Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Nina66":7hzpmq9z je napisao(la):
Grejanje proradilo :D
Zna li neko gde i kako ćemo očitavati potrošnju?
Sad da se izgura lift, a posle da popravljamo ostalo.

Sada kada je došlo grejanje, palo nam je kemenje sa srca :D .
Kakvo je grejanje? Da li su stavili termoventile?
Potrošnja se očitava daljinski, dodje inkasant ili očitavač (ako ga pustimo :grand: ) ispred zgrade i specijalnim uređajem bežično očita sve delitelje toplote (kalorimetre) iz zgrade i dodje ti posle račun sledećeg meseca. Baterija traje oko 10 godina i menja se. Problem može da bude ako se ošteti (nameštajem) pa mora se promeniti o svom trošku (mislim da je oko 30€). Mislim da se potrošnja i vizuelno očitava na uređaju ali ne i temperatura. Malo više o "brunati" delitelju toplote:

http://brunata.rs/rs/proizvodi/delitelji-toplote-meraci-za-grejanje/brunata-futura/

Uputstvo:

MmFy.jpeg

MmFM.jpeg
 
Коначно мало добрих вести.


1) Грејање прикључено, термовентили постављени. У неколико станова има пропуста, али то би требало сутра да исправе.

2) Постављена дугмад за позив лифта.

3) Окречени ходници.

4) Постављена по два контејнера (старог типа, не ови подземни) на паркингу испред сваке ламеле.

5) Почело насипање земље око зграде, тамо где су досад вириле цеви и којекакав крш.


Шта још треба урадити?


1) Детаљно средити ходнике (поготово под који је у катастрофалном стању) и прикључити све хидранте

2) Пустити лифт

3) Уклонити сав шут и отпад испред и око зграде

4) Омогућити станарима да се прикључе на телефонску мрежу

5) До краја уредити паркинг и поставити плоче које су оштећене

6) Завршити гараже

7) Обезбедити све папире неопходне за укњижење станова


Да ли неко зна када почиње обрачун за грејање и да ли се то плаћа у оквиру Инфостана?

И да ли се ико досад пријавио ЕДБ-у за струју?
 
Hvala Bogu.....
Kad sam se mučila 20 godina braka kao podstanar dodje vreme za svoj dom....na kredu, al nema veze...... :) ...
Stiglo i grejanje......a ako bog da stižemo i mi.......
Dok nisam završila faks plaćali su nas kao s Višom školom....čim sam ja diplomirala počeše i s fakultetom.....ima tu neke simbolike.... :pob:
Hajd komšije ugrejte se pa ćemo dalje rešavati ono što je ostalo......i kad vidite da nosimo stvari pripomognite malo....kao svaki dobar komšija......a posle i kafica.... :kafa:
I........da li grejanje plaćamo po potrošnji ili celu godinu? Vrlo je bitno..... :?:
 
Станар":3qwtr5gk je napisao(la):
Коначно мало добрих вести.


1) Грејање прикључено, термовентили постављени. У неколико станова има пропуста, али то би требало сутра да исправе.

2) Постављена дугмад за позив лифта.

3) Окречени ходници.

4) Постављена по два контејнера (старог типа, не ови подземни) на паркингу испред сваке ламеле.

5) Почело насипање земље око зграде, тамо где су досад вириле цеви и којекакав крш.


Шта још треба урадити?


1) Детаљно средити ходнике (поготово под који је у катастрофалном стању) и прикључити све хидранте

2) Пустити лифт

3) Уклонити сав шут и отпад испред и око зграде

4) Омогућити станарима да се прикључе на телефонску мрежу

5) До краја уредити паркинг и поставити плоче које су оштећене

6) Завршити гараже

7) Обезбедити све папире неопходне за укњижење станова


Да ли неко зна када почиње обрачун за грејање и да ли се то плаћа у оквиру Инфостана?

И да ли се ико досад пријавио ЕДБ-у за струју?

