Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

e sad ja ponovo sa istim pitanjem, da li neko zna krajnji datum useljenja??? :rolleyes:
 
Ovo je pravo i nadajuce saopstenje da se postigao politicki dogovor o povracaju PDV-a, a komentare LA LA LA, ne uzimam za ozbiljno. 90 % je otkupilo, drzavne stanove za par stotina maraka, a mi cemo kvadrat stana platiti za koliko je neko otkupio ceo drzavni stan, na to se niko ne osvrce, toliko o tome. Mi cemo ipak otplacivati stanove 20 godina (GRADU) (DRZAVI) i nista necemo dobiti ni jeftinije ni dzabe.
 
E sad se vec mesaju babe i zabe. Uvek od boljeg ima bolje i od goreg gore ali mi zivimo sada i ovde pa razmisljate malo za koga glasate. Ja ne volim zute ali kada ti neko da kredit na 20 god. bez kamate to je pozajmica koju ne moze da ti da ni najbolji prijatelj... Zato ne preterujte, imate poteskoca ali su one smesne odnosu na poteskoce nekog ko je, recimo, u tom predzadnjem konkursu ostao ispod crte pa mora po trzisnim uslovima da kupi stan. Stan koji mu nije luksuz vec jedino mesto za zivot.
Evo kratkog poredjenja:
- rata za stan od 60kv iz tog konkursa sa ucescem od 20% je oko 230e (na 20 god.)
- rata za stan od 60kv po trenutno najpovoljnim uslovima (kod gds recimo) sa ucescem od 20% je oko 420e (na 20+5 god.)

Znaci sve u redu ali nemojte mnogo da kukate.
 
Kakva ocena: "Znaci sve u redu ali nemojte mnogo da kukate". Kao da je Djilas izrekao.

Tipa cuti i trpi!!! :mad:

A to sto je konkurs bio 2007, a useljenje 2012. godine nikom nista.
Pa koliko su ljudi koji cekaju ove stanove dali za stanarinu u proteklom periodu?
Evo odgovora: 200-300 eura/mesecno * 12 meseci * 5 = 12000-18000 eura.

Znaci da su oni rekli da ce useljenje biti 2012. ko bi se prijavio? :(

Hajde sad lepo u tvoju kalkulaciju uracunaj i iznos od 12000-18000 eura + PDV koji traze na lepe oci. :grand:
 
Sto se tice datuma useljenja, evo odgovora:
Pocece 1. aprila i trajace do 1. maja. :notok:

Znaci useljavace jednu po jednu zgradu, kako bi pred izbore mogli na svaka 2-3 dana da dolaze i da se slikaju. :violina:

Naravno Studio B ce sve to uredno da prenosi, a ne kao prethodni protest (o kome nije, na doticnoj rezimskoj televiziji, izrecena ni jedna rec).
 
hvala hvala



siman":1kufcdya je napisao(la):
Sto se tice datuma useljenja, evo odgovora:
Pocece 1. aprila i trajace do 1. maja. :notok:

Znaci useljavace jednu po jednu zgradu, kako bi pred izbore mogli na svaka 2-3 dana da dolaze i da se slikaju. :violina:

Naravno Studio B ce sve to uredno da prenosi, a ne kao prethodni protest (o kome nije, na doticnoj rezimskoj televiziji, izrecena ni jedna rec).
 
siman":2yxgd3z7 je napisao(la):
Kakva ocena: "Znaci sve u redu ali nemojte mnogo da kukate". Kao da je Djilas izrekao.

Tipa cuti i trpi!!! :mad:

A to sto je konkurs bio 2007, a useljenje 2012. godine nikom nista.
Pa koliko su ljudi koji cekaju ove stanove dali za stanarinu u proteklom periodu?
Evo odgovora: 200-300 eura/mesecno * 12 meseci * 5 = 12000-18000 eura.

