Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

MilisaV":zuccvtpf je napisao(la):
očigleno normalan svet i gradonačelnik žive u nekim paralelnim svetovima.
Тај човек је то одавно доказао.

Он је најекстренмији пример отуђености власти од народа.
 
O bezobrazluku, bahatosti, javasluku Poreske uprave je suvisno bilo sta reci.
Nakon cetiri mjeseca od podnosenja zahtjeva sam otisao do njih ( na telefon ih je nemoguce dobiti ) da bi izvadio predmet koji do tad nije ni pogledao i rekao da je najbolje da sam pribavim papire iz opstina gdje sam zivio jer ako on to bude radio to ce trajati mjesec i nesto.
A to sto ga nije ni pogledao cetiri mjeseca nikom nista. Zakonski rok je da od dana podnosenja zahtjeva po sprovedenom postupku kontrole donesu rjesenje za 30 dana, a u roku od 15 dana od dana dostavljanja rjesenja da se izvrsi refundacija PDV-a.
Da li ce se neko sjetiti da mi odmah isplate i kamatu, kao sto znaju sami da je sracunaju i naplate ( vise od bilo kojih zelenasa ) kad smo mi njima nesto duzni.
A sto se tice Ridjeg trebalo bi mnogo vise mjesta i vremena da se iskaze sva ogorcenost za onakav bezobrazluk.
On kaze "... u najmanju ruku je neprimereno da neko ko je dobio stan na Novom Beogradu za 1.048 eur . . . " - da li ce on i njemu bliski ikad shvatiti da nije stvar u tome da li je to skupo ili jeftino, da li je to Novi Beograd ili Kosjeric gdje su stanove po istom principu dobijali ( necu mozda biti precizan ) za 450 eur vec da se utvrdi da li su ispostovani uslovi konkursa, pa ako je cijena kvadrata 3000 eur neka bude toliko, ali ako je manja - sto cemo im sigurno i dokazati - onda ce nam se toliko i racunati.
Mozda ce to malo potrajati, trebace vremena, strpljenja ali ce istina i pravda izaci na vidjelo. I za pet, deset godina kad dobijemo nas novac dobro ce nam doci, a sta ce biti sa onima koji su to fakturisali, sabirali, dodavali . . .

Pozdrav komsijama
 
mile dopudj":3i12wx6v je napisao(la):
Lopov do lopova!
Vratili su mi iz Poreske uprave iznos (ne onoliko koliko sam uplatio nego nešto manje-da ne objašnjavam što je po sredi, ali su neverovatni u nalaženju razloga), ali su mi u Poštanskoj štedionici uzeli 1%, oko 5340,00 rsd. A toliko bi mi uzeli ako bi plaćao preko PŠ, ali neću već preko Findomestic Banke, jer je kod njih provizija oko 0,25%, što je znatno povoljnije. Čeko sam puna 4 meseca od momenta podnošenja zahteva do potpisivanja rešenja. A što reći na sve to?
Mile,

Pročitaj par stranica ranije jedna naša komšinica je povratila tih od Poštanske štedionici otetih 1%, treba samo rešenje koje si dobio da je povrat PDV u pitanju i vrate pare. Oni su stvarno nenormalni neko ti uplati i oni ladno uzmu 1%.
Otvori u raiffeisen banci račun i online uplata je 0% a za 1 dan je aktivan račun i završiš posao pa ga preksutra zatvoriš. Napomeni da ti za online limit bude veći od onog iznosa što ti je za uplatu. Mislim da je početni limit nekih 3k€ uz dogovor može da ide do 15k€.
 
Da li neko zna sta je na kraju bilo sa pricom da se tereni koji su izmedju zgrada premeste? Zato sto ova buka zaista postaje nepodnosljiva. Prvenstveno mislim na ove barabe koje se svako vece tu skupljaju vicu, konzumiraju alkohol i sutiraju loptu do 3 ujutru.
 