Slažem se ali lift se pušta koliko znam posle potpisivanja ugovora skupštine stanara i firme koje održava lift a garaže će se sređivati (platforme) sukcesivno po kupovini istih. Garaže su već počele da se prave tj. platforme. Što se tiče telefona pre bih uzo SBB fiksni nego telekom.
 
@svsavic шта је предност СББ-а у односу на Телеком? Колико знам, СББ наплаћује динар по минуту + 390 динара претплата. Мислим да, у просеку, Телеком испадне јефтиније.
 
Иначе, грејање прилично слабо. У току дана је било релативно пристојно, а вечерас једва млаки радијатори иако су појачани до максимума.
 
Stanar: ne znam u kom si stanu, pa ti je lose grejanje uvece. ja sam bio sinoc do pola 11, u 10 se iskljucuje grejanje, zato su ti mozda bili hladni radijatori. kod mene u stanu je ok, bas je bilo toplo, a radijatori su na 4,5.
 
@Stanar

Sto se tice provajdera fiksne telefonije dobro pogledaj uslove kod oba operatera. SBB jeste 1din/min, ali uvek ka svim fiksnim telefonima, dok je kod Telekoma 1,86 danju, 0,93 posle 21:00 van grada, u gradu 1,10, odnosno 0.55. Kod Telekoma je pretplata sa identifikacijom oko 600 dinara, a kod SBB-a 390 sa identifikacijom. SBB ne naplacuje prikljucak ako je ugovor na 2 godine, Telekom u svakom slucaju naplacuje 6.000.
Ima tu dobro da se pogleda ako nemas jos fiksni i zavisno kad ga i koliko koristis. Kad budem u svom stanu ja cu verovatno uzeti SBB, ali pogledaj obe ponude pa vidi sta ti odgovara.

Sto se tice grejanja, svuda su uvece mlaki radijatori. Nemoj da mislis da ce vasa zgrada dobiti posebnu vrstu grejanja. Vi ste prikjuceni na isti toplovod kao i svi drugi. Znaci ako citavog dana iskljucis grejanje, a zelis uvece da ugrejes kad ga vec smanje, neces se ogrejati. Te merace su ti stavili samo ukoliko zelis da smanjujes postojecu vrstu grejanja. Drugo je to sto u svetu postoji sistem gde je 24h grejanje, a ti ga sebi pustas kad hoces. To kod nas ne postoji. Ti imas ventile iskljucivo da se prilagodis postojecem sistemu grejanja i mozda nesto ustedis ako ne grejes odredjene sobe i sl. Ne ocekuj nista spektakularno od tog sistema. On ce tek zaziveti kako treba kada svi stanovi u citavom sistemu grejanja budu imali ugradjene termostate.
Do tada je to fora kao i sa LCD televizorima. Signal u Srbiji je i dalje analogan, ljudi kupuju LCD zato sto je moderan. Mnogima odgovara slika takva kakva je, ali ona je i dalje mnogo losijeg kvaliteta nego na starim televizorima. Ali fensi je fensi, pa tako i kod grejanja.
 
Хвала свима за информације о грејању и телефону.

Таман сам похвалио Градитељ што су поставили контејнере испред зграде, кад оно контејнера више нема. Изгледа да су их поставили а да нису пријавили Градској чистоћи па ови неће да их празне.

Сада бих да их похвалим што су коначно закрпили рупу на улазу у ламелу два, што су почели да наносе земљу тамо где су биле рупе, цеви и шут, и што су коначно почели да сређују ходнике.
 
Станар":1vhk6nm8 je napisao(la):
Хвала свима за информације о грејању и телефону.

Таман сам похвалио Градитељ што су поставили контејнере испред зграде, кад оно контејнера више нема. Изгледа да су их поставили а да нису пријавили Градској чистоћи па ови неће да их празне.

