Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ja sad bas sedim, grejem se pored radijatora, listam forume i trazim ko ce da mi resi moje probleme, i razmisljam gde li ima u Zemunu dobra jagnjeca sarmica u maramici, pa ako imate predloge i resenja bas bi mi znacilo, to mi je trenutno veliki problem, a volim zimi da je jedem, bude mi slatko uvece da je smazem. Racun za zajednicku potrosenu struju i vodu obicno stize uz racun za infostan, ako trenutno nije stiglo za prva dva-tri meseca, ne znaci da nece stici jednom, al dobro posto vi imate dobru moc opazanja, onda ste to znali.
 
Zemunac To Be":38o4q0sp je napisao(la):
Ja sad bas sedim, grejem se pored radijatora, listam forume i trazim ko ce da mi resi moje probleme, i razmisljam gde li ima u Zemunu dobra jagnjeca sarmica u maramici, pa ako imate predloge i resenja bas bi mi znacilo, to mi je trenutno veliki problem, a volim zimi da je jedem, bude mi slatko uvece da je smazem. Racun za zajednicku potrosenu struju i vodu obicno stize uz racun za infostan, ako trenutno nije stiglo za prva dva-tri meseca, ne znaci da nece stici jednom, al dobro posto vi imate dobru moc opazanja, onda ste to znali.
Jeste da, Dunav je najlepsi zimi, nema ljudi, magla se spusti, deluje kao da se pusi.Caskanja nikad dosta, trla baba lan itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, da li je istina da je obavezna kupovina garažnog mesta uz stan?
 
Зашто питате да ли је истина, где сте ви мислили да паркирате ауто да није?
 
Значи форд табанус, а кад вам дођу гости где сте мислили да паркирају, или су и они сви пешаци или се не дружите са људима.
 
Assad84":c5cpv8bq je napisao(la):
Значи форд табанус, а кад вам дођу гости где сте мислили да паркирају, или су и они сви пешаци или се не дружите са људима.
Pobtoj logici, dodje petoro gostiju sa pet auta i covek treba da ima 5 garaznih mesta?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
mikelo90":5z8rgjf6 je napisao(la):
Pozdrav, da li je istina da je obavezna kupovina garažnog mesta uz stan?
Obavezna su za neke stanove, mada ni to nije pravilo. Gomila ljudi je kupila stanove bez garaznog mesta iako je navodno bilo obavezno.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702228#p702228:2vtqgnec je napisao(la):
lanmibg » Sub Jan 25, 2020 7:23 pm[/url]":2vtqgnec]
mikelo90":2vtqgnec je napisao(la):
Pozdrav, da li je istina da je obavezna kupovina garažnog mesta uz stan?
Obavezna su za neke stanove, mada ni to nije pravilo. Gomila ljudi je kupila stanove bez garaznog mesta iako je navodno bilo obavezno.

Išao sam danas da se raspitam za jedan mali stan, navede mi čovek cenu stana i dodaje "plus garažno mesto 6000". I tako dva puta. Ja ga pitam da li je garažno mesto obavezno, kaže jeste. Znate li nekog od tih ljudi koji su kupili bez garažnog mesta? Kako im je to pošlo za rukom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702227#p702227:20hnvaus je napisao(la):
lanmibg » Sub Jan 25, 2020 7:22 pm[/url]":20hnvaus]
Assad84":20hnvaus je napisao(la):
Значи форд табанус, а кад вам дођу гости где сте мислили да паркирају, или су и они сви пешаци или се не дружите са људима.
Pobtoj logici, dodje petoro gostiju sa pet auta i covek treba da ima 5 garaznih mesta?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Мислио сам ако дођу једним колима а ако са више кола онда ће плаћати паркинг напољу јер је то нормално у свим градским срединама на западу, па како људи мисле да ће да паркирају на тућој парцели за џабе, време социјализма је прошло, свака парцела је нечија и наравно да не може да се било где паркирају људи бесплатно, макар била и државна парцела она ће се наплаћивати и те паре ће ићи у буџет, па побогу није вожња кола социјална категорија, односно и јесте али само за инвалиде.
 
