Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708369#p708369:193383n6 je napisao(la):
peaceglory » Pet Feb 14, 2020 4:51 pm[/url]":193383n6]@dadaimama

Ja sam imao isti problem sa radijatorima, doduse ne u ZK, kada su radili probe ili sta vec, pumpa je povukla neki mulj koji se natalozio u dnu radijatora.. mozete to sami da ispraznite, tako sto na donji ventil radijatora nakacite neko crevo i bukvalno izvucete sve, ili pozovete ljude iz toplane i oni to urade za vas.. ali nisam siguran da li sam ja imao srecu sto su izasli na teren, jer ih je kolega zvao zbog istog problema i njemu su rekli da to mora privatno da uradi.

Nije do mulja, jer mi je svaki radijator cureo, pa je dosao majstor da ispusti svaki , i popravi curenje. I kod ostalih komsija je identicno....
 
Bilo je komentara na temu klase C energetske efikasnosti... čisto da bi imali kompletniju sliku, C je od 100 do 50 (manje je bolje), i zgrada G je 52,4 ... što znači da je jako malo falilo za B, ne bi me iznenadilo da im je B i bio cilj pa su omanuli za samo par procenata.
 
Hm, ne znam koliko im je za verovati. Dosta ljudi se zali na kvalitet gradnje u G zgradi, zavrsni radovi, zvucna izolacija itd. Bilo bi dobro cuti iz prve ruke od ljudi koji su se uselili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708036#p708036:1tnwyf2c je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Feb 13, 2020 2:36 pm[/url]":1tnwyf2c]Jedna mala observacija vezana za grejanje... nemojte posmatrati samo koliki su troškovi grejanja kada se meri za svaki stan posebno i kada se plaća cele godine po tarifi... Često je to poređenje baba i žaba jer zaboravljate jednu stvar, većina iskustava sa merenjem je iz zgrada ne starijih od 10 godina koje su dobro izolovane i energetski efikasnije od starijih zgrada, i naravno da je u zbiru na godišnjem nivou to povoljnije nego nešto što se plaća u staroj zgradi svakog meseca isto. Bilo bi zanimljivo čuti nečija iskustva, ako takva postoje, o ceni grejanja sa merenjem u zgradi koja je recimo 30-50 godina stara. Anyone? :)

Inače, najnovija vest je da Traco mogućava online uvid u izmerenu energiju na kalorimetrima, kao i istorijske vrednosti.
I još jedna informacija, na izmerenu potrošnju se dodaje razlika između zbira izmerenih potrošnji svih stanova i kontrolnog baždarenog kalorimetra koji priznaje toplana, proporcionalno grejanoj površini. U zgradi G koja još nije cela useljena je to u decembru bilo oko 1,4 kWh po grejanom kvadratu mesečno. U prevodu, za stan od 60 krejanih kvadrata, ta razlika je bila oko 600 RSD. Nije malo, ali verujem da će se smanjiti kada se svi stanovi budu grejali, a i ne plaća se van sezone.
Svaki put kad dodjem na ovaj forum, ovaj Rodoljub me tako slatko nasmeje, da to ne mogu da vam opisem, gde ne kupih stan u njenovom ulazu, da mi zivot bude banja, a ne sa ovim iz mog ulaza nezainteresovanim komsijama blejacima. Rodoljube, kao projektant koji je projektovao sisteme grejanja, ventilacije, kimatizacije u preko 400 objekata, moram da ti pojasnim par stvari, obicnog coveka zanima koliko love mesecno mu neko izbije iz dzepa za grejanje i kakav toplotni komfor ima u stanu za te pare, pa nece sigurno da uporedjuje svoje sadasnje stanje po potrosnji, sa stanjem neizolovane zgrade u Brazilu. Ovo sto si pitao za iskustva ljudi koji zive u zgradama starim 30 do 50 godina, a presli su na obracun po potrosnji, takvih zgrada ima u Srbiji na prste da nabrojis, jer ko je lud da predje na grejanje po potrosnji u neizolovanoj zgradi? Takodje, da bi zgrada presla na obracun po potrsonji grejanja, mora prvo lokalna samouprava da omoguci toplani da predje na taj sistem obracuna (u Srbiji trenutno samo 13 od 59 toplana ima mogucnost obracuna toplotne energije po potrosnji). Kada lokalna samouprava odobri toplanama obracun, stanari mora da se sloze da ce da snose troskove ventila, kalorimetara, itd, treba da kraju svi da se saglase da to hoce, pa tek onda moze da se predje na to (ne moze jedan komsija da ugradi za sebe kalorimetar, a ostali da ne ugrade). Isto je kad hoces da se ugasis sa grejanja po potrosnji ili pausalnog i predjes recimo na TA pec, moras da platis troskove demontaze svojih grejnih tela sa postojeceg sistema grejanja zgrade i moras toplanama ceo zivot da placas nadoknadu, jer grejanje u tvom stanu utice na ostale komsije i njihov komfor. Ja isto ovim mojim blejacima iz ulaza ne mogu da objasnim da zatvaraju vrata ulazna zimi jer su im veci gubici toplote ka hodniku koji je do 4 sprata hladan, stigli im racuni za grejanje, eno ih samo cvile, a ponasaju se kao da su rodjeni u camcu. Ja razumem da ste svi vi strastveni tragaci za nekom istinom, ali da bi neko o necemu pricao, mora ipak da zna nesto o tome, osim sto je cuo na tv-u i u novinama da se pise o tome, citao po forumima, itd.
 
