Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Da li neko zna dokle se stiglo sa unutrasnjim radovima u objektu Б3А.1-3?
 
Zna li neko da li nam sleduje podrum i garazno mesto uz stan ili se to posebno prodaje. Mislim da ce nasi stanovi kostati vise od ovih u Vojvodjanskoj, jer se u cenu uracunava i sredjivanje prilaznica do zgrada i prostora oko i izmedju zgrada, a toga ce kod nas biti vise. Takodje, molim nekog ko je sada pozvan da potpisuje ugovor da nas obavesti o tome kako pozivaju, da li na broj mob. koji smo im ostavili ili salju poziv na adresu stanovanja.
 
Данашње слике градилишта.

photo0093fb.jpg


photo0094o.jpg


photo0095x.jpg
 
imamo podrum ali ne i garazno mesto.ipak planirano je dosta parkiga oko zgrada.Za potpisivanje predugovora pozivaju mobilnim,i imas 8 dana da uplatis takse koje su oko 25000 dinara.Zatim potpisujes ugovor i u roku od 15 dana placas ucesce i pdv.
 
da,jeste u pitanju veca povrsina oko zgrada koju treba urediti,ali takodje i te zgrade imaju 2 sprata vise,a i broj stanova na koje se ti troskovi rasporedjuju je daleko veci. prema tome,cen akvadrata bi trebalo da bude manja,a ne veca
 
cyberserb":jndglwam je napisao(la):
Da li stavljali neku izolaciju na ove zgrade? Nesto nisam primetio. Ima li neko tu informaciju?

U Ivana Ribara nisam video, nema ni zvucna a kamoli bilo kakva druga. Valjda mislie da je www.ytong.rs blok dovloljan. Dok recimo za stanove u Vojvodjanskoj izolacija je fenomenalno odradjena, ja sam se divio kada sam gledao kako rade...

Spoljni zid u Vojvodjanskoj je duplo deblji od spoljnog zida u dr Ivana Ribara!
 
Meni je na gradilistu receno da uz stan dobijamo prostor za susenje vesa koji se nalazi na svakom spratu i zajednicki ga koristimo.

Podrum se dobija - uracunat je u cenu, nalazi se u zemlji, oko 2-3 m2.


Nego:

Da li su vas grupno pozivli na potpisivanje ugovora ili pojedinacno?

Jel probao neko zamenu stanova?

Da li iko zna ikog ko je odustao?

I da li su ikog pozvali da mu ponude veci stan jer je neko pre njih odustao?
 
La Grange":21jwtc0y je napisao(la):
cyberserb":21jwtc0y je napisao(la):
Da li stavljali neku izolaciju na ove zgrade? Nesto nisam primetio. Ima li neko tu informaciju?

U Ivana Ribara nisam video, nema ni zvucna a kamoli bilo kakva druga. Valjda mislie da je www.ytong.rs blok dovloljan. Dok recimo za stanove u Vojvodjanskoj izolacija je fenomenalno odradjena, ja sam se divio kada sam gledao kako rade...

Spoljni zid u Vojvodjanskoj je duplo deblji od spoljnog zida u dr Ivana Ribara!


Видим да се на сваку тему о овим становима јављаш само да би ширио неку негативну енергију. Нема потребе за тим.

Што се тиче стављања изолације, стављена је на све зграде, што сам имао прилике да видим јер живим близу. Прво јтонг блокови, па изолација, малтерисање и на крају фасада. Све је урађено коректно.
 
Pedja,hvala na informaciji. Odgovore doticnog gospodina ne uzimam za ozbiljno.
Pedja_Nbg":16nf9qt2 je napisao(la):
La Grange":16nf9qt2 je napisao(la):
cyberserb":16nf9qt2 je napisao(la):
Da li stavljali neku izolaciju na ove zgrade? Nesto nisam primetio. Ima li neko tu informaciju?

U Ivana Ribara nisam video, nema ni zvucna a kamoli bilo kakva druga. Valjda mislie da je www.ytong.rs blok dovloljan. Dok recimo za stanove u Vojvodjanskoj izolacija je fenomenalno odradjena, ja sam se divio kada sam gledao kako rade...

Spoljni zid u Vojvodjanskoj je duplo deblji od spoljnog zida u dr Ivana Ribara!


Видим да се на сваку тему о овим становима јављаш само да би ширио неку негативну енергију. Нема потребе за тим.

Што се тиче стављања изолације, стављена је на све зграде, што сам имао прилике да видим јер живим близу. Прво јтонг блокови, па изолација, малтерисање и на крају фасада. Све је урађено коректно.
 
Pedja_Nbg":1cwzyzah je napisao(la):
Прво јтонг блокови, па изолација, малтерисање и на крају фасада. Све је урађено коректно.


Ja to nisam video ali sam zato gledao stanove u Vojvodjanskoj, blok pa izolacija pa blok... sta ti podrazumevas pod izolaciju (stiropor - koja debljina tj. sta si video da stavljaju)?


PS Ja necu da hvalim ono sto nije dobro, stanove u Vojvodjanskoj mogu da hvalim kako izgled tako i gradnju a i kraj... ali u dr. Ivana Ribara nikako:
- prvo izgledaju ruzno (socijalno), dok stanovi u Vojvodjanskoj imaju toplu crtu deluju kao vece kuce
- najjftiniji materijali ugradjeni kako spolja tako i unutra
- 200 m iznad njih prolecu avioni
- to ce sad biti nova barijera za ambroziju sto je dobro za sadasnje stanovnike srarog dela Ivana Ribara...

@cyberserb
Ima i nesto dobro u dr. Ivana Ribara a to je www.staro-ognjiste.rs, porcije su im ogromne a osoblje ljubazno, preporucujem ti da se opustis uz pastirski obrok (1000 g) i lepinju ispod saca.
 
