Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Da, ja sam u Vojvodjanskoj, ali iskreno receno ne znam da li je zgrada prosla tehnicki prijem. Nisu mi u poreskoj ni trazili nista u vezi sa tim. Koliko sam shvatila, njima je najveci problem to sto nemamo racun i sto ne znaju kako da vrate pare. Po datumu overe ugovora ili po datumu uplate.
 
Da li se cene u obrascu RFN iskazuju u dinarima ili po ugovoru i da li su dovoljne uplatnice kao dokaz za stavku 6.
 
Ljudi, šta ste se nakačili na ove što izdaju stanove? Ima dosta ljudi koji su se debelo zadužili da bi kupili ove stanove pa će se još neko vreme stiskati u zajednici dok ne izađu iz dugova. Tako je bilo i sa stanovima u Vojvodjanskoj (iz I konkursa) i oni su se naveliko izdavali. Tek su kod njih stanove dobijali i oni koji su imali nekretnine. Taj prvi konkurs (iz 2004.) je bio katastrofa jer je bilo velikih muvanja sa bodovima....i ...nikom ništa!
 
ima jos mnogo vise ljudi koji su ostali ispod crte zbog ovakvih muvanja.
MIMKA1980":35vwrcel je napisao(la):
Ljudi, šta ste se nakačili na ove što izdaju stanove? Ima dosta ljudi koji su se debelo zadužili da bi kupili ove stanove pa će se još neko vreme stiskati u zajednici dok ne izađu iz dugova. Tako je bilo i sa stanovima u Vojvodjanskoj (iz I konkursa) i oni su se naveliko izdavali. Tek su kod njih stanove dobijali i oni koji su imali nekretnine. Taj prvi konkurs (iz 2004.) je bio katastrofa jer je bilo velikih muvanja sa bodovima....i ...nikom ništa!
 
Što se tice izdavanja stanova, situacija je potpuno van diskusije. Samim uslovima konkursa je propisano da prvih pet godina stanovi ne smeju da se izdaju. Ako nekom nije trebao stan, trebao je da prepusti da ga kupi neko ko bi u njemu stvarno živeo. Izdavanjem stanova se potpuno gubi smisao ovog konkursa.Mnogi podstanari koje ynam ostali su podstanari jer su bili ispod crte, oni bi drage volje kupili ove stanove i u njima živeli.
Uostalom, svi koji su potpisali ugovore prema konkursu na kome su konkurisali znaju sta su potpisali, izmedju ostalog da stanove nece izdavati. Sluzbe Grada Beograda imaju pravo da izvrse proveru stanara i na licu mesta.
 
Dakle Agencija ne obavlja nista iz svojih nadleznosti, tehnicki prijem zgrade, uredjenje naselja po pitanju higijene (nema ugradjenih kanti na decijim igralistima), a sada i ovo. Treba po kratkom postupku u sve ovakve stanove, cak i one u kojima se ne zivi da usele nekoga kome je krov nad glavom preko potreban!
 
daca":1ktrn0h6 je napisao(la):
Izdavanjem stanova se potpuno gubi smisao ovog konkursa.
Ne gubi se smisao vec je to bas apsurd koji pokazuje koliki je javasluk i korupcija u gradskoj upravi koja je potpuno obesmislila ove konkurse. 5 godina cekanja da se uselis u stan ne moze da se pripise kao krivica nekog kupca. Za pet godina moze coveku da se promeni zivot 100 puta. Verovali ili ne, neko moze da zaradi u medjuvremenu novac ili da proda dedovinu i kupi stan dok ceka i zasto bi posle ovaj gradski vratio nazad lopovima. Ili sa druge strane, to samo pokazuje koliko je los konkurs i kako se ideja konkursa izgubila, ako je uopste i postojala! Usvakom slucaju, ovo nema veze sa kupcem, covek ima na to puno pravo.
 
