Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Komsije, bio bih zahvalan ako mi neko posalje kontakt osobe koja uvodi sbb optiku u naselju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694193#p694193:2l4g3i0l je napisao(la):
KlauKalash » Uto Dec 31, 2019 1:07 am[/url]":2l4g3i0l]Komsije, bio bih zahvalan ako mi neko posalje kontakt osobe koja uvodi sbb optiku u naselju.
Ivan SBB (kontakt iz SBB letka):

+38162251074

Veliki pozdrav i sve najlepse vam svima zelim u novoj godini! Samo lepo i pozitivno! ☺
 
Pozdrav svima koliko vas ima, a ima vas...

U lameli G postoje jos mislim 2 stana u potkrovlju od po cca 50kvm. Ja sam jedan od zainteresovanih kupaca, a pre nego sto donesem i definitivnu odluku zamolicu one koji znaju i zele da mi iz prve ruke ili licnog iskustva odgovore.

1. Obzirom da je stan u potkrovlju i da ima visoke plafone jednim delom koliko je zaista toplo leti, odnosno hladno zimi?
2. Da li u stanovima postoje vec ugradjeni klima uredjaji ili ne?
3. Obzirom da je grejanje po utrosku, a znajuci nasa drzavna preduzeca koja ni po koju cenu ne zele da budu bez dobitka koliko otprilike izadje grejanje u sezoni, a koliko se placa to neko odrzavanja vas sezone za stan od 50tak kvm?
4. Sve ostalo cega se neko seti, a da misli da trebam da znam vezano za stanove u potkrovlju.
5. Da li garaza ima direktnu vezu sa zgradama ili samo izlaze na krov garaze odnosno na parking?
6. Da li postoje neka garazna mesta koja su na bilo koji nacin izolovana od automobila pored, odnosno da deluju kao da su zasebna?

Ako se setim jos neceg pitacu, a i vi sta god da mislite da trebam da znam slobodno napisite.

Hvala unapred i Srecna Nova svima.

Cheers!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694546#p694546:g143b6a6 je napisao(la):
komsija_ZK » Sre Jan 01, 2020 4:10 pm[/url]":g143b6a6]Pozdrav svima koliko vas ima, a ima vas...

U lameli G postoje jos mislim 2 stana u potkrovlju od po cca 50kvm. Ja sam jedan od zainteresovanih kupaca, a pre nego sto donesem i definitivnu odluku zamolicu one koji znaju i zele da mi iz prve ruke ili licnog iskustva odgovore.

1. Obzirom da je stan u potkrovlju i da ima visoke plafone jednim delom koliko je zaista toplo leti, odnosno hladno zimi?
2. Da li u stanovima postoje vec ugradjeni klima uredjaji ili ne?
3. Obzirom da je grejanje po utrosku, a znajuci nasa drzavna preduzeca koja ni po koju cenu ne zele da budu bez dobitka koliko otprilike izadje grejanje u sezoni, a koliko se placa to neko odrzavanja vas sezone za stan od 50tak kvm?
4. Sve ostalo cega se neko seti, a da misli da trebam da znam vezano za stanove u potkrovlju.
5. Da li garaza ima direktnu vezu sa zgradama ili samo izlaze na krov garaze odnosno na parking?
6. Da li postoje neka garazna mesta koja su na bilo koji nacin izolovana od automobila pored, odnosno da deluju kao da su zasebna?

Ako se setim jos neceg pitacu, a i vi sta god da mislite da trebam da znam slobodno napisite.

Hvala unapred i Srecna Nova svima.

Cheers!

