Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Poslednjih 10 dana stoji skela na jedinoj vertikali koja nije završena spolja, ostala samo ograda na terasama da se završi, 10 dana se ništa tu ne dešava.
 
Počelo sređivanje ulaza u garaže na objektu H

IMG_4775-min 2.jpg
 
Pozdrav,

Nemam trenutno vremena da prodjem kroz sve starije postove, znam da je u nekom trenutku receno da bi trebalo da budu 2-3 "zelene" povrsine u okviru kompleksa. Interesuje me da li ima neka informacija oko sprava za vezbanje na otvorenom, nesto slicno kao sto ima na Tasmajdanu (razboj, vratila)?
 
Drage komsije, ne znam kakvo je stanje kod vas, ali ja sam izuzetno razocaran zvucnom izolacijom u stanu. U vecernjim casovima kad sve “utihne” cujem komsiju iznad kako hoda, neciji tv u spavacoj sobi, povremeno cak i otvaranje vrata i pustanje vode u necijem kupatilu. Ako je neko doveo drustvo pa pricaju naravno i glasove.... kakva su vasa iskustva i sta predlazete? Razmisljam o stavljaju stiropora ili nekog drugog vida izolazije na plafone i granicne zidove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787026#p787026:3rcsfha1 je napisao(la):
Dellas » 24 Oct 2020 11:12 pm[/url]":3rcsfha1]Drage komsije, ne znam kakvo je stanje kod vas, ali ja sam izuzetno razocaran zvucnom izolacijom u stanu. U vecernjim casovima kad sve “utihne” cujem komsiju iznad kako hoda, neciji tv u spavacoj sobi, povremeno cak i otvaranje vrata i pustanje vode u necijem kupatilu. Ako je neko doveo drustvo pa pricaju naravno i glasove.... kakva su vasa iskustva i sta predlazete? Razmisljam o stavljaju stiropora ili nekog drugog vida izolazije na plafone i granicne zidove.

Kakvi su zidovi po projektu? Koliko cm izolacije i kog tipa? Koliko ispod ploce, koliko prema susednom stanu?
 
Zavisi od stana do stana ali da, generalno zvucna je ocajno uradjena. Po onom sto su reklamirali ovo je daleko od dobrog.
Zidovi su 12+3+12 (puna cigla, kamena vuna, puna cigla)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Zaista zavisi od stana. Kod nas u G ima ljudi kojima je veoma losa zvucna izolacija. Nama recimo nije losa. Imamo stan koji je dvostrano orijentisan i samim ti dosta komsija sa svih strana. Nikoga ne cujemo onako kako drugi opisuju. Cuje se povremeno neko lupanje ili trcanje ali je to tako zanemarljivo da ne smeta uopste. Generalno su postavili toplotnu izolaciju koja im eto sluzi i kao zvucna. Toplotna je dobra i sada dok su hladne noci i jutra, na terasi je 8-9 stepeni a u stanu 23-24 bez grejanja. U spavacim sobama je malo hladnije ali nije ispod 20. Napominjem bez grejanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Па то је одлично, вама онда неће ни требати грејање када је таква изолација и температура без њега.
 
Trebace kada budu niske temperature. Sada ga ne ukljucujemo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam u G, dvostrano orijentisan stan i nemam nikakvih problema sa bukom, da kucnem u drvo. Pojma nemam da li imam komsije dok ih ne sretnem u hodniku. Cuje se dete sto ponekad trci u stanu iznad tokom dana i predvece, ali to je dete i nije u klompama:D
 
Dellas u kom ste stanu,koji objekat.Nazalost nije lako izolovati buku,glasovi,lupanje i slicno nisu iste frekvencije u pitanju,samim tim i izolacija je drugacija .Najboje bi bilo kad bi komsija izolovao svoj stan,sa njegove strane da upija buku ,al to je teska prica
 
Da li to znaci da je u objektu G zvucna izolacija bolja nego u C, D i E? Koliko mi se cini iz G su ljudi uglavnom zadovoljni tim aspektom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787032#p787032:1ys1cuju je napisao(la):
lanmibg » 24 Oct 2020 11:21 pm[/url]":1ys1cuju]Zavisi od stana do stana ali da, generalno zvucna je ocajno uradjena. Po onom sto su reklamirali ovo je daleko od dobrog.
Zidovi su 12+3+12 (puna cigla, kamena vuna, puna cigla)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Cini mi se da je to neki standard izmedju stanova. Ovo je iz jednog drugog projekta prepisano:

izmedju stanova
PRODUŽNI MALTER ..................... 1.50cm
PUNA OPEKA ............................. 12.00cm
MINERALNA VUNA ........................ 4.00cm
PUNA OPEKA ............................. 12.00cm
PRODUŽNI MALTER ..................... 1.50cm
 
Pregradni zidovi izmedju stanova se sastoje ; dva zida od pune opeke 12 cm,kamena vuna 4 cm i vazdusni sloj 2 cm u medju prostoru
 