A zasto ga ne bi vratio s namerom da u njega useli neka porodica koja nema dedovinu i koja nije zaradila novac za tih 5 godina? Ovo ima veze sa kupcem i sa ugovorom koji je potpisao. AKo se nekome nije svidjao ugovor nije ni morao da ga potpise. Niko ga na to nije terao,zar ne? Mnogi od nas su bili primorani da pristanu na ovu cenu, jer nisu imali drugog izbora. Ovo je vecini ljudi zbog kojih je ovaj konkurs i osmisljen bio jedini nacin da dodju do krova nad glavom i da vise ne budu podstanari. Takodje, 6000 ljudi je ostalo ispod crte i tih 6000 ljudi ce se i dalje stiskati u zajednici. Tih 6000 ljudi ce i dalje placati kiriju gazdama. Mnoga deca iz tih porodica ce biti lisena letovanja, zimovanja, novih patika, racunara...upravo zbog te kirije dok ce neko stan dobiti za dzabei jos ce zaraditi na tome svakog meseca. Tacno je da ovaj konkurs ima bezbroj manjakvosti i da su zloupotrebe moguce. Slazem se da je za 5 godina moglo mnogo toga da se promeni i promenilo se u zivotu svakog od nas, ali izdavanje ovih stanova je vrhunac javasluka. Zamislite samo situaciju u kojoj jedan ucesnik konkursa izdaje neproftini stan drugom ucesniku konkursa. Apsurd? Nemoral? Javasluk? kako god...
ocekivac":3394w5yd je napisao(la):
daca":3394w5yd je napisao(la):
Izdavanjem stanova se potpuno gubi smisao ovog konkursa.
Ne gubi se smisao vec je to bas apsurd koji pokazuje koliki je javasluk i korupcija u gradskoj upravi koja je potpuno obesmislila ove konkurse. 5 godina cekanja da se uselis u stan ne moze da se pripise kao krivica nekog kupca. Za pet godina moze coveku da se promeni zivot 100 puta. Verovali ili ne, neko moze da zaradi u medjuvremenu novac ili da proda dedovinu i kupi stan dok ceka i zasto bi posle ovaj gradski vratio nazad lopovima. Ili sa druge strane, to samo pokazuje koliko je los konkurs i kako se ideja konkursa izgubila, ako je uopste i postojala! Usvakom slucaju, ovo nema veze sa kupcem, covek ima na to puno pravo.
 
MIMKA1980":rwr5a667 je napisao(la):
KOMŠIJE, OBIJEN JE JEDAN OD STANOVA U NAŠEM NASELJU!!!
U vezi sa POVRAĆAJEM PDV-a: za one koji su predali papire - koliko ste platili takse i ostalu papirologiju?

Mislis li na to da se neko nelegalno uselio ili na kradju?
 
Dva stana su obijena. :!: Jedan je bio u pokušaju. U ulazima 32 i 54. Šta reći... :bash: Krađa, naravno jer su to useljeni stanovi.
 
Замолио бих Ему пошто је предала документацију за повраћај ПДВ-а
да одговори да ли извод из књиге рођених и уверење о држављанству морају бити новијег датума,
шта је валидно као рачун о купопродаји стана,да ли је потребно за све чланове домаћинства уверење о новом пребилаштву.
 
Uverenje o drzavljanstvu ne starije od 6 meseci, izvod iz maticne knjige rodjenih ne mora biti nov, ako imate primerak sa hologramom. Racun salje grad u poresku, a uverenje o prebivalistu dajete za sebe i sve clanove domacinstva za koje trazite povracaj PDVa. Uverenje o prebivalistu takodje ne sme biti starije od sest meseci, a uzima se u Ljermontovljevoj i oslobodjeno je takse, ako navedete da vam je potrebno za povracaj PDVa. Inace, najnovija informacija koju imam je da ce u narednih nekoliko dana na ulazima zgrada biti istaknuta detaljna obavestenja o proceduri i potrebnoj dokumentaciji za povracaj nasih parica.
 
Хвала ena на информацијама. Надам се да ће се то брзо реализовати. :)
 
Licno znam nekoga ko je prosao na konkursu za ove stanove, a u medjuvremenu je od drzave dobio jos jedan stan...
...sad ima dva...
a neko nema nijedan...sta reci
 
и више од пола људи који су се уселили нису били прави подстанари,(живели код својих родитеља,у становима њихових рођака...) а овамо кукају да коначно имају кров над својом главом....има људи који су стварно први пут у свом стану али ти су мањина.
 
MMA":152vcyyf je napisao(la):
и више од пола људи који су се уселили нису били прави подстанари,(живели код својих родитеља,у становима њихових рођака...) а овамо кукају да коначно имају кров над својом главом....има људи који су стварно први пут у свом стану али ти су мањина.
Pa svi su imali krov nad glavom, i oni koji su ziveli kod roditelja i oni koji su bili podstanari, i i jedni i drugi su po prvi put u svom stanu, tako da ne treba to posmatrati tako....
 
Ja kad citam vas forum, dodje mi da placem :(
Ima li pravde u ovoj zemlji??? Planiram da kupim stan u naselju koje GdS gradi pored, pa cesto svratim na komsijiski forum. Osim toga i sestra mog supruga je kupila stan tu i znam da su oboje intelektualci, podstanari pre toga, sa troje dece. I da, njihovi roditelji imaju stanove, ali to nije njihov krov nad glavom. Zivot u zajednici je nuzno zlo. Da li je moguce da neko izdaje stanove ovde i da ne postoji neko ko ce tome stati na put? Ukoliko je ugovorom zabranjeno, alo!? Pa ovaj konkurs je osmisljen da pomogne ljudima i ne zovu se dzabe neprofitni stanovi da bi neko profitirao na njima, a postoji mnogo ljudi kojima je ovo jedina solucija da stvore nesto za sebe i svoju decu. No comment... :(
 