Kad budu uveli zonu u Gornji grad nek naplacuju tad. No ni tad ne moze da se naplacuje parking ispred zgrade. Mislim, moze, u ovoj zemlji sve moze.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Najvise volim ove sto se pozivaju na “zapad” a stvari koje cine u najmanju ruku se danas ni na “istoku” ne rade. Puna su im usta kako je na zapadu iako zapada videli nisu, a ovde sve moguce propise krse. Kace klime gde za to nije predvidjeno, smece bacaju pored kontejnera jer im je daleko da prepesace jos deset metara da bace u prazan, auto parkiraju na trotoar ako moze sto blize svom prozoru, u garazi voze u suprotnom smeru jer im je tako blize... idi prijatelju pa bar jednu od ovih stvari uradi na tom zapadu na koji sa pozivas da vidis kako ces proci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Јел можете да замислите, али ја се слажем са вама у свему реченом, за све што сте навели је поред некултуре крива власт јер не примењује закон којим се кажњава такво понашање и свесно оштећује буџет земље, да се разумемо свесно то ради из политичких разлога, али то и нема везе са наплатом паркинга у густо насељеним срединама посебно, и то да Горњи град постане зона је политичка одлука коју ће можда донети а можда опет само из политичких разлога неће, јер новца увек фали и нема тог буџета који је довољан ако земља хоће да напредује по моделу запада коме сви тежимо већ 20 год.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701731#p701731:26njq9bc je napisao(la):
komsija_ZK » Čet Jan 23, 2020 10:57 pm[/url]":26njq9bc]Overen predugovor kod notara.
Sto se tice garaznih mesta za osobe sa posebnim potrebama potrebno je dostaviti medicinsku dokumentaciju ovima iz GDS-a, pa se ceka na odobrenje istog.
Da li se seca neko od vas koji ste vec sve proslu sta je potrebno za uverenje iz katastra i da li se to uverenje moze naruciti online?

Anyone? :?:
 
Saznah da ce u objektu F koji se pusta u prodaju biti cena preko 2000 evra po kvadratu... E sad... Da li vredi toliko?
I koja je fora da je obavezno garazno mesto za svaki stan... Sta ako se useli neka starija zena? Sta ce njoj garazno mesto... Nije malo 7000 evra... Razocarenje...
 
Zgrada F je od pocetka po projektu naselja bila najavljena kao najbolja po kvalitetu, takodje su tu projektovani veci stanovi. Ne znam da li i koliko uopste ima manjih stanova, raspitajte se u prodaji. A da li vredi, to svako mora sam da proceni. Prva faza je bila ispod 1500 sa pdv-om pa je i tada vladalo misljenje da je preskupo i da treba cekati da cene padnu.
 
Колико се сећам зграду Ф је зидала Банковић градња, фирма чувена по смрдљивим зградама у блоковима, смрдљивом позоришту у Врању итд. мислим можда су се поправили у међувремену док нису отишли у блокаду половином прошле године.
 
Ljudi, katastar, ima li neko neku novu informaciju? Obzirom da je njih dobiti na telefon nemoguća misija.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Поздрав свим форумашима!

Желела бих да се осврнем на питање школе за наше насеље. Колико знам има пуно деце већ у насељу, а биће их, надам се, још више.
По ПДР-у, предвиђена је реактивација Основне школе ,,Десанка Максимовић", али још увек о томе нико не говори. Ситуација у школи која нам је најближа (ОШ ,,Соња Маринковић"), је таква, да су већ сада пуни капацитети.

Чула сам на више места да ce paзмишља да децу из Земунске гимназије пребаце током реконструкције ове гимназије у ,,Десанку" (тренутно је овде Географски факултет). Пошто је планирано време реконструкције 300 дана, то би значило да се основна школа не планира у скорије време. Такође, за реконструкцију зграде и терена, као и реактивацију школе је исто потребно неко време.
Исто тако, имам информацију, да се размишља о доградњи школе Соња Маринковић, али тако да они уместо да добију свечану салу, да пређу само на једну смену, да се обезбеди простор за боравак и у трећем разреду и сл, добију још учионица за децу из ЗК. Јако лоша идеја, а и двориште је већ сада недовољно велико.Плашим се да не останемо само без школе и терена за спорт за децу из овог краја, већ да не добијемо нпр. нови стамбени комплекс уместо школе.

Ако неко има информацију у вези ове теме, било би лепо да подели. Ја чим сазнам нешто, јављам...
 