E moj komšija, sve što si ti napisao je tačno i zato sam i sumnjao da ima puno starih zgrada koje su naknadno prešle na merenje po utrošku. Poenta onoga što sam napisao je bila da su nama troškovi grejanja na godišnjem nivou manji nego u stanovima koji nemaju merenje... ali ne toliko zbog merenja koliko zbog bolje izolacije i energetske efikasnosti.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709574#p709574:1ylm6yo6 je napisao(la):
Zemunac To Be » Uto Feb 18, 2020 10:56 am[/url]":1ylm6yo6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708036#p708036:1ylm6yo6 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Feb 13, 2020 2:36 pm[/url]":1ylm6yo6]Jedna mala observacija vezana za grejanje... nemojte posmatrati samo koliki su troškovi grejanja kada se meri za svaki stan posebno i kada se plaća cele godine po tarifi... Često je to poređenje baba i žaba jer zaboravljate jednu stvar, većina iskustava sa merenjem je iz zgrada ne starijih od 10 godina koje su dobro izolovane i energetski efikasnije od starijih zgrada, i naravno da je u zbiru na godišnjem nivou to povoljnije nego nešto što se plaća u staroj zgradi svakog meseca isto. Bilo bi zanimljivo čuti nečija iskustva, ako takva postoje, o ceni grejanja sa merenjem u zgradi koja je recimo 30-50 godina stara. Anyone? :)

Inače, najnovija vest je da Traco mogućava online uvid u izmerenu energiju na kalorimetrima, kao i istorijske vrednosti.
I još jedna informacija, na izmerenu potrošnju se dodaje razlika između zbira izmerenih potrošnji svih stanova i kontrolnog baždarenog kalorimetra koji priznaje toplana, proporcionalno grejanoj površini. U zgradi G koja još nije cela useljena je to u decembru bilo oko 1,4 kWh po grejanom kvadratu mesečno. U prevodu, za stan od 60 krejanih kvadrata, ta razlika je bila oko 600 RSD. Nije malo, ali verujem da će se smanjiti kada se svi stanovi budu grejali, a i ne plaća se van sezone.
Svaki put kad dodjem na ovaj forum, ovaj Rodoljub me tako slatko nasmeje, da to ne mogu da vam opisem, gde ne kupih stan u njenovom ulazu, da mi zivot bude banja, a ne sa ovim iz mog ulaza nezainteresovanim komsijama blejacima. Rodoljube, kao projektant koji je projektovao sisteme grejanja, ventilacije, kimatizacije u preko 400 objekata, moram da ti pojasnim par stvari, obicnog coveka zanima koliko love mesecno mu neko izbije iz dzepa za grejanje i kakav toplotni komfor ima u stanu za te pare, pa nece sigurno da uporedjuje svoje sadasnje stanje po potrosnji, sa stanjem neizolovane zgrade u Brazilu. Ovo sto si pitao za iskustva ljudi koji zive u zgradama starim 30 do 50 godina, a presli su na obracun po potrosnji, takvih zgrada ima u Srbiji na prste da nabrojis, jer ko je lud da predje na grejanje po potrosnji u neizolovanoj zgradi? Takodje, da bi zgrada presla na obracun po potrsonji grejanja, mora prvo lokalna samouprava da omoguci toplani da predje na taj sistem obracuna (u Srbiji trenutno samo 13 od 59 toplana ima mogucnost obracuna toplotne energije po potrosnji). Kada lokalna samouprava odobri toplanama obracun, stanari mora da se sloze da ce da snose troskove ventila, kalorimetara, itd, treba da kraju svi da se saglase da to hoce, pa tek onda moze da se predje na to (ne moze jedan komsija da ugradi za sebe kalorimetar, a ostali da ne ugrade). Isto je kad hoces da se ugasis sa grejanja po potrosnji ili pausalnog i predjes recimo na TA pec, moras da platis troskove demontaze svojih grejnih tela sa postojeceg sistema grejanja zgrade i moras toplanama ceo zivot da placas nadoknadu, jer grejanje u tvom stanu utice na ostale komsije i njihov komfor. Ja isto ovim mojim blejacima iz ulaza ne mogu da objasnim da zatvaraju vrata ulazna zimi jer su im veci gubici toplote ka hodniku koji je do 4 sprata hladan, stigli im racuni za grejanje, eno ih samo cvile, a ponasaju se kao da su rodjeni u camcu. Ja razumem da ste svi vi strastveni tragaci za nekom istinom, ali da bi neko o necemu pricao, mora ipak da zna nesto o tome, osim sto je cuo na tv-u i u novinama da se pise o tome, citao po forumima, itd.
 