Dragi budući komšija, ja sam u potkrovlju zgrade G ulaza G2, dvoiposobni dvostrani stan od 69,5 kvm, pa ću rado podeliti sve informacije sa tobom.
1. Za leto još uvek nemam informacije, osim što nisam imao utisak da je previše toplo kada sam par puta obilazio stan u izgradnji. krov je debeo oko 50cm, ima 24 cm kamene vune, betonsku ploču, ventilirajući sloj, membranu, i lim... i nemam utisak da je zbog toga potkrovlje išta lošije od nižih spratova, naprotiv, sviđa mi se kosi krov u mom stanu. Što se tiče grejanja, znaš i sam da nije bilo ekstremnih temperatura, do sada je bilo fino, a radijatori nikada nisu odvrnuti na maksimum. Mogu da dopunim informaciju kada budem imao podatke o računu za grejanje za decembar.
2. Ne, stanovi imaju samo predviđena mesta za spoljne i unutrašnje jedinice, spoljna imaju odvode za kondenz, unutrašnja imaju utičnice visoko.
3. Ovo mora da ti kaže neko iz CDE, ja samo znam da je meni fiksni deo grejanja koji se plaća cele godine oko 1200 rsd.
4. Stanovi su vrlo različiti, nisam siguran koji su neprodati. Ima gde se prostor može lepše iskoristiti, ima i onih gde je jako neobično jer je pogled napolje vrlo skroman, jer krovni prozori daju svetla ali ne i pogled. Što se tiče tih prozora, ja sam za spavaću sobu gde ih jedino i imam kupio zavese koje pravi Velux i koje potpuno zamrače prozor jer ne mogu u suprotnom da spavam.
5. Sva 4 ulaza imaju lift koji ide i na -1 i na -2. Ulazi sa platoa nisu ulazi nego požarni izlazi, ne mogu da se koriste za ulazak u garažu. za ulazak u ulaz iz garaže je potrebna kartica koja otvara i ulaz u prizemlju. doduše, u G2 brava na -1 već duže čeka da se popravi.
6. Ne, postoje parovi garažnih mesta koji su sa tri strane okruženi zidovima, ali ne znam da li ima takvih neprodatih. Nemoj da pomišljaš o tome da zatvaraš parking mesta, kao stambena zajednica ćemo se truditi da ne bude divljih adaptacija i nadogradnji, itd... Ako želiš, u garažu možeš da uđeš sa zadnje (južne) strane pešice i vidiš kako to u praksi izgleda.
 
Postovani Rodoljube,

Hvala na opsirnom odgovoru. Iskreno ne znam u kom ulazu su slobodni stanovi ali cim saznam javljam.

1. Ako je ispostvano sve kao sto ste napisali u vezi krova onda nemam ni za sta da brinem ali iskustvo me tera da uvek ostavim bar mrvu sumnje, a vreme ce pokazati da li je bila sa razlogom ili ne.
2. Iako mi nije jasno zasto investitor uz stanove nije ugradjivao i klime, obzirom da je to danas neki standard s jedne, a s druge strane na toliki broj jedinica sigurno da bi i cena bila mnogo povoljna, raduje me cinjenica da su ostavljeni otvori za kondenz kao i predvidjena mesta za spoljne jedinice.
3. Da fiksni deo bude i 1500d za 10kvm manje ja sam zadovoljan jer mi to govori da to nije dranje i uzimanje para vec se placa realna cena odrzavanja sistema. Nadam se da u tu cenu spada i naknadna zamena kalorimetra ako se isti pokvari i slicnih intervencija u sistemu grejanja po stambenim jedinicama.
4. Meni trenutno odgovara tih 50kvm, a prostor mi je super iskoriscen, potkrovlje zanimljivo, a ja na korak od kupovine. Sto se tice krovnih prozora mogli su da ugrade prave Velux prozore sa staklima punjenim argonom, zavesama i sistemom okretanja prozora za 360 stepeni kako bi se i spoljna strana mogla obrisati. U odnosu na broj stanova i gabarite kompleksa i to i bio mali trosak ali avaj.
5. Pristup garazi direktno iz ulaza zgrade uz kontrolu pristupa je dodatni plus.
6. Ovde se delimicno slazem sa vama. U potpunosti vas razumem sto zelite da sacuvate fabricko stanje jer je tanka linija izmedju onog sto se moze, a da ne narusava ni na koji nacin originalnu izvedbu i onog sto definitivno narusava u svakom smislu, od estetskog pa do bezbednosnog. Naravno da pod ogradjivanjem garaznog mesta nisam mislio da se isto ozida ili da se postavlja kavez ili bilo sta trece jer nema smisla niti logike ali ako je garazno mesto izolovano sa npr. tri zida i postoji samo ulaz za automobil zasto neko ne bi stavio rolo vrata? Uostalom ako cete se truditi oko takvih stvari, potrudite se prvo da ljudi ne kace klime na fasade kako kome padne na pamet vec da tu postoji neki red, a vidim da tu vec postoje problemi.
Uglavnom, ja licno ni na koji nacin ako budem komsija necu narusavati nesto sto ce drugima nanositi stetu makar i vizuelnu ali ako neko iz neke ljubomore bude namerno minirao nesto lako se pretvorim u predatora.

