Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Дулићеви ће добити повраћај ПДВ-а одмах, јер ће их кредитирати банке (као и другу туру од 1.000 станова из нашег конкурса), тако да ће они имати за повраћај ону фамозну потврду да је цена стана исплаћена у целости. Ми смо једини до сада ''почашћени'' нечувеном правном заврзламом да као купци првог стана повраћај ПДВ-а чекамо 20 година.

Да и не помињемо јединствену у свету будалаштину да неко ко је унапред, законски основано и документима доказано, ослобођен неког пореза - мора да га уплати, па чека повраћај (да би се, наравно, неко окористио курсном разликом и нечије банке ''омастиле'' силним провизијама).

У недељу свакако имамо ''спортски дан'', смислићемо најбољи начин за ''навијање''!
 
Ja znam gde smo pogresili mi koji smo se prvi uselili, lepo su iskoristili nasu nestrpljivost da se sto pre uselimo , nije poznavao niko nikog od komsija da bi smo se malo konsultoali, prodali su nam stanove a da ih nismo ni videli, na kraju krajeva verovali smo im.
A trebali smo , posto smo ugovor potpisali i overili pre useljenja , da uplatimo samo ucesce i da se uselimo u stanove a da se za PDV "dogovaramo"- da im ne platimo.
Eto zbog cega se ja licno kajem a sad za ljude koji se tek useljavaju neka razmisle i o ovoj mogucnosti.
 
Ljudi dajte prvo da se borimo za usljenje, pa cemo potom za ostalo, bice mnogo lakse. Ovako ako nam prolongiraju rokove bice sve mnogo teza. I ovako smo mnogi od nas pukli tu cenu PDV-a na neplanirane kirije.
 
Pozdrav svima koji prate ovu temu i budućim komšijama.
Tek sam sada nabasao na ovaj forum.

Nisam isčitao celu temu pa se malo ubacujem nadam se da nećete zameriti.

Cela ova priča oko PDV je naravno nedovšena priča pa meni a ovo je iskrslo kako problem iz prakse.
Nisam 'expert' iz ekonomije a sada već svi znamo kako nas ta reč boli u zadnjih 11godina.

Ne znam dali se ponavljam ali ako žele da reše problem mogu ili mogli su do sada preko Skupštine RS a može i grad ako hoće.
Problem je zato što je investitor i kreditor isto pravno lice dakle Grad Beograd.
Šta bi u tom slučaju bilo je neka banka u ovom položaju i investitor i kreditor?
Naravno bankari otvore dve firme i rešen problem.

Zašto ne bi mogao grad da kaže (da potvrdu) da je sam sebi isplatio stan a sa licem koje je prošlo na konkursu da napravi anaks ili novi ugovor o finansiranju isplaćenog iznosa tj razlike od 80%. Grad može otvoriti još jedan 840- račun u tu svrhu i sa jednoim iznosom od lupam od 100k € da zatvori svima krug. Mi priložimo uplatnicu od 20% Grad od 80% i sklopimo ugovor o otplati tih 80% uz već dogovorene uslove. Sa te dve uplatnice idemo na osobađanje od PDVa. Tih 80% koristi opet za sledećeg kupca i tako u krug a sa onh 20% većta mu je volja...
Pa čelnici grada su već za neke poteze koje su preduzilai rekli da će platiti kazne dakle imaju kapacitet da prelome stvar i odluče u koristi građana kada to žele ili imaju interes.

Pretpostavljam da otkrivam toplu vodu ali me zanima šta je bilo objašnjenje zašto to nemože.

Ja sam takođe čuo informaciju da je neki novi rok leto jun - jul.

Takođe ne proverena info da nAš gRadonaČenik đIlas planira predizborno kampanjsko slikanje u krugu novih zgrada naselja Ivana Ribara za 30.4.2012. Malo mu je propala prilika da zvecka ključevima kako je to već bilo planirano. A pokvarili su i nama planove oko useljenja.
Ovo bi možda bila dobra prilika za posetimo taj događaj u malo većem broju. Da ga uveličamo, možda dobacimo koje pitanje. Pa imamo pravo i mi da obiđemo naše buduće zgrade kao što smo ih obilazili i ovih godina.

Eto organizacionom odboru predlažem temu za razmišljanje a savljam i ovu moju info na razmatranje. Možda neko može to da potvrdi ili porekne ili doda nešto novo.