Znaci da su oni rekli da ce useljenje biti 2012. ko bi se prijavio? :(

Hajde sad lepo u tvoju kalkulaciju uracunaj i iznos od 12000-18000 eura + PDV koji traze na lepe oci. :grand:
He, pa ti ko onaj sto je cekao asfaltiranje ulice 300 godine :D , uracunao covek i svoje i roditeljske i dedine i babine godine.
Znaci, apsolitno nisam rekao cuti i trpi, nego sad lepo razmisli za koga ces da glasas i za koga si glasao.
Ako sam ja ispustio iz racunice tako bitan detalj, sto nisi kupio do sad stan nego si cekao ove neprofitne. Nisi jer je ovo kao sto sam vec rekao neuporedivo jeftinije od svake druge kombinacije. Aj ziveli!
 
Tacno je da nije sve bas onako kako smo se nadali ali da li neko od vas sto se stalno na nesto zalite zna da nam kaze gde na NBG.mozemo da kupimo jeftiniji stan???Ja bih vrlo lako promenio lokaciju ako postoji,a verujem da ima jos takvih kao sto sam ja.Dakle,gospodo dajte konkretne,proverene informacije i predloge.
 
Evo ispunicu ti zelju, sa tih dodatnih 18000 rata bi bila oko 320e, da li moze da se poredi sa 420e. To su dve stanovi na periferiji a za domaci zadatak, izracunaj kolika je za prosecan stan na prosecnoj lokaciji, pod a) u staroj zgradi i pod b) u novoj zgradi. Ponavljam zute ne volim ali matematiku volim.
 
Zasto stalno uplices politiku. Ovo nije politicki forum.
A izjavama tipa "zute ne volim ali matematiku volim" na ovom forumu apsolutno nije mesto.
Sigurno ce Toma da ti gradi jeftinije u na primer Virovitici ili Karlobagu :p
 
Ako toliko volis matematiku, kako do sada nisi obezbedio stan. Izgleda da ti lose ide :laugh: :laugh:
 
Preokret":1208kr4o je napisao(la):
Zasto stalno uplices politiku. Ovo nije politicki forum.
A izjavama tipa "zute ne volim ali matematiku volim" na ovom forumu apsolutno nije mesto.
Sigurno ce Toma da ti gradi jeftinije u na primer Virovitici ili Karlobagu :p
Zato ste je covek politicko bice a cena stanova u poslednjih 50 godina kod nas je potpuno politicko pitanje a i zbog toga sto preterano mnogo ljudi zna samo za Tomu i Borisa od svih mogucih politickih resenja.
 
siman":3gkasha6 je napisao(la):
Ako toliko volis matematiku, kako do sada nisi obezbedio stan. Izgleda da ti lose ide :laugh: :laugh:
Pa ne ide lose, kuca i zemljista imam koliko hoces ali i ja bi neki povoljan stan u Bg-u isto ko i ti :cool: .
 
Mislim na pocetku ove teme jasno pise kome je namenjena, a politici i onima koji bi da bistre istu nije ovde mesto. O pojedincima koji su tu da bi davali zajedljive komentare ne zelim ni da govorim. Get a life!
 
Ok, postujemo forum ali mi nikako, kao starom kompjuterasu, nije jasno zasto se ljudi plase politike. Ne sme da se spomene ni na jednom forumu.
Ako cena stanova nije politicko pitanje ja stvarno ne znam sta jeste. Necu da davim ali imam poprilicno argumenta za to.
 
