Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Postovani komsija, direktno gledaju, zato sam i kompetentan da komentarisem ovu temu. Pozdrav
 
Деца која се ирају на игралишту се не могу назвати децом...то су дивљаци, само урлају,вичу,дрече,циче,лају...Лако је комшијама који нису у овој акустичној комори између првог и другог реда зграда.
Да ли је стварно битно ко је пета генерација,ко је рођен у центру а ко на периферији...Ја сам дошао из села и биће ми част да ВАС поједине грађане учим о животу у граду.
Људи, па зар не примећујете да смо гори од комшија из социјалних станова? Мене је срамота :(
П.С. Није ово велеград.
 
Komšije, da li ste čuli da pored već izgrađene, uskoro počinje gradnja još dve zgrade za socijalne stanove? Ovo je baš neobično jer su ranije pominjane neke druge lokacije kao na primer Kamendin i Ovča.
Plašimo se da će to oboriti cenu ovih naših već sad pretplaćenih stanova! Da li neko zna nešto o ovome?
 
Ја колико знам ту су планиране две зграде из конкурса 2011. године за непрофитне станове, а само ова већ изграђена је намењена за "социјално угрожене"
Према пројектима за непрофитне станове - конкурс 2011. Планирано је да 60% стамбених јединица направе у Камендину а 40% направе у нашем насељу,тј. на парцелама где је остао простор за изградњу.
 
Важно обавештење за купце станова у насељу Милеве Марић Ајнштајн:

Поштовани: Један од резултата нашег протеста и других видова притиска на градску управу је и отварање канцеларије Агенције за инвестиције за пријем рекламација у нашем насељу. На састанцима представничког тела насеља и председника скупштина станара је договорена процедура по којој ћемо, као купци који улажу рекламације на квалитет, поступати. Ово је било неопходно због ризика да Агенција, поступајући по нама непознатом броју и структури примедаба, једноставно објави да су сви недостаци отклоњени.

Сви председници скупштина станара су електронском поштом добили јединствени образац за пријављивање пропуста у изградњи станова, који ће бити одштампан и подељен свим станарима. Молимо Вас да га детаљно, прецизно и читко попуните У ДВА ПРИМЕРКА и потом доставите Вашим председницима. Они ће исте, оверене печатима, са потврдом пријема, доставити канцеларији Агенције за инвестиције и становање. Сврха другог примерка (који остаје код представничког тела), је каснија провера и обједињено праћење - шта је заиста поправљено, нарочито у областима где поправке нису ни једноставне ни јевтине (паркети, изолација, столарија и ролетне итд.). Уколико сматрате да вам је потребно више простора него што образац нуди, слободно додајте Ваше прилоге (додатне описе недостатака, фотографије, копије ранијих обраћања Граду и одговоре и сл.)

Обзиром на већ доказане случајеве ''крађе квадрата'' (реалне корисне површине стана мање од оне која је наведена у купопродајном уговору), ако сумњате да сте на тај начин оштећени, на одговарајућем упиту у обрасцу захтевајте комисијски премер који ће организовати Град, са писменим извештајем купцу.

Молимо да се организујете тако да сви попуњени и оверени обрасци буду предати до понедељка 20. маја, неколико дана пре рока који је сама Агенција предвидела за пријем рекламација.

Уколико до сада нисте од Вашег председника скупштине станара добили по два примерка обрасца за пријаву недостатака у становима, обратите им се са тим захтевом или се обратите представничком телу на састанку у понедељак, 13. маја у 20 часова у заједничкој просторији улаза бр. 74.

Представничко тело насеља Милеве Марић Ајнштајн
 
U PLANU SU JOŠ 2 ZGRADE ZA SOCIJALNO STANOVANJE I ONE ĆE SE NALAZITI IZA VEĆ POSTOJEĆE I (SOCIJALNE ) ZGRADE. Koliko smo se bojali kako će se oni ponašati i uklopiti u saživotu sa nama, mogu primetiti da su uljudniji, tiši i čistiji nego (pojedini) stanari našeg naselja. U njihovom parku za decu NEMA NITI JEDNOG BAČENOG PAPIRA I PLASTIČNIH FLAŠICA, a ispred zgrade im je čistije nego ispred naših zgrada.
 