Pozdrav
 
Drage komsije, lezim vec danima ukocena (kazu isijalikus) i pratim komentare na forumu. Vraca mi se stalno isto pitanje: "Zasto mi uopste komuniciramo sa sadsnjim gradskim funkcionerima i dalje, kad do sada nisu nista preuzeli na nasem useljenju, do izbora nema ni teoretskih sansi da nas usele. Juce su uselili dvadeset stanova za izbeglice i islikali se fino, sledece nedelje ce useliti socijalne pored nasih zgrada i slikanje opet dovoljno. A u Stepi se sprema useljenje u najvece, po blatu i sa jos uvek nezalepljenim plocicama primaju se zgrade da bi se uselile pre izbora. Informacija je sigurna, znam ljude koji rade nadzor na gradilistu.
Takodje se slazem da da su hteli mogli su da naprave fiktivni preenos 80% cene nasih stanova sa jednog na drugi racun i tako formalno ispune uslov da i mi imamo pravo na povracaj PDV-a. Nesto opasno smrdi oko ovih nasih stanova, nece oni nas skoro useliti, kao da imaju druge planove sa nasim stanovima.
 
Позивамо све заинтесоване да се придруже навијачкој групи купаца социјално-непрофитних станова, на 25. Београдском маратону. Место за организовано навијање је зграда из нашег програма, у улици Војвођанској бр. 11 - 15. То је северни део блока 63, у близини раскрснице Војвођанске и Гандијеве (насеље Стара Бежанија, пут према Сурчину, са леве стране улице су стамбене зграде, а са десне старе куће и црква). Ту непосредно пролазе линије ГСП 45, 71 и 601, а у близини 82, 89, 95, 68, 73 и 94, као и све новобеоградске трамвајске линије. Орјентир је велики ИМО-центар (блок 64) у Гандијевој, од њега 200 м према Бежанијској коси, па на раскрсници 100 м лево. Ако долазите колима, обавезно паркирајте ВАН простора омеђеног стазом маратона (значи НЕ у блоковима 63 и 64), да би касније преко насеља Бежанијска коса могли ван блокада саобраћаја да идете према Земуну или ауто-путем ка старом делу Београда.

Време састанка је 09,30, зато што се саобраћај на траси маратона зауставља у 10,00.

Понесите навијачке реквизите, пиштаљке, трубе, транспаренте, сендвиче. Вода и тоалет су обезбеђени.

Обележићемо и тачно месец дана од када нам је градоначелник обећао анекс (који је уследио, али знамо колико повољан по купце), усељење свих станова у Ивана Рибара до краја јула и детаљну документацију која доказује непрофитну структуру цене квадрата наших станова.

Пошто нас је у задње време на скуповима све више, надам се да ће сутрашњи дан бити један од успешнијих у нашем петогодишњем ''маратону''.
 
Evo prilike da mu postavimo konkretna pitanja i uputimo primedbe putem Fb stranice koja je otvorena u propagandne svrhe. Vidim samo hvalospeve i pohvale, ni znala nisam koliko je ovaj covek dobar, posten, vredan ma savrsen. Mozete pogledati i eventualno ostavii poruku, bilo bi dobro kada bi to svi ucinili, da pokazemo malo i dugu stranu, adresa je http://dragandjilas.rs. Pogledajte obavezno.

Mozete uci samo sa facebook-a, ukucajte samo Dragan Djilas politicar.
 
Drage buduce komsije,podrzavam i pozdravljam sutrasnje okupljanje. Ja sutra radim ceo dan(predpos.koji posao je u pitanju) i ne mogu prisustvovati okupljanju,ali bih volela znati kada je sledece okupljanje i gde. Komentari predhodnika su o.k. Ako se usele onih 133 satanova pre nas( mislim na B1, B2,B3 i ostali koji su probili rokove) treba protestvovati ,naravno civilizovano, i traziti tacan datum naseg useljenja. To je nase pravo. Neocekujemo poklon. Evo i vreme nam se prolepsava pa se nadam da ce nas biti sve vise. Zelim nam sutra puno srece i uspeha,i sto pre da vidim sve vas kako unosimo stvari u nase stanove. a bogami bice tu i slavlja. Nek smo zivi i zdravi i strpljivi. lepo se kaze; strpljen spasen. Pozdrav svima. :kk: :) :kk: :)
 
Drage komsije iz PFC 29, Vojvodjanska ul. od broja 11 do broja 15!