Takodje, kada spominjemo nedozvoljene radnje primetio sam da polako ljui pocinju da zastakljuju terase. Vizuelno moze biti katastrofa ukoliko svaka terasa bude bila zastakljena razlicitom tehnikom ali ukoliko postoji pravilo koji sistemi mogu da se koriste onda je po meni to ok. Jedine prave i funkcionalne terase su u potkrovlju. Ove sto imaju samo izbacenu plocu sa gvozdjurijom ili staklima mogu da sluze za ispijanje kafe i to po lepom vremenu samo.
 
Ljudi,
gde ste kopirali karticu za ulazak u zgradu! Dobio sam jednu a treba mi bar 3!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694689#p694689:3mfej6oq je napisao(la):
komsija_ZK » Čet Jan 02, 2020 1:14 am[/url]":3mfej6oq]Postovani Rodoljube,

Hvala na opsirnom odgovoru. Iskreno ne znam u kom ulazu su slobodni stanovi ali cim saznam javljam.

1. Ako je ispostvano sve kao sto ste napisali u vezi krova onda nemam ni za sta da brinem ali iskustvo me tera da uvek ostavim bar mrvu sumnje, a vreme ce pokazati da li je bila sa razlogom ili ne.
2. Iako mi nije jasno zasto investitor uz stanove nije ugradjivao i klime, obzirom da je to danas neki standard s jedne, a s druge strane na toliki broj jedinica sigurno da bi i cena bila mnogo povoljna, raduje me cinjenica da su ostavljeni otvori za kondenz kao i predvidjena mesta za spoljne jedinice.
3. Da fiksni deo bude i 1500d za 10kvm manje ja sam zadovoljan jer mi to govori da to nije dranje i uzimanje para vec se placa realna cena odrzavanja sistema. Nadam se da u tu cenu spada i naknadna zamena kalorimetra ako se isti pokvari i slicnih intervencija u sistemu grejanja po stambenim jedinicama.
4. Meni trenutno odgovara tih 50kvm, a prostor mi je super iskoriscen, potkrovlje zanimljivo, a ja na korak od kupovine. Sto se tice krovnih prozora mogli su da ugrade prave Velux prozore sa staklima punjenim argonom, zavesama i sistemom okretanja prozora za 360 stepeni kako bi se i spoljna strana mogla obrisati. U odnosu na broj stanova i gabarite kompleksa i to i bio mali trosak ali avaj.
5. Pristup garazi direktno iz ulaza zgrade uz kontrolu pristupa je dodatni plus.
6. Ovde se delimicno slazem sa vama. U potpunosti vas razumem sto zelite da sacuvate fabricko stanje jer je tanka linija izmedju onog sto se moze, a da ne narusava ni na koji nacin originalnu izvedbu i onog sto definitivno narusava u svakom smislu, od estetskog pa do bezbednosnog. Naravno da pod ogradjivanjem garaznog mesta nisam mislio da se isto ozida ili da se postavlja kavez ili bilo sta trece jer nema smisla niti logike ali ako je garazno mesto izolovano sa npr. tri zida i postoji samo ulaz za automobil zasto neko ne bi stavio rolo vrata? Uostalom ako cete se truditi oko takvih stvari, potrudite se prvo da ljudi ne kace klime na fasade kako kome padne na pamet vec da tu postoji neki red, a vidim da tu vec postoje problemi.
Uglavnom, ja licno ni na koji nacin ako budem komsija necu narusavati nesto sto ce drugima nanositi stetu makar i vizuelnu ali ako neko iz neke ljubomore bude namerno minirao nesto lako se pretvorim u predatora.

Takodje, kada spominjemo nedozvoljene radnje primetio sam da polako ljui pocinju da zastakljuju terase. Vizuelno moze biti katastrofa ukoliko svaka terasa bude bila zastakljena razlicitom tehnikom ali ukoliko postoji pravilo koji sistemi mogu da se koriste onda je po meni to ok. Jedine prave i funkcionalne terase su u potkrovlju. Ove sto imaju samo izbacenu plocu sa gvozdjurijom ili staklima mogu da sluze za ispijanje kafe i to po lepom vremenu samo.