То је одраз (не)културе родитеља чија се деца играју тамо. Мене баш брига, ја на тај терен нисам крочио нити ми треба.Битно је да родитељи седе кући, истерају клинце у 13ч напоље када је најјаче сунце. Ако њиховој деци одговара ,онда и њима одговара...Друго: није прошло ни пар дана од сађења траве на земљаним површинама су, уз дозвоу родитеља наравно, већ угазили траву и утабали земљу. Има ли ту неко да каже...."стоко једна, немој ту газити!?" Народ неће да се научи основном реду. Иначе, да похвалим комшије који заливају саднице и остале зелене површине.
 
KOMŠIJE, da li je neko razmišljao o postavljanju komarnika na prozorima? Da li neko zna mora li komarnik da ide do kraja prozora ili može da se postavi samo do kraja gornjih, velikih, prozora? Majstori ne stavljaju donju šipku na ramu komarnika, pa zato mislim da varijanta do kraja velikih prozora ne bi "pila vodu". Volela bih da mi neko prenese svoje iskustvo ukoliko je postavljao komarnike, kao i da li je postavio otvaranje istih odozdo ka gore ili sa leve na desnu stranu. Obzirom da je cena komarnika 30 evra po kvadratu, besmisleno bi gubili novac ukoliko bi komarnici morali da idu do KRAJA CELOG prozora!!!
 
Ok obrisao sam oba posta koja su direktna reklama

inace sjajna je ova kuhinja iz reklame. Postavi samo kuhinju pa ko hoce neka ti se javi na pm ili nesto sl bas da ne pretvorimo temu u oglase ;)
 
Izvinjavam se. Nisam znao da reklame nisu dozvoljene. Baš sam se začudio što se desi?
Šteta, ali se u načelu slažem jer bi se sve pretvorilo u reklamiranje.
Pzdrav!
 
**

ovi komarnici su sjajni. ja sam ih stavio na sve prozore. nisu rolo, ali nisu ni ona vrsta fisknih komarnika koja se srafi u ram prozora. jedinstven patent kod nas i prilicno su jeftini
 
ciberserb, koliko te je koštao komarnik za naše duple prozore? Koliko si ih čekao, od naručivanja, i ko ih ugradjuje?
 
MIMKA1980":sekly3i9 je napisao(la):
ciberserb, koliko te je koštao komarnik za naše duple prozore? Koliko si ih čekao, od naručivanja, i ko ih ugradjuje?

ovo je detaljan cenovnik. covek je dosao u roku od sat vremena, premerio prozore, jer mora da se poklapa u 1mm, i ugradio ih narednog dana. ugradnja je toliko jednostavna da vam nije potreban nikakav strucnjak za to. ja nisam stavljao na ceo dupli prozor, vec samo na krilo koje se stalno otvara. takodje, veoma jednostavno se skidaju kada je potrebno da se operu. mislim da je ovo mnogo bolja stvar od rolo komarnika (jedan smo stavili samo na balkonska vrata) ili onih koji se usrafljuju u ram prozora. kod mene na spratu su svi ugradili ove komarnike, pa smo dobili i popust na kolicinu. ali, to je vec pitanje organizacije komsiluka. u svakom slucaju ih toplo preporucujem.
P.S. nalaze se u Vojvodjanskoj 15 u jednoj od neprofitnih zgrada sa naseg konkursa
 
cyberserb":3rw6wn7m je napisao(la):
MIMKA1980":3rw6wn7m je napisao(la):
ciberserb, koliko te je koštao komarnik za naše duple prozore? Koliko si ih čekao, od naručivanja, i ko ih ugradjuje?

potrebno da se operu. mislim da je ovo mnogo bolja stvar od rolo komarnika (jedan smo stavili samo na balkonska vrata)
Cyberserb dali ti je ista firma ugradila na vratima od terase komarnik ili si imao drugo rešenje za to ?

Ja sam za prozore koristio komarnike na bazi čičak trake.Čičak traku zalepite sa unutrašnje strane uz samu ivicu gume za dihtovanje i jednostavno 'zalepite' komarik za čičak. Ovi komarnici su jako tanki i ne smeta što se prozor zatvara preko njih.
Cena prava sitnica 259 rsd! za 130 x 150 što je dovoljno za čak dva jednokrilna prozora samo morate dokupiti čičak traku (ova širina od 130 je bila veća).
Kolika je trajnost pokazaće vreme mada i da svake godine po skidanju kupim za 259 din novi nije problem.
Kupljeno u građari - polj.apotci otprilike ovde. Proizvođač neka RodaCompany iz Zemuna[/url]
 
Poruka administratoru! (Igor)
Zar post Cyberserb-a i Astir-a nije reklama?
Nepošteno, zar ne!
 
