Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Da li se neko od komsija prijavio za placanje poreza na imovinu, i sta je potrebno od dokumenata, gde se to obavlja, do kada smo u obavezi da izvrsimo prijavu????
 
nacacaca":3pam5qr8 je napisao(la):
Da li se neko od komsija prijavio za placanje poreza na imovinu, i sta je potrebno od dokumenata, gde se to obavlja, do kada smo u obavezi da izvrsimo prijavu????

To se obavlja u opstini NBG na prvom spratu, kanc. 31. Radno vreme je od 8-14h.
Potrebno je:
Fotokopije kupoprodajnog ugovora i zapisnika kao i originali na uvid.
Licna karta
obrazac PPI2 (moze se kupiti u bilo kojoj knjizari)

To je sve sto je potrebno, a prijava je obavezna najkasnije 15 dana od dana potpisivanja ugovora. Ali, nikakve posledice necete snositi ako ste zakasnili :)
Takodje, zanimljiva je cena kvadrata na koju se obracunava porez. Poreska uprava procenjuje da je nas kvadrat oko 120000din (1053eur).
 
Sto se mene tice vidi prethodnu stranu. Ali nije svima tako, bas danas pricam s komsijom iz zgrade koju je gradila Deneza i zali se da ne mogu ljudski da se ugreju. Kaze da u dnevnoj sobi imaju radijator samo ispod jednog prozora dok ispod drugog nije postavljen.
 
vsr":18unsrgx je napisao(la):
Pisalo se o grejanju na nekoliko prethodnih strana. Mi smo za sada zadovoljni u potpunosti, radijatori nikad nisu na maksimumu a veoma je toplo u stanu, pogotovo u decijoj koja je ususkana izmedju dnevne sobe i komsijskog stana. U dnevnoj recimo pustimo jedan radijator na 4 a drugi je ugasen, u spavacoj ukljucujemo radijator na 4 tek oko 19, 20h i radi do 22h dok ima grejanja. Sto se tice decije sobe tu vlada prava tropska klima :) Danas je decija proluftirana i posle toga pusteno grejanje na nekih sat vremena pa ugaseno ostatak dana, a ovo sam slikao u pre par minuta u decijoj sobi
2012-12-07-000147.jpg


Imam i nekih zemerki, kao sto je plafon u kupatilu koji je napukao i odvojio se, ne znam da li je samo spoljni sloj ili nesto gore (slikacu sutra) Onda roletne, tacnije roletna. Tu roletnu su dolazili do sada 6 puta majstori Zlatibor gradnje i popravljali, skracivali pa produzavali i sta sve ne i svaki put cisti-brisi za njima, isprljaju i zid rukama, popiju kafu i dok su tu i mozda naredna cetiri-pet dana roletna radi, a posle opet jovo nanovo. Jos tu roletnu podignemo i spustimo jednom dnevno a nekad ni toliko... Takodje pojedini prozori ne dihtuju najbolje, jedino kad je roletna spustena ne duva, neko je pisao ovde da je sam to stelovao pa cu i ja da probam.

Lepo sto nam se u kraju uskoro otvara frizerski salon, market, zdrava hrana i pekara.

jedno pitanje, to sto ste vi stavili na slici ja u mom stanu nemam. da li svi imaju to ili samo u nekim zgradama je postavljeno.

drugo, da li komsije koje su na zadnjim spratovima imaju problem sa propustanjem prozora u sobi gde su kosi prozori? kakva vam je situacija sa terasom koja nema nastresnicu, da li vam propusta kod vrata?? kome se zaliti za ovakve stvari???
 
Ja sam danas bila za porez, predala sam obrazac PPI2, kopiju licne karte i kopiju ugovora. Nisam imala ni original ugovora, ni zapisnik i odmah sam dobila resenje, uplatnice i jos neku potvrdu. Doduse, cekala sam skoro 2 sata ispred sobe 31.
 
9440 za 55 kvadrata. Procena kvadrata je 120000 dinara. I naravno, mora sve odmah da se plati u roku od 15 dana
 
veronika":32svh3pa je napisao(la):
9440 za 55 kvadrata. Procena kvadrata je 120000 dinara. I naravno, mora sve odmah da se plati u roku od 15 dana
Ne razumem za tu procenu... To ste vi hteli da uradite ili je to neophodno?
 
veronika":226eoyij je napisao(la):
9440 za 55 kvadrata. Procena kvadrata je 120000 dinara. I naravno, mora sve odmah da se plati u roku od 15 dana
To je godišnji porez na imovinu, zar ne?
Dali je cifra za celu godinu ili od momenta kupovine, sta piše u rešenju?