У Војвођанској се на одређеним местима на фасади додавао још један ред блокова и то више као део изгледа фасаде, а не са циљем да то буде још један ниво изолације.

Што се тиче Ивана Рибара, не разумем се толико у материјале, али прво блокови су сасвим добар и модеран материјал. Није "јефтин" како га ти карактеришеш.

Што се тиче изолације, виђао сам како је стављају и на доста других зграда, тако да знам како изгледа и на основу тога сам закључио да ће је (наравно) и овде бити. Нисам могао да проценим које ће дебљине да буде (нажалост), али ће је дефинитивно бити.

А за унутрашње материјале нико не може да суди, јер то мора и уживо да види, или да верује шта ће неко други да каже, што мени не пада на памет.
 
Peđa, hvala na fotkama i informacijama, ako kojim slučajem budeš video i unutrašnje materijale podeli sa nama - etot vom komentaru ću da verujem :)

Da li neko zna da li će minijaturne lođe biti do pola ozidane ili će samo staviti neku ogradu?
i
Lela da li imaš neku informaciju više u vezi podruma - koje su kvadrature (da li su pod zemljom ili u potkrovlju - znam da zvuči smešno ali znam nekolik ozgrada gde su "podrumi"/ostave u potkrovlju) i da li će biti podzemnih garaža?

Hvala unapred!
 
Ja mislim da su pozivali grupe kao sto smo birali stanove.
Jedva cekam da se uselim u svoj ruzni, socijalni, napravljen od najjeftinijih materijala stan iznad koga na 200m prelecu avioni :)
 
zzolja":30ax26u1 je napisao(la):
Ja mislim da su pozivali grupe kao sto smo birali stanove.
Jedva cekam da se uselim u svoj ruzni, socijalni, napravljen od najjeftinijih materijala stan iznad koga na 200m prelecu avioni :)
:kk: :D
GLAVNA REČ S V O J !!!!!!
 
Evo još neke sličice....naših ružnih stanova :lol:
s5004302.jpg


s5004295.jpg


s5004292.jpg
 
Ja sam imala mogucnost da odaberem 1.5 stan od 50ak m2. Zamolila sam jednog radnika da mi premeri stan i ovo mi je dao, za prozore i vrata ne znam...

sobica 4.6x2.2
predsoblje2.2(0.4) x 1.7 (o.4 je upust za plakar)
kupatilo 2.2 x 1.7
kuhinja 3.5x2.2 + ostava 0.7x1.8
soba bez trpezarije 3.9x4.6
trpezarija 2.0x3.1
 
Nova informacija :
Podrum se dobija - uracunat je u cenu, nalazi se u zemlji, ne bas veliki.

Parking je iza svih zgrada, neki su ukopani a neki nad zamljom. Postoji mogucnost uzimanja garaznog mesta na zakup.

Covek sa kojim sam pricala je razocaran kvalitetom gradnje, kaze gde god je moglo da se stedi - stedelo se.

Bas se razbedacim kad ovo cujem.

Prvo sam bila odusavljena slikama stana iznutra, a sad... Pa pogledajte stvarno koliki su radijatorčići.
Ta soba ima barem 20 kvadrata (znam takva je i u mom stanu), a tu radijator visinom 1/3 standardnog sa 8-9 rebara.

A kazu za cenu ce jos da vide!!!
 
Ne znam za ostale materijale,ali za radijatore nemoj da brines. Koliko vidim na slikama u pitanju su radijatori visine 50cm i ovoj prosotriji koja je slikana ima ukupno 17 rebara. Jedno rebro je dovoljno za otprilike 1.5 kvadrata (manje-vise). Uglavnom, za prosotoriju od 25 kvadrata sasvim dovoljno
Lela":3lgtl666 je napisao(la):
Nova informacija :
Podrum se dobija - uracunat je u cenu, nalazi se u zemlji, ne bas veliki.

Parking je iza svih zgrada, neki su ukopani a neki nad zamljom. Postoji mogucnost uzimanja garaznog mesta na zakup.

Covek sa kojim sam pricala je razocaran kvalitetom gradnje, kaze gde god je moglo da se stedi - stedelo se.

Bas se razbedacim kad ovo cujem.

Prvo sam bila odusavljena slikama stana iznutra, a sad... Pa pogledajte stvarno koliki su radijatorčići.
Ta soba ima barem 20 kvadrata (znam takva je i u mom stanu), a tu radijator visinom 1/3 standardnog sa 8-9 rebara.

A kazu za cenu ce jos da vide!!!
 
Pedja_Nbg":24w5b13l je napisao(la):
Што се тиче Ивана Рибара, не разумем се толико у материјале, али прво блокови су сасвим добар и модеран материјал. Није "јефтин" како га ти карактеришеш.

Што се тиче изолације, виђао сам како је стављају и на доста других зграда, тако да знам како изгледа и на основу тога сам закључио да ће је (наравно) и овде бити. Нисам могао да проценим које ће дебљине да буде (нажалост), али ће је дефинитивно бити.


Kao sto ti rekoh ovde nema izolacije nego samo www.ytong.rs blokovi, narvno stavljaju samo malo izolaciju iznad prozora zbog kondenza. Znaci blok pa malter i fasada, nista vise.
 
Поздрав будућим комшијама!!!! Да ли сте приметили да на шестом спрату уопште нису монтиране ролетне, иначе стандардне на свим нижим спратовима? Као да тамо има најмање сунца и повремених олуја! Не бих рекао да ће их монтирати накнадно, јер сам био у свом стану (Б3-Б2.2), који је потпуно завршен и у коме се перу прозори и чисте подови!!
 
Vrh