Zelimo da vas obavestimo da je danas ispred vase zgrade bio protestni skup u vezi povracaja PDV-a koji ste vi platili, a mi se jos uvek nismo ni uselili u nase stanove ali smo dosli da se borimo i za vas i za nas. Nismo ocekivali ni kafu ni rakiju mada je srpsko gostoprimstvo poznato sirom sveta, ali bi vase prisustvo bilo dovoljno. Nazalost niste smogli snage da izadjete iz vasih stanova i da bar svojim prisustvom date podrsku skupu koji je od opsteg interesa.
Mi cemo nastaviti nasu borbu za legitimna prava koja su i vama uskracena, svako ima pravo na svoj izbor a vas je danas ocigledno bio pogresan. NARAVNO OVO SE NE ODNOSI NA PAR STANARA KOJI SU BILI PRISUTNI.

Zahvalne komsije iz Doktora Ivana Ribara!!!
 
''Б3Б1стан'' је апсолутно у праву, опет је за већину важила калкулација: ''ако се изборе, имаћу корист, ако се не изборе, џабе би се мучио''. Све похвале Остоји који је лично и логистички подржао скуп, мом имењаку који брине о транспарентима и осталима који су ипак дошли упркос саобраћајним блокадама.
 
Данас нисмо дошли због овчијих богиња. Млађе дете је добило богиње пре десетак дана, старије дете у петак, супруг јуче, а ја их негујем. Тако да нико од нас није могао доћи.
Али, мислима и свим срцем смо били са вама који сте данас били у Војвођанској.

Мени лично је неразумљиво држање оних који не долазе на протесте, познајем такве и знам да су незадовољни и љути, а неће да дођу?
 
Potpuno se slazem i pruzam punu podrsku i "B3B1Stan" i "Tatici" ali mi moramo nastaviti nasu borbu za nasa prava. Treba da se dogovorimo o nasim narednim koracima. Masovnost nam nije jaca strana, ali treba nastaviti sa okupljanjima, jer bez truda nema rezultata. Dopise nadleznim institucijama mozete slati i od kuce ako vec ne mozete ili ne zelite da dodjete. Oceujemo dogovor o narednom skupu, predlazemo da to opet bude ispred Skupstine grada ili na Trgu Nikole Pasica.
 
Drage buduce komsije kako je bilo danas , koliko nas je bilo, da li smo bili zapazeni. Danas nisam mogla da dodjem inace sam redovna na nasim skupovima.
 
zaista jeste sramotan tako mali broj ljudi iz useljenih zgrada. ako je neko mogao da dodje danas onda su to oni. ali, sta da se radi? to je nasa narav. @abaxial, slike postavi na www.dodaj.rs
prosto kao pasulj, pa onda ovde stavi linkove. pozfrav
Abaxial":3lyh5j2s je napisao(la):
MARATON JE PODRŽAO DANAŠNJE OKUPLJANJE! Simbolično sam danas istrčao sa starta do mesta okupljanja i produžio do gradilišta, fotografisao - ali ne znam da postavim fotke na sajt. Krenuo sam kasnije od zvaničnog početka maratona, ipak sam očekivao da Vas zateknem na okupljanju, ali nažalost nikoga nije bilo kada sam stigao. Žao mi je ako je bilo malo ljudi i stvarno sramota za komšije iz useljenih zgrada! Kada ipak nisam zatekao skup produžio sam simbolično do svog cilja, a to su naše zgrade - naš zajednički cilj! Toliko od mene i samo napred do cilja!
 
Sta reci kada ljudi nisu u stanju da izaju ispred svoje zgrade, trebalo bi da ih ocekujemo na nekoj daljoj lokaciji, stvarno zalosno :notok: :notok:
 
Ponovo su radili kanalizaciju, jer su naknadno utvdili problem sa cevima .Na tabli izvodjaca radova stoji rok zavrsetka kraj juna.
Hvala Abaxial-u na trudu za slike.
 
@Abaxial hvala na ovom opsirnom foto-izvestaju i svaka cast na trudu. da je samo malo volje sve ovo bi moglo biti gotovo za 15dana. skoro identicno stanje na gradilistu je bilo i pre 5 meseci
 
Vrh