Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743229#p743229:2d8t7uuv je napisao(la):
Slobo_MR. » Pet Maj 29, 2020 7:42 pm[/url]":2d8t7uuv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743136#p743136:2d8t7uuv je napisao(la):
lol » Pet Maj 29, 2020 1:40 pm[/url]":2d8t7uuv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742369#p742369:2d8t7uuv je napisao(la):
Slobo_MR. » Uto Maj 26, 2020 11:52 pm[/url]":2d8t7uuv]Admini Viber grupe stanara G objekta su me blokiralii i zabranili učestvovanje u komunikaciji sa grupom i razmeni mišljenja.
Ovom prilikom ih sve pozdravljam. :sesir:
S,

Čemu neistine? Niko Vas nije blokirao niti izbacio iz grupe, sami ste je napustili.

Tačno,al nakon što što ste me blokirali.Nema veze. Hvala.
Predsednik skupštine će imati moj email i phone. To je dovoljno.
Živeli
:sesir:
Ni to nije tačno. Onemogućeno je pisanje svim članovima grupe dok se ne završi anketa.

Pozdrav i Vama :sesir:
 
Dragi članovi foruma, interesuje me vaše mišljenje o sledećem: da li je bolje da i stan i garažno mesto budu obuhvaćeni jednim ugovorom o kupoprodaji ili sa dva različita ugovora? Da li postoji neki pravni razlog zbog koga je za mene bolje jedno ili drugo, ili je to potpuno svejedno? Meni nije problem da dva puta idem da potpisujem ugovore, ali me zanima postoji li neki suštinski problem kod jedne ili druge opcije.
Imao bih još jedno pitanje: da li je kod objekata C, D i E uslovljavano da se garažna mesta za određeni tip stanova prodaju u tačno određenim delovima podzemne garaže? Na primer, ako kupujete dvosoban stan, da ne možete da kupite bilo koje mesto u okviru garaže Vaše zgrade, već možete da birate u okviru tačno određene grupe parking mesta, koja se nalazi u određenom delu garaže, a ako kupujete trosoban, možete da kupite mesto u nekoj drugoj grupi mesta koju je odredio GDS itd.
 
Uz stan ide tačno određeno garažno mesto. Ne birate mesto, bar nama nisu dozvolili. Čak i ako gledate dva ista stana po kvadraturi i rasporedu, oni će imati dva različita garažna mesta.
Razlog u korist dva ugovora može biti kredit. Recimo, garažu kupujete za svoj novac (ne iz kredita) i ne želite da hipoteka bude i na garaži. Na taj način, ako nešto iskrsne i zatreba vam novac, garažu možete da prodate jer nije opterećena hipotekom. Verovatno će vas više koštati overa dva ugovora, ali možda će manje koštati upis hipoteke (jer se upisuje samo na stan), raspitajte se. Moguće da će neka banka pristati da se hipoteka stavi samo na stan ako imate dovoljno veliko učešće, čak i ako su na jednom ugovoru, verovatno zavisi od banke.
Čak i ako ne kupujete na kredit, može biti korisno da imate dva ugovora, ako razmatrate prodaju jednog bez drugog. Jednostavno, ne morate da dajete ugovor u kome je zaključena kupovina stana onome ko kupuje samo garažu (i obrnuto). Čistije je, da kupac garaže ne bi pokušao malverzacije ili da nekim falsifikatom pokuša da prisvoji i stan... Mada, pošto je uknjiženo sve, ni ovde nema previše logike, prilično je nategnut scenario.
Na kraju, kada kupuju bračni drugovi, možda je lakše napraviti kombinaciju da se jedno odrekne svog dela samo garaže ili samo stana (ili jedno kupi stan, drugo kupi garažu...) Ali verujem da je i to rešivo, čak i kada je sve na jednom ugovoru.
Meni druge varijante ne padaju na pamet.
 
Hvala puno, klisko! Kad dobro razmislim, sve sam bliži tome da je bolja ideja odvojiti ugovore.
 
Cuo sam glasine da ce u zgradi H biti veliki Maksi. Da li neko zna nesto vise o tome? Deluje logicno, onaj Shop&Go je mali, i vec sada se oseca nedostatak vece prodavnice u naselju.
 
Ne znam gde u H. Po projektu samo E i F imaju poslovni prostor ali su sve mali lokali za Maxi.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
I meni nije jasno, znam da po projektu nema poslovnog prostora (po meni greska), ali rekoh mozda je neko cuo nesto slicno, pa da proverim.
 
Ako bude nesto od lokala tog tipa, bice kad krenu A i B da rade.
Znam da je na mestu Teleoptika za 2-3 godine u planu Lidl. No sve je znak pitanja.
Ali da nedostaje jedan veliki market nedostaje i nije mi jasno da nisu predvideli projektom na ovoliki broj ljudi.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
To za Lidl nisam znao, ja sam se nadao da ce ostati Teleoptik. Ali i Lidl je bolji od neke zgradurine (Nije isljuceno ni Lidl+zgradurina :( ). A i B pretpostavljam da jos dugo nece pocinjati, nema jos naznaka, a sada se i spremaju da krenu sa prodajom novog kompleksa "Petica" u 63. bloku.
 
Trenutno je veci problem sto u blizini naselja ne postoji vrtic i skola koji imaju mesta. Situacija je takva da se skolska deca upucuju u skolu na Galenici sto je van svake pameti. Po PDRu je jasno napisano da ce skola Desanka Maksimovic koja se nalazi u blizini biti vracena i Geografski fakultet izmesten, ali to kako sada izgleda nije ni u najavi.
 
Школа на Галеници је на километар, километар и по од Земунских капија.
 