Komšija, što se tiče krovnih prozora, ugrađeni su Velux prozori, sa dve komore (tri stakla) i standardno smo svi dobili spoljnu mrežicu koja leti pomaže sa suncem, ali zimi su mi preporučili da stoji smotana. Ja sam uzeo unutrašnju zavesu (siesta) koja obezbeđuje potpuni mrak, mislim da je to već stvar ukusa i navike da li nekome treba potpuni mrak. Uz to, prozori su mi na istočnoj strani.

Što se tiče garaža, neki divljak je već u ulazima G1 i G4 kupio po dve garaže i stavio rolo vrata, i sada to pravi problem jer se divlje nakačio na zajedničku struju koja je predviđena za LED rasvetu, i naravno nije dimenzionisana za motore. Svakako parking mesta koja su sa tri strane okružena zidovima nema.
Što se tiče zastakljivanja terasa... u mom ulazu toga nema, a ni na 2/3 zgrade koji vidim sa svoje terase (unutrašnji deo). Mislim da će zbog staklenih ograda retko ko pomišljati na zastakljivanje, ali sa druge strane, ako reši to da radi, biće jako ružno. I svakako će dobiti odmah prijavu građevinskoj inspekciji.
 
I gradjevinska inspekcija ce odmah da ga spreci da zastakli svoju terasu, samo ne znam kako i da hoce a nece jer ih ne interesuje previse, ili jos bolje ,,profesionalni uprvanik" ce da ga spreci, sve zavisi od dobre volje pojedinaca koji zive u zgradama.
 
@rodoljub.ilic
Sto se tice samih rolo vrata nema veze struja i led rasveta. Led rasveta je mizerni potrosac, a napon na izlazu iz svakog senzora je 220V. Motor rolo vrata je jacine 50-100w u zavisnosti od velicine istih i trosi struju samo prilikom spustanja i podizanja (sto u proseku traje 10tak sekundi). Sama vrata se ne kace na struju preko senzora vec na neutralni vod kako bi struje uvek bilo ali i u slucaju da led rasveta radi na 12V, a u samom sesnzoru je pretvarac napona. Prikljucak jeste divlji u teoriji ali u praksi to je tolika mizerija da ne bi trebalo da iko obraca paznju na potrosnju u te svrhe. Koliko se samo struje "baci" nenamenski, a pritom mislim na nehigijenska romska naselja ili koliko nas drzi popaljena svetla po stanovima...dakle nemojmo da pravimo ni iz cega nesto.
Ja imam informaciju da je pred Novu godinu prodato 24 garaznih mesta jednom vlasniku. Znaci neko je dosao, iskesirao 150 hiljada eur i ako planira da ih zatvori rolo vratima niko to nece moci da mu zabrani ili da ga u tome spreci.
Drugo, ako vas brine potrosnja sta bi ste rekli na mehanicka vrata na rucno podizanje? Ako i to nekima smeta znaci da nije rec o potrosnji zajednicke struje vec o necemu sasvim drugom.

Sto se zatvaranja terasa tice i meni nema logike da se takve terase zastakljuju ali avaj, sto ljudi sto cudi.

Za krovne prozore svaka cast ako je tako.

Da li je neko ko ima stan u potkrovlju, a kvatrature 50kvm razmisljao da se zimi mozda greje na inverter klimu sa dve unutrasnje jedinice? Pokriva se 90% povrsine stana, a inverter klime sem pocetnog ulaganja za sam uredjaj trose jako malo struje na odrzavanje zadate temperature sto uz nadajmo se dobru izolaciju ne bi trebalo da bude veliki trosak.
 
Ono o cemu je Rodoljub pricao je da postoje problemi sa strujom u garazi zbog tih divljih prikljicaka. Cesto je u garazi mrak jer iskacu osigiraci bas u tih tricavih 10 sekundi otvaranja/zatvaranja garaze rolo vratima. Ako mislis da treba cela zgrada da trpi zbog toga i da se u garazi cesto seta po mraku, onda zaista nemam komentara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
komsija_ZK":31pfa9ki je napisao(la):
Ja imam informaciju da je pred Novu godinu prodato 24 garaznih mesta jednom vlasniku. Znaci neko je dosao, iskesirao 150 hiljada eur i ako planira da ih zatvori rolo vratima niko to nece moci da mu zabrni ili da ga u tome spreci.

