Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Све битне информације се већ дуго, дневно ажурне, налазе на овом форуму. Пошто нам је то најбоље средство комуникације, јављајте свима који за ово не знају да га прате. Видимо се на маратону!
 
Drage Komsije, marsuta maratona ne prolazi pored zgrade u Jurija Gagarina. Da li cemo skup zakazati ispored zgrade ili na nekom drugom mestu?
 
Šta mislite da premestimo protest ispred zgrade u Vojvođanskoj 11-15? Tu sigurno prolaze.
 
Kaca evo da se kladimo,da ce biti useljenje u septembru, :rolleyes: ,ko izgubi placa kapucino i koka kolu,jednostavno oni su sada uselili 133 stana,čisto da se vidi da se radi nesto,kasa mora da bude na nuli,ili bar malo u plusu,misli na gracku kasu,nedaj boze da bude nesto vise para,jer se nezna ko ce dobiti izbore,a sa nama su mogli dosta glasova da uzmu.ovako......pa dok prodju rezultatai,pa dok se formira vlast,tu su i godisnji odmori,i eto dodje septembar!!!!!!Kaca dodjes mi kaficu i koka kolu ;)
 
Ma lako cemo za kafu ili sta vec, ne bi me zaista cudilo ni da bude u septembru, zapravo kad bolje razmislim verovatno ce tako i da bude.Leto, godisnji odmori i ko zna sta jos eto razloga da odgode i prolongiraju. Videcemo uostalom.
 
Necu da se kladim, nije problem da castim u oba slucaja :)
 
Ovaj dusanstojanovic siri obicne dezinformacije.
Pitanja za njega:
Da li si bio na protestu u sredu?
Ako jesi sto nisi sa okupljenim ljudima podelio svoja saznanja?
Odakle ti te ''pouzdane'' informacije?
Kakva ''gradska kasa'' i kakve veze mi kupci socijalno-neprofitnih stanova imamo sa tim?
Reci veruj mi, istina 99% su reci na koje smo postali alergicni.

Dakle ili odgovori na pitanja koja sve posetioce ove teme interesuju, pregovarace koji nas zastupaju, ili prestani da siris dezinformacije.
 
SLAZEM SE SA PREDHODNIKOM U VEZI SIRENJA DEZINFORMACIJA O DATUMU USELJAVANJA. INACE MI BUDUCI STANARI U DR.IVANA RIBARA SMO UMORNI I SLUDJENI OKO NAGADJANJA KADA SE USELJAVAMO,PA NAM NISU POTREBNI OVAKVI DRVENI ADVOKATI. JA SAM BILA U SREDU,I NASTAVLJA DA BUDEM PRISUTNA DO KRAJA. BUDIMO JOS MALO STRPLJIVI,STO ZELIM SVIMA ,PA I MENI,I ETO NAS ZA KOJI MESEC U NASIM STANOVIMA. ZA KOJI MESEC? PA JA SE NADAM I ZELIM NAJVISE ZA DVA MESECA. MALO LI JE? I SKADAR NA BOJANI SE NIJE TOLIKO GRADIO. POZDRAV BUDUCIM KOMSIJAMA. S T R P LJ E N S P A S E N. :) :kk:
 
Ceco, molim te iskljuci vec jednom CAPS LOCK mnogo bode oci.

Evo Djilas i Sutanovac nam se slikaju ispred "novouseljenih stanova na Bezaniji"... Narovno niko od novinara ga nije pitao nista o nasem buducem naselju.
 
Zabrinuti,nadam se da cemo i mi uskoro. nemora ni DJILAS niti ko drgi da se ;;cmace;; sa nama,mi cemo to sami izmedju sebe .
Ma ja cu onaj prag doma svoga da izljubim,samo sto pre da to bude. Ako se budu uselili socijalci u ona133 stana pre nas. . . bogme nece biti dobro. E onda! pstaljke, serpe i poklopce u ruke pa u protest. Mozda tako skrenemo paznju. Pozdrav.
 