A tek obijanje, strasno! Sta onda mozemo da ocekujemo mi u naselju pored, koje je sve osim neprofitno?
 
ovo je sramota. kakva crna pravda. nema je sve dok ima onih koji opravdavaju ovo izdavanje stanova. pa ne kradu oni drzavu vec se smeju u lice svim onim kojima je ovo jedina sansa da dodju do svog krova nad glavom. muka je vise od ovog
 
micir27":mh3k2wcp je napisao(la):
A tek obijanje, strasno! Sta onda mozemo da ocekujemo mi u naselju pored, koje je sve osim neprofitno?

Reci mi da li razlika od stotinak evra nasih u odnosu na Vase stanove cini dovoljnu razliku izmedju "neprofitnih" i stanova za trziste?
 
Nije prozivka i veruj mi meni jeste razlika i to velika, ali to nije bitno. Ne smatram da ste vi sad neka soc varijanta pa kao sta li ce tek nama da rade, ali je realno da ste svi vi ipak dosli do stanova preko konkursa i da to skupljanje bodova nije slucajno, pa samo kazem ako ljudi nemaju osecaja i postovanja za to, kako ce se tek odnositi prema drugima, a veruj mi ni drugima nije lako da dodju do stana u zemlji Srbiji!
Prosto komentarisem situaciju u moguce buducem komsiluku, bez uvrede...
 
E da, definitivno sam se pogresno izrazila. Vec sam pisala na drugom forumu da ne da ne mislim da je cena neprofitnih stanova mala, nego uopste nije neprofitna. Pa da li bilo ko veruje da u ovoj drzavi postoji nesto neprofitno??? Krivo mi je kad cujem da postoje ljudi koji nemaju obraza i boli me takva nepravda, jer veruj mi ne dize mi se komercijalni kredit pa moram, a neko je pametan pa se ugura tamo gde mu nije mesto! A za razliku u ceni kvadrata si u pravu, ona je smesna. Pa cak pricaju da nemaju zaradu ni kada su Stepa i ovo novo naselje pored vas u pitanju, pa bi zakljucak bio da su jadni u minusu zbog tako "niske" cene kvadrata kada su neprofitni stanovi u pitanju. Mislim smesno...
Razlika na koju sam ja mislila nema veze sa cenom kvadrata, jer je ona minimalna, ali recimo da znam koji su uslovi za kupovinu stanova tu i ovde, a pritom ne pricam o subvenciji. Ja na tu razliku mislim. Drugo, cula sam neke ne bas lepe stvari o tom kraju, sto mi se potvrdilo sa tom informacijiom da ima obijenih stanova. Nisam nicim vezana za kupovinu stana bas tu, ali sam prosto pozelela da kupim nesto u novogradnji i jako mi se dopao stan koji sam videla. To je sve. Intereseovanje za okolinu i komsiluk po meni je normalna stvar. Izvinjavam se ako sam se pogresno izrazila...
 
Pisalo se o grejanju na nekoliko prethodnih strana. Mi smo za sada zadovoljni u potpunosti, radijatori nikad nisu na maksimumu a veoma je toplo u stanu, pogotovo u decijoj koja je ususkana izmedju dnevne sobe i komsijskog stana. U dnevnoj recimo pustimo jedan radijator na 4 a drugi je ugasen, u spavacoj ukljucujemo radijator na 4 tek oko 19, 20h i radi do 22h dok ima grejanja. Sto se tice decije sobe tu vlada prava tropska klima :) Danas je decija proluftirana i posle toga pusteno grejanje na nekih sat vremena pa ugaseno ostatak dana, a ovo sam slikao u pre par minuta u decijoj sobi
2012-12-07-000147.jpg


Imam i nekih zemerki, kao sto je plafon u kupatilu koji je napukao i odvojio se, ne znam da li je samo spoljni sloj ili nesto gore (slikacu sutra) Onda roletne, tacnije roletna. Tu roletnu su dolazili do sada 6 puta majstori Zlatibor gradnje i popravljali, skracivali pa produzavali i sta sve ne i svaki put cisti-brisi za njima, isprljaju i zid rukama, popiju kafu i dok su tu i mozda naredna cetiri-pet dana roletna radi, a posle opet jovo nanovo. Jos tu roletnu podignemo i spustimo jednom dnevno a nekad ni toliko... Takodje pojedini prozori ne dihtuju najbolje, jedino kad je roletna spustena ne duva, neko je pisao ovde da je sam to stelovao pa cu i ja da probam.

Lepo sto nam se u kraju uskoro otvara frizerski salon, market, zdrava hrana i pekara.
 
Vrh