Svasta bas. To sto je, i ako je kupio i iskesirao 150k eur mu ne daje za pravo da pisa po ostatku komsija.
Moze on da planira sta hoce. Cuj nece moci da mu zabrani hahaha sa takvom stokom se spustis na njihov nivo pa da vidis kako ce da ga spreci neko.
Garaza je zajednicki deo zgrade i o bilo kakvim radovima potrebna je odluka 2/3 stanara. Kao sto su rolo vrata bila u C, D, E garazi pa su ih licno skinuli oni koji su ih i postavili. Za takve uvek ima resenje
Nego je st*** navikla da zivi tako i da je boli uvo za druge.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zelim da verujem da je Rodoljub na to upravo i mislio. Ali ako kompletnoj strujnoj instalaciji "smeta" da u istom trenutku par motora jacine 50tak W radi u proseku 10tak sekundi to onda znaci da nesto sa strujom nije u redu. Da li u projektovanju, izvedbi ili losim i nekvalitetnim komponentama to ce vec vreme pokazati.
Ono sto je sigurno jeste da svako novo naselje dok sve "ne legne" ima potencijalni problem u nestabilnom snabdevanju elektricnom energijom ili losem grejanju prve zimske sezone ili u curenju na spojevima kanalizacionih cevi itd. itd. Slicno kao sto se desava da motor novog auto trosi ulje kako bi se vremenom ta potrosnja smanjivala, a posle izvesnog perioda ista nestala.
 
U momentu pokretanja, motori povuku mnogostruko veću snagu od nazivne, pa zaista mogu da smetaju i obaraju osigurače.
Bez obzira na to, stvar je osnovne kulture da se komšije pitaju pre nego se neko nakači na zajedničku struju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695775#p695775:17cmekg6 je napisao(la):
lanmibg » Ned Jan 05, 2020 7:54 pm[/url]":17cmekg6]
komsija_ZK":17cmekg6 je napisao(la):
Ja imam informaciju da je pred Novu godinu prodato 24 garaznih mesta jednom vlasniku. Znaci neko je dosao, iskesirao 150 hiljada eur i ako planira da ih zatvori rolo vratima niko to nece moci da mu zabrni ili da ga u tome spreci.

Svasta bas. To sto je, i ako je kupio i iskesirao 150k eur mu ne daje za pravo da pisa po ostatku komsija.
Moze on da planira sta hoce. Cuj nece moci da mu zabrani hahaha sa takvom stokom se spustis na njihov nivo pa da vidis kako ce da ga spreci neko.
Garaza je zajednicki deo zgrade i o bilo kakvim radovima potrebna je odluka 2/3 stanara. Kao sto su rolo vrata bila u C, D, E garazi pa su ih licno skinuli oni koji su ih i postavili. Za takve uvek ima resenje
Nego je st*** navikla da zivi tako i da je boli uvo za druge.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Opet se delimicno slazem sa tobom.
Slazem se da sto ti rece "to ne znaci da neko pisa po ostatku komsija".
A ne slazem se iz vec poznatih razloga jer sam zaista ubedjen da struja za rolo vrata nije uzrok nestanka struje po garazama i iskakanja osiguraca.
To sto neko ima novac nemojmo odmah da ga etiketiramo kao stoku ili ako zeli da uradi nesto minimalno mimo propisa, a sto ne ugrozava ostale.
Sto se tice potpisa 2/3 pa to je bar lako...das svakom po 50e za potpis, sta mislis koliko njih nece hteti ako ih ono za sta potpisuju ne ugrozava?
Jedno je pravo i pravda, a drugo realnost i situacija na terenu.

Zamislite da npr. izvodjac radova nije stavljao sigurnosna ulazna vrata od stanova nego obicna drvena. pa i da su od Velux-a, opet nisu sigurnosna i opet bi 90% ljudi u startu menjali ista. Sta mislite kakav bi sarensi bio i da li bi iko skupljao potpise ili trazio dozvole za zamenu istih??