Svakako ne bi smeli propustiti priliku da budemo prisutni ukoliko se te socijalne zgrade budu useljavale pre nas. To ce svakako biti medijski propraceno, i ne mogu nas zaobici u tom slucaju (ovo se vec ponavljam). Nadam se da se slazete.Uvek su me nervirali ljudi koji svojim protestima blokiraju ceo grad, i ometaju druge ljude da normalno funkcionisu ni krive ni duzne, ali napokon shvatam da je ovde to jedini nacin da budete primeceni . Hvala Bogu eto nas protest objavise u vise od jednih novina, ali opet dok ne dospemo na TV, nece biti puno efekta( mislim).
Mene jako nerviraju ove neproverene informacije, za koje se ispostavi da su samo necije misljenje, jer smo svi na kraju strpljenja i svako odlaganje pa i na mesec dana je frustrirajuce .
Imam jedan konstruktivan predlog, za sve nas ciji su stanovi skoro pa gotovi( da ne kazem i potpuno). Da se mi lepo dogovorimo i bas u julu organizovano uselimo u svoje stanove bez obzira na sve:)))
Ja planiram bas tako da uradim :))))
I jos nesto , bez obzira ko se prvi uselio tamo svoju podrsku cu i dalje pruzati ( u svakom smislu) dok se poslednji stanari tamo usele. Nasa borba tacnije jedan deo, ce tek tada biti zavrsena, a onda sledi ostalo.........
 
Da li se zna kada je protest u nedelju i gde tacno da li ce doci neko iz medeija . Moze li neko da mi objasni sta tacno znaci aneks koji su dobili stanari koji su se uselili da le uopste nesto povoljno za nas.
 
Vec je petak, hajde stvarno da se konacno definise gde je nedeljni protest.
 
Evo sad objavise da ce Dulicevi stanovi u Dr.Ivana Ribara kostati 1194 e po kvadratu, a kupcima prvog stana nece se naplacivati PDV
 
У недељу ћемо, свакако, још једанпут показати шта мислимо о односу градских власти према наших хиљаду породица. То ће бити на месту и у време (и на начин) на који ће јавност најбоље да чује наше гласове. Највероватније код једне од већ усељених зграда, у преподневним часовима, пре почетка маратона (да би многи од нас који станују мало даље могли да дођу пре затварања саобраћаја). Било би добро да се настави тренд повећања броја присутних! Пратите овај форум, у току сутрашњег дана ће се чути нешто конкретније.

Што се тиче информација (и дезинформација), свако од нас ко учествује у неким контактима са надлежнима (Оливера, Раде, Срђан, ја...) све релевантно одмах на овом форуму поделимо са свима, са навођењем извора. Такође, многи који прате јавна гласила и преносе вести или стављају линкове много доприносе општој информисаности и молим их да тако наставе. Све остало примајте са резервом и не губите стрпљење.

Сто се тиче предлога да бучно ''увеличамо'' наступ градских челника на церемонији, подржавам идеју!! Датум ове светковине треба открити, а у директној је вези са роком жалбе после званичног објављивања њихове ранг-листе. Не би ме чудило да пада мало пре Ђурђевдана.

Што се тиче предлога моје будуће комшинице да се сами уселимо у наше станове онда када је обећао градоначелник - и мени је то падало на памет. Међутим, сигурно нам не би прикључили воду, струју, канализацију, а живот без тога, па макар и у СВОМ стану, може брзо да се смучи.
 
"ONI" već sad znaju " na livadi " da će cijena kvadrata biti 1194 EUR po kvadratu, a za naše izgrađene stanove nemaju pojma kolika će biti cijena.

"ONI" pojma nemaju da imamo razne mogućnosti "borbe" npr. ne trebaju nama njihovi Aneksi koje možemo iskoristiti i bez njih , ali da budemo složni - jednostavno kad se uselimo možemo da im ne plaćamo ratu dok skupština ne usvoji " PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POREZU NA DODATU VREDNOST " od 13.januara 2012.godine., pa da vidimo ko će da izbaci iz 1.000 stanova 4.000 naše nejači i napaćenog proletarijata i da li će požuriti u donošenju Zakona.
" ONI " su to nazivali "građanskom neposlušnosti".
Naravno, da sam na mjestu komšija koji su se već uselili i ja bih potpisao ponuđeni Aneks, jer mi već odavno nismo navikli da biramo nešto što je dobro nego samo da biramo manje zlo. ( Doro je i dok je tako ).

Nisam imao namjeru i ne bi trebalo da neko ovo shvati politički "obojenim" pisanijem.
Svi su oni za mene " ONI ".

Siguran sam da ćemo se izboriti i za što realniju cijenu kvadrata, makar to bilo i preko suda, naravno kad shvate da nismo ovce ...
Pozdrav !
 
Postovani @Abaxial,

Po meni, ne mogu izjednačiti cijenu kvadrata - postoji velika razlika između " neprofitnih " i " jeftinih " stanova.
Pozdrav
 
Vrh