Сада бих да их похвалим што су коначно закрпили рупу на улазу у ламелу два, што су почели да наносе земљу тамо где су биле рупе, цеви и шут, и што су коначно почели да сређују ходнике.

Bio sam u zgradi danas i sređivali su hodnike. Video sam termoventile i oni su herz 7260 i evo uputstva:

MVMD.jpeg

MVML.jpeg

MVMP.jpeg
 
Ja sam još uvek kod grejanja :mrgreen:
Nijedno jutro se nisam probudila u toplom stanu. Od tri radijatora dva rade po 10%, a onaj u kupatilu 50%. Zovnem ih, dođu, ispuste vazduh, radijatori se ugreju na dva sata i onda se opet ohlade i sve to na šestici.
A noću, kada se grejanje isključi kod mene je horor, radijatori čangrljaju kao da mi je fontana u stanu.
Ne znam šta više da radim, ima li još neko ovaj problem?
Ima li ikakve vajde da zvanično reklamiram, mislim ako se zimus budem grejala na klimu da mogu da tražim nadoknadu troškova?
 
Meni jedan radijator često zvekeće, nešto u vezi sa ovim fensi ventilom. Kad pomerim ventil malo zastane pa opet krene. Sad recimo ne zvoni al noćas nisam mogao da spavam od njega
 
Грејања нема зато што га Електране искључују чим је спољна температура виша од, мислим, 12 степени. Иначе, у многим становима, чак и кад је укључено грејање, радијатори су хладни, али то је зато што треба да се испусти ваздух из њих.

Данас су испробавали лифт. Постављена је електроника, а ту је и кабина. Дакле, лифта има. А када ће бити пуштен зависи од тога када ћемо формирати Скупштину станара. Мислим да ће се то пре догодити у ламели два (Жарка Васиљевића 21а), из простог разлога што се ту више људи уселило.

При крају је кречење ходника, али је остало још да се поново префарбају гелендери. Прво су радили ламелу један (Жарка Васиљевића 21), док је двојка још у прилично јадном стању. Али, ако буду радили овим темпом, требало би да следеће недеље и она добије пристојан изглед.

Брине ме што су стали са наношењем земље око зграде. Нанели су је само на једном делу, док иза зграде и даље изгледа овако:

http://www.dodaj.rs/?U/SM/1UB3Apyz/ssa53048.jpg

Искрено се надам и да ће до пролећа очистити ону депонију коју су направили у близини паркинга.
 
Stanar Znam da Elektrana isključuje grejanje u toku dana, ali ja ga nemam ni ujutro ni uveče. Cev u predsoblju je topla što znači da je grejanje pušteno od strane Elektrane, ali su moji radijatori, sada je još gore nego pre dva dana, potpuno hladni. Samo čangrlja voda kroz njih i to veoma glasno. I svaki dan dolaze da ispuste vazduh iz mojih radijatora, ali to ne pomaže. I dalje su hladni. I na žalost, izgleda da je to problem samo u mom stanu, jer kod komšija su u to vreme topli radijatori.
 
@Nina66 можда не би било лоше обратити се директно Електранама и тражити да пошаљу екипу да види у чему је проблем. Ипак смо сад у њиховој надлежности.
 
Станар":3r514rrz je napisao(la):
@Nina66 можда не би било лоше обратити се директно Електранама и тражити да пошаљу екипу да види у чему је проблем. Ипак смо сад у њиховој надлежности.

И ја милсим да се треба обратити служби одржавања Београдских електрана (телефон 2093-011 или 2093-100) да изађу њихове екипе, а и још увек је пробни период уходавања система.
 
a voda samo pici u garazi. ko zna odakle se ona sliva i kroz koje sve stanove prolazi
 
Није баш да шикља, али да цури - цури. Није ми јасно зашто ништа не предузимају.

Иначе, ЕДБ је окачио обавештење да до 21. децембра имамо рок да се пријавимо у Пожешкој. Званично смо прикључени на струју од 6-ог децембра.
 