KAKO BRE NEVAZNO?????!!!!!!! PA NE MOZE DA SE ZIVI OD DREKE I VRISKE!! OVO JE STRASNO? DA LI SHVATATE DA JE NEPODNOSLJIVA OVA DREKA!
Ako nekome odgovara igraliste ispod prozora nemam nista protiv. Neka ga izmeste ispod njegovog prozora pa neka slusa ovu dreku i galamu koliko hoce.
Mislim da je vreme da se nekako dogovorimo i tuzimo grad jer pomenuto igraliste direktno ugrozava mir i botravak u nasim stanovima i u direktnoj je suprotnosi sa clanom
 
Z A K O N

O ZAŠTITI OD BUKE U ŽIVOTNOJ SREDINI

I. OSNOVNE ODREDBE

Predmet zakona

Član 1.

Ovim zakonom uređuju se: subjekti zaštite životne sredine od buke; mere iuslovi zaštite od buke u životnoj sredini; merenje buke u životnoj sredini; pristup informacijama o buci; nadzor i druga pitanja od zna čaja za zaštitu životne sredine i zdravlje ljudi.Odredbe ovog zakona ne odnose se na buku koja nastaje na radnom mestu i u radnoj okolini, buku koja nastaje u prevoznom sredstvu, buku koja potiče od vojnih aktivnosti na armijskim poligonima i aktivnosti na zaštiti od elementarnih nepogoda,prirodnih i drugih udesa, buku od aktivnosti u domaćinstvu ili buku iz susednog domaćinstva, kao i na buku kojoj su izloženi oni koji je stvaraju.
Zaštita životne sredine od buke
Član 2.
Zaštita životne sredine od buke obezbeđuje se utvrđivanjem uslova i preduzimanjem mera zaštite koje su deo integralnog sistema zaštite životne sredine i odnose se na:
1) prostorno, urbanističko i akustičko planiranje;
2) zvučnu zaštitu;
3) stratešku procenu uticaja planova i programa, odnosno procenu uticaja projekata na životnu sredinu, kao i na izdavanje dozvole za izgradnju i rad postrojenja, odnosno obavljanje aktivnosti;
4) propisivanje graničnih vrednosti buke u životnoj sredini;
5) proizvodnju, promet i upotrebu izvora buke;
6) akustičko zoniranje;
7) izradu strateških karata buke;
8) izradu akcionih planova zaštite od buke u životnoj sredini;
9) merenje i ocenu buke u životnoj sredini;
10) procenu štetnih efekata buke na zdravlje ljudi i životnu sredinu;
11) informisanje javnosti o buci i njenim štetnim efektima u životnoj sredini.
Značenje izraza
Član 3.
Pojedini izrazi upotrebljeni u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
1)buka u životnoj sredini jeste neželjen ili štetan zvuk (u daljem tekstu:
buka);
2)izvor buke jeste svaki emiter neželjenog ili štetnog zvuka. To može da bude svaki uređaj, sredstvo za rad, saobraćajno sredstvo, instalacija postrojenja,
- 2 -
tehnološki postupak, elektroakustički uređaj, ljudska aktivnost. Izvorima zvuka
smatraju se pokretni i nepokretni objekti koji pod određenim okolnostima generišu zvuk, a takođe i otvoreni i zatvoreni prostori za sport, igru, ples, predstave, koncerte,slušanje muzike i sl. kao i ugostiteljski objekti, garaže, parking prostori i dr.;
3)štetni efekti jesu negativni uticaji buke na zdravlje ljudi i životnu sredinu;
4)uznemiravanje jeste stepen ometanja ljudi bukom, koji se utvrđuje ispitivanjem na licu mesta propisanim metodama procene;
5)indikator buke jeste fizička veličina kojom se opisuje buka u životnoj sredini, a vezana je za štetni efekat buke;
6)procena jeste metod koji se koristi za izračunavanje, predviđanje ili merenje indikatora buke ili odgovarajućih štetnih efekata buke;
7)akustičko zoniranje jeste određivanje granične vrednosti indikatora buke za različita područja prema njihovoj nameni;
8)aglomeracija jeste deo teritorije sa preko 100.000 stanovnika i sa takvom gustinom stanovništva da se može smatrati rbanizovanim područjem;
9)glavni put jeste državni put I i II reda, sa prosečnim godišnjim protokom saobraćaja većim od tri miliona vozila;