Skola na Galenici je oko 1.8km i uz prelazenje velikih raskrsnica tesko da deca mogu peske. A sto se tice vrtica, on je planiran na parceli i mislim da je trebalo vec da bude gotov zajedno sa prvom fazom. Prodaju se stanovi po visokim cenama a minimum infrastrukture za porodice sa decom nije obezbedjen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745276#p745276:6up41com je napisao(la):
KlauKalash » Sub Jun 06, 2020 7:56 pm[/url]":6up41com]To za Lidl nisam znao, ja sam se nadao da ce ostati Teleoptik. Ali i Lidl je bolji od neke zgradurine (Nije isljuceno ni Lidl+zgradurina :( ). A i B pretpostavljam da jos dugo nece pocinjati, nema jos naznaka, a sada se i spremaju da krenu sa prodajom novog kompleksa "Petica" u 63. bloku.

Moguće da je došlo do zabune, Lidl će biti na mestu gde je propala firma Telekoptik, par stotina metara na istok u Cara Dušana, a ne umesto fudbalskih terena južno od naselja.
 
Da li je neko uknjizio stan u katastru na svoje ime iz objekta G? Ja sam se uselio jos u decembru, nije mi stiglo nikakovo resenje od GDSa ili katastra. Kako da znam kada mogu prevesti stan na svoje ime, moze li mi neko objasniti proceduru? Hvala puno!
 
Tražite od GDS da overi clausulu intabulandi. Nama je GDS tražila da uplatimo oko 4000, oni su overili clausulu intabulandi kod notarke koja je to poslala u Katastar. Mi smo otišli po naš primerak u GDS, ali to nam nigde nije trebalo. Nismo morali da ga nosimo ni u katastar ni kod notara. Trebalo je oko mesec i po da katastar pošalje rešenje na adresu. U rešenju piše koliko treba da se uplati (oko 5000). Tako je bilo za D, ne vidim što bi bilo drugačije za G, bitno je da je zgrada uknjižena i da ste stan u potpunosti isplatili.
 
Molim vas za informaciju da li je onima koji su uz stan kupovali garažna mesta u ugovoru pisalo da kupuju garažno mesto ili parking mesto?
U predugovoru mi je definisano da kupujem "parking mesto broj ....na etaži u okviru garaže/podrum..", a kupujem garažno mesto.
 
Pozdrav,
Moze li me neko uputiti koji mesecni troskovi postoje kada se kupi garazno mesto (odrzavanje, infostan, struja?) I navesti koji su troskovi istih. To mi je bitna stavka pri odlucivanju o eventualnoj kupovini. Hvala unapred.
 
Odrzavanje garaznog mesta je 7.2eur + PDV. Ta cena je vazeca dve godine kako je po ugovoru a posle cemo videti. Infostan je oko 400din gde je ukljucena zajednicka struja. Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750786#p750786:1sfpjvsi je napisao(la):
veselinka » Uto Jun 23, 2020 1:32 pm[/url]":1sfpjvsi]Molim vas za informaciju da li je onima koji su uz stan kupovali garažna mesta u ugovoru pisalo da kupuju garažno mesto ili parking mesto?
U predugovoru mi je definisano da kupujem "parking mesto broj ....na etaži u okviru garaže/podrum..", a kupujem garažno mesto.

Meni u ugovoru pise "parking mesto", iako je u sustini garazno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=751410#p751410:1690a99s je napisao(la):
nex999 » Čet Jun 25, 2020 10:29 am[/url]":1690a99s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750786#p750786:1690a99s je napisao(la):
veselinka » Uto Jun 23, 2020 1:32 pm[/url]":1690a99s]Molim vas za informaciju da li je onima koji su uz stan kupovali garažna mesta u ugovoru pisalo da kupuju garažno mesto ili parking mesto?
U predugovoru mi je definisano da kupujem "parking mesto broj ....na etaži u okviru garaže/podrum..", a kupujem garažno mesto.

Meni u ugovoru pise "parking mesto", iako je u sustini garazno.
Piše u ugovoru zato što gospoda iz gds-a ne znaju da naprave tipski ugovor pravno ispravan, nego moraš sve da ih ispravljaš kao decu koja prvi put nešto rade. Onda dođeš kod notara da overiš ugovor i notar te ubeđuje da je pročitao ceo ugovor i da je sve korektno, onda ih ti pitaš da ti objasne razliku između garažnog mesta, parking mesta i garaže pošto si ti laik za to, onda oni isprave to što nisu uradili kao domaći zadatak i malo se postide zato što ti uzimaju 36 hiljada dinara za 15 min. Ili ima opcija da isključiš mozak kao 90% ljudi i baš te briga šta si kupio.
 
Može li neko da okači link za veliku Viber grupu naselja Zemunske kapije?
Možda je i postavljen ranije ali nisam uspeo da nađem...
 
Drage sadašnje i buduće komšije,
Pokrenuli smo inicijativu za ponovno otvaranje OŠ Desanka Maksimović koja je u neposresnoj blizini našeg naselja.Svi znamo kolike su potrebe naselja i šta binam to značilo. Trenutno je zgrada ustupljena Geografskom fakultetu koji bi trebao da se iseli. Svi koji su voljni sa pomognu prikljucite se kako iz naselja tako i iz okoline same škole.
Evo za početak viber grupa pa sve koje interesuje ova tema priključite se :)

https://invite.viber.com/?g=FkzzBoxIxEs ... v3nf5KgPCk
 
Poštovane komšije,
Pošto sam duže bila odsutna, molim vas za link za viber grupu stanara G1, želela bih da se pridružim.
 
Pozdrav! Kupili smo stan u Zemunskim kapijama i sada smo u procesu useljenja. Danas sam potpisala ugovor o snabdevanju električnom energijom, a zanima me gde ste završavali ugovore vezane za grejanje, pošto je to sledeća stavka?
 
Vrh