@mile dopudj
Obrisao sam par linkova pre svega da bih ispostovao tvoj zahtev. Ali treba razlikovati svrsishodnu i upotrebljivu korisnu razmenu informacija o nekim proizvodima koji bi stanovnicima ovog i drugih stambenih kompleksa bili od koristi kao recimo bas ti komarnici cije sam linkove obrisao.

Ono sto nikako nije dozvoljeno jeste nimalo suptilni i fer nacin direktne reklame koji si ti sproveo pre dve nedelje kada su sve teme o stambenim naseljima bile spamovane sa najdirektnijom reklamom nakon toga je jos jedan korisnik slicno uradio pa su i njegovi postovi obrisani naravno (naglasavam postovi posto u postu nije bilo nicega sem direktne reklame) . Usputni link u diskusiji ka nekom zanimljivom proizvodu ili usluzi je dobrodosao pre svega za same stanare i posetioce foruma ali naravno bez preterivanja i spamovanja tj zloupotrebe.
 
ok. izvinjavam se zbog krsenja pravila foruma. samo sam hteo da razmenim iskustva sa forumasima :)
nego, da li je neko dobio povrat PDV-a ove godine?
 
To i mene zanima. Mi smo predali u januaru i jos nista nismo dobili. Da li je moguce da im toliko vremena treba? Bezobrazluk!
 
P D V ???
Po zakonu su obavezni da nam odgovore u roku od 30 dana od dana podnosenja zahtjeva, a 15 dana od tog da se izvrsi refundacija na racun.
Savjetujem komsije da odu do njih i da provjere da li su uopste i poceli da rade vas predmet. U mom slucaju nisu bili ni poceli ( predao sam u prvoj polovini januara ) i rekli su da mnogo dugo traje prikupljanje potrebnih dokumenata ( a do druge polovine maja nisu ni poceli da rade po mom predmetu ). Onda sam ja uzeo i sam prikupio sve sto treba-iz uprave prihoda za sve clanove domacinstva na osnovu kojih trazite refundaciju da nisu imali imovinu na svoje ime u svim opstinama u kojima ste imali prijavu boravka. Kad sam im to donio rjesenje sam dobio za 5 dana,a parice 3 dana nakon toga, a da sam cekao njih...
Pozdrav.
 
Komsije,
da li neko razmislja o peticiji za produzenje neke od linija gradskog saobracaja do nas? Mogli bi da produze makar 89-ku za jednu stanicu.
 
Potpuno se slazem da je potrebno da nas gsp poveze uz neku postojecu liniju.
Treba videti koji je nacin: da li mi konkretno trazimo ili nam gsp nalazi resenje na osnovu svojih mogucnosti.
Sto god bilo, trebalo bi to sto pre da odradimo. Za ovih godinu dana smo videli da nam stvarno treba nesto sto ce nas prevesti blize.
 
Mozete da organizujete peticiju ali ja ne vidim gde bi taj bus mogao da prolazi i da se okrece, gde bi bila pocetna stanica kad je sve nedostupno. Jedino u nastavku jurija gagarina prema ciganima i tu da se napravi okretnica.
 
Измештање терена хитно! ово је страшно од 8 ујутру па до 2 после поноћи константно је драње, дивљање..односно може се видети понашање људи из каменог доба!? Шта раде ти родитељи, уводе ли децу у кућу или можда мисле да је боље да гори на 35 степени по цео дан?
Ово је страшно...и да слажем се да 89 може да се продужи до насеља
 
DA LI NEKO IMA IDEJU KOME TREBA DA PIŠEMO PETICIJU ILI MOLBU ZA NEKI AUTOBUS KOJI ĆE UĆI U NASELJE?
 
Ja kada sam pricao da je naselje odvratno projektovano, da nema mesta, zelenila, igralista vi ste me napali da nemam sta da radim na temi jer nisam kupio stan tamo...
 
Vrh