Ljudi ja ne vidim razlog za toliko negativnih komentara u vezi obaveznog parkin mesta,ako nemate auto izdajte ga nekom,prodajte ga,mesta nema ni blizu koliko je potrebno napolju .Ljudima je vise stalo do tri kvadrata stana nego do parkin mesta koje je jako bitno.Najbolje bi bilo da se pola stanova+gosti parkira napolju,samo ne znam na sta ce onda naselje da lici.Trazite stanove onda kod privatnika pa da vidim kakvo cete onda "besplatno"parkin mesto uz stan dobiti.Ko god hoce moze da vam stane na ocrtano mesto.Ovde ste vlasnik.
 
Pozdrav!

Hvala za post, mnogo je ljudi sa malom decom sto je super, ali bi trebalo da se vise ukljuce u ovakva pitanja. Pre nego sto su pustili prvu fazu je najavljeno da ce Geografski biti iseljen a skola biti vracena i renovirana. Od tada je proslo vise od dve godine a nije se mrdnulo sa tim pitanjem. Znamo da vrtica nema i ko zna da li ce ga i biti u naselju. Nadali smo se da ce barem skolu da vrate i da renoviraju taj teren kako bi deca imala gde da se igraju. Bojazan je opravdana da na tom lepom placu punom zelenila ne nikne jos jedna novogranja :bash:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703669#p703669:2r0ldvsn je napisao(la):
Зоотропола » Pet Jan 31, 2020 1:09 pm[/url]":2r0ldvsn]Поздрав свим форумашима!

Желела бих да се осврнем на питање школе за наше насеље. Колико знам има пуно деце већ у насељу, а биће их, надам се, још више.
По ПДР-у, предвиђена је реактивација Основне школе ,,Десанка Максимовић", али још увек о томе нико не говори. Ситуација у школи која нам је најближа (ОШ ,,Соња Маринковић"), је таква, да су већ сада пуни капацитети.

Чула сам на више места да ce paзмишља да децу из Земунске гимназије пребаце током реконструкције ове гимназије у ,,Десанку" (тренутно је овде Географски факултет). Пошто је планирано време реконструкције 300 дана, то би значило да се основна школа не планира у скорије време. Такође, за реконструкцију зграде и терена, као и реактивацију школе је исто потребно неко време.
Исто тако, имам информацију, да се размишља о доградњи школе Соња Маринковић, али тако да они уместо да добију свечану салу, да пређу само на једну смену, да се обезбеди простор за боравак и у трећем разреду и сл, добију још учионица за децу из ЗК. Јако лоша идеја, а и двориште је већ сада недовољно велико.Плашим се да не останемо само без школе и терена за спорт за децу из овог краја, већ да не добијемо нпр. нови стамбени комплекс уместо школе.

Ако неко има информацију у вези ове теме, било би лепо да подели. Ја чим сазнам нешто, јављам...
 
Odrzavanje 35-40 eur??? Cega odrzavanje? Ja u belvilu placam 1800 din sa sve 0-24 obezbedjenjem u zgradi tj garazi.
 
Ima li na kraju epiloga u vezi onog ko je spajao dva stana izmestajuci svu mogucu instalaciju i uzevsi deo hodnika zgrade??

Citam neke postove vezane za grejanje prosle grejne sezone, odnosno cene istog. Ne bih rekao da je to ista povoljnije kada se uzme prosek na godisnjem nivou. Neko je napisao za stan od tipa 60kcm da mu je grejanje dolazilo 9-11000din, a to je van svakog ocekivanja. Ako stvarno budu takvi troskovi grejanja i ubuduce to znaci da je toplana napravila lepu racunicu kako da ne budu u gubitku, odnosno kaako da dobijaju isto novca iako se grejanje placa samo po utrosku, sezonski.

Od vas sto imate stanove u potkrovlju saljite predloge i slike za uredjenje istog. Svaka ideja i sugestija dobrodosla.
 
Да ли су људи стварно мислили да су топлане преласком на грејање по утрошку решиле да грађанима скину финансијски терет с леђа, само су још углављене посредничке фирме око очитавања и сл. у св.сл. топлане узимају дупло од онога колико испоручују киловата било да је по утрошку или квадрату плаћање.
 
Iz mog iskustva, znatno je jeftinije grejanje ovako po utrosku. Posto smo uselili pocetkom januara prosle godine, prosek za 2019 je 5500din mesecno za ceo infostan (trosoban stan). U starom stanu slicne grejne povrsine smo placali 11000din mesecno cele godine.
 
Vrh