Poštovane komšije...koje još ne poznajem niti srećem...ceo dan na poslu, šta ćemo.....
Ako neko ima informacije vezane za račune oko grejanja, struje.......Kako se obračunava grejanje, kad počinje očitavanje potrošnje ili šta li već.....kada možemo imati uvid u sve to ili se samo nagadja kako će sve to ići? Ništa mi nije još potpuno jasno, svi pričaju drugu priču......Bilo bi pametno da se nekako dogovorimo oko HIGIJENE -KAKVE TAKVE - U ZGRADI....VIDIM DA SE PSI PUŠTAJU U HODNIKE...MISLIM NA LUTALICE....VOLIM ŽIVOTINJE DA SE RAZUMEMO I SAMA OVDE IMAM SVOG KUĆNOG LJUBIMCA......NEGO ŠTA ĆE BITI KAD SE KUCI PRIKA....KO ĆE TO ČISTITI? Ipak, je ovo naš novi dom i bilo bi lepo da bude čist i prijatan gde god, hodnik, ulaz, ispred zgrade....to je uostalom naše ogledalo.....
Kada će biti uslova za formiranje KUĆNOG SAVETA?
 
Da bi zgrada bila čista možemo sami da je čistimo ili da sklopimo sa nekim ugovor o održavanju. Najbolje je sa Gradskim stambenim i čišćenje i lift u paketu pa će se plaćati preko uplatnice Infostana. Ali za sklapanje takvog ugovora potrebna nam je formirana skupština stanara. Ima nas dovoljno, bar u ulazu 21A, samo treba nekoga ubediti da se prihvati da bude predsednik.
Što se tiče nesrećnog kučeta koje viđam povremeno u hodniku, to je kuče sa gradilišta Malena. Meni lično ne smeta, i njoj je hladno. A kučići lutalice, nikada vam se neće unerediti u zatvorenom prostoru. Lično sam spremna da dam nešto novca da se ona steriliše i da joj se napravi kućica, pa neka je neka živi u dvorištu, ali nisam sigurna da bi ovo bilo prihvatljivo za ostale.
 
Da se ja vratim na moje grejanje.
Da skratim, uglavnom ga nemam, budim se ujutro u hladnom stanu, onda ispuštam vazduh iz radijatora, počne da radi, kada se vratim kući opet su hladni, još jednom ispuštam vazduh, opet proradi i tako svaki dan. I na žalost za to nije nadležna Elektrana, vać onaj ko radio grejanje, nije sistem očistio od vazduha kako treba. Ali, majistor koji je dolazio rekao mi je da ja na 5. spratu i ne treba da očekujem grejanje kao oni ispod. Zanimljivo, zar ne? Da li je i taj sistem postavljen neki da se malo uštedi, neki predviđen za četvorospratnicu. Blago meni.Što se tiče ostalog vezanog za grejanje ništa ne znam. Kada ga podesim na 4 radijatori su potpuno hladni, uvek mora da mi je na 6 i naravno da sam upravo izbacila vazduh, jer već posle 15 minuta polako počinje da se hladi.
U međuvremenu, pored grejanja, za ovih mesec dana od kako sam ovde, procurila mi je odnekle voda na plafon u kupatilu, bojler mora da radi neprekidno 24 sati da bih mogla da se istuširam, odvalilo se solidno parče maltera, procurila je slavina na kadi (to je sanirano), procurio je ventil na bojleru (i to je sanirano), nemam struju u jednom delu stana, a nije do osigurača, vodokotlić se ponovo blokira i curi bez prestanka (to je ranije popravljano ali ponovo se kvar vratio). Da ne davim više, kada dodam ovo onome što je zatečeno da ne valja, to je poduži spisak. I sad ću početi ozbiljno da se bavim sa ovim. Ipak, najgore mi je ŠTO SE SMRZAVAM, i što me smrdljiva voda svaki put polije kada se ispušta vazduh u kupatilu.
BUDUĆI KUPCI STANOVA, RADUJTE SE DOK SE NE USELITE,POSLE ĆE VAM SE ŽIVOT PROMENITI
Iskreno mi je žao ovih nesrećnika na gradilištu, a pre svega Miće na koga sam se okomila. Svaki dan mu prijavljujem nešto novo, a ni staro nije rešeno. On dolazi, pokušava da sam sanira, čak se i peo na krov kada je počelo da mi curi u kupatilu, ali oni koji stavrno treba to da poprave, ne zanima ih.
 