12)izrada strateških karata buke
jeste predstavljanje podataka o postojećim ili procenjenim nivoima buke, uključujući prekoračenja propisanih graničnih vrednosti,
broja ljudi izloženih buci na nekom području ili broja domaćinstava izloženih određenim vrednostima indikatora buke na određenom području;
13)strateška karta buke jeste karta koja predstavlja podatke o nivoima buke na određenom području i služi za procenu ukupne izloženosti buci određenog područja od različitih izvora buke ili za predviđanje ukupne buke na nekom području;
14)granična vrednost buke jeste najviša dozvoljena vrednost indikatora buke (u daljem tekstu: granična vrednost). Granične rednosti mogu biti različite za različite izvore buke, odnosno za različite akustičke zone, kao i za različite zatvorenei otvorene rostore u kojima borave ljudi;
15)akcioni planovi zaštite od buke u životnoj sredinijesu planovi koji sadrže mere zaštite od buke i njenih efekata u životnoj sredini, kao i mere za smanjenje buke u slučaju prekoračenja graničnih vrednosti;
 
Agencija za zastitu zivotne sredine ne reaguje na nase pozive. Grad Beograd je nezainteresovan, a mi nemamo mira po celi dan. Ovo je prevrsilo svaku meru! Obzirom da su nezainteresovani za resavanje naseg problema, ne preostaje nam nista drugo do da savijemo tuzbu i tako utvrdimo odgovornost onga ko stoji iza ove glupe ideje. Rekose, predstavnici Grada da je neko posebno platio da se izgradi igraliste. Pa sto ga onda ne postavise ispod njegovog prozora?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nevažno se ne odnosi na primedbu za buku koja se stvara na igralištu, već na nešto drugo. Naime, zamolio sam "MIMKA1980" da mi da neki odgovor vezano za proviziju koju uzima PŠ na račun prenosa novca na tekući račun od povraćaja PDV-a. U međuvremenu je to pitanje postalo nevažno, pa sam moje pitanje izbrisao i napisao "Nevažno".
 
Slazem se sa predlogom o izmestanju igralista i u potpunosti vas podrzavam. VEOMA JE TO PITANJE VAZNO. I ako mi nisu tik ispodprozora ,galama u sitne sate i rane jutarnje sate mvrlo je neprijatna. Podrzavam sve pametne ideje. Budimo slozni i jedinstveni. Pozdrav i srecan Uskrs svim dobrim ljudima. MIR BOZIJI SVUDA I UVEK.
 
MIR BOZJI!
I srecna slava svima koji danas slave!
Treba zvati Agenciju za zastitu zivotne sredine tel 28610-80, pri Opstini Novi Beograd,gospodin sa kojim sam razgovarala je zainteresovan za resavanje naseg problema. Barem je meni tako rekao?! Jer je situacija vise nego alarmantna, a Zakon za zastitu zivotne sredine direktno ugorzen postavljanjem betonskog isgralista izmedju zgrada, pa sve odjekuje kao da su u areni.
 
Skupite peticiju da li sami ili preko predsednika skupstine stanara,i svu komunikaciju koju obavljate sa nadlzenima iz gradske uprave i sluzbi uradite pismeno jer imaju zakonsku obavezu da vam odgovore takodje pismeno u roku od 15 dana.

Sve price preko telefona kako su oni zainteresovani sluze samo da vas zamlacuju i vodaju u krug,kao sto i ostala birokratija radi.Dakle pismeno i mirni ste.

Srecno u akciju!
 
Takodej ostavite ovdej svu prepisku sa drzavom napravite ,blog i naravno na kraju mediji svi od reda
 