Ne znam zašto ljudi eksperimentišu sa vazdušnim zvukom...za njega je potrebna masa.
Dovoljno je da urade zid d=25cm od armiranog betona ili kvalitetnog, otežanog bloka i imaće preko 52db . Problem leži u pozicioniranju vertikala ViK ili ventilacija u preseku zida ili u loše rešenim detaljima . To nijedan materijal ne može da reši ukoliko je zid "bušan" , presečen i sl. Ne znam da li je to ovde slučaj ali me ne bi iznenadilo . Svakako nemojte razmatrati stiropor kao rešenje jer je on po pitanju zvuka loš izolator.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791085#p791085:zv7qzd9z je napisao(la):
IvanIvan » Sub Nov 07, 2020 10:31 pm[/url]":zv7qzd9z]Pregradni zidovi izmedju stanova se sastoje ; dva zida od pune opeke 12 cm,kamena vuna 4 cm i vazdusni sloj 2 cm u medju prostoru
Nema šanse da postoje dva zida od opeke,jer da je tako ne bih čula mašinu za pranje veša i ostale rabote iz komšijinog kupatila u svojoj dnevnoj sobi.Naravno prvi put čujem da se kupatilo graniči sa dnevnom sobom,loši projekti i zamisao.
 
Zna li neko šta je toliko zapelo sa ovim ulazom u garažu u objekat H? Mesec dana ga već rade.
 
Радови, бар спољњи, на објектима Х и Ф се приводе крају
IMG_20201113_152900.jpg

IMG_20201113_152923.jpg

IMG_20201113_152911.jpg
 
Zdravo, ima li neka Viber grupa za buduce H stanare, ili cekamo da nas zovu na primopredaju prvo? :)

Bio sam pre nedelju dana tamo, tada su asfaltirali oko zgrade, poceli da sade travu i cvece okolo, cak su donekle i ocistili hodnik zgrade, tako da se definitivno privodi kraju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Sto se tice zvucne izolacije, svuda su omanuli koliko znam. A i sve zavisi kakve su vam komsije da budem iskren. GDS se ogradjuje i kazu da ako prelazi 51 dcbl, onda se moze nesto raditi tj reklamirati. Ljudi znate li vi koliko je 51 dcbl, to uopste nije malo... Omanuli su oni kod vertikala, nisu presekli zvuk kako treba, i kod horizontala. Vrlo malo je potrebno da se postigne zadovoljavajuci nivo, samo ako se pravilno radi. Problem zvucne izolacije imaju i mnogo skuplja naselja. Pogledajte ovo naselje novo SAKURA, tu investitor se hvali kako je nivo zvucne izolacije 51 dcbl. Stim sto tamo je kvadrat 3000 evra....
 
Bilo kako bilo, sa zvucnom nesto ne stima.
Da li su lose postavljali, presekli zvuk...
Gledam zvanicnu dokumentaciju za zvucnu izolaciju, tri dokumenta, razliciti podaci. Prema jednom kamena vuna d = 3cm, po drugom d = 4cm. I naravno, proracun po elaboratu, objekat pripada klasi minimalne zvucne zastite u skladu sa srps u.j6.201

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Zna li neko zasto jos uvek nije krenula prodaja u F zgradi? Malo mi je cudno sto je objekat skoro gotov, a ne pustaju u prodaju... Da ne ide lose prodaja u H?
 
Pozdrav ljudi,

Informacija od par dana, zapocet je tehnicni pregled zgrade H. Svi koji su hteli da pogledaju svoj stan i da uzmu neke mere ili stagod morace da sacekaju bar 20tak dana.

Inace sredjicanje vrta/parkica je u toku :)
 

Prilozi

  • IMG_20201113_210311.jpg
    IMG_20201113_210311.jpg
    406,5 KB · Pregleda: 2.018
pera.zdera":xsmkr9p3 je napisao(la):
Pozdrav ljudi,

Informacija od par dana, zapocet je tehnicni pregled zgrade H. Svi koji su hteli da pogledaju svoj stan i da uzmu neke mere ili stagod morace da sacekaju bar 20tak dana.

Inace sredjicanje vrta/parkica je u toku :)

Odlicno, hvala za info!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793727#p793727:1wucjuyn je napisao(la):
KlauKalash » Pon Nov 16, 2020 4:24 pm[/url]":1wucjuyn]Zna li neko zasto jos uvek nije krenula prodaja u F zgradi? Malo mi je cudno sto je objekat skoro gotov, a ne pustaju u prodaju... Da ne ide lose prodaja u H?

Bankarka koja mi je radila kredit, a koja i sama ima stan u objektu G, rekla mi je da se stanovi u objektu F već prodaju, iako nisu oglašeni, ali da je jedini način za sada da se dobiju informacije taj da se ode direktno u onaj prodajni objekat u Cara Dušana.
 
Vrh