Dali je neko predao dokumenta za PDV?
 
dejanaa":3dy6fkol je napisao(la):
vsr":3dy6fkol je napisao(la):
jedno pitanje, to sto ste vi stavili na slici ja u mom stanu nemam. da li svi imaju to ili samo u nekim zgradama je postavljeno.

Komsinice ovo na slici je moj digitalni stoni sat, koji ima i termometar pa pokazuje sobnu temperaturu, i koji se moze kupiti u bilo kojoj prodavnici tehnicke robe :D
 
komšije, jedno pitanje za dokumentaciju vezanu za povraćaj PDV:
- šta ste popunili u IZJAVI DA KUPUJETE PRVI STAN , a u rubrici JMBH/ PIB od koga smo kupili stan ?
-da li se ova Izjava OVERAVA u sudu/opštini i da li popunjavate 2 originalna primerka ili se jedan primerak kopira (obzirom da se dokumenta koja se overavaju moraju biti ISTOVETNA)?
- kolika je cena overe ove Izjave? Da li plaćamo overu ako kažemo da nam je dokument potreban za povraćaj PDV?
- da li se i po kojoj ceni plaća OVERA UGOVORA?
Hvala!
 
komšije, jedno pitanje za dokumentaciju vezanu za povraćaj PDV:
- šta ste popunili u IZJAVI DA KUPUJETE PRVI STAN , a u rubrici JMBG/ PIB od koga smo kupili stan ?
-da li se ova Izjava OVERAVA u sudu/opštini i da li popunjavate 2 originalna primerka ili se jedan primerak kopira (obzirom da se dokumenta moraju predavati kao ISTOVETNA)?
-koja je cena OVERE IZJAVE i UGOVORA ? (da li smo oslobodjeni od plaćanja takse ako kažemo da su nam ta dokumenta potrebna za povraćaj PDV?)
 
MIMKA1980":1jz37znk je napisao(la):
komšije, jedno pitanje za dokumentaciju vezanu za povraćaj PDV:
- šta ste popunili u IZJAVI DA KUPUJETE PRVI STAN , a u rubrici JMBG/ PIB od koga smo kupili stan ?
-da li se ova Izjava OVERAVA u sudu/opštini i da li popunjavate 2 originalna primerka ili se jedan primerak kopira (obzirom da se dokumenta moraju predavati kao ISTOVETNA)?
-koja je cena OVERE IZJAVE i UGOVORA ? (da li smo oslobodjeni od plaćanja takse ako kažemo da su nam ta dokumenta potrebna za povraćaj PDV?)
:blah:

Ja sam u izjavi IKPS - PDV stavio pib grada Beograda prepisan iz ugovora i tako su mi primili na pisarnici poreske uprave Stari grad. Izjava se overava u sudu i košta 230 din. U sudu je potreban original i kopija izjave. Sa ovako overenom izjavom u opštini možete potpuno besplatno overiti fotokopiju lične karte i ugovor o kupovini stana koji su vam potrebni za kompletiranje dokumentacije za povrat PDV-a.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti filijali poreske uprave stari grad na telefone 2057-919 ili 2057-900.
 
Da, to je godisnji iznos koji se inace placa kvartalno. Svako je u obavezi u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora da se prijavi poreskoj upravi i preda prijavu, a oni rade procenu i naprave resenje za porez
 
veronika":3ecw1g61 je napisao(la):
Da, to je godisnji iznos koji se inace placa kvartalno. Svako je u obavezi u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora da se prijavi poreskoj upravi i preda prijavu, a oni rade procenu i naprave resenje za porez
To za kvartalno znam.
Da li na rešenju piše da ste dužni da platite samo za pla godine za 2012 ili je to rešenje za 2013?
Zanima me period na rešenju...
Logika bi bila da platimo samo pola sume od tih 9440 zar ne? Ako je to godišnji HARAČ? U prvoj polovini godine nismo bili vlasnici stanova.
Procenjena cena po kvadratu, je jednaka kupo-prodajnoj ceni samo su obračunali kurs sadašnji.
 
astir":3qjhy9tu je napisao(la):
veronika":3qjhy9tu je napisao(la):
Da, to je godisnji iznos koji se inace placa kvartalno. Svako je u obavezi u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora da se prijavi poreskoj upravi i preda prijavu, a oni rade procenu i naprave resenje za porez
To za kvartalno znam.
Da li na rešenju piše da ste dužni da platite samo za pla godine za 2012 ili je to rešenje za 2013?
Zanima me period na rešenju...
Logika bi bila da platimo samo pola sume od tih 9440 zar ne? Ako je to godišnji HARAČ? U prvoj polovini godine nismo bili vlasnici stanova.
Procenjena cena po kvadratu, je jednaka kupo-prodajnoj ceni samo su obračunali kurs sadašnji.
porez se obracunava od datuma useljenja do 31.12. toliko poreza se plati. na osnovu resenja koje se dobije placa se porez u 2013.
 
