Tu se radi prva od šest dulićevih zgrada. Inače jedina silazna rampa je sa suprotne strane od tog iskopa. KOd trećeg reda zgrada, sa zapadne strane još nisu završene
terase za invalidna lica a uređenje pešakih zona kreće tek kad potpuno završe garažu.
 
@Cyberserb
Ovo za klime ti je odlicna ideja, i sto se mene tice jasam za. Ali ono sto znam iz iskustva je da je pogotovo u julu i avgustu veoma tesko zakazati ugradnju klima (ceka se i do 2 nedelje). Ako bi nas bilo puno mislim da bi to mogao biti problem u startu, jer jedna ekima moze na dan da ukradi 5-10 klima,
Mozda treba razmisljati u drugom smeru i ugovoriti cenu nezavisno od ugradnje.
U svakom slucaju podrzavam tvoju inicijativu.
 
Vrh