Poštovani,
Da li neko ima neku informaciju iz katastra?
Hoće li biti završeno knjiženje stanova do 1. marta?
Unapred HVALA
 
Upravo sam dobila odgovor iz katastra da postoji prethodni zahtev (to bi moglo da bude upis hipoteke na H zgradi) tako da uknjizenje stanova u G jos uvek nije u obradi i da pozovem za 2 nedelje :bash:
 
Pozdrav svima ...
Zanima me kupovina stana u H objektu, pa vas molim za nekoliko informacija. Pretpostavljam da je gradnja slicna kao i u G objektu.
1. Da li je dobra zvucna izolacija izmedju stanova?
2. U prodajnom salonu su rekli da je parcela pored predvidjena za vrtic. Plasim se da ne bude nesto drugo na tom mestu, da li neko ima informaciju o tome?
3. Da li se angazuje neka firma za odrzavanje, i koliki su prosecni racuni za to za stan od oko 70kvm?
4. Citam da nisu postavljene klime u stanove, to me jako iznenadjuje s obzirom na cenu stana... :roll:
Hvala vam unapred na odgovorima i komentarima.
 
Баш приступачно за тај део града скоро 2000, да људи знају да је док није отишао у блокаду зграду Ф градио ,,смрдљиви Банковић" познат по градњи смрдљивих зграда у блоковима, смрдљивог позоришта у Врању итд.
 
Čime se terasa sa staklom može pokriti? Vidim da neki imaju neprovidno tu gde je staklo, sivkasto, ali ne znam kako se to zove, može mala pomoć?
 
Folija za staklo. Nekoliko ljudi je stavljalo vec

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Drage buduće komšije,

Molim vas da se jave svi koji čekaju rešavanje grupnog zahteva za uknjižbu stanova u katastru. GDS ima neki problem, definitivno, do katastra nije,a da bismo rešili problem moramo videti za početak koliko nas ima koji smo u istom sosu.
Hvala unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713817#p713817:34tb36s4 je napisao(la):
Ikacupa » Uto Mar 03, 2020 7:10 pm[/url]":34tb36s4]Drage buduće komšije,

Molim vas da se jave svi koji čekaju rešavanje grupnog zahteva za uknjižbu stanova u katastru. GDS ima neki problem, definitivno, do katastra nije,a da bismo rešili problem moramo videti za početak koliko nas ima koji smo u istom sosu.
Hvala unapred.
Dragi budući/komšija,
Mi takođe čekamo uknjižbu, kako bi banka mogla da upiše hipoteku.
 
Bilo bi lepo ako imate Viber da pošaljete poruku da Vas ubacimo u grupu

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poštovane komšije,

I mi smo takođe u istom vakumu sa uknjižbom (G2 lamela).
Kako su nam rekli u GDSu ima nas preko 40 u istom problemu. Ništa nam nije jasno i ne znamo štan nam je činiti, ni kome verovati....
Zasigurno gubimo strpljenje ali se nadamo da ćemo dočekati razrešenje.
 