I da zavrsim sa garazom. Po meni ista sem zastite auta od grada i komocije za vreme letnje odnosno hladne zimske dane sa ili bez snega sluzi i u bezbednosne svrhe. Spominjali su forumasi kako je iz garaza odneta PP oprema, a ko zna kakvih ce jos steta biti. Video nadzor se ispostavillo da cas radi cas ne radi, a u garazu moze da udje bukvalno ko hoce. I sada treba neko da cerupa automobile tek tako na izvolte, a garazza placena i to ne jeftino za prosecan srpski dzep.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695785#p695785:12hv2i47 je napisao(la):
klisko » Ned Jan 05, 2020 8:15 pm[/url]":12hv2i47]U momentu pokretanja, motori povuku mnogostruko veću snagu od nazivne, pa zaista mogu da smetaju i obaraju osigurače.
Bez obzira na to, stvar je osnovne kulture da se komšije pitaju pre nego se neko nakači na zajedničku struju.

Na svakom potrosacu pise njegova maksimalna snaga, a lako se izmeri unimerom.

A sto se osnovne kulture tice to stoji, samo ima dobar deo onih koji se vode time "da komsiji crkne krava".
 
Niko nikog ne etiketira. Nego su obicno takve baje u fazonu ja imam kes i mogu sta hocu. E pa ne mozes.
Svako ko je kupovao garazno mesto znao je da nemaju boksevi ili rolo vrata. Za pitanje bezbednosti ne treba da brine bilo ko od nas. Zna se adresa za to i zna se sta pise u ugovoru. Ako nastane steta taj ko je odgovoran ce je nadoknaditi.
2/3 za po 50 eur..e o je ono sto malopre napisah, "ja sam baja imam gomilu kesa i zavrsicu i podmiticu za saglasnost". Kod mene to ne prolazi ali cr neko uzeti. Zna se sta je projekat, znaju se neki uslovi zastite od pozara, sta moze a sta ne moze. Skupi ti 2/3 potpisa, dobij dozvolu pa samo napred a ne kao sve u Srbiji, prvo cu odradim pa posle trazim saglasnost. Tako kako je radio onaj u garazi C, D, E tako je i prosao.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljudi nemoj da se zavaravamo, zivimo u Srbiji. Imam druga koji je kupio novi stan u Becu, da li ste svesni sta njemu treba od papira samo da bi klimu postavio, odmah da vam kazem-nemoguca misija, o zastaklenju terase ili ogradjivanju garaznog mesta oni i neraizmisljaju. Mene pogadjaju razne stvari, ali svaki put kada udjem u lift dozivim novi napad streasa. Neko se pobrinuo da liftovi budu pusteni, sto svima odgovara prilikom useljenja. Ali onda se pojave debili, i to nije uvredljivo, to je cinjenica, ljudi kojima iz nekog razloga smetaju stiropori i zastitna folija, koja je tu da cuva lift dok se uselimo, pa sta dalje da pricamo. O skorojevicoma nemam reci, osim bilo bi lepo da se aktiviraju da neke stvari dovedemo u red u nasem naselju koje smo debelo platili. Zivim u ulazu gde jos nemam svetlo na spratu, ulaz u garazu je blago katastrofalan, ostrva su prekrivena najlonom, drugo, zasto tu nisu postavljena rolo vrata. I drago bi mi bilo kada bi se ti sa parama javili da se organizujemo i postavimo rolo vrata na ulazu u garazna mesta, uz nas toliko to bi bila mala cifra a svima bi nam to donelo dobro. Ajde da zamolimo te panetne, i sa lovom, da nam preporuce majsrote pa da za celu garazu postavimo resetkasta vrata, tako ce nam automobili ali i ulazibu zgradu biti sigurniji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rolo vrata na ulazu u garazu nisu stavljena iz po meni 2 razloga.
Prvi i osnovni je taj sto bi ta vrata non stop radila pa je verovatnoca da se pokvare daleko veca, a drugo obzirom na broj garaznih mesta treba obezbediti dovolju cirkulaciju vazduha u garazi, a da se pritom ne pale svaki cas one turbine na plafonu.
 