@nina66 - Što se tiče grejanja, sistem još ima u sebi vazduha i sav vazduh iz svih stanova (onaj ko prozrači radijator) ide na gore ka V. spratu. Sistem mora da se ozračuje redovno (na tavanu ili gde) dok je probno grejanje dok se sav vazduh ne izbaci i da se dopunjuje voda u sistem.
Grejanje (količina toplote) na V. spratu treba da bude isto kao i svuda ali temperatura stanova je manja zbog gubitka toplote kroz plafon. Ako je radijator hladan na 4 onda ti je u stanu 20°C i isključio se. Meni su u stanu radijatori na 3,5 (18°C) i prijatno je, jedino u kupatilu je na 4,5 zato što je termoventil iznad sušača peškira.
U kupatilu je moguća kondezacija ako nije postavljena izolacija kako treba (staklena vuna 12cm). Vodokotlić je krušikov i nije nešto, i treba verovatno da se podesi.
 
Uh...muke naše....ne smem se više žaliti da se ne naljute.........
Što se čišćenja tiče slažem se sa nekim organizovanim oblikom ali za stalno.....da se angažuje neko ko će jednom nedeljno to uraditi. Malena je slatka, i sreća da je ovde, kao lutalica mogla je i gore proći....neka je ...ali se plašim da će ljudi koji ih ne vole reagovati drugačije od nas koji volimo životinje......kod mene na poslu uvek nas nekolicina usvojimo neku kucu kojoj bude lepo s nama, ali.....neko prijavi i vikendom nestane, verovatno ih odnesu šinteri. Sada imamo macu, tj. bilo ih je tri.... :)
Grejanje je dobro na prvom spratu, imali smo prodor vode u malom kupatilu....nestašluk komšije iznad jer je probio cev dok je nešto radio.....malo smo plivali ali...dobro....
Prozori malkice kondenzuju, ne znam zašto ako je odradjeno sve kako valja, ali....zakoni prirode su neumoljivi i znamo kako nastaje kondenzacija.....
Nadam se da ćemo do proleća sve staviti na svje mesto i da ćemo uživati u lepom vremenu, pošto ja volim sunce...... :roll:
Želim svim svojim komšijama manje muke sledeće godine, da nam sve dodje na svoje mesto i da nas prati zdravlje......
 
Nego....kako se to plaća....to potrošnji ili kvadaturi i cele godine.....to vi meni kažite.....
 
ab1970":7lzagfnc je napisao(la):
Nego....kako se to plaća....to potrošnji ili kvadaturi i cele godine.....to vi meni kažite.....

Ovako probaću da objasnim. Toplotna stanica za svaku lamelu i lokale ima kalorimetre. Svaki radijator ima delitelje toplote. Potrošena energija (kW/h) se srazmerno deli po svakom radijatoru i dalje prema stanu.
Primer: Lamela 2 potrošila 10.000kW/h, cena 10 din/[kW/h] (neznam cenu!), ukupno jedinica potrošene energije (očitane sa uređaja na radijatoru svih stanova) 1.000, po stanu n ukupno jedinica 22+36+32+10=100, stan n ima ukupno 100 jedinica i to je deseti deo ukupne energije potrošnje lamele 2. Stan n je potrošio 1000kW/h što je 10.000din. Plaća se i održavanje sistema tokom cele godine što je oko 22 din/m2, ali za ovo nisam siguran.
 
Vrh