Pretpostavljam da je bilo rasprave ranije pa da ne kopam po stranicama, ali da li bi mogao neko da napise troskove mesecne u kapijama, po mogucnosti za 2.5 soban stan? Infostan, grejanje, odrzavanje? Unapred zahvalan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714397#p714397:10xeknsg je napisao(la):
ninavesic202 » Čet Mar 05, 2020 12:14 pm[/url]":10xeknsg]Bilo bi lepo ako imate Viber da pošaljete poruku da Vas ubacimo u grupu
Pozdrav. Čekam uknjižbu stana u G4. Na koju grupu da se prijavim?
 
s-l1600aett.jpg
s-l1600rtw.jpg
s-l1600yye.jpg
s-l1600yey.jpg


https://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-ZEM ... SwknJXxaSx
https://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-ZEM ... SwOdpXxVV6
https://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-ZEM ... SwOdpXxVV6
https://www.ebay.com/itm/YUGOSLAVIA-ZEM ... SwknJXxVd7
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715459#p715459:2p2n5v6c je napisao(la):
Han Solo » Sun Mar 08, 2020 8:39 pm[/url]":2p2n5v6c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=714397#p714397:2p2n5v6c je napisao(la):
ninavesic202 » Čet Mar 05, 2020 12:14 pm[/url]":2p2n5v6c]Bilo bi lepo ako imate Viber da pošaljete poruku da Vas ubacimo u grupu
Pozdrav. Čekam uknjižbu stana u G4. Na koju grupu da se prijavim?


https://invite.viber.com/?g=ISjzmV1yX0q ... spjFyNv1-v

:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712886#p712886:124l2bea je napisao(la):
Brodic » Pet Feb 28, 2020 10:22 pm[/url]":124l2bea]Pozdrav svima ...
Zanima me kupovina stana u H objektu, pa vas molim za nekoliko informacija. Pretpostavljam da je gradnja slicna kao i u G objektu.
1. Da li je dobra zvucna izolacija izmedju stanova?
2. U prodajnom salonu su rekli da je parcela pored predvidjena za vrtic. Plasim se da ne bude nesto drugo na tom mestu, da li neko ima informaciju o tome?
3. Da li se angazuje neka firma za odrzavanje, i koliki su prosecni racuni za to za stan od oko 70kvm?
4. Citam da nisu postavljene klime u stanove, to me jako iznenadjuje s obzirom na cenu stana... :roll:
Hvala vam unapred na odgovorima i komentarima.
Brodicu, ja ne znam ni dal je dobra zvucna izolacija u G u kojem zivim, a kamoli u H kakva ce biti. Prvo nisu se svi uselili u G, ne moze da se proceni jos, ali deluje da je srednjeg kvaliteta, mogla je i bolja za ovo sto smo platili/za ono sto cete mozda kupiti. To sto ce gradnja biti slicna, nista ne znaci, znaci mozda da ce biti iste boje fasade zgrada kao u naselju, ostalo je sve neizvesno. Izvodjac radova ne mora stanarima nista da garantuje i moze da nabavi materijale i opremu od koga hoce za ugradnju. Takodje investitor nikad ne daje vendor listu kupcima sta ce biti ugradjeno, niti se obavezuje za bilo koji kvalitet da ce da ispostuje, znaci kupis pa se posle hvatas za glavu.
Jeste parcela predvidjena za vrtic, ali osim informacije od komsinice koja ima tetku u redovima investitora, nemamo druge potvrde, zasad nam je ona jedina veza sa investitorom. Za reklamacije koje smo dosad slali, nismo dobili nikakav odgovor. Tako ce ti biti i kad kupis stan, na telefon ti se niko nece javiti, sedis i nadas se da ce ti izvodjac u garantnom roku ukloniti nedostatke, pri cemu pravno nema nikakvu obavezu da ti to odradi.
Angazovana je firma za odrzavanje, placa se odrzavanje zgrade 0.36evra po m2 i za garazu 7.2 evra mesecno, obe cifre bez pdv, preracunaj za 70m2 pa vidi kolko izadje.
Klime nisu bile uz cenu stana u G, za H ne znam kako ce biti, iznenadilo bi me da budu ugradjene, sto za ovu cenu je tesko cepidlacenje. Skok cene u sledecim objektima koji se grade/su u planu nema veze sa kvalitetom gradnje, to je valjda dosad svima jasno, nego sa nerealnim cenama nekretnina na trzistu. Realna cena stana u zemunskim kapijama je 1200 evra sa pdv za ono sto se nudi, isto kao sto je na novom bg 1400 sa pdv-om.
 
Novice, puno hvala na odgovoru i detaljnim objasnjenjima oko svega. U medjuvremenu sam odustala od stana jer je, po mom misljenju, cena isuvise visoka za ono sto se nudi.
U pravu ste, 1200e bi bila realna cena s obzirom na lokaciju i gradnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715476#p715476:3f7n01y7 je napisao(la):
Imemig » Нед Мар 08, 2020 9:29 pm[/url]":3f7n01y7]Ovaj vojnik odnosno uniforma mi je cudna za 1938 ???


Нема разлога за сумњу.
 
Vrh