komsija_ZK":1es1r69q je napisao(la):
Rolo vrata na ulazu u garazu nisu stavljena iz po meni 2 razloga.
Prvi i osnovni je taj sto bi ta vrata non stop radila pa je verovatnoca da se pokvare daleko veca, a drugo obzirom na broj garaznih mesta treba obezbediti dovolju cirkulaciju vazduha u garazi, a da se pritom ne pale svaki cas one turbine na plafonu.
Mogu da se stave resetkasta rolo vrata, e sad kolika bi steta bila cestog podizanja i spustanja rolo vrata mislim da moze da se diskutuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
komsija_ZK":29g4ol69 je napisao(la):
To sto neko ima novac nemojmo odmah da ga etiketiramo kao st*** ili ako zeli da uradi nesto minimalno mimo propisa, a sto ne ugrozava ostale. .
Ovo ti je kljucno, gospodin sa dosta love smatra da nije ugrozio komsije sto se divlje prikljucio na struju. Za svaku intervenciju, za svaki prikljucak mora postojati projekat, jer to sto ima pare da uradi, ne znaci da moze da shvati posledice svojih akcija ili da ga je briga. Videli ste i onaj sto je spojio dva stana, sto je prvo pregradio hidrant, a posle i petljao po PP instalacijama, za njega je to bilo minimalno.
Ukoliko kao zemlja hocemo da napredujemo, moramo da shvatimo da ne postoji malo ili mnogo, nego samo u okviru ili van zakona. Meni je ZK i dalje kao varijanta, bilo za kupovinu ili iznajmljivanje, tako da se nadam ce ovakve stvari dovesti u red.
Pozdrav


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
@allexa86
Hiljadu godina smo mi daleko od Beca. Generacije i generacije ce jos proci dok se svest zatupljenog naroda ne promeni. Tamo se zna kako stoje stvari, pa covek i ne pomisli na tako nesto, eto npr. klimu a kamo li ostalo. Kultura i kultura zivljenja u zajednici. A ovde, 318 stanova u C, D, E budale al 5 njih se naslo pametno pa klime hop na fasadu. Vec su delovi fasade poceli da vlaze od kapanja kise na klimu i prskanja ka fasadi. No ocekujemo da ce uskoro i to biti reseno.




Joe23":3ou9j5ns je napisao(la):
komsija_ZK":3ou9j5ns je napisao(la):
To sto neko ima novac nemojmo odmah da ga etiketiramo kao st*** ili ako zeli da uradi nesto minimalno mimo propisa, a sto ne ugrozava ostale. .
Ovo ti je kljucno, gospodin sa dosta love smatra da nije ugrozio komsije sto se divlje prikljucio na struju. Za svaku intervenciju, za svaki prikljucak mora postojati projekat, jer to sto ima pare da uradi, ne znaci da moze da shvati posledice svojih akcija ili da ga je briga. Videli ste i onaj sto je spojio dva stana, sto je prvo pregradio hidrant, a posle i petljao po PP instalacijama, za njega je to bilo minimalno.
Ukoliko kao zemlja hocemo da napredujemo, moramo da shvatimo da ne postoji malo ili mnogo, nego samo u okviru ili van zakona. Meni je ZK i dalje kao varijanta, bilo za kupovinu ili iznajmljivanje, tako da se nadam ce ovakve stvari dovesti u red.
Pozdrav


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Pravo u metu, potpisujem

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da podelim i ja utiske po useljenju:

Generalno sam zadovoljan, zavrsni radovi su mogli biti kvalitetniji, ali su podnosljivi. Grejanje je dobro, stolarija isto ok. Parket je ok, mada je na jednom mestu oziljak, verovatno su majstori ispustili nesto tesko tu. To nisam video prilikom primopredaje jer nije bilo struje, ali cu prijavtiti naknadno.
Najveca mana je zvucna izolacija. Po tom pitanju sam vrlo razocaran. Ne znam da li je do toga sto su stanovi mahom prazni, pa sve odzvanja dok pricam, ali sam bukvalno mogao da cujem komsije pored kako razgovaraju, verovatno je njihova dnevna soba pored moje spavace. Zanimljivo, spoljna zvucna je sasvim ok, kada sam zatvorio prozor, skoro da nisam cuo ranike koji rade na susednom objektu.
 
Pozdrav svima, koliko placate zajednicku struju za garazno mesto?
 
Vrh