MILE DOPUDJ, izvunjavam se što nisam videla Vaše pitanje u vezi sa povraćajem 1 % koju, neosnovano, uzima Poštanska štedionica. Celu moju priču možete videti na nekoj od prethodnih strana, kao i način kako sam ja vratila svoj novac. Što se tiče buke u naselju, stvarno je postalo nepodnošljivo i samo će biti još gore kada počne letnji raspust. U subotu na nedelju (4/5.5.2013.) neki kreteni su divljali do 03.00 časova i što je još gore......niko ne zove komunalnu inspekciju niti miliciju iako , barem u svakom ulazu, imamo po 2-3 stana u kome žive radnici policije i komunalni inspektori!!!!! Pa da li je moguće da baš niko ne može pozvati svoje kolege da reaguju i da oteraju bahate sa terena i ispred ulaza i tako puste ostale da spavaju. Ovo naselje je postalo PRAVI KOŠMAR!!!!! Preko dana deca URLAJU po naselju, bacaju papire na sve strane i za sobom ostavljaju smeće izmedju I i II reda zgarada, a uveče dokone komšije puštaju narodnu muziku tako da ih čuje celo naselje, pa se posle presele u parkić izmedju zgrada i tu nastavljaju sa urlanjem do ranih jutarnjih sati. Trebalo bi da imamo osnovnu kulturu ponašanja, ali, nažalost, ovde nas ima svakakvih......Jugoslavija u malom,svako sa svojim navikama, od istresanja stolnjaka sa mrvama kroz prozor (recidiv seoskog ambijenta gde kokoške pokljucaju mrve), do puštanja muzike da čuje "celo selo" da i ja umem da se veselim, do dece koju nismo vaspitali da papire ponesu u svojim džepovima i bace ih kod kuće ili u silne kontejnere koji su postavljeni oko zgrada, a ne da ih "poseju" po celom parku........Kavi smo mi, takva su nam i deca! Uostalom IZGLED JEDNOG NASELJA I NJENA ČISTOĆA, OGLEDALO SU KULTURE NJENIH STANARA!
 
Draga komsinice MIMKA1980 imam jedan predlog za vas, posto vidim da ste dokoni i jako nezadovljni, pokusajte da se udate, i kada dobijete decu, shvaticete da je deci neophodno igraliste, a ako ih imate, valjda znate da deci treba prostora za igru, decija graja sigurno nije urlanje, jadno je to naselje, koje nema decu!!!! Ukoliko vam smeta beton i igraliste ispred, savetujem vam da se vratite u selo odakle ste dosli, pa neka vam umesto muzike i decije graje, pevaju petlovi i kokoske :)
 
ODGOVOR DRAGOM KOMŠIJI:
prvo, ja sam peta generacija rodjenih u Beogradu, kao drugo, imam odraslo dete koje je naučeno da u vreme odmora, od 14-17.00 časova, ne treba da bude ispred zgrade i da se zabavlja dok mu mama i tata "odmaraju" posle posla; kao treće- ja sam se bavila svojim detetom i nisam dopuštala da maltretira stanare i po ceo dan provodi ispred zgrade. Kao rezultat , svega gore iznetog, baš zbog toga što mi kokoške nisu kljucale ispod prozora, jako mi smeta trešenje stolnjaka kroz prozor i narodnjaci koji "tresu naselje" do jutarnjih sati, imam dete kulturno, vaspitano i lepo odškolovano- jer sam se bavila njime i nije ga vaspitala ulica, već sam mu, kao roditelj, prenela osnovnu kulturu ponašanja i vaspitanja. Decu volim ( jer da ih ne volim ne bih imala svoje koje nije "slučajno" rodjeno nego je bilo planirano) i ne smetaju mi njihova buka i larma samo pod uslovom da ista nije prisutna od 14-17.00 časova.
 
Komsija Dok, JA licno ne delim ljude po tome ko je kada i odakle dosao, ali ocigledno je da ste vi sisli sa neke planine. Po vasem misljenju mi koji smo rodjeni u Beogradu treba da bezimo u planine od Vas, jer ne znate pravila zivota u velegradu.
Decu imamo, lepo vaspitanu, zna se kad je vreme rucku, odmoru.... igri. Nikada nisu isla sama napolju, uvek u pratni roditelja..... .tako da smatram da nije uredu da tako komunicirate sa nama, jer ne znate da li, gde i koliko radimo. Da li imamo porodicu.......
MORATE DA SHVATITE DA JE NAMA HITNO POTREBAN ODMOR OD OVE BUKE!

Komsinice Mimka, znam kako Vam je, jer sam u istoj situaciji. Mozda i goroj, jer njihova lopta cesto zavrsi na mom prozoru. Komunikacija izmedju nas ukucana apsolutno nije mogucam o odmoru nema govora.