Da li neko od ratnih vojnih invalida zna , da li ce nam Grad dozvoliti , da nam se natkriju odnosno zatvore terase u prizemlju . Kada je bio ovaj sneg i kijamet sneg je toliko napadao i vetar ga naneo do pola vrata , koja nisu mogla od snega da se otvore , niti resetke spoljne da se pomere , bukvalno gledamo kroz one resetke kao iz zatvora . Treba nadlezni iz Grada da dodju kad sneg napada pa neka se sami uvere na licu mesta kako to strasno izgleda . Evo ja ih pozivam da dodju kod mene pa da vide koju muku mucim sa ovim snegom na staklenoj terasi . Terasa se ne moze ni cistiti od snega koliko je klizavo . A sto duva ispod vrata to da i ne govorim zapusavam sa krpama da ne duva , kad se stoji pored vrata kao kad se otvori frizider tako duva , radijatori dzaba greju . :bash: :bash:
 
Ista katastrofa je i sa stanovima na VI spratu i nenatkrivenim terasama. Ove terase su pravi uzas samo problemi oko njih. Nicemu ne sluze a zahtevaju dodatna ulaganja. 12 metara terase siroke 70 cm na kojoj je sneg napadao skoro 40 cm. KATASTROFA!! Leti ubija sunce bez roletni zimi sneg.. A klizavo jeste, a morate da lopatate da se nebi kvasili zidovi, a u deo sirok samo 40cm
{sa boka zgrade) ne mozete da se uvucete da ocistite jer vam smetaju ti nazovi saloni koji samo lupaju kada duva vetar... I dzaba sto vi nekako fiksirate svoje kad komsijski udaraju li udaraju..... Pa sto propuste avioni to docekaju saloni sreca te je hladno pa je igraliste zamrlo bar ne cujem da se komsije zale... A grejanje uzas na maximumu tek 19-20 stepeni cemu onda oni meraci???? Sta da se redukuje i pristedi?????
 
cyberserb":29nh5mq8 je napisao(la):
astir":29nh5mq8 je napisao(la):
veronika":29nh5mq8 je napisao(la):
Da, to je godisnji iznos koji se inace placa kvartalno. Svako je u obavezi u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora da se prijavi poreskoj upravi i preda prijavu, a oni rade procenu i naprave resenje za porez
To za kvartalno znam.
Da li na rešenju piše da ste dužni da platite samo za pla godine za 2012 ili je to rešenje za 2013?
Zanima me period na rešenju...
Logika bi bila da platimo samo pola sume od tih 9440 zar ne? Ako je to godišnji HARAČ? U prvoj polovini godine nismo bili vlasnici stanova.
Procenjena cena po kvadratu, je jednaka kupo-prodajnoj ceni samo su obračunali kurs sadašnji.
porez se obracunava od datuma useljenja do 31.12. toliko poreza se plati. na osnovu resenja koje se dobije placa se porez u 2013.

Da uprostim stvar
Da li je 9440 porez za ovih skoro pola godine od useljenja ili je iznos za celu godinu?
 
А шта остаје по тротоарима око зграда нашег малог насеља, после шетње кућних љубимаца :blah: , кад се снег отопи???
Где нестадоше олуци па нам се вода слива на главу???
А нестали су и мајстори који су одавно требали да оклоне недостатке на нашим становима.Није им плаћено па неће да раде. Па нормално, ко још ради без плаћања?
Само ми, сваког месеца, уредно плаћамо своје рате. Стиже и шеста.... :dil:
 
KOMŠIJE, juče sam provela 1,5 sat u sudu u Timočkoj kako bih overila kupoprodajni ugovor i Izjavu da kupujem prvi stan i to me je zadovoljstvo koštalo 700,00 dinara, da bih, kasnije, svratila do opštine gde su mi rekli da sam ta dokumenta mogla overiti kod njih BEZ PLAĆANJA (kada se kaže da vam je to za refundaciju PDV i kupovinu prvog stana).U Ljermontovoj se, takodje, ništa ne plaća!
Posle silne papirologije, ostade samo da se sve to odnese u Filijalu Stari grad.
Da li je neko odlazio da preda papire za povraćaj PDV pa da mi objasni kako se do tamo dolazi (prevozom), odnosno, gde se to tačno nalazi.
 
Vrh