Konkurs je raspisan 2007. godine. Prijavilo se preko 7000 ljudi. Izracunajte koliko je drzava uzela novca samo za izdata dokumenta: za svakog clana domacinstva izvod iz knjige rodjenih, izvod iz knjige drzavljana, potvrda o prebivalistu koja se dobijala u MUP-u - setite se samo koliko se cekalo u redu (u mom slucaju napravili su gresku pa smo vadili papire ponovo, o nasem trosku, naravno), izjava o stanodavcima............Sve je to lepo kostalo.
Rok za useljenje pomeren je za 18 meseci, cela prica traje 5 godina! Mozda neki ne bi ni konkurisali da su znali da ce se stvari razvijati ovim tempom. Neko je u medjuvremenu propustio priliku da uzme subvencionisani kredit a sada je kasno zbog godina starosti (cujem da se predlaze ukidanje starosne granice), nekome se porodica , srecom, prosirila. Svasta se izdesavalo, a neizvesnost jos traje!
A da je cena stanova politicko pitanje - jeste!
 
Pazi ovo: "covek je politicko bice". Odakle iskopa ovu definiciju.
Da nisi pomesao: "... covek je drustveno bice ...".
Uostalom sta ce tebi stan u beogradu, kada imas kucu i zemljiste. Lepo ga okopavaj, a beogradjane, neprofitne stanove, PDV, itd, ostavi na miru. :laugh:
 
vsima":2trolssl je napisao(la):
Pazi ovo: "covek je politicko bice". Odakle iskopa ovu definiciju.
Aристотел, тачан цитат је "Човек је по природи политичка животиња."
 
Jel vidite kako moze da bude zanimljiva tema, a ne samo koje su boje plocice, vrata i ostale nebitne zanimacije za konzumente masovne kulture ;) .
 
Cekajuci Godoa wrote:
"Poštujući da je u današnje vreme svaki dinar težak i veliki i poštujući da im je neko u ime grada obećao da će to biti rešeno, ja se borim za njih da se PDV odbije. Ali zaista ne mogu da prihvatim da neko kaže - ja sam oštećen, ako je kupio stan na Novom Beogradu za hiljadu evra, što je 20-30 odsto manje od realne tržišne cene”, rekao je Đilas.

Наравно да сам оштећена. Ако неко у име града донесе решење у коме стоји да ћу плаћати стан по производној цени, онда тако МОРА БИТИ. Више није битно која је тржишна цена стана на конкретно Новом Београду, нити било шта друго треба да одређује цену стана.

Замолила бих форумаше који неће бити купци ових станова да нам не седају на муку. Ако људима на власти будемо дозвољавали да не испуњавају дата обећања својим грађанима, постајаће све силнији, јао нама онда.
 
politika ili ne bas me briga, kada resavas tako bitno pitanje najvaznije ti je kada ces se useliti i kakvog su kvaliteta zgrade i naravno kao i sve u zivotu gledas da te neko ne zavrne. svi vi koji smatrate da bi mi pogacu preko hleba isto bi se ponasali da ste na nasem mestu
 
Ja bih isto mislio kao i vi, tu nema dileme ali bih u isto vreme bio veoma zadovoljan i presrecan se useljavao sto i vama zelim!
 
Ja sam i zadovoljna i presrecna, samo jos da docekam april-maj :)
 
Vi ko da ce te pare za povracaj PDVa biti vracene tako sto ce djilas istresti ih iz svog novcanika.

Iskoristili ste predizbornu frku pa dizete galamu i izsiljujete i hleb i pogacu - a na racun udovoljavnja vama se nece podici par vrtica ili skola.
 
dakis":3dalgdst je napisao(la):
Ovo je pravo i nadajuce saopstenje da se postigao politicki dogovor o povracaju PDV-a, a komentare LA LA LA, ne uzimam za ozbiljno. 90 % je otkupilo, drzavne stanove za par stotina maraka, a mi cemo kvadrat stana platiti za koliko je neko otkupio ceo drzavni stan, na to se niko ne osvrce, toliko o tome. Mi cemo ipak otplacivati stanove 20 godina (GRADU) (DRZAVI) i nista necemo dobiti ni jeftinije ni dzabe.

Ajde da te lijepo rijesim muke, ima odmah da ti iskesiram i za stanarinu koju si placao dok si cekao satan i da te jos castim PDV-om, dogovoreno?
 
Vrh