Mislim da ne bi bilo lose da pisemo i gospodinu Aleksandru Vucicu. Treba ici i u tu krajnost, jer ja sam pisala svima. Jedni kazu izmestice igraliste, drugi da nisu obavesteni!????? Drugo resenje ocigledno ne postoji.
Trazicemo pomoc kako bi i mi mogli da otvorimo prozore svog stana kada dodjemo umorni s posla i izmrcvareni u prevozu.....
 
A da malo blokirate neku ulicu mozda vas cuju to je najbrzi nacvin kad ko je ko zaustavlja saobracja ispred vlade mozete i vi ili odsrafite te koseve preko nocji nece izgleda nikom nedostajati [mozete i negdje drugo da ih zasrafite] tuzite arhitektu kome je palo da stavi tu igraliste
 
@mimka, @prevarena, zar ne vidite da je ovaj doticni dok1965 dosao ovde da skrene temu? ovo mu je prvi i jedini post na forumu. ignorisite ga
 
Molim komšije da pročitaju Odluku o čuvanju životinja i kućnih ljubimaca na teritoriji Grada Beograda, na sledećem linku:
http://www.veterinabeograd.rs/files/Fil ... ograda.pdf
i da se sami prepoznaju i reše problem pasa koje čuvaju i hrane bez preduzimanja mera koje su navedene u ovom zakonskom aktu.

Kaznene mere koje slede nakon podnošenja prijave komunalnoj policiji su takođe navedene u ovoj Odluci.
 
Kakve veze ko je odakle dosao ili ako mu preci zive 3 miliona godina u ovom gradu?Sa takvim malogradjanskim stavovima necete nista uraditi,samo cete se svadjati,a problemi ce vam ostati nereseni.
 
Apsolutno se slazem i podrzavam sve gore navedeno. I zaista mislim da bi trebali da se udruzimo i pokrenemo neke konkretne akcije kako bi resili problem buke! Jer kome prozor ne gleda da terene ne moze ni da zamisli koliko je nepodnosljivo! Podrzavam to da je mnogo bolje da se deca igraju napolju umesto da provode vreme za kompjuterima i televizorima ali je stvarno moglo da se nadje neko adekvatnije mesto za terene. A za bagru koja se okupljala do ranih jutarnjih sati nemam komentar! Pljuju, bacaju pikavce, ostavljaju pivske flase, penju se po decijim ljuljaskama, a vrhunac bahatosti je bio kada su pokusali da polome svetlecu reklamu apoteke. Da li je potrebno dalje komenaristati...
 
cyberserb":270s941f je napisao(la):
@mimka, @prevarena, zar ne vidite da je ovaj doticni dok1965 dosao ovde da skrene temu? ovo mu je prvi i jedini post na forumu. ignorisite ga
POTPUNO STE U PRAVU!
 
Postovane komsije, ja nisam sisao sa planine, naprotiv rodjen sam u centru grada, a to ko je gde rodjen nema nikakve veze, vec je bitno njegovo obrazovanje i vaspitanje. To sto se "hvalite" da ste rodjeni u Beogradu, ne znaci nista, jer je Beograd veoma sirok pojam, do pre petnaestak godina, cak je i Zarkovo bilo jedno veliko selo, da ne navodim ostala. Ja imam troje odrasle dece, fakultetski obrazovane, tako da meni to igraliste najmanje treba, zato sam protiv njegovog rusenja, jer smatram da postoje i drugi nacini za sprecavanje buke u nocnim satima. Naravno da sam protiv opijanja u urlanja u nocnim satima, ali uklanjanje igralista sigurno to nece spreciti. A to sto mi je prvi post, ne znaci da vas redovno ne pratim, ali sada nisam mogao da ne prokomentarisem, jer preterujte u vasim zahteviima i prohtevima. Da li je moguce da vam bas nista ne valja, pocev od koseva, igralista, dece, lipa, sada i zivotinja????? Pitam se sta je sledece!
 
Postovani komsija dok1965 izvnjavam se na indiskreciji ali me veoma zanima da li i Vasi prozori gledaju direktno na igraliste?? Pozdrav
 
Vrh